Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ja grałem Generałem potem zmieniłem na odkrywce i niezamierzam wracać jednak odkrywca daje mi więcej niz generał nawet po nerfach. Po pierwsze od biedy zawsze można latać tylko eko a z tego spokojnie 200-400k surki dziennie zrobie + statki i Anty, no i 75% z idlaków też sporo daje :)
    • Nie mówie że mam dużą bo wiem że są większe ale bądź co bądź mam 3 flote na uni, a co do lotów przecież nikt im nie każe odrazu latać całą flotą. Tak na zdrowy rozum Ci co sie dorobili dużych flot się pilnują i grać umią więc na nich napewno nie będą startować codziennie,a na całą reszte będzie tak jak teraz że wystarczy podniść do 100k panców a na to nie trzeba niewiadomo ile dexu :) pozatym też Ci co mają mega duże floty myśle że fsów nie robią bo niema ich kto złomować, a nawet jeśli znajdzie się ktoś kto zezłomuje to zawsze zostaje problem zorganizować pare kk reckow :) które jak wcześniej wspomniałeś dużo pala :) i kółko sie zamyka :)
    • Na wielu uni topka nie jest zagrożona nawet w ACS. Ale jest wiele uni, gdzie ciężko zezłomować top1 flot - ale się da. I pewnie kilka nocy bez fsa i flota by padła.

      Do tego (o czym pewnie zapominasz) jest mega przedmiot do fuzji. Jeżeli będzie działał jak do tej pory - to popatrz na to:

      1. Chcesz zezłomować np pl1 z Quantum. Na jego uni ciężko o to.
      2. Skanujesz, widzisz, że w nocy flota stoi
      3. Dogadujesz się z topką z Virgo / U68 / Libry (czy jeszcze jakieś duże) - oni wrzucają lotkę z tele na pozycję odpowiednią (wolną na uni Q, w układzie z pl1 albo układ obok.
      4. Przedmiot do fuzji - lot na Q
      5. Lot floty - wszystko masz gotowe - układ obok. Jak trzeba pomocy to floty i recki tubylców wystartowały juz wczesniej.

      I co? nie da się? Na każdego (z założeniem działania tego przedmiotu) znajdzie się wystarczająco duża pałka. Nie dziś (bo tego przedmiotu jeszcze nie ma) - ale przeciez w ogame musisz myśleć dalej niż następny dzien.
    • Uudelleen napisał(a):

      Kto powiedział że nie ma expy będą dalej tylko już nie będzie takich zysków :) ludzie napewno dalej będą latać tak jak latali, może jakiś procent graczy skończy gre ale większość zostanie.


      Na eng lub de forum pisza ze konfiguracja dt + lm będzie dalej zyskowna, z tym że bardzo słabo - ponoć 7000 eksp na zarobienie slota, aczkolwiek z moich obliczeń na próbce około 9000 eksp wynika że niestety nie - przy założeniu że dziura jest raz na 400 - choć ja mam nieco rzadziej.
      W każdym razie ja latać nie zamierzam, choć ci co to liczyli bazowali na próbkach z Francji, nie pamiętam dokładnie jak dużych ale chyba blisko 6 cyfrowych

    • CzarnyPan napisał(a):

      Uudelleen napisał(a):

