S&D Universum Nekkar Edycja 2 [20.10.2019-20.11.2019]

    • Dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nie(L)ot napisał(a):

      Chyba wreszcie ktoś dostrzegł ten piękny błąd w podziale

      Co tam @Ruda ???

      Jak zamierzasz to naprawić???
      Błąd nie został mi zgłoszony, a ja sama niestety go nie zauważyłam.

      W związku z tym, że w podziale pojawił się błąd i została zaniżona wartość floty gracza @AleksSkrobek drużyny Meleys i Sunfyre mogą dobrać sobie po jednej dodatkowej osobie do siebie.
      Proszę pamiętać, że flota nowego uczestnika nie może znacznie wpłynąć na równy podział siły flot w drużynach.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Ruda napisał(a):

      Błąd nie został mi zgłoszony, a ja sama niestety go nie zauważyłam.
      Bzdura.
      Co najmniej dwie osoby napisały, że podział jest zły.
      Trzeba było podjąć polemikę.

      Ruda napisał(a):

      W związku z tym, że w podziale pojawił się błąd i została zaniżona wartość floty gracza @AleksSkrobek drużyny Meleys i Sunfyre mogą dobrać sobie po jednej dodatkowej osobie do siebie.
      Proszę pamiętać, że flota nowego uczestnika nie może znacznie wpłynąć na równy podział siły flot w drużynach.
      Głupie rozwiązanie. Takie po linii najmniejszego oporu.
      Jakaś ciekawsza propozycja narodziła się w tym zielonym kółeczku moderacyjnej adoracji?


      UNI 39: OFF
      UNI 40: OFF
      UNI 69: OFF
      UNI Nekkar: ON
    • Ruda napisał(a):

      Nie(L)ot napisał(a):

      Chyba wreszcie ktoś dostrzegł ten piękny błąd w podziale

      Co tam @Ruda ???

      Jak zamierzasz to naprawić???
      Błąd nie został mi zgłoszony, a ja sama niestety go nie zauważyłam.
      W związku z tym, że w podziale pojawił się błąd i została zaniżona wartość floty gracza @AleksSkrobek drużyny Meleys i Sunfyre mogą dobrać sobie po jednej dodatkowej osobie do siebie.
      Proszę pamiętać, że flota nowego uczestnika nie może znacznie wpłynąć na równy podział siły flot w drużynach.


      Zatem skoro od 20 października do dzisiaj, do 3 listopada (łącznie 15 dni), drużyna z @AleksSkrobek miała "dodatkowe" wsparcie, zatem gdy możliwość tworzenia raportów dla tej drużyny skończy się w dniu 20 listopada, to pozostałe dwie drużyny będą mogły jeszcze przez 15 dni, tj. do 5 grudnia, wklejać dodatkowe RW?
      Jak rozumiem to jest JEDYNA opcja by wyrównać możliwość tworzenia i dodawania przez tę jedną drużynę raportów do S&D.
    • Ruda napisał(a):

      Nie(L)ot napisał(a):

      Chyba wreszcie ktoś dostrzegł ten piękny błąd w podziale

      Co tam @Ruda ???

      Jak zamierzasz to naprawić???
      Błąd nie został mi zgłoszony, a ja sama niestety go nie zauważyłam.
      W związku z tym, że w podziale pojawił się błąd i została zaniżona wartość floty gracza @AleksSkrobek drużyny Meleys i Sunfyre mogą dobrać sobie po jednej dodatkowej osobie do siebie.
      Proszę pamiętać, że flota nowego uczestnika nie może znacznie wpłynąć na równy podział siły flot w drużynach.


      A skoro już sobie pożartowaliśmy, Ty również @Ruda też dając takie rozwiązanie, to może porozmawiamy o POWAŻNYCH rozwiązaniach tej sytuacji?

      Na przykład takim jak ponowne przeliczenie i podział drużyn, w której to w Aleks zmieniłaby drużynę z Dreamfyre na Meleys , gdzie zostałaby liderem Meleys, jak to powinno być od początku? I wówczas może ewentualnie jakieś jeszcze roszady pomiędzy drużynami.


      Bo żarty żartami, ale trzeba @Ruda zaproponować coś sensownego i konstruktywnego, czas na humor się skończył :)
    • Prosiłbym, żebyście trochę przystopowali, bo mam wrażenie, że zaczyna się tu regularny proces.

