S&D Universum 68 Edycja 2 [20.10.2019-20.11.2019]

  • Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • I tu jest pies pogrzebany, bo wlasnie w tej kwestii sie z Toba @ciapka nie zgadzam, i wiele osob mysli i robi podobnie jak ja. Oczywiscie ze dla osob, ktore startuja do nagrody aktywisty, czasowe ukrywanie i opoznianie wklejania rw ma duze znaczenie. A pozniej przeklejajac rw, tymbardziej jesli robi sie to pod lekkim wplywem , nie trudno o pomylki kiedy pod tytulem wkleja sie niewlasciwe rw, albo dubbluje sie wpisy. Nie zmienia to jednak faktu ze to Opiekun S&D jest odpowiedzialny za podliczanie, zaliczanie/niezaliczanie RW, a co za tym idzie rowniez ich kontrolowanie.
    Zalosne jest to , ze wlasna niekompetencje probuje sie zatuszowac zwalajac cala odpowiedzialnosc na Grubego.
    A z prawnego punktu widzenia, to w obowiazku opiekuna i Rady S&D jest udowodnienie ze Gruby dzialal z premedytacja, jezeli takiej pewnosci nie ma to prawo mowi o domniemaniu niewinnosci i w takich przypadkach orzeka sie na korzysc oskarzonego. Wielu obserwatorow tego tematu ma przekonanie , ze Gruby popelnil blad i nie dzialal z premedytacja.
    Ale jak widac prawo w polskim wymiarze bardzo ostanio kuleje i na kolanie tworzone sa przepisy ktore miaja moc dzialania wstecz, a przy tym, nie ma do nich zadnej wykladni.
    Rado S&D, ja w dalszym ciagu czekam na odpowiedz w jaki sposob mialoby wygladac wykluczenie Gracza/Konta Grubyy na przyszle edycje S&D?
  • xD Wisior podał jedyny logiczny argument dla którego mogło dojść do takiej, a nie innej pomyłki i teraz to już nie jest wpisywanie ręczne tytułów tylko złe rw pod tytułami xD

    kocham u68
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • zygunia napisał(a):

    I tu jest pies pogrzebany, bo wlasnie w tej kwestii sie z Toba @ciapka nie zgadzam, i wiele osob mysli i robi podobnie jak ja. Oczywiscie ze dla osob, ktore startuja do nagrody aktywisty, czasowe ukrywanie i opoznianie wklejania rw ma duze znaczenie.
    Może na początku ale potem?
    Przeglądając pierwsze strony i znając serwer można było się spodziewać kto będzie leciał na aktywistę.

    Porównanie Grubego i FILU:

    StronaRW GrubyRW FILUData 1 postuRóżnica RW (G-F)RW na dzień (4 dni)
    102020-paź-19-20-5
    225521-paź-1900
    328822-paź-19205
    4261023-paź-19369
    5241025-paź-195013
    6371127-paź-197619
    7251028-paź-199123
    8171030-paź-199825
    9151001-lis-1910326
    10381403-lis-1912732



    I tak np. 27 października FILU musiałby mieć ukryte 76 raportów do wklejenia (19 na dzień) żeby być lepszym od Grubego. Jak pisałam Gruby miał taka przewagę że mógł sobie wklejać na bieżąco i nie bawić się w psychologię. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ja prd... Czy was faktycznie do reszty ta gra tak przeżarła? O.o

    Weźcie sobie na wstrzymanie...

    Jak tak czytam wasze oskarżenia, obrony, i obelgi to aż się w głowie nie mieści to wszystko... z resztą nie pierwszy raz.

