Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Star@Lord napisał(a):

      Ja mam klasę Zbieracz i zauważyłem że zmieniła się ilość aktywnych pełzaczy na jedną kolonie zamiast 8 teraz jest 9. Tylko nie wiem czy to jest błąd czy aktualizacja. Nie widziałem żadnego info na forum na ten temat.
      A stało się to przed czy po aktywowaniu sztabu z eventu? Czy nie miało to kompletnie związku i nie brałeś udziału w evencie z nagrodami?
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Qnick napisał(a):

      Star@Lord napisał(a):

      Ja mam klasę Zbieracz i zauważyłem że zmieniła się ilość aktywnych pełzaczy na jedną kolonie zamiast 8 teraz jest 9. Tylko nie wiem czy to jest błąd czy aktualizacja. Nie widziałem żadnego info na forum na ten temat.
      A stało się to przed czy po aktywowaniu sztabu z eventu? Czy nie miało to kompletnie związku i nie brałeś udziału w evencie z nagrodami?
      jak pytam ludzi w sojuszu z innymi klasami oni nie mają tego problemu.
    • To mogą być dwa odrębne przypadki. Tak na serio, z całym szacunkiem - team niezbyt dba o ścisłe tłumaczenie mechaniki większości nowych elementów gry i gracze (ja również) muszą sami dochodzić zależności między nimi. Potem pojawiają się pytania tych, którzy byli przyzwyczajeni do starej. Przykładem była chociażby próba zrozumienia na czym ma polegać limit pełzaczy Zwieraczy.

      Myślę, że strona proxyforogame jest bardzo dobrym miejscem do samodzielnego skumania co od czego zależy. Nie działa tak szybko jak społeczne dociekanie na forum (bo update'y), ale dla kogoś, kto chce sprawdzić (nawet na przyszłość) jak dysponować energią w eko, jak najbardziej.
      Dla tych co sporadycznie z tej strony korzystają: w minionych dniach wprowadzono update, końcu można sprawdzić wydobycie ze wskazaniem przeładowania pełzaczy na wszystkich planetach, zamiast tylko na jednej.
    • Mechanik lub/i cały zestaw oficerów wpływa na ewentualną utratę 10% lub 12% energii, w przypadku zakończenia ich działania. W przypadku, gdy mamy inną klasę niż zbieracz, próg liczby pełzaczy ma jeszcze większy wpływ na spadek energii, dlatego nie powinno się budować więcej tych statków niż potrzeba. Proste.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aurora Borealis ().

    • Aurora Borealis napisał(a):

      W przypadku, gdy mamy inną klasę niż zbieracz, próg liczby pełzaczy ma jeszcze większy wpływ na spadek energii, dlatego nie powinno się budować więcej tych statków niż potrzeba.
      tylko taka mała uwaga: energię zabierają tylko pracujące pełzacze :P
      zatem możesz ich mieć zbudowane i 10k, ale energię zabierze tylko tyle ile wynosi suma kopalni *8 lub *8,8 z geologiem na zbieraczu :)

      @Star@Lord zatem już wiesz skąd braki energii :)


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Racja. O tym zapomniałem. Mógłbym się upierać przy swoim, bo w pierwszym swoim poście w tym temacie nadmieniłem, że jest sporo zależności w balansie energii i wykręcić się z tego, ale nie będę autorowi tematu robił syfu polemiką dla samej polemiki. Tak naprawdę sami nie wiemy co w jego przypadku się wydarzyło, że ma planety na minusie.
    • Wszystko jasne, miałem to samo.

      W skrócie miał włączony sztab (w tym geolog - 10% pełzaczy i mechanik 10% energii), skończył się sztab, a wybrał w przedostatniej nagrodzie geologa, sztab się skończył i wraz z nim energia z mechanika, pozostał geolog z bonusem od pełzaczy. Też dorabiałem satelity, a wszystko wróci do normy jak geolog się skończy, cała historia.
      "Sztuka To Ludzkość" 8)
      W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ardnas ().

    • Aurora Borealis napisał(a):

      Mechanik lub/i cały zestaw oficerów wpływa na ewentualną utratę 10% lub 12% energii, w przypadku zakończenia ich działania. W przypadku, gdy mamy inną klasę niż zbieracz, próg liczby pełzaczy ma jeszcze większy wpływ na spadek energii, dlatego nie powinno się budować więcej tych statków niż potrzeba. Proste.