      Doszło do pomyłki, ale takie rzeczy się zdarzają, wystarczyło że był błąd w formule w excelu. Sami też tego błędu przez 2 tygodnie nie wyłapaliście, i to pomimo, że jednak macie znacznie większe rozeznanie w sytuacji tego uni niż Ruda która tu nie gra. I proszę, nie mówcie, że post typu: "Szkoda sobie strzępić ryja na ten podział." był zgłoszeniem błędu i oznacza, że Ruda powinna wiedzieć, że jest błąd. W każdej edycji zawsze ktoś narzeka na podział.


      Co do waszych propozycji, to mieszanie podziału od nowa nie wchodzi w rachubę. Przecież takie mieszanie powodowałoby, że takimi roszadami my decydowalibyśmy o tym która drużyna ma ile %. Nie wyobrażam sobie, żeby było możliwe zrobienie tego tak, żeby 2/3 osób nie było niezadowolonych. Przykładowo wystarczyłoby, żebyśmy przenieśli gracza pszczolkaMa jaja aby wyrównać ilości punktów, ale mam wrażenie, że to by wam nie do końca odpowiadało bo punktowo nie zmieniłoby to właściwie nic. Tak czy siak, zwyczajnie nie ma mowy, żebyśmy aż tak ingerowali w wyniki żonglując graczami w drużynach w momencie gdy już wiadomo ile % zrobił dany gracz.

      Dwie drużyny są słabsze od drużyny Dreamfyre o około 14%, co nie jest aż tak gigantyczną różnicą, aby powodowała, że nie macie szans podjąć walki. Różnica w punktach zdobytych przez drużyny jest znacznie większa, zatem nie możecie jej tłumaczyć jedynie różnicą w sile drużyn. Dodatkowo w walce o nagrody indywidualne nie zmienia to nic. Możemy jedynie przeprosić, ale jak mówię, pomyłki się zdarzają - nie myli się ten kto nic nie robi. Zaproponowaliśmy sposób na zrekompensowanie tego - wiadomo że idealnego nie będzie, ale w przypadku gdy nie ma mowy o mieszaniu drużyn teraz trudno o lepszy.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Toadie napisał(a):

      Prosiłbym, żebyście trochę przystopowali, bo mam wrażenie, że zaczyna się tu regularny proces.

      Doszło do pomyłki, ale takie rzeczy się zdarzają, wystarczyło że był błąd w formule w excelu. Sami też tego błędu przez 2 tygodnie nie wyłapaliście, i to pomimo, że jednak macie znacznie większe rozeznanie w sytuacji tego uni niż Ruda która tu nie gra. I proszę, nie mówcie, że post typu: "Szkoda sobie strzępić ryja na ten podział." był zgłoszeniem błędu i oznacza, że Ruda powinna wiedzieć, że jest błąd. W każdej edycji zawsze ktoś narzeka na podział.


      Co do waszych propozycji, to mieszanie podziału od nowa nie wchodzi w rachubę. Przecież takie mieszanie powodowałoby, że takimi roszadami my decydowalibyśmy o tym która drużyna ma ile %. Nie wyobrażam sobie, żeby było możliwe zrobienie tego tak, żeby 2/3 osób nie było niezadowolonych. Przykładowo wystarczyłoby, żebyśmy przenieśli gracza pszczolkaMa jaja aby wyrównać ilości punktów, ale mam wrażenie, że to by wam nie do końca odpowiadało bo punktowo nie zmieniłoby to właściwie nic. Tak czy siak, zwyczajnie nie ma mowy, żebyśmy aż tak ingerowali w wyniki żonglując graczami w drużynach w momencie gdy już wiadomo ile % zrobił dany gracz.

      Dwie drużyny są słabsze od drużyny Dreamfyre o około 14%, co nie jest aż tak gigantyczną różnicą, aby powodowała, że nie macie szans podjąć walki. Różnica w punktach zdobytych przez drużyny jest znacznie większa, zatem nie możecie jej tłumaczyć jedynie różnicą w sile drużyn. Dodatkowo w walce o nagrody indywidualne nie zmienia to nic. Możemy jedynie przeprosić, ale jak mówię, pomyłki się zdarzają - nie myli się ten kto nic nie robi. Zaproponowaliśmy sposób na zrekompensowanie tego - wiadomo że idealnego nie będzie, ale w przypadku gdy nie ma mowy o mieszaniu drużyn teraz trudno o lepszy.

