Wersja 7.x - dyskusja

• a po co ma grac. jest na urlopie od czasów ogame3 ... teraz juz pkt nie zrobi- nagrał sie . Ciekawe czy rusek wpadnie na ewent coroczny wydac anty z turcji jak co roku .. cos mi mowi ze juz mu GF odebrało checi do gry jak wielu nam wczesniej
      padaka nie ogame ../...
      wciąż top1 eko swiata.
      graczu z Quantum kupie tanio deu

The post was edited 1 time, last by ale cios antynazista ().

• Damaon wrote:

Rozwiązanie jest proste. Zostawić top1 samego, niech czeka na fuzję. Trzeba pogodzić się z tym, że dają uni jakie dają i zaczynać od nowa bez cudowania w klasie odkrywcy.
      To miało by sens, gdyby poszło zapewnienie, że uni sprzed 7.5 będą w jednej części, a po 7.5 - w drugiej. I między częściami NIGDY nie będzie fuzji.

Wtedy ma to sens. Grasz na nowym koncie i walczysz tylko z kontami z nowych uni. I nie trafisz na jedno uni z flotą napushowaną piratami (nawet za trzy lata).

The post was edited 1 time, last by cokolwiek ().

• @Apofis ja tam zacytuje fragment Mistrza Młynarskiego R.I.P:

Bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
      "Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?"

... ballada kończy się tak:

Niechaj ta myśl im wzrok rozpromienia, niech zatrą ręce,
      Że tyle jeszcze jest do spieprzenia, a będzie więcej.
      Na cyferki należy patrzeć ze spokojem ;)
    • Ktoś pisał wcześniej o migracji idlerów na uni docelowe po UF. Nie mogę teraz tego znaleźć z tego samego powodu z którego nie mogę tego wieczoru prowadzić samochodu. Jest to natomiast super pomysł. Zrobić algorytm przeliczający wydobycie idlerów sumarycznie 321 (lub wg przelicznika)...słabsze idly przy UF wypad, mocniejsze nadpisują słabsze i tyle.

Zamiast robić jakiś grejwjard idlerów co nikomu to do nieczego nie potrzebne może warto zgłosić do Niemiec ten pomysł ?
      Na pewno ta zmiana to nie kwestia dopisania 10 linijek kodu ale ja i pewnie sporo innych osób jestem w stanie przelać równowartość 10 polskich browców na wsparcie niemieckiej motywacji.

@Art pomysł warto przekazać, zyska i flociarz i ekowiec
      SPRZEDAM DEX NA QUANTUM
      Nick: sprzedam dex
    • Tak powinno być, ale nie będzie. Choćby z powodu tego, że skrypt fuzji i zasady fuzji powinny być uniwersalne - podobne/identyczne w każdym kraju.

Inna sprawa, że GF zależało głównie na tym, aby nie mieć problemów z upchnięcie X uni na jednym uni. Eliminując idlaków - mają cel osiągnięty i w efekcie mniej uni docelowych. A to, że gracze eko nie będą mieli co farmić - to nikogo nie interesuje. Eliminacja słabych idlaków także ich nie interesuje (bo taki skrypt, przenoszący idlaków z punktami mniejszymi niż np 1000 na graveyard można stosować także dla obecnych uni - nie musisz miec fuzji - a jednak nikt o tym nie myśli - bo idlak wróci z zaświatów i będzie problem z zajętymi miejscami)
    • Odkrywca, w formie obecnej, jest naprawdę super. Super, bo klasy są praktycznie wyrównane. Dodatkowo - zgodnie z polską nazwą - idealnie nadaje się na początek uni. Expy owszem, są całkiem mocne - ale nie ma tu wypaczeń, jak wcześniej z piratami. Więc serio - nie ma obecnie sensu czepiać się klas i ich cech. Jak się czepiać - to właśnie uni, które istniały w czasach piratów. Ale spokojnie, za rok wejdzie jakiś kolejny update - i powstanie nowe wypaczenie, godne klonowania zasobów, flot czy piratów. Przecież klepacze kodu z GF nie są bezczynni :)
    • buleon wrote:

Nierealne, żeby zrobili cokolwiek więcej.
      Ja mam tylko nadzieję, że mi Brzydal pomoże lobbować na .en pomysł zmiany budowy jednostek czas/sztuka na sztuk/czas w parametrach sięgających minimalną 1s./sztuka. Reszta mnie nie interere (no, może zmiana podstawowej pojemności cargo na x2 iks de).