      Kto powiedział że nie ma expy będą dalej tylko już nie będzie takich zysków :) ludzie napewno dalej będą latać tak jak latali, może jakiś procent graczy skończy gre ale większość zostanie.
      Na eng lub de forum pisza ze konfiguracja dt + lm będzie dalej zyskowna, z tym że bardzo słabo - ponoć 7000 eksp na zarobienie slota, aczkolwiek z moich obliczeń na próbce około 9000 eksp wynika że niestety nie - przy założeniu że dziura jest raz na 400 - choć ja mam nieco rzadziej.
      W każdym razie ja latać nie zamierzam, choć ci co to liczyli bazowali na próbkach z Francji, nie pamiętam dokładnie jak dużych ale chyba blisko 6 cyfrowych
      Pamiętaj jeszcze, że trzeba doliczyć anty na wymiany na deuter i anty na odbudowę floty. Dodatkowo to są wartości bliskie zera - więc odrobina więcej pecha (dwie dziury blisko siebie albo czarna dziura odrobinę częściej niż założone) i odrabiasz straty przez 3 lata.
    • Powiem tak jak pisał gdzieś na forum Ojczysław(on przy locie na pancach potrzebował 1RW na najsłabszych piratach) Ja na moich LM + DT w stosunku 4:1 tak samo 1 RW na małych piratach po przeliczeniu spokojnie wystarcza żeby kupić dex na cały dzień, każe kolejne RW to już można zaliczyć jako zysk. Ja sam z doświadczenia wiem ostatnio lipiec/ sierpień słabiutko z ekspami przy poadn 50 eksapch dziennie średnia RW z 1.5 miesąca to było jakies 2-3 RW dziennie i da się przy tym spokojnie podnosić w punkatach nawet pomimo 3 dziur w tym samym okresie. Jak co niektórzy mają dobrą passe i potrafia cały tydzeń wyciagnac nawet po 7-8 RW dziennie to przy tych założeniach po nerfach o 50% średnia RW powinna oscylować w okolicach właśnie tak 2-4 dziennie. Przy odliczeniu tego 1 RW na deuter zostaje tak około 1-3 RW dziennie czystego zysku, z 1RW (cały czas mowa o najsłabszych piratach) jestem do przodu jakies 150k LM + coś surki zostaje. Z tego wychodzi że 10-11 RW potrzebuje na zrobienie LM na nowego slota co daje w obliczeniach 4-10dni expow, a przeliczając na ilość wysłanych expów jest to około 200-500 expów :)
    • Żeby zezłomować pla w takim wariancie nie trzeba by było koniecznie złapać floty na bfs, wystarczyłoby zeby zrobił zwykłego fsa na noc, i dlatego właśnie nie zrobi.

      Ja w dalszym ciągu nie wierzę w instant przenosiny z możliwością natychmiastowego latania.


      Ale rodziloby to ciekawe możliwości np ktoś cię zlomuje, ale dostaje kontrę od nowo przybyłego gracza prosto ze swojego us




      cokolwiek napisał(a):

      CzarnyPan napisał(a):

      Uudelleen napisał(a):

      Kto powiedział że nie ma expy będą dalej tylko już nie będzie takich zysków :) ludzie napewno dalej będą latać tak jak latali, może jakiś procent graczy skończy gre ale większość zostanie.
      Na eng lub de forum pisza ze konfiguracja dt + lm będzie dalej zyskowna, z tym że bardzo słabo - ponoć 7000 eksp na zarobienie slota, aczkolwiek z moich obliczeń na próbce około 9000 eksp wynika że niestety nie - przy założeniu że dziura jest raz na 400 - choć ja mam nieco rzadziej.W każdym razie ja latać nie zamierzam, choć ci co to liczyli bazowali na próbkach z Francji, nie pamiętam dokładnie jak dużych ale chyba blisko 6 cyfrowych
      Pamiętaj jeszcze, że trzeba doliczyć anty na wymiany na deuter i anty na odbudowę floty. Dodatkowo to są wartości bliskie zera - więc odrobina więcej pecha (dwie dziury blisko siebie albo czarna dziura odrobinę częściej niż założone) i odrabiasz straty przez 3 lata.
      nie no, anty na odbudowę floty nie jest potrzebne bo ani lm ani dt nie kosztują deu, zresztą anty w ogóle nie wliczam bo jak niby chciałbyś policzyć jej wartość w surowcach? W każdym razie ja średnio kupuje dex raz na 4-5 dni i zwykle klikam z 5 razy - nie potrzebuje kursu 1, 0, 97 mi wystarcza


      No i może nie 3 lata ale pół roku można by być pod kreską. Do tego jak wspomniałem wg moich obliczeń wychodzi spory minus, zdaje się że około -18kkk deu przy 2000 eksp po 2kk lm i 1kk dt.

      No i najważniejsze - gracze doświadczający olbrzymiej wariancji na skutek stresu czy wahań nastrojów przestaliby grac optymalnie przez co zwiekszyliby szanse na straty - np zmniejszając ilość flot gdy nie trzeba, albo śląc flotę cywilna zaraz po dziurze

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez CzarnyPan ().

    • cokolwiek napisał(a):

      Na wielu uni topka nie jest zagrożona nawet w ACS. Ale jest wiele uni, gdzie ciężko zezłomować top1 flot - ale się da. I pewnie kilka nocy bez fsa i flota by padła.

      Do tego (o czym pewnie zapominasz) jest mega przedmiot do fuzji. Jeżeli będzie działał jak do tej pory - to popatrz na to:

      1. Chcesz zezłomować np pl1 z Quantum. Na jego uni ciężko o to.
      2. Skanujesz, widzisz, że w nocy flota stoi
      3. Dogadujesz się z topką z Virgo / U68 / Libry (czy jeszcze jakieś duże) - oni wrzucają lotkę z tele na pozycję odpowiednią (wolną na uni Q, w układzie z pl1 albo układ obok.
      4. Przedmiot do fuzji - lot na Q
      5. Lot floty - wszystko masz gotowe - układ obok. Jak trzeba pomocy to floty i recki tubylców wystartowały juz wczesniej.