      Cóż, w historii już był taki jeden, który zwał się Poncjuszem Piłatem, który zasłynął w historii m.in. umyciem rąk. Jak widzę Szanowny Team robi to samo. Skoro jest błąd, który wbrew temu co pisze Toadie, ZNACZĄCO wpłynął na rywalizację, to zamiast zaproponować coś sensownego - umywamy ręce w stylu "Ups, stało się. No nic. Grajcie dalej jak jest, kij z tym że jest źle. Udawajmy że jest dobrze i bawmy się dalej."

      Pytanie tylko co chcecie osiągnąć unikając sensownego rozwiązania? W taki sposób sprawiacie, że gracze nie będą chcieli uczestniczyć w kolejnej edycji.

      Skoro się powiedziało A - jest błąd, to trzeba powiedzieć B i zaproponować sensowne rozwiązanie.

      Jeśli team ma problem z liczeniem, to chętnie poświęce swój czas i pomogę policzyć, by tym razem już nie było POMYŁEK - akurat mi ZDARZA SIĘ poprawnie liczyć :)
    • Ruda napisał(a):




      Dreamfyre - 511,823,629





      lajt - 222,379,010 [LIDER]


      aleks -198,842,114


      pszczolkaMa jaja - 64,890,846


      haidi - 25,260,650


      Johnatan -451,009








      Sunfyre - 439,249,062





      jumek 228,377,384 [LIDER]


      dam 69,605,000


      ZDOBYWCA 98,237,381


      Apeiron 43,029,297











      Meleys 437,986,972





      Lord Maul 142,222,654 [LIDER]


      Czesio 99,610,565


      Nihilus 93,654,815


      Kurufir 70,523,538


      Lutek 31,975,400


      Prosta matematyka:
      1) Suma "wartości" drużyn: ‭1 389 059 663‬ pkt (511,823,629 + 439,249,062 +437,986,972)
      2) "Średnio", w warunkach idealnych, na drużyne powinno przypadać: ‭463 019 888 pkt
      3) Dokonując TYLKO czterech roszad, po pierwsze wszystkie drużyny mają wówczas zbliżoną uśrednioną "wartość", po drugie podział wówczas będzie jak najbardziej adekwatny do układu sił.

      Poniżej układ na drużyny taki, jaki powinien być od początku zaproponowany przez @Ruda:

      Dreamfyre - ‭457 854 968‬
      lajt - 222,379,010 [LIDER]
      Czesio 99,610,565
      Kurufir 70,523,538

      pszczolkaMa jaja - 64,890,846
      Johnatan -451,009


      Sunfyre - ‭464 509 712‬
      jumek 228,377,384 [LIDER]
      dam 69,605,000
      ZDOBYWCA 98,237,381
      Apeiron 43,029,297
      haidi - 25,260,650

      Meleys [b]466 694 983‬‬‬[/b]
      aleks -198,842,114 [LIDER]
      Lord Maul 142,222,654
      Nihilus 93,654,815
      Lutek 31,975,400



      4) Podsumujmy:

      średnia: 463 019 888
      Meleys - 466 694 983‬‬‬
      Sunfyre - ‭464 509 712‬
      Dreamfyre - ‭457 854 968‬


      można? można. Matematyka raczej prosta. Roszad dużo nie ma. Raptem 4. No ale PO CO próbować naprawić błąd.
    • Toadie napisał(a):

      Co do waszych propozycji, to mieszanie podziału od nowa nie wchodzi w rachubę. Przecież takie mieszanie powodowałoby, że takimi roszadami my decydowalibyśmy o tym która drużyna ma ile %. Nie wyobrażam sobie, żeby było możliwe zrobienie tego tak, żeby 2/3 osób nie było niezadowolonych. Przykładowo wystarczyłoby, żebyśmy przenieśli gracza pszczolkaMa jaja aby wyrównać ilości punktów, ale mam wrażenie, że to by wam nie do końca odpowiadało bo punktowo nie zmieniłoby to właściwie nic. Tak czy siak, zwyczajnie nie ma mowy, żebyśmy aż tak ingerowali w wyniki żonglując graczami w drużynach w momencie gdy już wiadomo ile % zrobił dany gracz.