Nie no, spokojnie. Wiem o co Ci chodzi. Teraz to czyba grać, a nie mamrotać :)
    • 1-Czy będą dostępne relokację po fuzji jeśli planeta zmieni pozycje z 15 na 3? Czy wtedy będa przeniesione tylko temperatury
      1. Relokacja będzie dla planety jeśli uległa przeniesieniu.
      2-Czy będzie poprawa zbieracza? Duża ilość graczy narzeka na niego i często na forum pojawiała się prośba o dodanie do niego +2 poziomów technologii plazmowej czy planujecie coś w tym kierunku?
      -Niestety nie mamy nowych informacji na temat zbieracza.
      3-czy mniej więcej da się określić czy w tym roku będzie fuzja czy w następnym?
      -Liczymy na to, że fuzja zostanie zakończona do końca roku.
      4-Czy będzie poprawa funkcji odpalania dopalaczy? Dużo graczy skarży się że dużo to zajmuje mi samemu jako ekonomowi momentami nie chce się klikać pomiędzy planetami i szukać dopalacza który chce aktywować.
      5-czy planujecie użyć technologii laserowej do czegoś jeszcze? Zefir by się ucieszył ma ja na poziomie 26 ja sam mam na na wysokim poziomie i miło by było gdyby przydała by się na coś jeszcze
      6-co z produkcja statków? OGame jest s takiej fazie że przy produkcji 1 miliona lm z jednej planety 1s to za dużo... Czy będziecie planowali coś w stronę zmniejszenia czasu produkcji/budowy jeszcze? Np 10lm w 1s przy 10 poziomie nanitow
      nie mają informacji na ten temat
      7-co z antigame? Planujecie się tym zająć aby ulepszyć wtyczkę bądź cokolwiek zrobić z nią?
      Na chwilę obecną nie wiemy jaka będzie przyszłość dodatku Antigame.
      To z suportu btw
    • PacSzaman wrote:

2-Czy będzie poprawa zbieracza? Duża ilość graczy narzeka na niego i często na forum pojawiała się prośba o dodanie do niego +2 poziomów technologii plazmowej czy planujecie coś w tym kierunku?
      To zdecydowanie zbyt mało, ale mogli by dodać.

PacSzaman wrote:

Np 10lm w 1s przy 10 poziomie nanitow
      Poziom 10 za wysoki bo od 5 lvl już jest sekunda, więc można dać od 6 - 2/sek czy 7-4/sek, itd. Coś takiego.

The post was edited 1 time, last by Apofis ().

• PacSzaman wrote:

Duża ilość graczy narzeka na niego i często na forum pojawiała się prośba o dodanie do niego +2 poziomów technologii plazmowej czy planujecie coś w tym kierunku?
      Pierwsze słyszę ;P Ogólnie to +2 zmienia tyle co nic. Po wejściu 7.X, połowę roboty robią jednak pełzacze i plazmowa raczej zostaje tylko kosmetycznym procentem do wydobycia.

PacSzaman wrote:

5-czy planujecie użyć technologii laserowej do czegoś jeszcze? Zefir by się ucieszył ma ja na poziomie 26 ja sam mam na na wysokim poziomie i miło by było gdyby przydała by się na coś jeszcze
      Zawsze w parze z Tl powinno się mówić o Rg!!!!!!!!1

PacSzaman wrote:

6-co z produkcja statków? OGame jest s takiej fazie że przy produkcji 1 miliona lm z jednej planety 1s to za dużo... Czy będziecie planowali coś w stronę zmniejszenia czasu produkcji/budowy jeszcze? Np 10lm w 1s przy 10 poziomie nanitow
      nie mają informacji na ten temat
      Całuję po rąsiach obu! Jest nas kilkoro w tej sprawie. Cesem siem!

PacSzaman wrote:

7-co z antigame? Planujecie się tym zająć aby ulepszyć wtyczkę bądź cokolwiek zrobić z nią?
      Ej, ale team przecież nie zajmuje się dodatkami. Jak już o tym mowa, to lepiej by było, żeby samo GF przestało wydawać tak okrojoną wersję i samo wprowadziło do gry podobne rozwiązania.
    • Narypałem 60 pakietów deksu za 6.120k anty (bez -15% 7,2kk), póki za 120k. A smoczyca napisała "od 26 października zmianie uległy ceny paczek zasobów". Uh, uh, trochę obsrałem zbroję czytając to, bo po gwiazdce chciałem kupić 43 pakiety po 102k.

Także tego - spieszcie się kochać anty, tak szybko odchodzi
    • Damaon wrote:

Narypałem 60 pakietów deksu za 6.120k anty (bez -15% 7,2kk), póki za 120k. A smoczyca napisała "od 26 października zmianie uległy ceny paczek zasobów". Uh, uh, trochę obsrałem zbroję czytając to, bo po gwiazdce chciałem kupić 43 pakiety po 102k.

Także tego - spieszcie się kochać anty, tak szybko odchodzi
      Pozostaje pozazdrościć skilla...
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°