    Jak był wypity i nie ogarniał to mógł sobie darować wstawianie na forum.. z resztą nie pierwszy nie ostatni raz pokazuje to że OGame i % nie idą w parze... Z resztą to jak z wypadkiem :E Co z tego że nie Twoja wina jak jesteś pod wpływem to zwalają na Ciebie :E

    @Fatal_Error Ty to masz fajnie... siedzisz na imprezie i czytasz forum OGame :E ciekawa impreza
    @Ten Keyra Dzięki ;) nie wiedziałem że jest 96h na wstawienie :) kiedyś było można po tygodniu i żaden lamus nie biorący udziału w SD nie czepiał się tego :) Ale dzięki Tobie poprawili moje wyniki i nie zaliczyli mi tych kilku rw :) Możesz być dumny że zbawiłeś świat :D

    Swoją drogą ilu ludzi nie biorących udziału w S&D jak dobrze śledzi co się dzieje na uni, ba... na tym forum.... Wy to na prawdę nie macie co robić :E

    Gruby niestety wyrobił sobie opinię takiego a nie innego gracza i nie ma się co dziwić że tak ostro zostało to odebrane...

    Mi to tam lotto czy dostanie tą nagrodę czy nie... nawet tam nic do niego nie mam, bo przyznam szczerze fajnie mi się oglądało ta rywalizację między nim a Filu, ba nawet się zastanawiałem skąd on na to bierze tyle czasu i siły :E

    @FILU Ty lepiej też nie pisz tych swoich głupot jak pod wpływem jesteś :E Jeszcze osobny temat zakładasz? Obrońca uciśnionych się zrobiłeś? :D Szok... weź zejdź na ziemie... jeszcze jakiś dogrywek Ci się zachciało i martwisz się o resztę drużyny gdzie tam raczej mało znaczące to było bo Gruby praktycznie wszystko w tej drużynie sam odwalił... @Leonidas to lama i jego się nie liczy nawet :E

    Ciekawe czy na innych Uni też są tacy ludzi że OGame to całe życie... Dajcie sobie na wstrzymanie bo to za daleko zachodzi wszystko...

    Wyjdą na słońce ludzie cienia, powstrzymaj nas... nie mamy nic do stracenia...


    :fa: :fa: :fa: free <: <: <:


    Best Solo 5941,13% Top 6 Solo Uni28
    Best ACS 9834,6% Top 5 ACS Uni28

    1 410 177.05% Top 4 ACS u68

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 69DemoN69 ().

  • ciap napisał(a):

    I tak np. 27 października FILU musiałby mieć ukryte 76 raportów do wklejenia (19 na dzień) żeby być lepszym od Grubego. Jak pisałam Gruby miał taka przewagę że mógł sobie wklejać na bieżąco i nie bawić się w psychologię.
    Ciap, a jaka pewnosc mogl miec Gruby ze Filu nie ma schowanych RW? Bez sensu jest akurat takimi przepychankami kto kiedy ma wstawiac rw, zasmiecac ten temat, dlatego mozemy z ta dyskusja przeniesc sie na pw. Ja mam inne zdanie na ten temat, ty inne, i mamy prawo miec inny poglad i nie musimy sie w tej kwesti ze soba zgadzac.
    W sumie to tez juz nie chce mi sie tracic wiecej czasu na bezsensowne udzielanie sie tutaj, skoro na zadawane pytania i tak nikt z Teamu nie raczy odpowiadac. Namieszali, a teraz trzeba jakos zamiesc afere pod dywan i licza na to ze temat sam sie wypali.
    Nawet do Arta nie ma szans, zeby wyslac wiadomosc.
    prntscr.com/q4jmxz
    Wiec nie pozostaje nic innego jak interweniowac jeszcze wyzej.
  • danek napisal zebym sobie poczytal bo tu sa fajne szlagiery

    huczenie ze ruda czy toadie powinni to reagowac wczesniej jest nieuzasadnione, 2 wolontariuszy na ponad 1k rw?, bylem pomocnikiem sd i wiem ze za wklejanie lewych % powinna byc bezwarunkowa dyskwalifikacja, nie ma znaczenia czy wplynely one na ostateczny wynik

    zas filu powinien dostac w tej sytuacji nagrode dla aktywisty, przeciez on potrzebowal tylko jednorazowo wjechac w jakis bunkier zeby zrobic srednia, to jest raptem 1-2h lotu, filu tak zalezalo na aktywiscie ze zrobilby % nawet z wlasnej floty, btw. po datach widac ze w pewnym momencie odpuscil sciganie wiec tez nie bylo sensu robic wjazdu, a po terminie okazalo sie ze wygral tylko teraz nie ma juz czasu na dokonczenie planu, w ten sposob zostal zalatwiony przez okolicznosci, nie mozna w zaden sposob udowodnic ze nie wiedzial o sredniej

    filu powinien miec mozliwosc poprawienia sredniej i po nabiciu % na bunkrze otrzymac nagrode o ktora sie staral przez niemal caly miesiac
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • zygunia napisał(a):

