Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • cokolwiek napisał(a):

      Plus przedmiot do skakania - pewnie ktoś się ruszy na U68 zrobić porządek ze starą gwardią - nie będą się tylko na Librze i Quantum kisić :D
      to właśnie wydaje mi się, ze jest sednem sprawy,

      btw czy ktoś wie na czym ta aktualizacja - ten przedmiot ma polegać? Czy zastąpi fuzje?

      a może wypadałoby osobny temat na forum temu poświęcić?

      pozdro:)
    • Pamiętajmy cały czas że ogame to gra strategiczna, a dobry strateg musi mieć zawsze kilka strategi i planów: a i b
      A w przypadku ogame nawet i c, d, e i f na wypadek wywalenia do lobby, lagów, nagłej blokady ataków czy też całkowitego nagłego wyłączenia serwerów.
      Dobry strateg takie rzeczy musi umieć przewidzieć a GF i nasz polski Team po prostu próbuje nas tego uczyć
    • atomic napisał(a):

      Czy ktos moze powiedziec wiecej o zysku z ekspow militarnych odkrywca a generałem po ostatnich zmianach? Czy obie klasy dostaną tyle samo złomu z wysłania tego samego na ekspa (lm+dt)?
      Czy kto znalazl gdzies albo sam testowal ekspy generalem w obecnym czasie?
      1. Nie musisz testować - policz sobie prawdopodobienstwa i następnie bitwy w trashsimie.
      2. Generałem się nie lata na expy - będziesz dużo na minus (bo już średni obcy daje minus). Jak zapytasz o zbieracza ... no. Sam wiesz.
      3. Odkrywcą od 7.5 się nie lata militarnie. Ci co lataja liczą tylko na fuksa - i za miesiąc będą pisać posty, że odkrywcą już się nie da grać, bo tylko się traci.
      4. Odkrywcą ciągle można latać cywilnie (czyli te 2500 dt / 7500 mt + pionier + bojowy) i mieć z tego całkiem niezłe zyski.
    • cokolwiek napisał(a):

      atomic napisał(a):

      Czy ktos moze powiedziec wiecej o zysku z ekspow militarnych odkrywca a generałem po ostatnich zmianach? Czy obie klasy dostaną tyle samo złomu z wysłania tego samego na ekspa (lm+dt)?
      Czy kto znalazl gdzies albo sam testowal ekspy generalem w obecnym czasie?
      1. Nie musisz testować - policz sobie prawdopodobienstwa i następnie bitwy w trashsimie.2. Generałem się nie lata na expy - będziesz dużo na minus (bo już średni obcy daje minus). Jak zapytasz o zbieracza ... no. Sam wiesz.
      3. Odkrywcą od 7.5 się nie lata militarnie. Ci co lataja liczą tylko na fuksa - i za miesiąc będą pisać posty, że odkrywcą już się nie da grać, bo tylko się traci.
      4. Odkrywcą ciągle można latać cywilnie (czyli te 2500 dt / 7500 mt + pionier + bojowy) i mieć z tego całkiem niezłe zyski.
      a nie lepiej pionkami?


      Uni Taurus [ON]
    • @Maniak87
      Pionkami to graj w planszówki, a nie w ogame :P

      Pioniery na expy cywilne? IMHO:
      - drogo z paliwem
      - zyskujesz bardzo niewiele względem mt (no, na uni x1 to może jeszcze mieć sens - lot w obie strony to pewnie z 6-8 min krótszy. na uni x2 już różnica raczej nie da ci aż tyle) - ale tutaj rzeczywiście jak zwykle - jak da ci to jedną falę exp więcej - to warto, jak nie - to nie)
      - w razie czarnej - strata mt jednak mniej boli. Podobnie mniej kusisz przeciwników, więc nie trzeba aż tak pilnować.