      I co? nie da się? Na każdego (z założeniem działania tego przedmiotu) znajdzie się wystarczająco duża pałka. Nie dziś (bo tego przedmiotu jeszcze nie ma) - ale przeciez w ogame musisz myśleć dalej niż następny dzien.
      Wiesz gdzie popełniłeś błąd? Nie uwzględniłeś zamrożenia pewnych ruchów na przeniesionym koncie. Tak samo jak przenosisz planetę, masz zablokowany teleporter na 24h. Więc przy przenoszeniu całego konta na pewno będzie jeszcze dłużej. Nie może być tak, że w nocy przeniesiesz konto z flotą i kogoś zezłomujesz, a chwilę później wrócisz do siebie, przecież to by nie miało sensu.
    • Void napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      Na wielu uni topka nie jest zagrożona nawet w ACS. Ale jest wiele uni, gdzie ciężko zezłomować top1 flot - ale się da. I pewnie kilka nocy bez fsa i flota by padła.

      Do tego (o czym pewnie zapominasz) jest mega przedmiot do fuzji. Jeżeli będzie działał jak do tej pory - to popatrz na to:
      Wiesz gdzie popełniłeś błąd? Nie uwzględniłeś zamrożenia pewnych ruchów na przeniesionym koncie. Tak samo jak przenosisz planetę, masz zablokowany teleporter na 24h. Więc przy przenoszeniu całego konta na pewno będzie jeszcze dłużej. Nie może być tak, że w nocy przeniesiesz konto z flotą i kogoś zezłomujesz, a chwilę później wrócisz do siebie, przecież to by nie miało sensu.
      No właśnie w tym problem - z tego co czytałem to nie ma żadnego opóźnienia (tzn cała fuzja miedzy uni trwa z 20 sec - klikasz, wylogowuje cię, zalogujesz się - i już jesteś na nowym uni. Zdejmujesz urlop - i lecisz.
      Zero opóźnienia, zero warunku powrotu - tylko wydanie anty na przedmiot. A sorry - każdy wie, że są ludzie zdolni wydać tyle kasy bez problemu - jeżeli wiedzą, że zrobią piękne ST.

      Jeżeli tego nie zmienią (tego pewnie nawet art nie wie jeszcze) - to opisany scenariusz jest realny i możliwy. Więc ja tam błędu nie widzę.



      Uudelleen napisał(a):

      Powiem tak jak pisał gdzieś na forum Ojczysław(on przy locie na pancach potrzebował 1RW na najsłabszych piratach) Ja na moich LM + DT w stosunku 4:1 tak samo 1 RW na małych piratach po przeliczeniu spokojnie wystarcza żeby kupić dex na cały dzień, każe kolejne RW to już można zaliczyć jako zysk. Ja sam z doświadczenia wiem ostatnio lipiec/ sierpień słabiutko z ekspami przy poadn 50 eksapch dziennie średnia RW z 1.5 miesąca to było jakies 2-3 RW dziennie i da się przy tym spokojnie podnosić w punkatach nawet pomimo 3 dziur w tym samym okresie. Jak co niektórzy mają dobrą passe i potrafia cały tydzeń wyciagnac nawet po 7-8 RW dziennie to przy tych założeniach po nerfach o 50% średnia RW powinna oscylować w okolicach właśnie tak 2-4 dziennie. Przy odliczeniu tego 1 RW na deuter zostaje tak około 1-3 RW dziennie czystego zysku, z 1RW (cały czas mowa o najsłabszych piratach) jestem do przodu jakies 150k LM + coś surki zostaje. Z tego wychodzi że 10-11 RW potrzebuje na zrobienie LM na nowego slota co daje w obliczeniach 4-10dni expow, a przeliczając na ilość wysłanych expów jest to około 200-500 expów :)
      Jesteś pewien tych liczb? Bo moim zdaniem są mocno optymistyczne. I z tego co pamiętam to akurat Ojczyznosław pisał o 2 lotach na piratów na zwrot deu (i taka wartość jest i u mnie). Dodatkowo odbudowa slota po 10-11rw - to tylko dla średnich piratów :P dla normalnych wychodzi raczej 17 :)

      Plus - pisanie o zysku dziennym z lotów jest złe samo w sobie. Bo jeden robi 60 exp dziennie, drugi - 110. Wiec wydatek deu czy zysk - jest ciężki do porównania licząc w ten sposób. Dużo lepiej pisać o zysku z 400 lotów (1/400 to szansa na czarna dziure) albo 10000 lotów (wtedy masz 25 czarnych - plus dużą pulę danych).