    W sumie to tez juz nie chce mi sie tracic wiecej czasu na bezsensowne udzielanie sie tutaj, skoro na zadawane pytania i tak nikt z Teamu nie raczy odpowiadac.
    Ależ raczy odpowiadać. Nawet odpisywałem kilka razy, ale np prosiłem o logiczne wyjaśnienie jak można pomylić się 10 razy, zawsze na swoją korzyść, zawsze w raportach w których akurat brakowało mu trochę do progu, i zawsze o tyle, że nagle % przekraczał próg, to jakoś nikt mi tego sensownie nie wytłumaczył.

    zygunia napisał(a):

    Nie zmienia to jednak faktu ze to Opiekun S&D jest odpowiedzialny za podliczanie, zaliczanie/niezaliczanie RW, a co za tym idzie rowniez ich kontrolowanie.
    No i opiekun skontrolował, wyłapał przekłamanie w podliczeniu i ukarał. Nie jest nigdzie powiedziane, że musimy robić podliczenia w trakcie edycji. Robimy, bo chcemy żebyście mieli podgląd sytuacji, ale wiążące jest tylko ostateczne podsumowanie.

    zygunia napisał(a):

    A z prawnego punktu widzenia, to w obowiazku opiekuna i Rady S&D jest udowodnienie ze Gruby dzialal z premedytacja, jezeli takiej pewnosci nie ma to prawo mowi o domniemaniu niewinnosci i w takich przypadkach orzeka sie na korzysc oskarzonego. Wielu obserwatorow tego tematu ma przekonanie , ze Gruby popelnil blad i nie dzialal z premedytacja.
    Chyba tylko tacy obserwatorzy, którzy nie mają zielonego pojęcia o rachunku prawdopodobieństwa. Szansa na to, że takie 10 pomyłek przypadkowo zdarzy się akurat w 10 starciach którym brakowało trochę do przekroczenia progu graniczy z niemożliwością. To nie jest mało prawdopodobne, ale praktycznie niemożliwe, stąd wiadomo, że Gruby nie mógł zrobić tego przypadkowo tylko działał z premedytacją. Matematyka nie kłamie.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Ciernik weź się w łeb stuknij :D mógł pomyśleć o tym wcześniej że brakuje mu %.
    Jak byłaby dogrywka to ja w tym udziału nie biorę :) Umawialiśmy się na miesiąc to gramy miesiąc :) A jak komuś brakuje umiejętności na zrobienie choćby jednego st przez miesiąc przy nawaleniu 250 starć na mikro procenty to niech nie dostaje tej nagrody bo najnormaniej na nią nie zasłużył.

    Pozdrawiam
    Wisior
  • Selene napisał(a):

    Nie pierwszy raz ktoś nie dostaje nagrody tylko dlatego że ostatecznie nie spełnił warunków. A starał się o nią przez miesiąc. Nie da się więc teraz dopuścić do dogrywki bo to by było niesprawiedliwe wobec innych graczy którym takiej możliwości nie dano.

    generalizujesz a ten przypadek jest inny


    Wisior napisał(a):

    Ciernik weź się w łeb stuknij :D mógł pomyśleć o tym wcześniej że brakuje mu %.
    Jak byłaby dogrywka to ja w tym udziału nie biorę :) Umawialiśmy się na miesiąc to gramy miesiąc :) A jak komuś brakuje umiejętności na zrobienie choćby jednego st przez miesiąc przy nawaleniu 250 starć na mikro procenty to niech nie dostaje tej nagrody bo najnormaniej na nią nie zasłużył.