      Ale może i jakiś sens mieć - jeżeli tak uważasz - lataj śmiało. Szczególnie jak różnica czasu da ci dodatkową falę exp - co zawsze jest głównym kryterium zysku.
    • zgodze sie ze odkrywca stal sie bardziej ryzykowny. ale zapewne wieeeeluuu zapomnialo o jednej rzeczy zwiazanej z expami ktora zmniejsza ryzyko utraty exp militarnej. ja wam mowil nie bede, pozostali co sa kumaci to wiedza pewnie;d jeszcze nie wiem o ile sie to ryzyko zmniejsza bo nadal jestem w fazie testow ale jak sie dowiem to dam stosowne info. zapewne na przelomie pazdziernik/listopad xd
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      zgodze sie ze odkrywca stal sie bardziej ryzykowny. ale zapewne wieeeeluuu zapomnialo o jednej rzeczy zwiazanej z expami ktora zmniejsza ryzyko utraty exp militarnej. ja wam mowil nie bede, pozostali co sa kumaci to wiedza pewnie;d jeszcze nie wiem o ile sie to ryzyko zmniejsza bo nadal jestem w fazie testow ale jak sie dowiem to dam stosowne info. zapewne na przelomie pazdziernik/listopad xd


      xD kolejny mesjasz, który odkrył magiczny sposób na pokonanie czarnych dziur bo coś tam sobie zmienił i w miesiąc miał 1-2, teraz będzie testował jeszcze miesiąc i na przebogatej próbce 4k ekspów dowiedzie bez żadnych wątpliwości że jego sposób działa

    • Ja przerzuciłem się z ekspow bojowych LM +dt na bardziej cywilne. Obecnie latam 20k Mt +300-500k LM.
      Wiem że łapiąc dziurę jestem w plecy, ale tak prawdępowiedziawszy te 300-500k LM odrobić to 2-3dni farmienia idlakow, a w przypadku trafienia piratow/obcych zawsze te 100kk surki wpada, a i spalanie marginalne bo takie coś 1kk dexu tylko pali :)
    • Uudelleen napisał(a):

      Ja przerzuciłem się z ekspow bojowych LM +dt na bardziej cywilne. Obecnie latam 20k Mt +300-500k LM.
      Wiem że łapiąc dziurę jestem w plecy, ale tak prawdępowiedziawszy te 300-500k LM odrobić to 2-3dni farmienia idlakow, a w przypadku trafienia piratow/obcych zawsze te 100kk surki wpada, a i spalanie marginalne bo takie coś 1kk dexu tylko pali :)
      Tyle, że to nie ma sensu, zgodnie z matematyką. Zawsze będziesz w plecy. Po prostu będziesz w plecy mniej niż jakbyś latał 3kk lmów na slot.
      (oczywiście są wersje rzeczywistości gdzie masz fuksa i nie trafiasz czarnych, z piratów dostajesz tych średnich częściej, a jak małych - to z górnego zakresu. I wtedy wyjdziesz odrobinę na plus. Ale to jest zwykłe liczenie na fuksa - a nie matematyka).