      Wersja 7.x - dyskusja

      Polecam przeczytać to co napisał @Starrk, a potem siadać do obliczeń. I zobaczysz czy wyjdzie ci taki piękny zysk.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

    • Jeszzce tu tylko wtrące że ludzie piszą o tym że po UF które przez 9-10 miesiecy poprzedzało pompowanie flot no-skill-exp-robot....uda sie NARESZCIE zezłomowac gracza pl1....swiadczy tylko o skillu i przewadze tego gracza nad całą resztą "próbujących" (przed wprowadzeniem exp noskilli).

      Więc jak faktycznie teraz uda sie zezłomowac pl1 to będzie to żałosna namiastka STka. Jeszcze może wyłączcie mu możliwosc urlopu, będziecie mieli łatwiej.

      edit: bohater minusuje....niezrozumiał gry skilem vs exp noskill
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Muniek ().

    • Brak skila to jest właśnie urlop, najbardziej frajerski sposób gry, jaki tylko istnieje. Ale o tym jest już wydzielony oddzielny temat, więc nie ma się co rozpisywać.
      Natomiast pl1 jest bardzo dobrym graczem, to trzeba mu uczciwie przyznać. Jeśli flociarze na Virgo muszą się na niego wspólnie szykować, to tylko o tym świadczy. Teraz jest na 1 miejscu na Quantum, przebił nawet ale ciosa. Jak będzie chciał, to postawi taką flotę, że całe uni musiałoby na niego razem lecieć.
    • trochę Cie poniosło
      na virgo są już takie floty że spokojnie by go pakowali
      co do prześcignięcia ale cios-a to bez urazy ale to żaden wyczyn (gdyby cios chciał i latał by na expy to by do tego nie doszło )
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • Strzelec84 napisał(a):

      trochę Cie poniosło
      na virgo są już takie floty że spokojnie by go pakowali
      co do prześcignięcia ale cios-a to bez urazy ale to żaden wyczyn (gdyby cios chciał i latał by na expy to by do tego nie doszło )
      Ok ale chyba rozumiesz jak chłopaki z virgo zrobili swoje floty ? :) wyrosły nagle bez żadnynych stków (procz jednego ktory przejał cały dział st) , cud, niepokalane poczęcie.

      Kiedy to pl1 robił swoją flote lata.

      Nie wiem jak mozna nie rozumiec tutaj wartosci jednej floty nad drugąn (mimo ze druga pkt większa).
      To jak sterydy w sporcie. Niby wynik lepszy ale nikt tego nie szanuje.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • cokolwiek napisał(a):

      Jesteś pewien tych liczb? Bo moim zdaniem są mocno optymistyczne. I z tego co pamiętam to akurat Ojczyznosław pisał o 2 lotach na piratów na zwrot deu (i taka wartość jest i u mnie). Dodatkowo odbudowa slota po 10-11rw - to tylko dla średnich piratów dla normalnych wychodzi raczej 17

      Plus - pisanie o zysku dziennym z lotów jest złe samo w sobie. Bo jeden robi 60 exp dziennie, drugi - 110. Wiec wydatek deu czy zysk - jest ciężki do porównania licząc w ten sposób. Dużo lepiej pisać o zysku z 400 lotów (1/400 to szansa na czarna dziure) albo 10000 lotów (wtedy masz 25 czarnych - plus dużą pulę danych).
      Ojczysław puszcza expy na Pancach to może i 2 RW potrzebuje, A dodatkowo jakbyś doczytał dokładnie to wszystko sie zgadza co napisałem. Napisałem że puszczam około 50 Expów dziennie exp pali 5.5kk dexu więc na dzień schodzi jakieś 270-300kk dexu, Z Najsłabszych piratów zysk jest około 440k Mety i 230kk Krychy co po przeliczeniu 3:2:1 daje około 260kk dexu czyli też by się zgadzało że 1RW na dex potrzebuje, no i LM pisałem nie o odbudowie całego slota tylko LM w slocie czyli przy 11RW mam praktycznie odbudowane LM + jakies 700-800kk krychy w zapasie :) a co do czarnych to już wogole różnie bywa bo ja od kwietnia odkad latam odkrywca miałem wsumie 5 ablo 6 wtym ostatnią jakoś w pierwszej połowie sierpnia, a znowu znam przypadek gdzie koleś dziury wyłapał 7 w 8 dni, ale znowu jakbym miał miec 1 co 400 expów to by wychodziła jakoś raz na tydzień a wtedy to kiepskawo ;/, al
    • Uudelleen napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      Jesteś pewien tych liczb? Bo moim zdaniem są mocno optymistyczne. I z tego co pamiętam to akurat Ojczyznosław pisał o 2 lotach na piratów na zwrot deu (i taka wartość jest i u mnie). Dodatkowo odbudowa slota po 10-11rw - to tylko dla średnich piratów dla normalnych wychodzi raczej 17

