Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • .:czubulus:. napisał(a):

      Jak pan żaba nawciskałeś sobie do głowy jakiś pierdół o zyskach z lataniu na expy.
      Uzmysłów sobie gościu ,że nie chodzi o to ,żeby kompletnie stłamsić odkrywcę.Niech zyski nadal będą spore,ale nie może być tak że robisz w parę miesięcy co przedtem robione było w kilka lat
      Przykładowo konto z 500.000.000 wzrasta do 900.000.000 to jest chore i nie wypisuj bzdur że zyski są wymyślone takie skoki to są fakty.
    • Moim zdaniem warto uściślić, że w wypadku odkrywcy potrzebna jest nie tyle duża "aktywność" co "dyspozycyjność"... de facto trzeba mieć dostęp do konta cały czas, a dla normalnego pracującego lub uczącego się człowieka wcale nie jest to takie banalne osiągnięcie. Zbieracz oraz generał owszem wymagają być może większej aktywności (choć w przypadku zbieracza kwestia bardziej dyskusyjna), ale mogą sobie swoje posiadówki zaplanować.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • .:czubulus:. napisał(a):

      Nie tłumacz @19dawid45 bo to jak byś podstawy ekonomi próbował wpoić wyborcą obecnej władzy.
      Z pustego nikt nie naleje.
      Wampek szacun, że próbujesz dyskutować z kimś kto w jednym zdaniu pisze ekonomi i wyborcĄ :D :D :D
      (pozdro

      Nie przetłumaczysz szkoda czasu.
      Znaleźli dobry sposób na zarobek to korzystają i tyle.

      W wersji 7.1 to piraci pewnie będą nas atakować.
      W wersji 7.5 to piraci będą się atakować nawzajem - trzeba będzie tylko wysłać pioniera po złom.
      A w wersji 8.0 to piraci będą się poddawać i sami dołączać albo DOŁOŃCZADŹ :D
      Potem wersja 9.0 ze sztucznymi planetami bo graczy będzie 15.
      A potem to już ktoś wciśnie POWER od UPSa i zgasi światło.

      Amen.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez El Baaboollo ().

    • Ja osobiście nie staję po żadnej ze stron... moim zdaniem powinna to rozstrzygnąć ankieta, i tyle. Temat czytam z nadzieją na doczekanie się pomysłu na takie rozwiązanie, które usatysfakcjonuje obie strony... ale póki co to niestety więcej wzajemnej spiny, niż konkretów.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • na ENG czytałem wątki i ludziom też to przeszkadza.

      Powstały pomysły aby zmniejszyć debris albo żeby można było zebrać tylko tę część pzeta powstałego z własnej floty coby pokryć straty. No i słusznie zauważyli że takie zyski powinny być ze starć gracz vs gracz a nie gracz vs piraci.
    • El Baaboollo napisał(a):

      na ENG czytałem wątki i ludziom też to przeszkadza.

      Powstały pomysły aby zmniejszyć debris albo żeby można było zebrać tylko tę część pzeta powstałego z własnej floty coby pokryć straty. No i słusznie zauważyli że takie zyski powinny być ze starć gracz vs gracz a nie gracz vs piraci.
      mógłbyś podesłać linki? dość często odwiedzam angielskie fora, a nie widziałem takowych tematów ani wypowiedzi :)
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Walka z piratami z założenia powinna być niekorzystnym zdarzeniem. Ewentualnie neutralnym. Czerpanie z niego zysków jest sprzeczne z logiką. Tak jak ktoś napisał wyżej - można zbierać tylko PZ z własnej floty i tyle. Odkrywca powinien czerpać zyski z ekspedycji cywilnych. Te wojenne to błąd GF - nie pierwszy i nie ostatni.
    • Dzięki, zazwyczaj omiatałem wzrokiem najaktywniejsze tematy i dlatego nie dostrzegłem tego, mea culpa :)

      Kilka postów tam padło, które dają do myślenia i nad którymi należy się zastanowić.
      Mianowicie wygląda to tak, jakby GF chciał zmusić graczy dotychczas grających UFsem do aktywnej gry aby nie stracili lat gry i nadal pozostali w ścisłej czołówce poprzez przesadzonego explorera wyciągającego zyski, które umożliwiają aktywnym graczom dogonienie czołówki - jeśli w istocie był to jeden z zamysłów to moim zdaniem polegli.
      Raz, że pioniery są tak szybkie, iż nie da się ich skontrować wracających z pzta.
      Dwa - gracze dotychczas grający UFsem zwyczajnie zapchali sobie układy i są względnie bezpieczni na potencjalnych agresorów wysyłając ekspy.
      Trzy - Koszta kopalni w porównaniu do wydobycia przy już naprawdę wysokich poziomach przestają się opłacać, a co za tym idzie aby nadal móc rozwijać swoje konto we względnie szybkim tempie górnik jest zmuszony do zmiany klasy na Odkrywcę właśnie. Problemu jako takiego nie było, dopóki GF nie zaczął przyspieszać gry do takiego stopnia, iż w przeciągu kilku miesięcy jest się w stanie zbudować konto, które dotychczas budowało się latami.
      Czy aby naprawić trzeci punkt, o ile jest on słuszny, należałoby zaktualizować formułę kopalni, zamiast odwlekać problem podobnie zresztą jak z formułą badań, które są w nieskończoność przyspieszane ale co w rezultacie nic tak naprawdę nie daje?