    Pozdrawiam
    Wisior

    pierwsze sd? silne bunkry na duzym minusie trzaska sie na samym koncu kiedy jestes pewny lub bardzo blisko wygranej

    ilosc lajkow dla stylu gracza nie jest warunkiem otrzymania nagrody aktywisty



    zadnej dogrywki, tylko filu powinien dostac ekstra czas na rozbicie swojej floty i wyciagniecie sredniej
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Ciernik [COMA] napisał(a):

    generalizujesz a ten przypadek jest inny
    Nie wydaje mi się, nie jest wcale powiedziane że Filu pamiętałby o średniej nawet gdyby tej sytuacji z grubym nie było.
    A przez to całe zamieszanie Koloc na przykład tez był blisko Walecznego Łowcy i gdyby wcześniej wiedział jak to się potoczy zrobiłby jeszcze parę % a tak odpuścił pod koniec rozgrywki.
  • Gdzieś tam kiedyś obiecałem, że nie będe trollował xd

    Filu został zdeklasowany przez Grubego, na nieszczęście tego drugiego stare nawyki dały o sobie znać i został potraktowany tak jak został potraktowany. Czy dobrze, czy sprawiedliwie? Można o tym pisać jeszcze przez 50 stron i nie dojdziemy do konsensusu, każdy ma swój punkt widzenia.
    Z mojego punktu widzenia natomiast Gruby został potraktowany tak jak na to sam zapracował ciężką pracą, stety niestety... pomysły które się tutaj pojawiają o przyznaniu Filowi nagrody czy o dogrywce aby Filu mógł dobić % są śmieszne. Jeśli biegacz podda się pod koniec maratonu więdząc że przegrał to należy mu się nagroda bo nie wiedział, że może wygrać dzięki dyskwalifikacji? No ludzie...
    Przypomnę, że Gruby zniszczył Fila w tej edycji i zrobił od niego 19% więcej rw (odejmując już te 10 bo jak dobrze pamiętam Gruby wbił 350?)
    Można kogoś nie lubić, można się cieszyć z lub być przeciwko decyzji rady SD ale nie można komuś pluć na twarz tak jak to teraz próbujecie robić, Filu został zdeklasowany przez Grubego i nie podlega to żadnej polemice.
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Wrum ().

  • Ciernik [COMA] napisał(a):


    Selene napisał(a):

    Nie pierwszy raz ktoś nie dostaje nagrody tylko dlatego że ostatecznie nie spełnił warunków. A starał się o nią przez miesiąc. Nie da się więc teraz dopuścić do dogrywki bo to by było niesprawiedliwe wobec innych graczy którym takiej możliwości nie dano.
    generalizujesz a ten przypadek jest inny


    Wisior napisał(a):

    Ciernik weź się w łeb stuknij :D mógł pomyśleć o tym wcześniej że brakuje mu %.
    Jak byłaby dogrywka to ja w tym udziału nie biorę :) Umawialiśmy się na miesiąc to gramy miesiąc :) A jak komuś brakuje umiejętności na zrobienie choćby jednego st przez miesiąc przy nawaleniu 250 starć na mikro procenty to niech nie dostaje tej nagrody bo najnormaniej na nią nie zasłużył.

    Pozdrawiam
    Wisior
    pierwsze sd? silne bunkry na duzym minusie trzaska sie na samym koncu kiedy jestes pewny lub bardzo blisko wygranej

    ilosc lajkow dla stylu gracza nie jest warunkiem otrzymania nagrody aktywisty



    zadnej dogrywki, tylko filu powinien dostac ekstra czas na rozbicie swojej floty i wyciagniecie sredniej
    O popatrz... a akurat na 18-20 listopada miałem przygotowane 500 pewnych RW do aktywisty, bo akurat sporadycznie mam czas, ale skoro nasz serwerowy nielot nie miał mieć aktywisty to uznałem, że szkoda mojego czasu na babranie się w błocie takich rw ;)
    Oczywiście też chcę dogrywkę, ale aby było sprawiedliwie w terminie, kiedy mam czas, czyli według mojego grafika: 17-19.05.2020.

