Wersja 7.x - dyskusja

    • bobro napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      mało expisz mało farmisz
      Nie, @Muniek, właśnie chodzi o to, że się mylisz. Dużo ekspię i trochę farmię, a już teraz słabsi gracze, stawiając kolejne domki, w zysku zaczynają mi dorównywać. Opłacalność odkrywcy kończy się w pewnym momencie. Podwójną antymaterię zabrali, piratów zabrali, zostały większe planety - raz skorzystałem przy piętnastej planecie, szesnastą pewnie będę kolonizował za trzy lata, to sobie znowu zmienię na Odkrywcę ;) Aha, jeszcze coś. Przy cywilnych ekspach, jak już wcześniej pisałem, czarna dziura nic nie wnosi. Opóźnienia generują większe straty ;)
      Ja duzo wiecej zyskuj na odkrywcy, mam bardzo duzo idlaków z ktorych mam 75% i kazda fala ma 25 slotow. Zarabiam z tego bardzo duzo, do tego expy cywilne. wychodze na tym lepiej niz zbieracz wiec odkrywca jest lepszy.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Odkrywca daje duzo wiecej niz zbieracz jezeli tylko gramy aktywnie.
      Dopoki na odkrywcy nie trafisz czarnej dziury i caly Twoj zarobek a zarazem przewaga odkrywcy nad zbieraczem pojdzie sobie na spacerek (grzecznie mowiac).
      Widać ze albo nie grałes nigdy odkrywcą albo ogolnie masz braki w wiedzy.Zapraszam do faq lub poklikania odkrywcą.

      Nie ma sensu ci tłumaczyc jak twoja wiedza jest na poziomie tego cytatu.

      wydobywaj kopalnie dalej :E
      Wylozylem Ci roznice pomiedzy aktywnym odkrywca a nieaktywnym zbieraczem. Nie tylko ja to zrobilem z tego co patrze po innych komentarzach. Ale jak widze, Ty masz klapki na oczach i swoje wiesz lepiej. Szczerze? Nie dziwie Ci sie. Konto Twojego pokroju nie daje Ci porownania do topowego konta wiec nie masz porownania czarno na bialym roznicy pomiedzy klasami. Zbuduj konto na poziomie ekowym conajmniej 45/38/41 (takie mam obecnie na zbieraczu) a wtedy bedziemy mogli dyskutowac o roznicach klasowych.
      Mozesz miec eko nawet 50/50/50 - nie trzeba tego budowac by widziec że eko to grosze, wejdz w kalkulator ogame.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      Zarabiam z tego bardzo duzo, do tego expy cywilne. wychodze na tym lepiej niz zbieracz wiec odkrywca jest lepszy.
      Na Quantum, gdzie miliardy z ST uwazane sa za zwykly farming i pewnie malo kto lata po idlakach. Sprobuj na innym uni moze?


      Muniek napisał(a):

      Mozesz miec eko nawet 50/50/50 - nie trzeba tego budowac by widziec że eko to grosze, wejdz w kalkulator ogame.
      Napisz to samo do @ale cios antynazista
    • Panowie nie karmcie Trolla Muniek czeka tylko na wasze odpowiedzi do jego komentarzy on tym żyje.

      Powtórze jeszcze raz dla klas na ogame 3.0

      Generał: kozak dla aktywnych graczy siedzących dniami i nocami w poszukiwaniu flot. Nie ma lepszej klasy dla aktywnego flociarza

      Odkrywca: kozacka klasa dla aktywnych nie grających flotą co siedzą dnie i noce i klepia expy i farmingi ( odpowiedź pod generała ale bez użycia floty bojowej )

      Zbieracz: jedyna słuszna klasa dla gracza typowo ekowego nie poświęcającego grze dużo czasu .

      Nie ma klasy lepszej nie ma klasy gorszej. Każda jest taka sama jej plusy i minusy zależą od typu gracza.

      Amen

      A i powtórze: nie karmcie Trolla :)
    • Muniek napisał(a):

      Ja duzo wiecej zyskuj na odkrywcy, mam bardzo duzo idlaków z ktorych mam 75% i kazda fala ma 25 slotow. Zarabiam z tego bardzo duzo, do tego expy cywilne. wychodze na tym lepiej niz zbieracz wiec odkrywca jest lepszy.
      Przykro mi, muszę jeszcze pokarmić.
      Wyjaśnij mi, Muniu, jak Ty wysyłasz ekspy, kiedy masz zajęte 25 slotów farmieniem? Dodatkowe sloty na 8 ekspów masz, czy Komputerową na 30. poziomie?
      I jeszcze wysil mózg i przelicz, czy naprawdę Zbieracz, który puści tyle farmingów, co Ty (albo ja), na pewno wyciągnie z tego dużo mniej. Przypominam też, że Zbieracz ma szybsze mt.
      nie
    • bobro napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Ja duzo wiecej zyskuj na odkrywcy, mam bardzo duzo idlaków z ktorych mam 75% i kazda fala ma 25 slotow. Zarabiam z tego bardzo duzo, do tego expy cywilne. wychodze na tym lepiej niz zbieracz wiec odkrywca jest lepszy.
      Przykro mi, muszę jeszcze pokarmić.Wyjaśnij mi, Muniu, jak Ty wysyłasz ekspy, kiedy masz zajęte 25 slotów farmieniem? Dodatkowe sloty na 8 ekspów masz, czy Komputerową na 30. poziomie?
      I jeszcze wysil mózg i przelicz, czy naprawdę Zbieracz, który puści tyle farmingów, co Ty (albo ja), na pewno wyciągnie z tego dużo mniej. Przypominam też, że Zbieracz ma szybsze mt.
      Juz ci wyjasniam. Expy puszcza, gdy nie chce mi sie skanowac idlów lub puszczam expy + idlaki, czase, 25 idlaków.

      Tak - zbieracz naprawde wyciagnie z tylu farmingów dużo mniej.

      I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Napisz to do nich
      Po co? By zbudowac takie konta trzeba wyjac karte lub robic przelewy na antymaterie.
      mmorpg-stat.eu/0_fiche_joueur.…r=119186.dat&univers=_138

      W dwa lata nabilem 500kk pkt na konto grajac eko, dzieki aktywnej grze i farmieniu po idlakach na klasie zbieracza. Wielu uwaza, ze gram na multi bo zrobilem taki przyrost.
      Oni zrobili kilka mld w 6 msc
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      wampek napisał(a):

      A to nie z czasów expów militarnych?
      tak militarnych co nie zmienia faktu że odkrywca ;)
      Owszem, tu masz racje. Bo tylko dzieki odkrywcy mozna bylo na luzie, bez spiny napompowac konto o grube setki miliardow. Jedyne czego trzeba bylo pilnowac to czasowego ekspienia, dokladania floty by powiekszac zyski i nie wtopic ostatecznie. Wielki mi skill. Zenada a nie skill.
    • I am back napisał(a):

      Dzieki antymaterii. Gdyby nie anty to odkrywca moglby co najwyzej possac zbieraczowi.
      Sorry nie czytałem Waszych wszystkich postów bo połowa z nich (i to ta większa :E) to wierutne bzdury :E

      Anty pozwalało jedynie przerabiać surkę z expów, ot tyle. Miałem 15 stoczni klepiących 15 pancków na sekundę, zawalone non stop, więc wyjścia były 2 - albo czekać 3 dni na odbudowę jednej dziury licząc, że nie wpadnie inna albo używanie detroidów ;)

      Z resztą o czym Wy w ogóle mówicie, jak napędy się badają po 3 lata, inne techy też - kto normalny wrzuci badanie i będzie 3 lata czekać na jego koniec? :E
    • Ojczyznoslaw napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Dzieki antymaterii. Gdyby nie anty to odkrywca moglby co najwyzej possac zbieraczowi.
      Sorry nie czytałem Waszych wszystkich postów bo połowa z nich (i to ta większa :E) to wierutne bzdury :E
      Anty pozwalało jedynie przerabiać surkę z expów, ot tyle. Miałem 15 stoczni klepiących 15 pancków na sekundę, zawalone non stop, więc wyjścia były 2 - albo czekać 3 dni na odbudowę jednej dziury licząc, że nie wpadnie inna albo używanie detroidów ;)

      Z resztą o czym Wy w ogóle mówicie, jak napędy się badają po 3 lata, inne techy też - kto normalny wrzuci badanie i będzie 3 lata czekać na jego koniec? :E
      Napisal ktos, kto naklepal jakies 4 miliony pkt dzieki odkrywcy. Prosze Cie. Mozesz pogadac z rownymi sobie ale nie rownaj sie do ludzi, ktorzy nie poszli na latwizne by sobie konto na lajcie napompowac i uwazac sie za krola ogejma.
    • I am back napisał(a):

      Ojczyznoslaw napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Dzieki antymaterii. Gdyby nie anty to odkrywca moglby co najwyzej possac zbieraczowi.
      Sorry nie czytałem Waszych wszystkich postów bo połowa z nich (i to ta większa :E) to wierutne bzdury :E Anty pozwalało jedynie przerabiać surkę z expów, ot tyle. Miałem 15 stoczni klepiących 15 pancków na sekundę, zawalone non stop, więc wyjścia były 2 - albo czekać 3 dni na odbudowę jednej dziury licząc, że nie wpadnie inna albo używanie detroidów ;)

      Z resztą o czym Wy w ogóle mówicie, jak napędy się badają po 3 lata, inne techy też - kto normalny wrzuci badanie i będzie 3 lata czekać na jego koniec? :E
      Napisal ktos, kto naklepal jakies 4 miliony pkt dzieki odkrywcy. Prosze Cie. Mozesz pogadac z rownymi sobie ale nie rownaj sie do ludzi, ktorzy nie poszli na latwizne by sobie konto na lajcie napompowac i uwazac sie za krola ogejma.
      Masz rację, nie równam w dół :)

      A tak poważnie to ja nic udowadniać w tej grze nie muszę nikomu, Ci co płakali jak Ty teraz zostali spakowani w reckach lub wiszą na wiecznym U gdzieś na końcu rankingu. Śmiem twierdzić, że przeszedłem tę grę wzdłuż i wszerz i nadal podtrzymuję, że od wejścia 7.1 już prawie rok temu ta gra straciła jakikolwiek sens i cieszę się, że konto oddałem :)


      PS. Patrząc po statystykach moich i innych odkrywców za czasów militarnych expów, oraz fakt, że 3/4 społeczności OGame pytało się mnie jak latać expy, to wnioskuję, że nie było to jednak tak proste i oczywiste, ale co ja tam wiem :E
    • Ojczyznoslaw napisał(a):

      A tak poważnie to ja nic udowadniać w tej grze nie muszę nikomu, Ci co płakali jak Ty teraz zostali spakowani w reckach lub wiszą na wiecznym U gdzieś na końcu rankingu. Śmiem twierdzić, że przeszedłem tę grę wzdłuż i wszerz i nadal podtrzymuję, że od wejścia 7.1
      Tak, zgoda, Ale na jakim uni? Na speed uni jesli sie nie myle. Poki co na x2 zaczalem i gram nadal. I w recki pakowali mnie nie byle jacy flociarze bo taki na przyklad @AmstelL czy @blokers. A tacy gracze jak Ty co osiagneli poza zyskami z ekspedycji? Wybacz, moze za malo wiem ale nie kojarze Cie z forum za czasow przed wprowadzeniem klas zbieracza/odkrywcy/generala. Zaczales sie madrzyc dopiero, kiedy konto dzieki ekspedycjom napompowales i uznales, ze jestes pro (moim zdaniem)
    • I am back napisał(a):

      Ojczyznoslaw napisał(a):

      A tak poważnie to ja nic udowadniać w tej grze nie muszę nikomu, Ci co płakali jak Ty teraz zostali spakowani w reckach lub wiszą na wiecznym U gdzieś na końcu rankingu. Śmiem twierdzić, że przeszedłem tę grę wzdłuż i wszerz i nadal podtrzymuję, że od wejścia 7.1
      Tak, zgoda, Ale na jakim uni? Na speed uni jesli sie nie myle. Poki co na x2 zaczalem i gram nadal. I w recki pakowali mnie nie byle jacy flociarze bo taki na przyklad @AmstelL czy @blokers. A tacy gracze jak Ty co osiagneli poza zyskami z ekspedycji? Wybacz, moze za malo wiem ale nie kojarze Cie z forum za czasow przed wprowadzeniem klas zbieracza/odkrywcy/generala. Zaczales sie madrzyc dopiero, kiedy konto dzieki ekspedycjom napompowales i uznales, ze jestes pro (moim zdaniem)


      Skoro nie wiesz o kim mówisz to ciężko żebyś miał jakieś pojęcie :E

      PS. Speed uni weryfikuje skilla - wszystko co robisz musisz robić szybciej, na x1 mogę opóźniać atak na na synchro pod recki z PZa i jeść kanapkę w międzyczasie, a na x6 masz okienka po kilka s na takie zabawy, więc im wolniejszy speed floty tym łatwiejsza tam gra stosunkowo bo jest więcej czasu na akcję jak i reakcję.

      @Muniek nie gram więc mnie to średnio interesuje - sądząc po statach to będą mogli tylko próbować skubać mniejsze floty z doskoku schodząc z U w środku nocy, bo nic innego im nie zostanie - jeśli mowa o fuzji z Virgo. Nie wiem jak tam floty na innych uniach się prezentują ostatnimi czasy po nerfie expów :P
    • Odkrywcy się dorobili flot i tyle.
      Jeszcze nie zdążyli przerobić całej surki bo widać, że cały czas do góry idą.
      I dalej idą do góry na tym odkrywcy co teraz jest obecnie.
      Czyli, że dalej można jeszcze trochę nieźle zarobić.
      Nie to co było ale w dużej skali wysyłania.
      Widać po statystykach przyrostach.
      Tygodniowo 10 x razy więcej niż normlanie wciąż w górę a niektórzy więcej.
      I to nie jeden gracz a dziesiątki wciąż idą w górę.
      Można sprawdzić w statystykach.
      Takie są fakty i nie ma co dyskutować z faktami.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • I am back napisał(a):

      wentualnie przetapiaja te przerosniete ilosci DT na cos konkretnego do zlomowania. Piratow nie ma to i te miliony dt nie sa juz tak potrzebne.
      Nie przerabiają bo te przyrosty są zbyt duże.


      I am back napisał(a):

      Dokladnie. Ciekawy jestem co by zrobili bez tych ekspow to raz, a dwa, wyjdzie ich skill do gry po fuzji kiedy trafia na lepszych od siebie.
      Nawet już wychodzi co niektórym :D
    • I am back napisał(a):

      Dolicz jeszcze sure zbierana z mulciakow czy transferowana przez rynek i pewnie wyjdzie Ci skad takie przyrosty. Tez nie mozna wykluczyc, ze trzymaja sure na zielonych kontach by tuz przed fuzja wszystko z tych kont pozgarniac. Po fuzji dane z logow znikaja wiec nikt nic nikomu nie udowodni.
      buahaha tak jakby przed fuzja cos komus udowodnili , do tego trzeba miec checi, czas a pozatym najwazniejsze posiasc tajna starozytna umiejetnosc znana nielicznym , w tym zaszczytym gronie teamowcow .
      umiejetnosc dodawania i odejmowania oraz czytania ze zrozumieniem.
      warto dodac ze umiejetnosc pod tytulem "kurcze wiemy ze nie ogarniamy wiec moze posluchamy kogos kto cos sensownie mowi" - takze jest im obca , no ale tak sie dzieje jak sie konczy klase o profilu disco polo.