Wersja 7.x - dyskusja

• cokolwiek wrote:

Plus przedmiot do skakania - pewnie ktoś się ruszy na U68 zrobić porządek ze starą gwardią - nie będą się tylko na Librze i Quantum kisić :D
      to właśnie wydaje mi się, ze jest sednem sprawy,

btw czy ktoś wie na czym ta aktualizacja - ten przedmiot ma polegać? Czy zastąpi fuzje?

a może wypadałoby osobny temat na forum temu poświęcić?

pozdro:)
      Na cyferki należy patrzeć ze spokojem ;)
    • Dobra, już ogarnięte. Nie trzeba się nadto wyładowywać z frustracji. Art jest jaki jest, ale chyba po ostatnich kuksańcach zrozumiał, że chyba jednak warto informować graczy. Moim zdaniem, skoro od dawna nie było takiej sytuacji, moglibyśmy przymknąć oko. Świat się nie kończy na ogeju ;)
    • Pamiętajmy cały czas że ogame to gra strategiczna, a dobry strateg musi mieć zawsze kilka strategi i planów: a i b
      A w przypadku ogame nawet i c, d, e i f na wypadek wywalenia do lobby, lagów, nagłej blokady ataków czy też całkowitego nagłego wyłączenia serwerów.
      Dobry strateg takie rzeczy musi umieć przewidzieć a GF i nasz polski Team po prostu próbuje nas tego uczyć
    • atomic wrote:

Czy ktos moze powiedziec wiecej o zysku z ekspow militarnych odkrywca a generałem po ostatnich zmianach? Czy obie klasy dostaną tyle samo złomu z wysłania tego samego na ekspa (lm+dt)?
      Czy kto znalazl gdzies albo sam testowal ekspy generalem w obecnym czasie?
      1. Nie musisz testować - policz sobie prawdopodobienstwa i następnie bitwy w trashsimie.
      2. Generałem się nie lata na expy - będziesz dużo na minus (bo już średni obcy daje minus). Jak zapytasz o zbieracza ... no. Sam wiesz.
      3. Odkrywcą od 7.5 się nie lata militarnie. Ci co lataja liczą tylko na fuksa - i za miesiąc będą pisać posty, że odkrywcą już się nie da grać, bo tylko się traci.
      4. Odkrywcą ciągle można latać cywilnie (czyli te 2500 dt / 7500 mt + pionier + bojowy) i mieć z tego całkiem niezłe zyski.
    • cokolwiek wrote:

atomic wrote:

Czy ktos moze powiedziec wiecej o zysku z ekspow militarnych odkrywca a generałem po ostatnich zmianach? Czy obie klasy dostaną tyle samo złomu z wysłania tego samego na ekspa (lm+dt)?
      Czy kto znalazl gdzies albo sam testowal ekspy generalem w obecnym czasie?
      1. Nie musisz testować - policz sobie prawdopodobienstwa i następnie bitwy w trashsimie.2. Generałem się nie lata na expy - będziesz dużo na minus (bo już średni obcy daje minus). Jak zapytasz o zbieracza ... no. Sam wiesz.
      3. Odkrywcą od 7.5 się nie lata militarnie. Ci co lataja liczą tylko na fuksa - i za miesiąc będą pisać posty, że odkrywcą już się nie da grać, bo tylko się traci.
      4. Odkrywcą ciągle można latać cywilnie (czyli te 2500 dt / 7500 mt + pionier + bojowy) i mieć z tego całkiem niezłe zyski.
      a nie lepiej pionkami?

Uni Taurus [ON]
    • @Maniak87
      Pionkami to graj w planszówki, a nie w ogame :P

Pioniery na expy cywilne? IMHO:
      - drogo z paliwem
      - zyskujesz bardzo niewiele względem mt (no, na uni x1 to może jeszcze mieć sens - lot w obie strony to pewnie z 6-8 min krótszy. na uni x2 już różnica raczej nie da ci aż tyle) - ale tutaj rzeczywiście jak zwykle - jak da ci to jedną falę exp więcej - to warto, jak nie - to nie)
      - w razie czarnej - strata mt jednak mniej boli. Podobnie mniej kusisz przeciwników, więc nie trzeba aż tak pilnować.

