Nanity bez fabryki robotów.

• Nanity bez fabryki robotów.

Dzien dobry.
    Konczą mi się miejsca na planecie.
    mam 10lvl robotów i 7 nanitów.

Planuje postawienie 9-10 lvl nanitów i wtedy skasowanie 10lvl robotów ( będę mial dzieki temu te dodatkowe pola na kopalnie)

czy nanity nadal będą dawac boost do budowy czy tez bez 10lvl robotów będą "wyłączone"?
  • Kilka robotów mógłbyś spróbować, ale ten 'kop' o którym wspomniała ciap to na początku robotów był chyba kolejno 1/2, 1/3, 1/4... itd. Więc faktycznie sporo. Dodatkowo weź też pod uwagę, że kolejnych nanitów po wyburzeniu robotów już nie postawisz w przyszłości.
    Jeżeli nie masz bardzo mocno rozbudowanej planety rozważyłbym kasacje i poszukanie nowej, jeżeli nie chcesz kasować to spróbuj nazbierać antymaterii z eventów/ekspedycji (lub po prostu kup) i dokup pola za antymaterię.
  • Na Twoim miejscu bym zrobil jeszcze inaczej (o ile juz nie masz planety na 15 pozycji w ukladzie). Kupic antymaterii albo uzbierac i poczekac na event na przenosiny. Wtedy przenosisz planete na 1 pozycje i wywalasz terraformer mocno w gore. Tak by miec ponad 300 pol na planecie. Jak juz ogarniesz terraformer to znowu przenosiny ale tym razem na 15 pozycje i kasujesz elektrownie sloneczna (zakladam, ze masz juz wysokie eko skoro chcesz stawiac nanity do 10 lvl). W miejsce slonecznej stawiasz fuzyjna i masz dodatkowe pola zamiast kasowania fabryki robotow.
  • szpic wrote:

Planeta ma 226 pól. To matka 42/36/40 eko więc za późno na kasacje.
    To slabo sie postarales jak na takie eko :P pewnie koszta terraformera Cie przerazily ale jest to najbardziej oplacalna inwestycja poza kupnem pol za antymaterie. U mnie sytuacja na matce na dzien dzisiejszy tak wyglada:

imgur.com/zWy4miO

imgur.com/ZXkawj3

imgur.com/xcPBMle

tez juz dla mnie za pozno na kasacje matki. Eko pojdzie jeszcze w gore na pozostalych planetach i jak bedzie mnie stac na wyzszy terraformer to nie zawacham sie przeniesc znowu na 1 pozycje i pociagnac go wyzej. Dodatkowe 15 pol za antymaterie tez aktywowane.
  • No to jeszcze warto poruszyć kwestię budowy laboratorium. Ja trzymam i rozwijam laboratorium tylko na N+1 największych planet. Gdzie N to poziom MSBN. Na pozostałych zajmowałyby tylko miejsce.

A biorąc pod uwagę fakt, że na odpowiednim poziomie badań do ich skracania i kończenia używa się anty, to ograniczenie ilości pól zajmowanych przez laboratorium jest dobrym pomysłem.
    :dobry: :dobry: :dobry: :dobry: :dobry:
  • @Qnick w pelni sie z Toba zgadzam. Poki co cisne tylko w eko plus jakas tam mala flotka farmingowa i troche gs. Ale jak przyloze sie do badan i zostana mi do zrobienia tylko te badania, ktorych bez anty "nie da sie zrobic" to i labki bede kasowal aby tylko z terraformerami odwlekac do ostatniej chwili.
  • Kamil, to juz na miejscu szpica, lepiej zainwestowałbym anty w +15 pól na koloni, wyburzył laboratorium, energia z fuzyjnej, reszta pól pod przyszłe kopalnie, troche będą się budowały bez nanitów na 9/10 lvl. Ewentualnie nanity jeszcze do 8lvl i eko do konca .
  • Co do robotow to sens w tym jest bo i tak nie uzbierasz wystarczajacej ilosci sury na nastepny lvl kopalni zanim ten wczesniejszy sie zbuduje. Chyba, ze masz troche mocniejszej floty i dajesz rade farmic miliardami :P

erAse wrote:

Kamil, to juz na miejscu szpica, lepiej zainwestowałbym anty w +15 pól na koloni, wyburzył laboratorium, energia z fuzyjnej, reszta pól pod przyszłe kopalnie, troche będą się budowały bez nanitów na 9/10 lvl. Ewentualnie nanity jeszcze do 8lvl i eko do konca .
    Troche racji masz ale kiedys, predzej czy pozniej i tak dojdzie do miejsca gdzie bez wiekszego terraformera zostanie mu tylko astro do podniesienia by moc dalej budowac kopalnie :)
  • ma 226 pól , dokupi 15 pól + coś dostanie za wyburzenie laboratorium, powiedzmy,ze te pola z labkow pojdą na fuzyjną
    i teraz patrz eko 42/36/40 + 10 pól w eko to robi powiedzmy 46/39/43 , 4pola w fuzyjną , 1 pole nanity , te lvl to i tak wysoko
    ja bym tak zrobił i w sumie bede mial podobny problem, moja pl matka 205/221 pól , jeszcze nie na 15 pozycji, wiec za jakis czas bede tak kombinował
  • erAse wrote:

ma 226 pól , dokupi 15 pól + coś dostanie za wyburzenie laboratorium, powiedzmy,ze te pola z labkow pojdą na fuzyjną
    i teraz patrz eko 42/36/40 + 10 pól w eko to robi powiedzmy 46/39/43 , 4pola w fuzyjną , 1 pole nanity , te lvl to i tak wysoko
    ja bym tak zrobił i w sumie bede mial podobny problem, moja pl matka 205/221 pól , jeszcze nie na 15 pozycji, wiec za jakis czas bede tak kombinował
    Trudno temu zaprzeczyc ale wez pod uwage fakt, ze ta gra nie ma konca :) i co pozniej kiedy znowu zacznie brakowac pol? Tak czy siak bez terraformera bedzie ciezko ;)
  • szpic wrote:

Planeta ma 226 pól. To matka 42/36/40 eko więc za późno na kasacje. Planeta na 15 i już ma 7 lvl terraformera. Najwyżej wywale laboratorium...
    Ja na matce mam eko 45/36/41 i jeszcze trochę wolnego jest.

Tera na 7 lvl to bardzo nisko. U mnie jest Terraformer Poziom 11 :)
    Budowałam wtedy po 50k satelit. Parę dodatków do przyspieszenia z Import/Eksport i złomowałam u handlarza. :P

Aktywować dodatek do pól można tylko jeden.

[ciach]

Moderator kruszynka:
    Usunięto offtop

The post was edited 1 time, last by ciap ().

• Elkanen wrote:

W miejsce slonecznej stawiasz fuzyjna i masz dodatkowe pola zamiast kasowania fabryki robotow.

Hermes wrote:

Elkanen wrote:

W miejsce slonecznej stawiasz fuzyjna i masz dodatkowe pola zamiast kasowania fabryki robotow.
    Też myślę, że ten przykładny problem jest głównym powodem dla którego fuzyjna jest bardziej opłacalna od słonecznej ;) Oczywiście z relatywnie rozwiniętą t. energetyczną, bo bez tego ani rusz.
    Wiadomo fuzyjna to mus.
    Niestetety to tez juz za mną juz tam stoi 22 fuzyjnej i 0 slonecznej ;)
  • zadnej kasy nie trzeba wydawac
    bezsens ja marnowac na to

na twoim miejscu mozna wyzerowac:
    dok co da 4 pola
    labki co da 11 pol
    silos co da 4 pola

stocznie mozna zrownac do 8 leva by miec plazmy

rozbudowac terra przynajmniej do 10 leva da to 14 pol
    nawet na 15 miejscu to nie zaden problem setki zbudowac i zniszczyc pozniej

mozna tez korzystac z samych satelit wzmacniajac bunkier co da 22 pola usowajac fuzyjna

podsumowujac z zerowania mozesz 20 pol
    wliczajac zerowanie fuzyjnej do 44 pola
    rozbudowujac tera calosc to 58 pol o ile dobrze licze

roboty na 10 mozna spokojnie zostawic do czasu braku pol
  • Stocznie możesz na 8, GŚ będziesz gdzie indziej budować.
    Tera do podniesienia na 10/11 nie wiem jaką masz temp planety.
    Laborki też jakiś dużych nie masz - jeżeli nie potrzeba do sieci to można wywalić.