      Zaproponowany wyżej podział nie jest mieszaniem podziału. Jest tylko poprawieniem błędu. Po drugie nie jest to wywrócenie całych składów do góry nogami, raptem 4 roszady. Co by nam dała taka zmiana? PRAWIDŁOWY podział na drużyny. Przecież wszystkie % u tych czterech osób przeszłyby do nowej drużyny razem z graczem. Co za problem przeliczyć od nowa ile % zdobyła każda drużyna, w lekko nowym składzie? Wówczas miałoby sens stwierdzenie "niech wygra lepszy". Co z tego że zmieni się podział zdobytych % przez drużynę - sądzę że każdy to zaakceptuje, skoro podział na drużyny byłby fair.
      @Toadie - odwagi do poprawienia błędu. A w przypadku wątpliwości - startuje 14 graczy. Zatem zrób ankiete. Niech każdy z 14 graczy biorących udział się wypowie. Niech wówczas wygra demokracja -> większość graczy będzie ZA zmianą, to ją wtedy zróbmy.
    • Od początku nie pasowała mi wartość pkt floty aleks ale co ja się będę odzywać myślę, chyba wiedzą co robią...
      No właśnie. Szkoda, że przez takie "niedopatrzenie" 2 najbardziej aktywne osoby o największych flotach trafiły do jednej drużyny.
      Zgadzam się z Dawidem i jego postem powyżej, uważam, że obecna edycja od początku nie miała sensu, po obecnych wyjaśnieniach teamu straciła go już do reszty.
      I amar prestar aen.
    • Po jakiego wała usuwasz posta? Lepiej Ci?
      [ciach]

      Zaproponowaliście beznadziejne rozwiązanie, dodawania graczy do drużyn.
      Optymalny sposób naprawy twojej pomyłki przedstawił Apeiron.
      Co za problem wcielić to w życie lub się chociaż do jego posta odnieść?

      Super Moderator Ruda:
      flame


      UNI 39: OFF
      UNI 40: OFF
      UNI 69: OFF
      UNI Nekkar: ON
    • @Nie(L)ot
      @Apeironvi
      @ZDOBYWCA1
      fajne starcie, spoko że równe flotki. ale po co znów utrudniać pracę GO?
      narzekacie na nich, a sami starcie na zły procent sobie przypisujecie.
      3 osoby biorące udział w jednym starciu o równych flotach. dostają każdy po 80% z procentu starcia. ;)
      logiczne? czy nie bardzo. nie rozumiem zrzędzenia na operatorów a samemu braku konsekwencji w działaniu. chcecie by oni byli fair, zacznijcie od siebie.
      nietrudno jest przemnożyć sobie procent podany przez konweter przez 0.8
      jak coś to google też ma kalkulator.

      /edit Zdobywca zwracam honor, niepotrzebnie rzeczywiście wymieniłem.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Johnatan: niepotrzebnie wymieniony Zdobywca. ().

    • Johnatan napisał(a):

      @Nie(L)ot
      @Apeironvi
      @ZDOBYWCA1
      fajne starcie, spoko że równe flotki. ale po co znów utrudniać pracę GO?
      narzekacie na nich, a sami starcie na zły procent sobie przypisujecie.
      3 osoby biorące udział w jednym starciu o równych flotach. dostają każdy po 80% z procentu starcia. ;)
      logiczne? czy nie bardzo. nie rozumiem zrzędzenia na operatorów a samemu braku konsekwencji w działaniu. chcecie by oni byli fair, zacznijcie od siebie.
      nietrudno jest przemnożyć sobie procent podany przez konweter przez 0.8
      jak coś to google też ma kalkulator.
      Dzięki @Johnatan nasz Ty Strażniku Teksasu :).
      Gwoli ścisłości, bezzasadnie wymieniasz @ZDOBYWCA1, gdyż on nie wstawił swojego raportu jeszcze -> więc jak się czepiamy, to czepiamy się tylko faktycznych błędów, a nie wyimaginowanych :).
      Poza tym, niczyjej pracy nie utrudniamy. Pomyłki się zdarzają, z tą różnicą, że my się do nich przyznać umiemy, bez skrępowania je poprawić możemy (czego akurat GO brakuje).

      p.s. jak już byłeś tak miły i chciałeś być aż tak pomocny, że nawet wskazujesz gdzie kalkulator znajdziemy, to podaj nam proszę link do tego kalkulatora :) a najlepiej jeśli również przeliczysz te % i nas sprawdzisz po naszej poprawce, co byś znów nie musiał nam później spektakularnie zwracać uwagi :)




      ///////////////edit
      rozmawiałem z Jumkiem (@Nie(L)ot), swój % poprawi w niedzielę, wcześniej nie ma jak.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Apeironvi ().