    /sakrazm off

    @Ciernik: pierwszy raz SaD? Pomysł z jakimiś dogrywkami jest tak nie...przemyślany, że ledwo wierzę, że ktoś w ogóle znalazł się na poziomie aby o tym mówić na serio, a nie w sensie szydery (chyba, że tak mocno ukryłeś w postach ową szyberę, że mi umyka).

    Litości...

    Prawda jest taka, że najlepsze wyniki zrobili 1. Mallory 2. wrum i niech się dzielą aktywistą, a następną edycję zróbcie próg MINIMUM 1k %, a już lepiej i 2k % aby defitywnie skończyło się brodzenie w syfie jakim od dawna był i jest aktywista i wszystkie rw do niego robione.
  • Toadie napisał(a):

    Ależ raczy odpowiadać.
    Wybacz, ale w gaszczu Twoich wyczerpujacych odpowiedzi nie znalazlam takowej, ktora wyjasnialaby procedury , zasady i sposob wyelimonowania gracza/konta z kolejnych edycji S&D. Moglbys mi wskazac , w ktorym z Twoich postow padlo takie wyjasnienie?

    Toadie napisał(a):

    prosiłem o logiczne wyjaśnienie jak można pomylić się 10 razy, zawsze na swoją korzyść
    Padly logiczne wytlumaczenia, ale prawdopodobnie je przeoczyles w ilosci postow jakie tu zostaly napisane. Wiec prosze bardzo, moje prawdopodobne tlumaczenie, bo widze ze takie oczywiste rzeczy w jaki sposob sie wkleja rw trzeba wytlumaczyc jak bym miala do czynienia z laikiem w tym temacie:
    - gdyby tytul i dalsza czesc rw byly kopiowane i wklejane jako calosc, to nie bylo by mowy o zadnych pomylkach tylko o jawnym oszustwie. Niestety tytul i pozostala czesc trzeba skopiowac i wklejac oddzielnie. Majac naraz otwartych 40-50 ,lub moze wiecej zakladek z konwerterami (tych z wymaganym progiem i tych ponizej progu) , nie trudno o pomylke przy przepisywaniu i wklejaniu tytulow odrebnie i raportow odrebnie. W tym przypadku na % zwraca sie glowna uwage, a ten znajduje sie w naglowku z tytulem. Aby przepisac czy przekleic tytul , trzeba zmieniac zakladke przegladarki , wejsc na forum, po czym znowu zmienic zakladke i trafic na ta wlasciwa , ktorej wklejony juz tylul dotyczy i skopiowac rw. Przy takiej ilosci otwartych zakladek istnieje duze ryzyko, ze przez nieuwage i niedopatrzenie wklei sie rw niewlasciwe, ponizej progu. Bledem bylo rowniez zdubblowanie niektorych rw, ale do tego jakos sie nie czepiacie.

    Gdzie jest napisane w Zasadach Projektu S&D, ze za zle wklejone rw gracz zostanie zdyskwalifikowany z S&D? Jest za to napisane, ze zle wklejone rw beda niezaliczone.

    Toadie napisał(a):

    Matematyka nie kłamie.
    Oczywiscie ze nie, tylko ze rachunek prawdobodobienstwa nie uwzglenia czynnika ludzkiego, ktory nie jest tak wyliczalny jak matematyczne cyferki. Sama wiem po sobie ze jak przesadze z alko to staje sie nieobliczalna. :fgrin: A co dopiero gdybym miala niespac tyle nocek co Gruby, klepiac te rw. Dla mnie logiczne ze musial sie jakos wspomagac. Jak sam zreszta pisal, jest tylko czlowiekiem a nie robotem.

    Powiem na koniec tak: glownym celem bylo odebranie aktywisty Filowi i ten cel zostal osiagniety. To czy Gruby by dostal ta nagrode czy nie, tez zeszlo na dalszy plan. Ale ta edycja jasno i wyraznie ukazala kolesiostwo niektorzych czlonkow Teamu z niektorymi graczami. Ukazala rowniez jak dzialaja regulaminy i zasady S&D i jak je mozna zmieniac i tworzyc na poszczegolne potrzeby i stosowac wstecz (cyrk jak w polskim sejmie). Ta edycja ukazala, ze brakowalo narzedzi do poprawnego przeprowadzenia tego projektu, oraz ze osoby zajmujace sie tym sa niekompetentne i nie poradzili sobie z wyznaczonymi obowiazkami.
    Czy wobec tego nalezy dalej organizowac kolejne edycje S&D? Moze po prostu nalezalo by zrezygnowac z tej zabawy, a przynajmniej z tak kontrowersyjnej nagrody aktywisty. A moze trzeba dokonac gruntownych zmian zeby nie bylo w przyszlosci takich skandalicznych sytuacji jak teraz.

