Wersja 7.x - dyskusja

• edes wrote:

Czy jest jakaś reguła do klonowania wydobycia czy to czysty przypadek i nie ma na to wpływu? :D
      Z tego co udało się mi ustalić najczęściej surowce klonują się w sytuacji wywalenia do lobby przy jednoczesnym powrocie jakieś naszej floty.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • New

kiedys wystarczylo nie logowac sie 1d by miec sure x2, a 2d by miec x3 lub nawet 4. Potem to zepsuli i przez jakis czas nie dublowalo wydobycia ale kolejna aktualizacja spowodowala ze znow surowce sie mnoza. Tym razem jednak jest to loteria, ale faktycznie jak wylogowuje z gry do lobby i nie koniecznie musi cos wrocic w tym czasie to mnozy surowce kazdorazowo :D

'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

S. King
    • New

Avinashi wrote:

kiedys wystarczylo nie logowac sie 1d by miec sure x2, a 2d by miec x3 lub nawet 4. Potem to zepsuli i przez jakis czas nie dublowalo wydobycia ale kolejna aktualizacja spowodowala ze znow surowce sie mnoza. Tym razem jednak jest to loteria, ale faktycznie jak wylogowuje z gry do lobby i nie koniecznie musi cos wrocic w tym czasie to mnozy surowce kazdorazowo :D
      Moze nie loteria, tylko kwestią czasu jest kiedy ktoś ogarnie co to powoduje żeby móc to wywoływać ;)
    • New

To ja dodam jeszcze jedno spostrzeżenie ze swojej strony. Na co dzień korzystam z kilku łącz internetowych. Jak do tej pory surowce klonowały się u mnie tylko na łączu najsłabszym i najbardziej niestabilnym z tej grupy. Na najmocniejszym, gdzie nie ma praktycznie żadnych lagów ani razu nie zauważyłem takiej sytuacji.
    • New

Też nie wiem jak i wolę nie wiedzieć i chciałbym by GF coś z tym zrobiło bo starczy już tego syfu który zrobili. Póki co ja doświadczam mega dużej ilości wylogowań ( jeden już bana złapał za wylowowania z tego co wiem) ale czuje że encyklopedia coś wie i że korzysta tak jak zawsze z luki w grze :) Ale może się mylę bo encyklopedia bana ma więc nie korzysta :)
    • New

Ja tak tylko powiem, że na testowym popsuło się wysyłanie flot z zakładki floty (więc tylko można skanować poprzez podgląd galaktyki)

Co do nagród...
      Dostanę albo 1000 metalu, albo 1000 małych transporterów? Czy tam jest błąd?
      Poza tym, te zadania da się zrobić bardzo szybko, a tam w nagrodach jest 200 wyrzutni plazmy :E

Czy ktoś się orientuje w tych cyferkach? Czy dali losowe nagrody w celach testowych i do balansu jeszcze nie doszli?
    • New

Das140 wrote:

Czy ktoś się orientuje w tych cyferkach? Czy dali losowe nagrody w celach testowych i do balansu jeszcze nie doszli?
      Myślę, że będą szybko i na bieżąco balansować nagrody... zresztą podobnie jak w przypadku ekspedycji militarnych.

The post was edited 1 time, last by wampek ().

• New

nowynick wrote:

Z jednej strony może i lepiej że dodawany jest nowy kontent żeby rozruszać trochę grę, ale jednocześnie jak dla mnie jest to trochę sygnał że wszystkie błędy które gracze zgłaszają nie są dla GF priorytetem. Ale w sumie - czy kogoś to dziwi?
      Te zadania dniowe to jest pomysł już stary. Zauważ, że nawet w tym filmiku z saperem się pojawiły.

Lwica jest boska :)
    • New

Wyłączenie Rynku 25.11.2020 o godzinie 11:00

@Art

Czy zna ktoś przyczynę takiej, a nie innej decyzji? Czy rynek kiedykolwiek powróci, np. w zmienionej wersji?

Wiadomo, że rynek dawał sporo możliwości wzmocnienia kont silniejszych, jednak dawał też graczom nowe możliwości taktyczne - ekonomi sprzedawali deuter i nie byli przywiązani do gry, tylko mogli odebrać zapłatę wtedy, kiedy chcieli. Gracze produkowali statki, np. generałowie rozpruwacze dla odkrywców i na tym zarabiali. Przykłady można mnożyć.

To jest kolejne wycofanie się z pomysłu OGame 7 rakiem. Pomysłu całkiem dobrego, tylko niedopracowanego. Uważam, że lepiej byłoby dopracować zasady do mechaniki, względnie popracować nad narzędziami GO niż po roku wyrzucić wszystko do kosza.

