Przyklejony FAQ: Lobby

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • FAQ: Lobby

    LOBBY




    ...
    Legenda:
    1 - "Graj" - przycisk zielony Graj sprawi, że otworzy się lista serwerów na których masz konta. Poniżej tej listy będzie lista serwerów na których mógłbyś rozpocząć grę
    2 - "Ostatnia gra" - jest to przycisk po naciśnięciu którego zaloguje Cię automatycznie na ostatnie uniwersum na którym byłeś zalogowany
    3 - "Zacznij grę na nowym uniwersum" - po naciśnięciu przycisku zarejestrujemy się i rozpoczniemy grę na nowo otwartym uniwersum
    4 - "Linki" - są to odnośniki do zewnętrznych stron powiązanych z Ogame takich jak:
    a) Facebook - strona/funpage Ogame na Facebooku
    b) YouTube - kanał Ogame na Youtube, który możemy subskrybować aby być powiadamianym o nowych filmikach m.in wywiady z twórcami Ogame
    c) Forum - przenosi nas na forum Ogame.pl
    d) Narzędzia - po naciśnięciu tej opcji wyskoczy nam okienko z opisem najpopularniejszych dodatków do Ogame ułatwiających grę
    e) Support - przenosi nas do systemu ticketowego dzięki któremu możemy po rejestracji konta wysłać zgłoszenie do Obsługi Gry lub Forum
    5 - "Moje konto" - po naciśnięciu przycisku rozwiną się opcje dzięki którym będziemy mogli:
    - połączyć inne konto (z innym adresem e-mail) z naszym kontem Lobby
    - zmienić maila na koncie Lobby
    - zmienić hasło do Lobby
    - wygenerować kod zasiadania
    - wygenerować kod przekazania
    - wprowadzić kod zasiadania/przekazania



    1. Po wprowadzeniu Lobby nie mogę się zalogować na swoje konto. Czy zostało ono skasowane?
      Nie, jeżeli miałeś na koncie zakupioną antymaterię i nie włączyłeś kasacji konta to Twoje konto nadal powinno istnieć. Jeżeli nie pamiętasz swojego maila, który ustawiłeś na koncie i nie logowałeś się na konto po prowadzeniu Lobby to możesz przypomnieć adres e-mail tutaj -> klik klik
    2. Miałem konta na dwóch uniwersach z różnym adresem e-mail. Chce je połączyć w jedno Lobby. Jak to zrobić?
      Możesz połączyć swoje konta w jedno Lobby. W takim przypadku konta będą posiadać jeden wspólny e-mail. Aby to zrobić zaloguj się do Lobby na adres e-mail z którego chcesz korzystać. Następnie w prawym górnym rogu kliknij na "Moje konto" a następnie "Dodaj konto".
      Wprowadź dane konta, które zarejestrowane jest na drugi adres e-mail. Po prowadzeniu prawidłowych danych drugiego konta zostanie ono połączone z Twoim Lobby.
    3. Chciałbym aby kolega popilnował mojego konta poprzez Zasiadanie konta. W jaki sposób mogę mu dać dostęp do mojego konta?
      Lobby daje możliwość przekazania swojego konta innemu użytkownikowi bez podawania swoich danych do Lobby. Jeżeli chcesz aby Twój znajomy zasiadał Ci konto (Pamiętaj tylko o zasadach zasiadania! Więcej informacji tutaj) to musisz wygenerować kod zasiadania. Aby to zrobić zaloguj się do swojego Lobby. Po zalogowaniu kliknij w przycisk "Moje konto" znajdujący się w prawym górnym rogu. Rozwiną się Opcje. Kliknij "Wygeneruj kod zasiadania".

      Jeżeli masz więcej niż jedno konto w Lobby musisz zaznaczyć uniwersum (konto) które chcesz udostępnić innej osobie. Po zaznaczeniu odpowiedniego konta i wybraniu czasu zasiadania kliknij "wygeneruj kod". Po otrzymaniu kodu przekaż go znajomemu a on za pomocą opcji "Wprowadź kod" będzie mógł zalogować się na Twoje konto.
      UWAGA! Pamiętaj, że nadal należy każde zasiadanie zgłosić przez Support wypełniając odpowiedni szablon.
    4. Chciałbym oddać jedno z moich kont w Lobby innej osobie. Jak to zrobić?
      Zasada jest podobna jak w przypadku zasiadania tj. nie ma potrzeby podawania swoich danych do konta aby przekazać je komuś. Wystarczy wygenerować kod przekazania. Aby to zrobić po zalogowaniu do Lobby otwórz Opcje klikając w "Moje konto" na górze i naciśnij "wygeneruj kod przekazania". Wybierz konto które chcesz przekazać i naciśnij "wygeneruj kod". Wygenerowany kod ważny jest przez 48h. Przekazane konto nie może być ponownie przekazane przez 15 dni.
      UWAGA! Pamiętaj aby upewnić się, że przekazujesz dobre konto ponieważ od wprowadzenia Lobby nie ma możliwości przywrócenia swoich danych na koncie - zasada 7 dni aby mail stał się mailem stałym została zniesiona!
    5. Gdzie mogę zmienić mój mail na koncie?
      Adres e-mail możesz zmienić w Opcjach dostępnych po naciśnięciu przycisku "Moje konto".
    6. Czy nadal po zmianie maila mogę w ciągu 7 dni przywrócić poprzedni adres e-mail?
      Nie. Po wprowadzeniu Lobby ta możliwość została usunięta.
    7. Chciałbym rozpocząć grę na nowym uniwersum. Jak to zrobić?
      Po zalogowaniu się do Lobby naciśnij przycisk "Graj". Ukażą się dwie listy. Pierwsza od góry jest to lista serwerów na których masz konta. Poniżej znajduje się lista uniwersów na których nie masz jeszcze konta. Wystarczy z listy na dole wybrać uniwersum, które nas interesuje i kliknąć "Start"
    8. Gdzie znajdę informację na temat konfiguracji poszczególnych uniwersów?
      Informacja o parametrach danego uni znajduje się na Forum w Dziale "Nowe Uniwersa". Aktualne dane dotyczące parametrów, ilości graczy itp znajdziesz tutaj -> Statystyki Ogame
      Poniżej znajduje się wykaz uniwersów wraz z poszczególnymi parametrami. Jeżeli zależy Ci na spokojnej grze (np. jako ekonom) wybierz uniwersum ze znaczkiem , jeżeli jesteś flociarzem i szukasz uniwersum z dużym speed floty wybierz . Natomiast jeżeli szukasz zrównoważonego uni pod względem eko i floty to wybierz opcję .
    9. Czy wygenerowane kody mają datę ważności?
      Kody zasiadania są aktywne do momentu aż ich nie wykorzystamy. Zatem w celu zasiadania konta można "na zapas" wygenerować sobie kod i gdzieś zapisać aby w razie awarii internetu lub innych przyczyn losowych móc przekazać kod znajomemu.
      Kody przekazania ze względu na bezpieczeństwo ważne są tylko 48h od momentu ich wygenerowania


    Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
    moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3