    Mallory, jezeli nagroda zostanie u Ciebie to serdecznie gratuluje! Nalezy Ci sie jak najbardziej.
  • Zygunia napisał(a):

    glownym celem bylo odebranie aktywisty Filowi i ten cel zostal osiagniety
    czy aby napewno?
    w podsumowaniu jest napisane jasno:
    Aktywista:
    1. FILU [275 RW]
    2. Danek [95 RW]
    3. Mallory [86 RW]

    Ja to rozumiem tak, ze FILU wygral aktywiste, ale nie dostanie nagrody, za nie spelnienie wymogow by ja uzyskac, ale tak czy siak, ja widze na pierwszym miejscu FILU...
    Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
    kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
    ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
    Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
    Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
  • zygunia napisał(a):

    W tej edycji balam sie latac, bo mnie moj Leader druzyny Filu non stop skanowal i balam sie ze mi jakis numer wywinie 8o
    No popatrz te lidery tak chyba maja bo mnie mój lider Gruby też ciągle skanował. :E

    zygunia napisał(a):

    Toadie napisał(a):

    prosiłem o logiczne wyjaśnienie jak można pomylić się 10 razy, zawsze na swoją korzyść
    Padly logiczne wytlumaczenia, ale prawdopodobnie je przeoczyles w ilosci postow jakie tu zostaly napisane. Wiec prosze bardzo, moje prawdopodobne tlumaczenie, bo widze ze takie oczywiste rzeczy w jaki sposob sie wkleja rw trzeba wytlumaczyc jak bym miala do czynienia z laikiem w tym temacie:- gdyby tytul i dalsza czesc rw byly kopiowane i wklejane jako calosc, to nie bylo by mowy o zadnych pomylkach tylko o jawnym oszustwie. Niestety tytul i pozostala czesc trzeba skopiowac i wklejac oddzielnie. Majac naraz otwartych 40-50 ,lub moze wiecej zakladek z konwerterami (tych z wymaganym progiem i tych ponizej progu) , nie trudno o pomylke przy przepisywaniu i wklejaniu tytulow odrebnie i raportow odrebnie. W tym przypadku na % zwraca sie glowna uwage, a ten znajduje sie w naglowku z tytulem. Aby przepisac czy przekleic tytul , trzeba zmieniac zakladke przegladarki , wejsc na forum, po czym znowu zmienic zakladke i trafic na ta wlasciwa , ktorej wklejony juz tylul dotyczy i skopiowac rw. Przy takiej ilosci otwartych zakladek istnieje duze ryzyko, ze przez nieuwage i niedopatrzenie wklei sie rw niewlasciwe, ponizej progu. Bledem bylo rowniez zdubblowanie niektorych rw, ale do tego jakos sie nie czepiacie.
    Nie latam. Nie robię RW. Mam tylko doświadczenie z niszczeniem moonów w dużej ilości z poprzednich edycji na Libra.

    Tam nie miałam przewagi i każdy wklejał raport przed końcem terminu. Dlatego raz na dobe kasowalam raporty z dnia poprzedniego które nie łapały się do tematu. Tak żeby przypadkiem nie wkleić złego raportu. Dodatkowo wiedziałam ile raportów mam do wklejenia i pilnowałam terminu bo nie miałam zbędnych raportów. To był pierwszy etap weryfikacji. Gdy przychodziło wklejanie był drugi etap weryfikacji i otwarte 3 zakładki: gra, forum, konwerter. Każdy raport wklejony na forum był kasowany żeby ponownie nie trafił na forum:
    - otwarcie RW
    - skopiowanie do konwertera
    - weryfikacja czy RW mieści się w próg
    - skopiowanie na forum RW i nagłówka - jeżeli ok
    - skasowanie RW z gry - każde bo albo już wklejone albo złe.