OGame 7 wyszło jako wersja zbugowana, ale jednak ciekawa. Nowe klasy, nowe statki, nowe możliwości taktyczne (dok w ataku, rynek, PZ z ekspedycji).

Najpierw wyrzucono z rynku przedmioty - decyzja niekorzystna dla graczy, ale jednak zrozumiała, bo godziła ewidentnie w interesy finansowe GF. Później dano odkrywcy militarnemu takiego nerfa, że z efektu kuli śnieżnej zrobiono rosyjską ruletkę zamiast stworzyć warunki do stałego zysku z ograniczeniem. Teraz likwidują rynek do zera.

Wyrzucenie tej opcji sprawia, że gra staje się uboższa o interakcje między graczami. Gram aktywnie na dwóch uniwersach, na obu z rynku korzystają aktywnie gracze słabsi, mało latający, lubiący grę statyczną i - powiedzmy sobie szczerze - nie blokującą im życia, nie zmuszającą ich do odbierania surowców i powracających statków.

Pewnie będzie wiele głosów cieszących się z takiej decyzji, bo wraz z rynkiem odpadną też jego wypaczenia. Będą to gracze patrzący przez pryzmat topki, tego jak dzięki wypaczeniom i niedoprecyzowanym zasadom gracze z multikontami i sieciami mogli szybciej uciekać punktowo. Jednak bez rynku gra staje się mniej multiplayer.

Na horyzoncie widać zmiany dotyczące zadań dziennych. Mam nadzieję, że będzie to wystarczająca rekompensata dla graczy, którzy będą mieli więcej możliwości. Jednak z tego, co widzę, będą to raczej misje dla pojedynczych graczy. Przydałoby się coś, co zwiększy możliwości pozytywnych interakcji z innymi graczami. W tym momencie można:
      - napisać do nich
      - handlować z nimi poprzez misje transportuj
      - polecieć w ACS/na zatrzymaj
      Czwartą opcją był handel rynkowy, czyli zakup statków/surowców, wcześniej przedmiotów. Surowce kupimy nadal, tylko będzie to utrudnione, przedmioty to mimo wszystko opcje premium, ich brak w handlu jest smutny, lecz zrozumiały. Brak możliwości handlu statkami będzie jak sądzę najbardziej odczuwalny.

• New

buleon wrote:

Czy zna ktoś przyczynę takiej, a nie innej decyzji?
      Moim zdaniem, przez rynek ludzie nie zmieniaja klas bo moga sobie statki z dowolnej klasy kupic. Sam tym sposobem kupilem kilkadziesiat tys pionierow. Nie bedzie rynku, bedziesz chcial polatam na zbieraczu pionierami lub rozpruwaczami to bedziesz zmuszony wydac anty. Nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase.
    • New

I am back wrote:

Moim zdaniem, przez rynek ludzie nie zmieniaja klas bo moga sobie statki z dowolnej klasy kupic. Sam tym sposobem kupilem kilkadziesiat tys pionierow. Nie bedzie rynku, bedziesz chcial polatam na zbieraczu pionierami lub rozpruwaczami to bedziesz zmuszony wydac anty. Nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase.
      Hmm... jest taka możliwość, przy czym GF chyba nie liczy, że KAŻDY gracz będzie wydawał po 500k antymaterii na zmianę klasy. Generalnie gry oparte na mikropłatnościach są finansowane przez 2 % społeczności graczy. Nawet jeśli u nas, jako że gra jest stara i śmiało można powiedzieć, że elitarna, jest to 10 % społeczności, to raczej zmiana klasy jest wydatkiem przemyślanym na dużo dłuższą grę niż na wyprodukowanie x statków i powrót.

Apofis wrote:

Jakie obecnie przeliczniki obowiązują w handlu transportuj tradycyjnym? gdzie to znaleźć?
      Na forum, w IZG.

Art wrote:

Handel wykraczający poza określone przeliczniki na korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.

3:2:1 - każda jednostka deuteru jest warta 2 jednostki kryształu lub 3 jednostki metalu.

2,5:1,5:1 - każda jednostka deuteru jest warta 1,5 jednostki kryształu lub 2,5 jednostki metalu

• New

buleon wrote:

jest taka możliwość, przy czym GF chyba nie liczy, że KAŻDY gracz będzie wydawał po 500k antymaterii na zmianę klasy.
      Z przedmiotami pewnie tak mysleli ale nie pyklo to dali paczki gotowych surowcow. Ciekawe co tym razem wymysla kiedy hajs za anty nie bedzie sie zgadzac :)

Apofis wrote:

Jakie obecnie przeliczniki obowiązują w handlu transportuj tradycyjnym? gdzie to znaleźć?
      Minimalny 2,5/1,5/1. Max - tradycyjnie - 3/2/1