      @Maniak87

      Skoro masz całą 1 minutę różnicy między mt a pionierami - to nie ma szansy, aby różnica w koszcie paliwa ci się kiedykolwiek zwróciła. Więc optymalne są jednak te mt. Dt sprawdzają się (do lotów cywilnych) na uni x3+, ew. na nocny lot (bo przy tej samej pojemności jest mniejszy ich koszt, więc mniejsza szansa, że ktoś rozwali je - ale to w przypadku gdy nie odbierasz ostatnich exp). Ale lataj czym tam ci się podoba :)
      PS. A z ciekawości, bo nie chce mi się sprawdzać - jakie masz napędy, że taka mała różnica. I dlaczego NN takie niskie :D
    • CzarnyPan napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      zgodze sie ze odkrywca stal sie bardziej ryzykowny. ale zapewne wieeeeluuu zapomnialo o jednej rzeczy zwiazanej z expami ktora zmniejsza ryzyko utraty exp militarnej. ja wam mowil nie bede, pozostali co sa kumaci to wiedza pewnie;d jeszcze nie wiem o ile sie to ryzyko zmniejsza bo nadal jestem w fazie testow ale jak sie dowiem to dam stosowne info. zapewne na przelomie pazdziernik/listopad XD
      XD kolejny mesjasz, który odkrył magiczny sposób na pokonanie czarnych dziur bo coś tam sobie zmienił i w miesiąc miał 1-2, teraz będzie testował jeszcze miesiąc i na przebogatej próbce 4k ekspów dowiedzie bez żadnych wątpliwości że jego sposób działa
      Zawsze mnie to zastanawiało czemu inne społeczności potrafią się zgrać i współpracować a tutaj każdy najchętniej by każdemu dop....
      Na francuskim forum jest dużo informacji na temat ekspedycji. Wspólnie zbierają i analizują statystyki. Trochę translatora i da się wyciągnąć jakieś przydatne info :)
      Tutaj jest ich discord: discord.gg/3R9wY4
    • Wysyłanie samych pionków na ekspy ma taki sens, że jak już się trafi starcie z łobuzami, to zawsze tego złomu dodatkowe 10kk powstaje, a przy samych mt prawie wcale złomu nie ma. Skoro @Maniak87 ma różnicę 100k ropy na slot, to przy 60 ekspach pali zaledwie 6 baniek ropy więcej, a zbierze koło 20-30 baniek złomu (z przewagą krysi nad metą).
      nie
    • @cokolwiek wiem o co Ci chodzi faktycznie jak policzysz statystycznie to wychodzi w plecy tylko trzeba zaznaczyć że te statystyki tyczą się dużych ekspow z ogromnymi zyskami przy których surowce zbierane z ekspedycji są liczone jako 0 i liczą się do statystyk jako pusty eksp. Natomiast w moim przypadku jednak jak dodasz te surowce z ekspow to dają one jakieś 70% całości surowców przywiezionych z ekspedycji, więc jako sukces na ekspach trzeba liczyć zarówno surowce jak i starcie, a wtedy statystyki już trochę inaczej wyglądają. Normalnie przy samych bojowych potrzeba około 15-20 starć żeby slota odrobić, co przy średnio 2 starciach na dzień daje koło 10dni, a w moim przypadku surowce na slota mam uzbierane już po około 4-5 dniach :)
    • bobro napisał(a):

      W ciagu ostatnich 60 dni trafiłem 7 dziur (czyli jedna dziura na ok. 400 ekspów) - pięknie widać w statystykach w ilości statków jak dziury miałem zanim zdążyłem slota odbudować.

      Tu jest wykres.
      @bobro no nie do końca to przedstawia wg. Mnie sytuację expow. To co mi się udało wywnioskować z tych statystyk: konto ma 240kk pkt z czego flota to tylko 36kkpkt, a liczba statków około 3.6kk, co za tym idzie masz bardzo dobre eko które w znacznym stopniu pomogło Ci w odbudowie slota :)
      A co do dziur średnia średnią ale tak jak ktoś wcześniej napisał nie można obliczać średniej na podstawie 60dni :p trzeba większą liczbę ekspow wziąć, bo idąc tym tokiem rozumowania, mój kolega trafił 7dziur w 10dni, a ja przy 50-60ekspach dziennie ostatnia dziurę miałem 15 lipca :p
    • 60 dni to ok. 3000 ekspów, więc już wystarczająca ilość, żeby jakieś średnie wyciągać.
      Większość zysków z ekspów inwestowałem jednak w inne rzeczy i celowo nie zwiększałem slota, żeby potem nie płakać za głośno przy dziurze ;)
      Oczywiście, są osoby, które mają więcej szczęścia, inwestowały w coraz większą flotę i im się to opłaciło.
      nie