      Avinashi napisał(a):

      Aurora Borealis napisał(a):

      W przypadku, gdy mamy inną klasę niż zbieracz, próg liczby pełzaczy ma jeszcze większy wpływ na spadek energii, dlatego nie powinno się budować więcej tych statków niż potrzeba.
      tylko taka mała uwaga: energię zabierają tylko pracujące pełzacze :P zatem możesz ich mieć zbudowane i 10k, ale energię zabierze tylko tyle ile wynosi suma kopalni *8 lub *8,8 z geologiem na zbieraczu :)

      @Star@Lord zatem już wiesz skąd braki energii :)
      Więcej pełzaczy mam tylko i wyłącznie dla tego że niedługo będę zmieniał klasę a już rynku nie ma więc zrobiłem na zapas. no i wiem że działają tylko te które odpowiadają levelom kopalni razy 8 nie wiedziałem tylko że geolog zwiększa do 8,8. Brak mechanika wszystko wyjaśnia dzięki bardzo.
    • Z dwóch dni eventu x9 antymaterii na ekspedycji wpadło mi jako zbieracz 19368 antymaterii. W tym odpaliłem +2 srebro i +3 złoto bonus do ekspedycji, łącznie około 95 slotów wysłałem (na noc wczoraj na długość 5h). Wczoraj 3x trafiłem i dzisiaj to samo.

      Jakby komuś to się przydało do jakiś wyliczeń, statystyk czy tam czegokolwiek, pozdro.
      "Sztuka To Ludzkość" 8)
      W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...
    • Ardnas napisał(a):

      Z dwóch dni eventu x9 antymaterii na ekspedycji wpadło mi jako zbieracz 19368 antymaterii. W tym odpaliłem +2 srebro i +3 złoto bonus do ekspedycji, łącznie około 95 slotów wysłałem (na noc wczoraj na długość 5h). Wczoraj 3x trafiłem i dzisiaj to samo.

      Jakby komuś to się przydało do jakiś wyliczeń, statystyk czy tam czegokolwiek, pozdro.
      Od zawsze jest wiadomo, że ten event to pic na wodę. Fakt jest więcej antymaterii, ale nie powinni kłamać, że częściej. Śląc 7 exp bez eventu praktycznie co falę wchodzi te 300 jednostek anty, czasami się zdarza, że w 3 slotach anty wpadnie. A teraz 2-3 razy na dzień po te 3,5k. Fakt więcej, bo mimo wszystko takie 3,5k trafić w całodziennym wysyłaniu eksp to sztuka i mało kiedy się uda. Zaś z tym "częściej" można polemizować. Czyste wprowadzanie w błąd gracza.


      bobro napisał(a):

      Ja już od dawna mam wrażenie, że ten (tfu!) iwent to pic na wodę :(
      dzień wcześniej z 6 razy anty trafiłem - po 300-600 jednostek, a w trakcie trwania - jednego dnia raz, potem dwa i na koniec też dwa.
      Za to piraci jak gupi, zewsząd nagle atakują :D
      A ja bym zaś chciała aby tak piraci mnie zewsząd atakowali :P ale nie atakują he he
      I've taken my bows,
      And my curtain calls,
      You've brought me fame and fortune,
      And everything that goes with it,
      I thank you all.
    • Apofis napisał(a):

      hej w środę coś się dzieje bo będzie blokada ataków od 9;30. ale atak wysłany przed ta godziną dojdzie do skutku?
      Przed tą godziną atak wysłany dojdzie do skutku :)

      Co do tej blokady, to będzie ona raptem na 6 uniwersach :P wprowadzają jakieś poprawki czy coś ;)
      I've taken my bows,
      And my curtain calls,
      You've brought me fame and fortune,
      And everything that goes with it,
      I thank you all.
    • Ardnas napisał(a):

      zbieracz 19368 antymaterii. W tym odpaliłem +2 srebro i +3 złoto bonus do ekspedycji, łącznie około 95 slotów wysłałem
      ~7%, czyli 'prawie' zgodnie z poradnikiem ekspedycji, który mówi o 10% anty. Jedni mają szczęście, drudzy nie - ja miałem 14,52%, zaś długoterminowa wartość jest dokładna (70/702). Ilość piratów ponadprzeciętna - 27% wczoraj z 18 expów, starszych nie notowałem, a na top Riderze nie widzę.
    • Przez tydzień miałem okazję latania 16 slotami ekspedycyjnymi jednocześnie. Dwa pierwsze dni latałem w jeden i ten sam układ, później rozdzieliłem sloty na kilka kolonii w różnych układach, z powodów opisanych poniżej.