Ale może i jakiś sens mieć - jeżeli tak uważasz - lataj śmiało. Szczególnie jak różnica czasu da ci dodatkową falę exp - co zawsze jest głównym kryterium zysku.
    • zgodze sie ze odkrywca stal sie bardziej ryzykowny. ale zapewne wieeeeluuu zapomnialo o jednej rzeczy zwiazanej z expami ktora zmniejsza ryzyko utraty exp militarnej. ja wam mowil nie bede, pozostali co sa kumaci to wiedza pewnie;d jeszcze nie wiem o ile sie to ryzyko zmniejsza bo nadal jestem w fazie testow ale jak sie dowiem to dam stosowne info. zapewne na przelomie pazdziernik/listopad xd
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • KissOfTheDragoon wrote:

zgodze sie ze odkrywca stal sie bardziej ryzykowny. ale zapewne wieeeeluuu zapomnialo o jednej rzeczy zwiazanej z expami ktora zmniejsza ryzyko utraty exp militarnej. ja wam mowil nie bede, pozostali co sa kumaci to wiedza pewnie;d jeszcze nie wiem o ile sie to ryzyko zmniejsza bo nadal jestem w fazie testow ale jak sie dowiem to dam stosowne info. zapewne na przelomie pazdziernik/listopad xd

xD kolejny mesjasz, który odkrył magiczny sposób na pokonanie czarnych dziur bo coś tam sobie zmienił i w miesiąc miał 1-2, teraz będzie testował jeszcze miesiąc i na przebogatej próbce 4k ekspów dowiedzie bez żadnych wątpliwości że jego sposób działa

• Ja przerzuciłem się z ekspow bojowych LM +dt na bardziej cywilne. Obecnie latam 20k Mt +300-500k LM.
      Wiem że łapiąc dziurę jestem w plecy, ale tak prawdępowiedziawszy te 300-500k LM odrobić to 2-3dni farmienia idlakow, a w przypadku trafienia piratow/obcych zawsze te 100kk surki wpada, a i spalanie marginalne bo takie coś 1kk dexu tylko pali :)
    • Uudelleen wrote:

Ja przerzuciłem się z ekspow bojowych LM +dt na bardziej cywilne. Obecnie latam 20k Mt +300-500k LM.
      Wiem że łapiąc dziurę jestem w plecy, ale tak prawdępowiedziawszy te 300-500k LM odrobić to 2-3dni farmienia idlakow, a w przypadku trafienia piratow/obcych zawsze te 100kk surki wpada, a i spalanie marginalne bo takie coś 1kk dexu tylko pali :)
      Tyle, że to nie ma sensu, zgodnie z matematyką. Zawsze będziesz w plecy. Po prostu będziesz w plecy mniej niż jakbyś latał 3kk lmów na slot.
      (oczywiście są wersje rzeczywistości gdzie masz fuksa i nie trafiasz czarnych, z piratów dostajesz tych średnich częściej, a jak małych - to z górnego zakresu. I wtedy wyjdziesz odrobinę na plus. Ale to jest zwykłe liczenie na fuksa - a nie matematyka).

@Maniak87

Skoro masz całą 1 minutę różnicy między mt a pionierami - to nie ma szansy, aby różnica w koszcie paliwa ci się kiedykolwiek zwróciła. Więc optymalne są jednak te mt. Dt sprawdzają się (do lotów cywilnych) na uni x3+, ew. na nocny lot (bo przy tej samej pojemności jest mniejszy ich koszt, więc mniejsza szansa, że ktoś rozwali je - ale to w przypadku gdy nie odbierasz ostatnich exp). Ale lataj czym tam ci się podoba :)
      PS. A z ciekawości, bo nie chce mi się sprawdzać - jakie masz napędy, że taka mała różnica. I dlaczego NN takie niskie :D
    • CzarnyPan wrote:

KissOfTheDragoon wrote:

zgodze sie ze odkrywca stal sie bardziej ryzykowny. ale zapewne wieeeeluuu zapomnialo o jednej rzeczy zwiazanej z expami ktora zmniejsza ryzyko utraty exp militarnej. ja wam mowil nie bede, pozostali co sa kumaci to wiedza pewnie;d jeszcze nie wiem o ile sie to ryzyko zmniejsza bo nadal jestem w fazie testow ale jak sie dowiem to dam stosowne info. zapewne na przelomie pazdziernik/listopad XD
      XD kolejny mesjasz, który odkrył magiczny sposób na pokonanie czarnych dziur bo coś tam sobie zmienił i w miesiąc miał 1-2, teraz będzie testował jeszcze miesiąc i na przebogatej próbce 4k ekspów dowiedzie bez żadnych wątpliwości że jego sposób działa
      Zawsze mnie to zastanawiało czemu inne społeczności potrafią się zgrać i współpracować a tutaj każdy najchętniej by każdemu dop....
      Na francuskim forum jest dużo informacji na temat ekspedycji. Wspólnie zbierają i analizują statystyki. Trochę translatora i da się wyciągnąć jakieś przydatne info :)
      Tutaj jest ich discord: discord.gg/3R9wY4
    • Wysyłanie samych pionków na ekspy ma taki sens, że jak już się trafi starcie z łobuzami, to zawsze tego złomu dodatkowe 10kk powstaje, a przy samych mt prawie wcale złomu nie ma. Skoro @Maniak87 ma różnicę 100k ropy na slot, to przy 60 ekspach pali zaledwie 6 baniek ropy więcej, a zbierze koło 20-30 baniek złomu (z przewagą krysi nad metą).
      nie
    • @cokolwiek wiem o co Ci chodzi faktycznie jak policzysz statystycznie to wychodzi w plecy tylko trzeba zaznaczyć że te statystyki tyczą się dużych ekspow z ogromnymi zyskami przy których surowce zbierane z ekspedycji są liczone jako 0 i liczą się do statystyk jako pusty eksp. Natomiast w moim przypadku jednak jak dodasz te surowce z ekspow to dają one jakieś 70% całości surowców przywiezionych z ekspedycji, więc jako sukces na ekspach trzeba liczyć zarówno surowce jak i starcie, a wtedy statystyki już trochę inaczej wyglądają. Normalnie przy samych bojowych potrzeba około 15-20 starć żeby slota odrobić, co przy średnio 2 starciach na dzień daje koło 10dni, a w moim przypadku surowce na slota mam uzbierane już po około 4-5 dniach :)
    • bobro wrote:

W ciagu ostatnich 60 dni trafiłem 7 dziur (czyli jedna dziura na ok. 400 ekspów) - pięknie widać w statystykach w ilości statków jak dziury miałem zanim zdążyłem slota odbudować.

Tu jest wykres.
      @bobro no nie do końca to przedstawia wg. Mnie sytuację expow. To co mi się udało wywnioskować z tych statystyk: konto ma 240kk pkt z czego flota to tylko 36kkpkt, a liczba statków około 3.6kk, co za tym idzie masz bardzo dobre eko które w znacznym stopniu pomogło Ci w odbudowie slota :)
      A co do dziur średnia średnią ale tak jak ktoś wcześniej napisał nie można obliczać średniej na podstawie 60dni :p trzeba większą liczbę ekspow wziąć, bo idąc tym tokiem rozumowania, mój kolega trafił 7dziur w 10dni, a ja przy 50-60ekspach dziennie ostatnia dziurę miałem 15 lipca :p
    • 60 dni to ok. 3000 ekspów, więc już wystarczająca ilość, żeby jakieś średnie wyciągać.
      Większość zysków z ekspów inwestowałem jednak w inne rzeczy i celowo nie zwiększałem slota, żeby potem nie płakać za głośno przy dziurze ;)
      Oczywiście, są osoby, które mają więcej szczęścia, inwestowały w coraz większą flotę i im się to opłaciło.
      nie