      Plus - pisanie o zysku dziennym z lotów jest złe samo w sobie. Bo jeden robi 60 exp dziennie, drugi - 110. Wiec wydatek deu czy zysk - jest ciężki do porównania licząc w ten sposób. Dużo lepiej pisać o zysku z 400 lotów (1/400 to szansa na czarna dziure) albo 10000 lotów (wtedy masz 25 czarnych - plus dużą pulę danych).
      Ojczysław puszcza expy na Pancach to może i 2 RW potrzebuje, A dodatkowo jakbyś doczytał dokładnie to wszystko sie zgadza co napisałem. Napisałem że puszczam około 50 Expów dziennie exp pali 5.5kk dexu więc na dzień schodzi jakieś 270-300kk dexu, Z Najsłabszych piratów zysk jest około 440k Mety i 230kk Krychy co po przeliczeniu 3:2:1 daje około 260kk dexu czyli też by się zgadzało że 1RW na dex potrzebuje, no i LM pisałem nie o odbudowie całego slota tylko LM w slocie czyli przy 11RW mam praktycznie odbudowane LM + jakies 700-800kk krychy w zapasie :) a co do czarnych to już wogole różnie bywa bo ja od kwietnia odkad latam odkrywca miałem wsumie 5 ablo 6 wtym ostatnią jakoś w pierwszej połowie sierpnia, a znowu znam przypadek gdzie koleś dziury wyłapał 7 w 8 dni, ale znowu jakbym miał miec 1 co 400 expów to by wychodziła jakoś raz na tydzień a wtedy to kiepskawo ;/, al
      1. Pance palą mniej niż lmy - więc pomyśl jeszcze raz o koszcie spalania.
      2. Zgrubnie licząc - średni zysk to ok 6% wysłanego slota.

      Piraci 30% - najczęstszy przypadek. 0.3*0.2 (czyli 20% pz) = 0,06 = 6%
      Wysyłasz 1kkk na expa - dostaniesz 60kk zysku. Zgrubne liczenie - ale i tak wychodzi 16 razy do odbudowy slota.

      Tak więc przelicz jeszcze raz te zyski :)

      3. Przelicz opłacalność lotów 10000 expów tak jak to zaproponował Starrk. I wtedy napisz ile ci wyszło zysku. Podstaw stałą wielkość slotu wg uznania.
      4. Dlatego liczy się statystykę dla dużej puli - choćby owe 10000 - aby nie zastanawiać się czy czarna dziura poleci ci pierwszego dnia w liczbie dwóch sztuk czy ostatniego dnia ... liczysz dla dużej liczby lotów i tka wyliczona średnia będzie już bardzo bliska rzeczywistemu wynikowi. I znów powtórze - patrz na post Starrka i policz.
    • NowyLolek napisał(a):

      Chłopie, nie wiesz o czym piszesz:-)
      A może wiesz? Przecież więzienia zawsze były pełne niewinnych:-D Adaś potwierdzi!
      A te bajki o jego zarobkowym graniu w ogeja to tylko bajki! Bo dawno temu i nieprawda?
      Tzn chcesz cos konkretnie powiedziec jakies dowody czy wykresy na coś ?

      Czy wykresy wzrostu flot virgo ? :)
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Leonidas napisał(a):

      Może jakiś mały BackUp do Grudnia 2019 ? :E

      Ta gra to żart :E
      Jaki tam żart.
      Przez 9 miesięcy dzięki ekspedycjom floty i punkty rosły na wykresach w tempie wykładniczym.
      Ludzie na prawie pustych uni nie postawiliby takiej ilości statków razem ze swoim multi pushami etc.

      A teraz GF pisze, że wszystko jest w porządku bo zbalansujemy klasy tamtemu zabierzemy to a temu obetniemy o 50%.
      Grajcie dzieci, grajcie teraz wszystko już jest w porządku.
      Wasz Team Ogame :E :E :E

      Tu się ... :E