      Zaobserwowałem przez te dwa dni latania w jeden układ, że pomiędzy 80 a 100 ekspedycją szanse na trafienie czegokolwiek, poza pustym przelotem drastycznie spadają, natomiast powyżej 100 ekspedycji są bliskie zeru.
      Pierwszego dnia z tych 20 ekspedycji z zakresu 80-100 tylko 4 coś trafiły, drugiego dnia były to tylko 3 ekspedycje.
      Powyżej 100 zaczynały się masowe puste przeloty. Pierwszego dnia dopiero 136 ekspedycja (z 147 wysłanych ogółem) trafiła 300 jednostek antymaterii, a następnego 151 ekspedycja (z 152 posłanych tego dnia) trafiła 1,6kk kryształu.
      Wszystkie pozostałe ekspedycje powyżej 100 to puste przeloty, które nic nie trafiały (żadnych opóźnień/przyśpieszeń, piratów/obcych, czarnych dziur itp.). Wyglądało to w ten sposób (na screenie ekspy 100-120 z pierwszego dnia lotów): images90.fotosik.pl/473/2db065b844949acf.png



      Czy ktoś też zauważył taką zależność, że po setnej ekspedycji danego dnia w to samo miejsce układ mu się wyczerpywał?
      Dwa dni obserwacji to troszkę mało, aby wyciągnąć wnioski, a nie chciałem dalej marnować potencjału dodatkowych slotów ekspedycyjnych na dłuższe testowanie tego zagadnienia...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • zefir, na początku przepraszam Cię za moją ignorancję w stosunku do pobieżnego przelecenia Twoich - z całym szacunkiem - wypocin, odnośnie liczb. Bez czytania ich, na samym początku zrozumiałem, że te dodatkowe itemy latania mają sens tylko dla farmienia nowych kont na uni +3 msc. Kilka postów wcześniej Ardnas dał jasny alarm co do opłacalności angażowania dodatkowych slotów, ale mimo to, i tak, każdy kto gra w to coś od jakiegoś czasu (nie wynosząc siebie na jakiś wielki staż) wie, że poza kilkoma grantami, które dostaliśmy na wersję 7.X, z poprawkami poprawek, które jakiś tam sens mają, dla poszczególnych klas, ten event ma budzić wielkie nadzieje tylko w muńkopodobnych graczach. Zaraz przejdę do sedna.

      Ekspedycje miały być urozmaiceniem gry. Ty jesteś badaczem i latasz na expy bo nie robisz fs-ów ekoflotowych, chcesz mieć stale -25% do badań, blablabla... Dla zabicia nudy puszczasz te expy. Moim zdaniem post topowego forumującego badacza powinien być wykładnikiem tego, że GF zrobiło ten event na odczepne.

      Ja już wolę grać w WoTa, bo tam tego samego rodzaju event jednak daje jakiś przyrost w punktach. @Muniekk, dawaj na czołgi, pokażę Ci jak się gra M44, albo Pudlem =)

      Qwant-holon napisał(a):

      Jedni mają szczęście, drudzy nie - ja miałem 14,52%
      Ciebie holon to nie dotyczy. Ty masz kupony na anty w pudełkach z pizzerii, albo ciul wie - dosięgła Cię ręka Boga :D
    • zefir napisał(a):

      Przez tydzień miałem okazję latania 16 slotami ekspedycyjnymi jednocześnie. Dwa pierwsze dni latałem w jeden i ten sam układ, później rozdzieliłem sloty na kilka kolonii w różnych układach, z powodów opisanych poniżej.
      a skąd Ty masz 16 slotów ekspedycji????
      to te sloty ekspedycji się jakoś dodają? ponoc miały się nie dodawać?
      ale nawet jeśli to ja z eventów mam wszystkie do ekspów przedmioty i naliczylam ze miałabym slotów 15 liczac +1(7d) +1(30d) [o ile w ogole to by tak zadzaiało] +2 +3 plus odkrywca i admiral i 5 za astro :> chyba że przedmioty się nie przedłużają w taki sposob jak bosty do surowcow


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Starrk napisał(a):

      @Avinashi ano sumują się: brąz +1, srebro+2, złoto+3. Ale ja z kolei to tam widzę maksimum 14 slotów. 8 na odkrywcy ze sztabem, do tego te przedmioty. Chyba że przedmioty 7d i 30d również sumują się między sobą, w takim wypadku byłby max 20 dla odkrywcy ze standardowym astro.
      fakt 14 w normalnym "składzie" ale ja już policzyłam że 7d i 30d liczyłyby się osobno, co dawałoby 15 :P
      W każdym razie sądziłam, że one się nie sumują. Jakkolwiek :P
      Pytanie czy to tak miało być czy też to błąd jest :D no bo jeśli tak miało być to dlaczego do surowców się nie sumują, tylko przedłużają czy też w ogóle mając użyty np 10% i chcąc użyć 20% to ten gorszy jest kasowany? :>


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King