Wersja 7.x - dyskusja

• Teraz gra odkrywcą nie ma totalnie sensu.... Piszę o prędkości x1. Odcięcie od rynku gdzie odkrywcy sprzedawali flote totalnie upośledza klasę odkrywcy. Pewnie legendarny odkrywca @Muniek napisze że odkrywca jest super.... Ale na x1 główne zyski odkrywca ma jednak z expedycji a dodakiem są farmy.

Uni Taurus [ON]
    • Maniak87 wrote:

Teraz gra odkrywcą nie ma totalnie sensu.... Piszę o prędkości x1. Odcięcie od rynku gdzie odkrywcy sprzedawali flote totalnie upośledza klasę odkrywcy. Pewnie legendarny odkrywca @Muniek napisze że odkrywca jest super.... Ale na x1 główne zyski odkrywca ma jednak z expedycji a dodakiem są farmy.
      Ooo, i juz jest trop. Moze nie wszyscy beda zmieniac klasy dla samego budowania statkow ale prawdopodobnie zdecydowana wiekszosc graczy zrezygnuje z odkrywcy tylko dlatego, ze nie bedzie mozliwosci sprzedazy floty z ekspedycji. I juz jest patent na dodatkowe pare euro do niemieckiej skarbony :D
    • Moje gratulacje :D
      Zarządzający grą ciężko pracowali, żeby rynek już działał prawidłowo. Gdy praktycznie się to udało, postanowili wyłączyć. ;) Szkoda, bo znika kilka ciekawych funkcji gry (choćby dla odkrywcy deal statków z ekspa, zabezpieczenie surowców przez tydzień z handlu itp). Do kompletu sepuku warto przemyśleć usunięcie handlarza ze starych uni, gdzie gra 20 osób na krzyż i nie ma z kim pohandlować :D
    • Już nie mogę doczekać się starego "dobrego" handlu:
      A: Kupię deu.
      B: (40 minut później) noo...
      A: To gdzie wysłać
      B: (godzinę potem) - mam tylko X surowca
      A: Ok mi odpowiada
      B: (7 godzin potem) sorry zasnąłem...

Rynek dynamizował grę, która zatrzymała się w rozwoju na etapie dziadków grających w tetrisa (też lubię).
    • Maniak87 wrote:

Teraz gra odkrywcą nie ma totalnie sensu.... Piszę o prędkości x1. Odcięcie od rynku gdzie odkrywcy sprzedawali flote totalnie upośledza klasę odkrywcy. Pewnie legendarny odkrywca @Muniek napisze że odkrywca jest super.... Ale na x1 główne zyski odkrywca ma jednak z expedycji a dodakiem są farmy.
      Flotę zawsze możesz rozbić/sprzedać u handlarza złomu. Ale jest jeszcze jedna kwestia. Sprzedaż floty dawała spore możliwości ufs-om. Robisz ST na szybkim uni, idziesz na urlop z surowcami. Zamawiasz w sojuszu statki, górnicy robią statki, schodzisz z urlopu, kupujesz statki. Ta strategia teraz nie będzie działać.

Lwica jest boska :)
    • buleon wrote:

Maniak87 wrote:

Flotę zawsze możesz rozbić/sprzedać u handlarza złomu. Ale jest jeszcze jedna kwestia. Sprzedaż floty dawała spore możliwości ufs-om. Robisz ST na szybkim uni, idziesz na urlop z surowcami. Zamawiasz w sojuszu statki, górnicy robią statki, schodzisz z urlopu, kupujesz statki. Ta strategia teraz nie będzie działać.
      Twojej argumentacji można użyć do prakytcznie dowolnego aspektu gry i na tej zasadzie wyłączyć wszystko. To, że ktoś kombinuje nie powinno być powodem do takich działań, zwłaszcza że rynek dodawał dynamiki do gry, która dynamiką przypominała raczej ubierankę we flashu niż nowoczesne mmorpg. Teraz wracamy do starych czasów.
    • Nonick wrote:

Twojej argumentacji można użyć do prakytcznie dowolnego aspektu gry i na tej zasadzie wyłączyć wszystko. To, że ktoś kombinuje nie powinno być powodem do takich działań, zwłaszcza że rynek dodawał dynamiki do gry, która dynamiką przypominała raczej ubierankę we flashu niż nowoczesne mmorpg. Teraz wracamy do starych czasów.
      Eee... ja generalnie jestem przeciwny wyłączeniu rynku, poczytaj kilka postów wyżej. Po prostu argument użyty przez Maniaka87 był moim zdaniem nietrafiony, bo sprzedaż floty przez odkrywcę cywilnego i jednocześnie górnika to tylko jedna z trzech opcji na pozbycie się floty i brak tej opcji nie przekreśla odkrywcy jako klasy dogodnej dla aktywnego górnika.

Lwica jest boska :)
    • Maniak87 wrote:

Nie napisze bo x1 mnie nie interesuje bo jest nudne.
      Na x5 ma jak najbardziej sens.
      Skoro na x1 piszesz ze nie....ok....mi to lotto
      SPRZEDAM DEX NA QUANTUM
      Nick: sprzedam dex
    • New

buleon wrote:

Maniak87 wrote:

Tak tylko zapomniałeś o kilku sprawach.
      Handlarz złomu oferuje 35% za Anty możesz podbić do 75%. A na rynku uzyskałeś spokojnie 90% a nawet i powyżej 100% wartości bez straty anty.
      Rozbić się o bunkry hmmm to samo co wyżej też strata.

Muniek wrote:

Maniak87 wrote:

Nie napisze bo x1 mnie nie interesuje bo jest nudne.Na x5 ma jak najbardziej sens.
      Skoro na x1 piszesz ze nie....ok....mi to lotto
      Na x5 bardziej opłacało się odkrywcą latać po idlakach niż robić cywilne expy.

Uni Taurus [ON]
    • New

Szkoda, rynek był dobrą alternatywą dla ludzi co nie lubią klikać niepotrzebnie tpka przy moonkillu, i pomagał też w obronie własnych kulek. Oprócz błędu wynikającego z braku zwrotu tolerancji (który chyba zgłaszałem w kwietniu) nie widziałem już żadnych rażących błędów na poziomie samej mechaniki rynku, więc też nie rozumiem decyzji :roll: Czas dać sobie spokój :D
    • New

Dobija mnie krótkowzroczność GF. Wiele zmian jest przewidzianych na "tu i teraz", żeby teraz zarobić parę tysi z antymaterii. Zupelnie nie zastanawiają się chyba nad tym jak ten projekt rozwinąć w taki sposób, by zachęcić zupełnie nowych graczy. Nie są chyba w stanie doliczyć, że po rozwoju tej gry w cywilizowanym kierunku przwróciliby jej świetność i finalnie zarobili więcej kasy z anty. Tymczasem mamy cofnięcie się o rok w jej rozwoju. Czekam na zabranie handlarza. ;)

To jest trochę jak w przypadku widocznych multikont i pushów. Interes tu i teraz - nie banujmy, zarobimy X tysięcy złotych.
      Jednocześnie nie zdawanie sobie sprawy z tego jak wiele osób kupiłoby antymaterię, a nie robi tego, bo gra promuje nieuczciwość.
    • New

No tak trzeba skupić floty z multikont do konta głównego, stali sprzedawcy muszą pozbyć sie statkow, expiarze musza wyprzedac niepotrzebne im zbiory itd itd.

Najwieksi urosną jeszcze troszke na koniec.
      SPRZEDAM DEX NA QUANTUM
      Nick: sprzedam dex