    Dobrze myślę? :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    - otwarcie RW
    - skopiowanie do konwertera
    - weryfikacja czy RW mieści się w próg
    - skopiowanie na forum RW i nagłówka - jeżeli ok
    - skasowanie RW z gry - każde bo albo już wklejone albo złe.

    Dobrze myślę? :fsmile:
    Jask widac zle u grubego byl to skomplikowany proces technologiczno-myslowy wedlug zyguni zastanawia mnie tylko jedno z kogo ostatecznie beda robic gulpiego z grubego ktory musi miec 500 zakladek otwartych zeby wkleic 15 rw z opiekunow sd ze nie spradzali tego kretacza dokladnie czy moize jednak bedzie to jedna z pierwszych wersji mianowicie alkohol strach sie bac na koniec wyjdzie ze gruby to glupi alkoholik co rw nie umie wkleic tak wnioskuje z postow jego kolegow bo jaki inny wniosek moze z tego wyjsc skoro na bank nie kantowal? :fgrin:
    cala prawda "rynku" pozdrawiam

    Johnkopytko z klanu Kopytkow
    Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3
  • zygunia napisał(a):

    Wybacz, ale w gaszczu Twoich wyczerpujacych odpowiedzi nie znalazlam takowej, ktora wyjasnialaby procedury , zasady i sposob wyelimonowania gracza/konta z kolejnych edycji S&D. Moglbys mi wskazac , w ktorym z Twoich postow padlo takie wyjasnienie?
    Po prostu jego zgłoszenie nie będzie brane pod uwagę, jeśli kiedyś takowe wyśle.

    zygunia napisał(a):

    Majac naraz otwartych 40-50 ,lub moze wiecej zakladek z konwerterami (tych z wymaganym progiem i tych ponizej progu) , nie trudno o pomylke przy przepisywaniu i wklejaniu tytulow odrebnie i raportow odrebnie. W tym przypadku na % zwraca sie glowna uwage, a ten znajduje sie w naglowku z tytulem. Aby przepisac czy przekleic tytul , trzeba zmieniac zakladke przegladarki , wejsc na forum, po czym znowu zmienic zakladke i trafic na ta wlasciwa , ktorej wklejony juz tylul dotyczy i skopiowac rw. Przy takiej ilosci otwartych zakladek istnieje duze ryzyko, ze przez nieuwage i niedopatrzenie wklei sie rw niewlasciwe, ponizej progu. Bledem bylo rowniez zdubblowanie niektorych rw, ale do tego jakos sie nie czepiacie.

    zygunia napisał(a):

    Oczywiscie ze nie, tylko ze rachunek prawdobodobienstwa nie uwzglenia czynnika ludzkiego, ktory nie jest tak wyliczalny jak matematyczne cyferki. Sama wiem po sobie ze jak przesadze z alko to staje sie nieobliczalna. :fgrin: A co dopiero gdybym miala niespac tyle nocek co Gruby, klepiac te rw. Dla mnie logiczne ze musial sie jakos wspomagac.
    No i właśnie o to chodzi, o czynnik ludzki. A matematyka pozwala stwierdzić, że ten czynnik ludzki nie był przypadkowy, ale celowy. Ja nie mówię, że błąd nie może się przytrafić, bo może i za to nigdy nie byłby ukarany. Ale jeśli mamy 369 raportów, z czego 10 poniżej progu, pomyłki wystąpiły akurat tylko w tych 10 raportach i to zawsze na korzyść, to statystycznie nie ma szans, żeby to był przypadek. Natomiast to czy oszukiwał po alkoholu czy nie, to mnie nie obchodzi.

    zygunia napisał(a):

    Gdzie jest napisane w Zasadach Projektu S&D, ze za zle wklejone rw gracz zostanie zdyskwalifikowany z S&D? Jest za to napisane, ze zle wklejone rw beda niezaliczone.
    Po raz kolejny tłumaczę, to nie były tylko źle wklejone rw, ale ordynarna próba oszustwa. Kogoś takiego po prostu nie chcemy w projekcie.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Toadie napisał(a):

    zygunia napisał(a):