To masz wolnych 28-34 pola :)

edit;

Art1 wrote:

dok co da 4 pola
    Doka nie idzie zniszczyć bo i po co jeżeli nie zabiera pól. :E

Art1 wrote:

mozna tez korzystac z samych satelit wzmacniajac bunkier co da 22 pola usowajac fuzyjna
    Nie zawsze idzie zrezygnować. Jeżeli jest planeta zimna to słabo ;)
  • ciap wrote:

Art1 wrote:

dok co da 4 pola
    Doka nie idzie zniszczyć bo i po co jeżeli nie zabiera pól. :E

a fakt
    jako bunko-gornik

nie budowalem go nigdy
    bo floty brak

Art1 wrote:

Nie zawsze idzie zrezygnować. Jeżeli jest planeta zimna to słabo ;)

mam wszystkie planety na 15 pozycji z samymi satkami

i problemow nie mam na razie

wystarczy nie fikac nikomu i nie skladowac nadmiernej ilosci surki
    a bedzie spokoj

• @Art1
    Ja bym musiała mieć od 45k-90k satelit. Wcale nie potrzeba jakiegoś mega czasu żeby dojść do takich kopalni które ja mam. Moje konto grało 12 lat na speed x1 więc teraz to niecałe 2 lata. :)
    Dlatego bym nie zrezygnowała z fuzyjnej.

The post was edited 2 times, last by ciap ().

• ciap wrote:

@Art1
    Ja bym musiała mieć od 45k-90k satelit. Wcale nie potrzeba jakiegoś mega czasu żeby dojść do takich kopalni które ja mam. Moje konto grało 12 lat na speed x1 więc teraz to niecałe 2 lata. :)
    Dlatego bym nie zrezygnowała z fuzyjnej.
    mozna zostawic
    ale pozniej lepiej skasowac bo satki tansze
    jak komus miejsca oczywiscie braknie
    na matce np
    z reszta nawet tych 45-90k satek nie powinien nikt tknac przy dobrej obronie
    szczegolnie ze plotki glosza ze nowy statek ma byc stacjonarny i trzeba bedzie go oslaniac

[ciach]

Moderator kruszynka:
    Usunięto offtop
  • Art1 wrote:

mozna zostawic
    na matce np
    90k satelit daje od 54kk (30%) do 126kk (70%) złomu.
    Do tego dochodzi dobowe wydobycie (w założeniu że dziennie robimy zwózki) i już się robi pokaźna sumka surowców. Ja mam fuzyjna na 21 lvl i chodzi mi na 90%. Kosztuje mnie to na dobę 235k deuteru z jednej planety. W skali roku strata 114k LL. :fsmile:
  • ciap wrote:

Art1 wrote:

mozna zostawic
    na matce np
    90k satelit daje od 54kk (30%) do 126kk (70%) złomu.Do tego dochodzi dobowe wydobycie (w założeniu że dziennie robimy zwózki) i już się robi pokaźna sumka surowców. Ja mam fuzyjna na 21 lvl i chodzi mi na 90%. Kosztuje mnie to na dobę 235k deuteru z jednej planety. W skali roku strata 114k LL. :fsmile:
    90k to skrajny przypadek
    mowilem tutaj opcji
    jak braknie miejsca
    ja nie nazekam

[ciach]

Moderator kruszynka:
    Usunięto offtop
  • Amatorzy :E . Uczcie się od wujka Keyry:

Nawet nie licząc +15 pól się mieszczę, mam jeszcze zapas w postaci dwóch słonecznych, terra +1 bez przenosin planety, nanitów +1/+2 i obniżenia robotów. Także się da :D
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "

The post was edited 2 times, last by Ten Keyra ().