Zmiana konfiguracji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zmiana konfiguracji

    Witam społeczność Zibal-a!
    Chciałem was zapytać, o to, czy macie ochotę coś zmienić na naszym pięknym uniwersum?
    Ja osobiście wychodzę z propozycją usunięcia złomu z obrony.

    Dlaczego? zapytacie. Ja odpowiem ;)
    Nadchodzą zmiany i to poważne, a uniwersa ze złomem z obrony na tym ogromnie ucierpią. Dysproporcja między TOP graczami, a tymi niżej w statystykach zwiększy się jeszcze bardziej (moje domysły utwierdzam w czytaniu zagranicznych forum). Po fuzji z jakimś uniwersum (obstawiam Xanthus), złom z obrony i tak zapewne zniknie (żadne uniwersum flot x1 nie posiada tej opcji, a my docelowym raczej nie zostaniemy ponieważ jesteśmy najmłodsi). Co wy na to?

    Od razu pytam się @Art, czy to możliwe :)
  • sam sie zastanawiam jak to uni mozna ozywic
    mozecie jeszcze podenisc eko ?
    chyba jedyny sposob na ozywienie tego cmenatrza to dac znac ludziom ktorzy maja konto, ze bedzie latwiej je odbudowac

    szkoda ze te uniwersa tak padaja, to jest jedyne co mnie odrzuca od tej gry po prostu nie ma sensu robic top 1 konta bo wlasciwie jakos wtedy uni zaczyna zdychac
    w innych grach latwiej nad tym zapanowac szczegolnie jak jest rynek bo support kontroluje ceny i po latach ekonomia jest taka sama. ale tu nic nie sprzedajemy tu tylko kupujemy..
    kont potem legalnie opylic nie mozna - ogame sie samo wrzucilo w taka petle, ale i tak pewnie niezle generuje dochody
    gra skupia sie na nowych graczach i nowych kontach, dla tych ktorzy te gre pozamiatali nie ma zadnych nowych wyzwan
    pozostaje jedyne ladnie sie usmiechac w st ktore polecialy pod stolem zebysie sie nie przysapali
    po paru latach gry, znam wszystkich kupcow i wszystkich odbiorcow, nie jeden koleszka by sie zdziwil kto kupuje


    a wina ze to ponosza developerzy gry/ nie support tylko tamci ktorzy napisali to arcydzielo lata temu i uznali ze to koniec
    mojego hajsu tez wiecej nie otrzymacie/ juz sa boty ktore oferuja wasze platne funkcje
    nie dosc ze gra lezy na poziomie grywalnosci/ to juz wasze platne funkcje mozna kupic duzo taniej .. nikt tu nic nie robi
    wszyscy mysla ze jest cacy a gra umiera i umrze kiedys na amen.
  • Eko x7 w supełności wystarczy. I tak zasuwa jak dzikie. Co Wy, nie pamiętacie już jak wszystko było x1 i dobrze się grało? Teraz wszystko dla gimbusów: szybkie eko, szybkie floty, szybkie badania, bo wszystko się nuuuuudzi. Zostaliście Wy, sami wyjadacze, a nie potraficie zaprząc w grę odrobiny finezji? Właśnie tak szybkie eko i tak wolne floty zmuszają do wyszukania, do rozegrania i to jest cały urok tego uni.
    Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
  • Conradus Ars Humana napisał(a):

    Eko x7 w supełności wystarczy. I tak zasuwa jak dzikie. Co Wy, nie pamiętacie już jak wszystko było x1 i dobrze się grało? Teraz wszystko dla gimbusów: szybkie eko, szybkie floty, szybkie badania, bo wszystko się nuuuuudzi. Zostaliście Wy, sami wyjadacze, a nie potraficie zaprząc w grę odrobiny finezji? Właśnie tak szybkie eko i tak wolne floty zmuszają do wyszukania, do rozegrania i to jest cały urok tego uni.


    Może nie pamiętacie ale Zibal na starcie był wyjątkowy i na pewno nie skończył by w takiej wegatacji jak jest teraz gdyby nie to że zrobili te eko x7 wszędzie. Osobiście uważam że społeczność zibala na tym straciła bo z najlepszej konfiguracji przeszliśmy w standardową .
  • I tu również, co do złomu z obrony, jak najbardziej pełna zgoda. To jest jedyna rzecz, która sprawia, że bunkrowanie nie ma sensu. To znaczy i tak nie ma sensu, bo każdą obronę da się złamać, ale tutaj przynajmniej jest jakiś zysk. Dla mnie wciąż te ustawienia uni są jedyne w swoim rodzaju. Prędkość ekonomii jest bardzo duża, ale skoro od początku taka była, to niech zostanie. Co do ładowności sond, to też niech zostanie. Zmusza to do chociażby jakiegoś zabezpieczenia, a przy tej szybkości ekonomii, nawet sondy można elegancko wtopić, w przypadku polecenia na aktywnego. No i prędkość flot jest idealna. Już pisałem, zmusza do odrobiny wyobraźni a nie gimbazjalnego łomotu, czego przykładem jest na przykład Galatea, uniwersum dużo młodsze i kompletnie puste i zurlopowane. Dobra, Zibal też jest pusty, ale przez ten pozorny spokój, jest bardzo groźny. Moim zdaniem gmeranie przy ustawieniach zniszczy to uniwersum całkowicie.
    Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)