    Gdzie jest napisane w Zasadach Projektu S&D, ze za zle wklejone rw gracz zostanie zdyskwalifikowany z S&D? Jest za to napisane, ze zle wklejone rw beda niezaliczone.
    Po raz kolejny tłumaczę, to nie były tylko źle wklejone rw, ale ordynarna próba oszustwa. Kogoś takiego po prostu nie chcemy w projekcie.
    nalezy zmienic regulamin na przyszle edycje zeby takie rzeczy nie mialy miejsca

    Przemierzyłem cały świat, od Las Vegas po Krym.
    Prawdopodobnie najlepsze ST jakie w życiu widziałeś !
  • Wojownik Kajaczenko napisał(a):

    nalezy zmienic regulamin na przyszle edycje zeby takie rzeczy nie mialy miejsca
    Mamy napisać w regulaminie, że nie wolno oszukiwać? To chyba powinno być oczywiste i pisanie takich rzeczy byłoby zwyczajnym urąganiem inteligencji graczy.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Biedaczysko, jak oni mogli Ci to zrobić :(
    Przecież Ty jesteś takim fajnym graczem!

    A ja powiem tyle:
    Do Ciebie nieudaczniku można było się już przyzwyczaić.
    Ale ta cała reszta sojusnzików co Cię broni to już jest komedia. To chyba świadczy tylko o jendym - wszyscy tam jesteście tacy sami.

    PNy zachowały się tak jak należy. Mieli w swoich szeregach kogoś kto im szkodził i zrobili z tym porządek. Teraz jest przydupasem grubego :) Ciągnie swój do swego.
    Zachowali się tak jak przystało na solidny topowy sojusz a więc czapki z głów.

    Brawa dla decydentów w sprawie nieudacznika :)
    W końcu ktos się za to zabrał


    Takie tam kilka przykładów z wielu.


    68 68P2PGROM2019-11-28trwa>2 d
    68 68Romano-2019-11-28trwa>2 d
    68 68PanEko-2019-11-28trwa>2 d
    68 68Wociu-2019-11-28trwa>2 d
    68 68SekiEXC-2019-11-27trwa>3 d

    68 68PomidorDSOP2019-10-092019-10-167 d
    68 681910KOMORNIC2019-10-092019-10-167 d
    68 68GiantVETO2019-10-092019-10-167 d
    68 68GrubyyKOMORNIC2019-10-092019-10-167 d
    68 68Jan III WazaNomad2019-10-092019-10-167 d

    68 68KonusGROM2019-11-092019-11-1910 d
    68 68kajakoKOMORNIC2019-11-092019-11-156 d
    68 68Gruby na PermaKOMORNIC2019-11-062019-11-137 d
    68 68WociuKOMORNIC2019-11-062019-11-093 d
    68 68PanEko-2019-11-062019-11-093 d


    68 68You Touch My TralalaKOMORNIC2018-12-082018-12-157 d
    68 68oVer-2018-12-082018-12-157 d

    68 68GettoFUTURE2018-09-052018-09-127 d
    68 68PenerKOMORNIC2018-09-052018-09-127 d
    68 68oVer-2018-09-052018-09-127 d
    68 68Wociu-2018-09-052018-09-127 d
    68 68KonusGROM2018-09-052018-09-127 d
    68 68GOLDMANAVALON2018-09-052018-09-127 d

    68 68DuchKOMORNIC2018-03-032018-03-1714 d

    68 68shirma-2017-09-292017-10-067 d
    68 68GrubyKOMORNIC2017-09-292017-10-067 d

    68 68Gruby-2017-07-152017-07-2914 d
    68 68KALIB3R-2017-07-152017-07-227 d

    68 68Bogu-2017-12-28stały






    P.S.
    Nieudaczniku jakbys nie miał otwratych kilkanaście kont w kilkunastu kartach to może by Ci przeglądarka nie muliła ;)


    Do siego!

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Pazik ().