Najstarsze w liczbie dni x7 world ?

  • Rozwiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Najstarsze w liczbie dni x7 world ?

    Siemka,

    Wie ktoś może jakie jest najstarsze uni x7 (eko i flota) ns świecie ?
    Gra ktoś tam może ? Jestem ciekaw jak idlaki się tam mają...

    Oraz... czy jest coś szybszego gdzieś ? tylko nie te prywatne x1000...

    Pozdrawiam
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Numerkowe były w 2005-2009 - 4 lata na speed x1. Największy speed, o ile dobrze pamiętam, był tutaj x2 więc max było po przeliczeniu 8 lat.
    Literkowe od 2009 roku - tutaj zaczęły pojawiać się speed x5.
    Zmiany speed zaczęły się w 2018 roku w PL :)

    np.
    Moje konto ma 8.055 dni, zaczęłam rok po starcie ogame więc najstarsze konto na uni 1 wybierając serwery najbardziej optymalne pod speed (czyli te co ja) będzie mieć ok 8400 dni gry.

    Osoba która zaczęła na uni Electra w PL na speed x5 i zmieniając na x7 w 2018 roku (najbardziej optymalna opcja) będzie mieć dokładnie 19.006 dni gry.

    Najstarsze konta na speed x4-x7 będą pochodzić z serwerów które powstały jako jedne z pierwszych speed x5 > przyrostyogame.cba.pl/Info2.html

    Electra przeliczając na speed x7 to (19.006 dni / 7 speed / 365 rok) 7,4 roczny serwer. Czyli jakiś serwer speed x7 musiałby powstać ok 2012 roku żeby być wiekowym jak nasza elka (oni mają x5 od 2009). Większe speed niż x5 zaczęły się pojawiać po rozdzieleniu eko/flota które miało miejsce w 2013 roku. Więc żaden nowy serwer nie jest w stanie dogonić wiekowo naszego uQ. Nie zdziwiłabym się jakby nasze uQ (spadkobierca po Elce w fuzji) ma najstarsze konta na światowym ogame. To musiałbyś sobie przeglądnąć stronę którą Ci dałam i poszukać czy jakiś inny serwer miał speed x5 w serwerach literkowych A-E (i prześledzić jak się miało łączenie na tych serwerach... ).
    Trudno też będzie innemu dogonić uni Q ponieważ PL jako pierwszy zmienił speed floty z 5 na 7 w świecie. Różnica w powstaniu między uni A a uni E była za mała żeby miała znaczenie tutaj.

    Na 90% najstarszy serwer na OGame to nasze Quantum. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Munio_Uni 1 napisał(a):

    Czyli nie sądzisz że w innym kraju może być coś typu Quantum tylko o kilka lat starsze.
    Numerkowe nie bo było speed x2. Nawet DE miało max 2. Choć na stronie jest już po fuzji ale wtedy nie zmieniali speed przy fuzjach - było tyle serwerów że nie da rady.

    Literkowe powstały 22 Lip 2009. Nasza Elka 9 Lis 2009. 3,5 miesiąca.
    A nasza Elka (obecnie Quantum) przez ok rok grało na speed x7 zanim inne zaczęły zmieniać speed.

    Wzrost z x5 na x7 daje dodatkowe 24 miesiące na speed x1.
    3,5 miesiąca na x5 daje 17,5 miesiąca.

    Nawet jeżeli jakiś serwer powstał wcześniej niż nasza Elka to Elka zyskała wcześniejszą zmianą speed z x5 na x7.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik