Wersja 7.x - dyskusja

    • Forumowy As napisał(a):

      Jaka jest szansa na zniszczenie Gwiazdy Śmierci przez lekki myśliwiec generała?
      Zgodnie z tym, co napisała Ruda w Manewr Hamilla szansa ta wynosi 1 : 1.000.000.
      Na to wszystko trzeba jeszcze nałożyć ten post Arta: board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8678837#post8678837


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Widzieliście jaka piękna patologią dzięki promo na tanszy metal? :D Będzie szok i za pół roku będą wielkie zmiany, bo jak to jest, przecież tak nie można itp ... a to GF samo tworzy takie patologie. Dla startu uni to gorsze niż piraci (ale tylko dla startu - po kilku dniach efekt przestaje działać - ale masz 100x więcej pktów niż grający standardowo).

      US, 10h po starcie uni


      A najlepsze - tak dziś pomyślałem - i obecnie zdobycie 1kk pktów na starcie uni jest tansze 3-5 razy niż było wcześniej. Tyle, że teraz jak chcesz grać to MUSISZ załadować anty za minimum 50 pln. 20 pln nic ci nie da - bo nie możesz skorzystać z kupna zasobów nawet ten jeden raz (a potrzeba 2-3 razy jako minimum). Natomiast same top - zamiast wydawać 1000 - wydajesz 200-500 - i masz to samo. Jak wydasz 500 to jeszcze na kolejne dni ci zostanie zapas anty
    • Void napisał(a):

      W ogóle jak działa to niszczenie gwiazdy śmierci lekkim myśliwcem? Jeśli będzie walka 1 000 000 LM vs 1000 GS to każdy z tych myśliwców ma szansę na zniszczenie jakiejś GS? Czy liczba LM nie ma znaczenia, bo szansa na zniszczenie GS dotyczy całej bitwy i padnie jedna gwiazda?
      1. Przyjmujemy że działa. Do tej pory nie ma na to dowodów - jedynie opis GF :D (ale to może być także efekt małej liczby generałów między 7.0 a 7.5).
      2. To jest taka dodatkowa "bitwa" 1 lm vs 1 gs. Z szansą 1:1000 000, że gs zostanie zniszczony. Liczba lmów czy gsów - nie ma znaczenia. Jeżeli się uda to gs zostaje zniszczony. No i oczywiście tylko dla klasy generał.
    • Gram na Taurusie. Sojusznik Zbieracz ma nieco słabsze eko od mojego, ja mam mniej więcej 40/35/37 na 15 planetach, on troszkę mniej na 14 i ma dzienne wydobycie lepsze o 50 baniek złomu, prawie 30 baniek krysi i ropy ma mniej, bo ja mam wszystkie planety bardzo zimne, a on nie. Pewnie ten metal wynika też z tego, że planety ma zwykle pośrodku układu, ale widać z tego, że na starszym uni Zbieraczem można chyba więcej zyskać niż Odkrywcą.
      nie
    • Odkrywca daje duzo wiecej niz zbieracz jezeli tylko gramy aktywnie. Kazde top kazdego uni to odkrywcy, na kazdym nowym uni cale top 50 to odkrywcy bo sa najwieksze przychody. Gracz @cokolwiek minusuje posty bo nie ogarnia tematu. Zbieracz ma tylko eko marny dodatek, odkrywca generuje zyski.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Ale ja nie pisałem o farmieniu tylko o wydobyciu. Latam po idlakach jak mam czas, ale konkurencja jest taka, że cieszę się jak 50kk wszystkiego z nich wyciągam. Z ekspów mam koło 100kk metki, koło 40kk krysi i koło 10kk ropy dziennie. Plus statki, oczywiście. Bombki i niszczarki puszczam potem jednemu gościowi zwykle za minimum czegokolwiek, cenę ustala on (jak da więcej, to mam więcej, jak chce za minimum, to bierze za minimum), ale to jest pomijalny zysk.
      Przy dobrze rozbudowanym eko, powyżej 41/35/37 Odkrywca powoli przestaje się opłacać - większy zysk będzie miał Zbieracz, który dodatkowo sobie pofarmi.
      nie
    • Na początku odkrywca jak najbardziej się opłaca, ale wraz z rozwojem konta i eko ta różnica w stosunku do zbieracza coraz bardziej się zaciera. W pewnym momencie dochodzi się do wniosku, że jest już ona na tyle nieduża, że nie warto logować się co dwie godziny na konto w dzień w dzień tylko po to by wysłać kolejną ekspedycję w sytuacji gdy ma się prawie to samo za darmo (na zbieraczu).
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • @b

      bobro napisał(a):

      Ale ja nie pisałem o farmieniu tylko o wydobyciu.
      No to chyba jasne że zbieracz da wiecej ? Po to jest zbieracz, podbija wydobycie.

      Natomiast jak dodasz do tego kilka fal expów i kilka fal po 20-25 slotów idlaków na starym uni to nawet niech Ci się NIE ŚNI że wyjdziesz nawet blisko odkrywcy na wysokim nawet eko zbieracza.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      @b

      bobro napisał(a):

      Ale ja nie pisałem o farmieniu tylko o wydobyciu.
      No to chyba jasne że zbieracz da wiecej ? Po to jest zbieracz, podbija wydobycie.
      Natomiast jak dodasz do tego kilka fal expów i kilka fal po 20-25 slotów idlaków na starym uni to nawet niech Ci się NIE ŚNI że wyjdziesz nawet blisko odkrywcy na wysokim nawet eko zbieracza.
      W tym wlasnie sens i logika gry na starym uni/rozwinietym ekowo koncie. Dla przykladu ja dzis na zbieraczu jedynie logowalem w celu kontroli konta czy ktos nie lapie mi stacji lub nie probuje palic moonow. Nic nie robilem poza odswiezaniem konta a mimo tego zarobiony jestem bo gram na zbieraczu. Odkrywca w to miejsce musi latac by nadrobic to, co ja mam dzieki bonusowi jakie daje zbieracz. Tak wiec Twoje teorie, ze odkrywca jest lepszy od zbieracza sa latwe do obalenia. Gdybym dzis zamknal sie w pokoju, porzucil swoje obowiazki w domu i w rodzinie i przysiadl na koncie farmiac idlaki to bym zarobil z pewnoscia kolo 100-200kk minimum. Ile Twoim zdaniem musi latac odkrywca na cywilne ekspy by nadrobic bonus zbieracza z wydobycia plus to co wyfarmi z idlakow?
    • Ależ, Muńku, pisałem przecież, że latam na idlaków, ale konkurencja jest bardzo duża. Równie dobrze mógłbym latać jako Zbieracz i miałbym to samo.

      A ja piszę, że to, co zdobywam z ekspów z ledwością przegania to, co kolega z sojuszu zbiera na wszystkich planetach, nic nie robiąc i posiadając jedną planetę mniej i ciut słabsze eko.

      Czego jeszcze nie rozumiesz?
      nie
    • I am back napisał(a):

      Dla przykladu ja dzis na zbieraczu jedynie logowalem w celu kontroli konta czy ktos nie lapie mi stacji lub nie probuje palic moonow. Nic nie robilem poza odswiezaniem konta a mimo tego zarobiony jestem bo gram na zbieraczu. Odkrywca w to miejsce musi latac by nadrobic to, co ja mam dzieki bonusowi jakie daje zbieracz. Tak wiec Twoje teorie, ze odkrywca jest lepszy od zbieracza sa latwe do obalenia. Gdybym dzis zamknal sie w pokoju, porzucil swoje obowiazki w domu i w rodzinie i przysiadl na koncie farmiac idlaki to bym zarobil z pewnoscia kolo 100-200kk minimum. Ile Twoim zdaniem musi latac odkrywca na cywilne ekspy by nadrobic bonus zbieracza z wydobycia plus to co wyfarmi z idlakow?

      Ja gram aktywnie, nie ta liga.

      zarobiony z wydobycia :E :E :E
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • bobro napisał(a):

      Ależ, Muńku, pisałem przecież, że latam na idlaków, ale konkurencja jest bardzo duża. Równie dobrze mógłbym latać jako Zbieracz i miałbym to samo.

      A ja piszę, że to, co zdobywam z ekspów z ledwością przegania to, co kolega z sojuszu zbiera na wszystkich planetach, nic nie robiąc i posiadając jedną planetę mniej i ciut słabsze eko.

      Czego jeszcze nie rozumiesz?
      mało expisz mało farmisz
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      Odkrywca daje duzo wiecej niz zbieracz jezeli tylko gramy aktywnie.
      Dopoki na odkrywcy nie trafisz czarnej dziury i caly Twoj zarobek a zarazem przewaga odkrywcy nad zbieraczem pojdzie sobie na spacerek (grzecznie mowiac). Tak wiec Muniuś, graj sobie dalej na odkrywcy. Dopoki nie zlapiesz czarnej dziury i dopoki latasz non stop to nie zalapiesz, ze zbieracz z mocnym ekowo kontem nic nie musi robic by smiac sie z tego jak siedzisz non stop na koncie by przerobic przewage zbieracza nad odkrywca.


      Muniek napisał(a):

      zarobiony z wydobycia
      Tak. Lekko liczac, mam dzis bez aktywniej gry srednio 60kk z jednej planety z wydobycia. Mnozac to razy 14 planet, sam sobie policz ile sury wpadlo.


      Muniek napisał(a):

      Ja gram aktywnie, nie ta liga.
      Tez gram aktywnie, jesli tylko czas na to pozwala w tygodniu, kiedy jestem w trasie. Weekend, to dla mnie czas dla rodziny. Usiasc, pogadac o tym co sie dzialo przez caly tydzien. Spedzic wspolnie troche czasu. Ogejm dla mnie to nie zycie. Ogejm jest dla mnie dodatkiem do zycia. Priorytetem jest rodzina.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez I am back ().

    • Muniek. Dawaj konkrety liczbowe, a nie jakieś banały, że odkrywca to dla aktywnych. Jaki masz średni zysk z ekspów cywilnych? Innymi słowy jaka jest suma znalezionych surowców i floty w przeliczeniu na deuter podzielona przez liczbę wysłanych ekspedycji? Kwestia czarnych dziur i spalania jest praktycznie bez znaczenia w przypadku ekspów cywilnych. Jak to podasz, to każdy sobie już łatwo oszacuje, która klasa będzie bardziej intratna.
    • I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Odkrywca daje duzo wiecej niz zbieracz jezeli tylko gramy aktywnie.
      Dopoki na odkrywcy nie trafisz czarnej dziury i caly Twoj zarobek a zarazem przewaga odkrywcy nad zbieraczem pojdzie sobie na spacerek (grzecznie mowiac).

      Widać ze albo nie grałes nigdy odkrywcą albo ogolnie masz braki w wiedzy.
      Zapraszam do faq lub poklikania odkrywcą.

      Nie ma sensu ci tłumaczyc jak twoja wiedza jest na poziomie tego cytatu.

      wydobywaj kopalnie dalej :E
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      mało expisz mało farmisz
      Nie, @Muniek, właśnie chodzi o to, że się mylisz. Dużo ekspię i trochę farmię, a już teraz słabsi gracze, stawiając kolejne domki, w zysku zaczynają mi dorównywać. Opłacalność odkrywcy kończy się w pewnym momencie. Podwójną antymaterię zabrali, piratów zabrali, zostały większe planety - raz skorzystałem przy piętnastej planecie, szesnastą pewnie będę kolonizował za trzy lata, to sobie znowu zmienię na Odkrywcę ;)
      Aha, jeszcze coś. Przy cywilnych ekspach, jak już wcześniej pisałem, czarna dziura nic nie wnosi. Opóźnienia generują większe straty ;)
      nie
    • Muniek napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Odkrywca daje duzo wiecej niz zbieracz jezeli tylko gramy aktywnie.
      Dopoki na odkrywcy nie trafisz czarnej dziury i caly Twoj zarobek a zarazem przewaga odkrywcy nad zbieraczem pojdzie sobie na spacerek (grzecznie mowiac).
      Widać ze albo nie grałes nigdy odkrywcą albo ogolnie masz braki w wiedzy.
      Zapraszam do faq lub poklikania odkrywcą.

      Nie ma sensu ci tłumaczyc jak twoja wiedza jest na poziomie tego cytatu.

      wydobywaj kopalnie dalej :E
      Wylozylem Ci roznice pomiedzy aktywnym odkrywca a nieaktywnym zbieraczem. Nie tylko ja to zrobilem z tego co patrze po innych komentarzach. Ale jak widze, Ty masz klapki na oczach i swoje wiesz lepiej. Szczerze? Nie dziwie Ci sie. Konto Twojego pokroju nie daje Ci porownania do topowego konta wiec nie masz porownania czarno na bialym roznicy pomiedzy klasami. Zbuduj konto na poziomie ekowym conajmniej 45/38/41 (takie mam obecnie na zbieraczu) a wtedy bedziemy mogli dyskutowac o roznicach klasowych.