      imho, odkrywca sam w sobie problemem AŻ takim nie jest, problemem są przestarzałe formuły, które należałoby zaktualizować bez ciągłego przyspieszania gry.
      Ktoś w tamtym temacie napisał też coś fajnego, mianowicie bonus do wielkości kolonizowanych planet powinien należeć do zbieracza, a zasięg falangi do generała, z czym się całkowicie zgadzam.

      Ponadto, jeśli faktycznie ma wyjść aktualizacja związana z sojuszami (chyba w "filmiku" z odpowiedziami na pytania społeczności ktoś coś tam wspomniał jak dobrze pamiętam, jeśli nie to proszę mnie poprawić), wtedy odkrywca i brak limitu na PZ z nich umożliwi nowe mechanizmy gry sojuszowej, które w istocie powinny ożywić znacznie grę - zakładając, iż rozwiążą problemy (zbyt szybkich w mojej opinii) pionierów, multikont i botów.
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • sta111siu napisał(a):

      jaki plan? ano taki że ma być aktywność
      a jaka aktywność taka na poziomie ameby umysłowej
      tu przepraszam tak grających
      Aktywnośc na uniach się zwiększyła. Dużo aktywnych zarówno odkrywców jak i generałów którzy polują na odkrywców. Więc jakiś sukces jest. A i zbieracze są częściej zwożąc surowce. Na starszych uni dało to rezultat. Ogame żyje
    • 19dawid45 napisał(a):

      sta111siu napisał(a):

      jaki plan? ano taki że ma być aktywność
      a jaka aktywność taka na poziomie ameby umysłowej
      tu przepraszam tak grających
      Aktywnośc na uniach się zwiększyła. Dużo aktywnych zarówno odkrywców jak i generałów którzy polują na odkrywców. Więc jakiś sukces jest. A i zbieracze są częściej zwożąc surowce. Na starszych uni dało to rezultat. Ogame żyje
      Jasne. Ja jak jestem już w lobby i wybieram universum to zawsze patrzę na taki prostokąt pod zielonym polem "Graj" tzn,: nazwa_uni - Graczy online:XXXX
      Nigdy nie widziałem tam więcej niż 100 (teraz jest 57). Potem porównuję to z ilością kont na uni czyli około 5k.
      Wychodzi, że on-line jest mniej niż 2%.

      Ogame żyje. Bardziej dostaje drgawek, bardziej zaraz kitnie niż ma wstać :D
      Tak jak napisałem wyżej sztuczne konta to tylko kwestia czasu.
    • 19dawid45 napisał(a):

      sta111siu napisał(a):

      jaki plan? ano taki że ma być aktywność
      a jaka aktywność taka na poziomie ameby umysłowej
      tu przepraszam tak grających
      Aktywnośc na uniach się zwiększyła. Dużo aktywnych zarówno odkrywców jak i generałów którzy polują na odkrywców. Więc jakiś sukces jest. A i zbieracze są częściej zwożąc surowce. Na starszych uni dało to rezultat. Ogame żyje
      Na którym uni jeszcze są generałowie :D szczególnie tacy, co maja jakąś flotę ... no właśnie - chyba tylko na 3-4 nowych. Każde starsze z miejsca oznaczało większą flotę - a więc zmianę klasy na odkrywcę, latanie na expy i zero skanowania flot obcych - bo nie ma to nawet sensu. I spoko, twoje uni także to czeka. Tylko pisz patrząc na uni także inne niż twoje własne - a na każdym starszym jedyny generał jaki gra to siedzi na urlopie - a nie poluje.

      Piszecie tak o polowaniu na generałów - pokażcie choć jedno ST ustrzelone jako kontra na pionierów czy expa .... no właśnie, brak, zero, null. Owszem, może się zdarzyć po prostu wlot we flotę (jak ktoś o zapomniał zalogować po powrocie exp - gdzieś na U68 jedno widziałem takie). Tylko nie dawajcie za przykład nocnych expów - bo jak ktoś puszcza expy na kilka godzin w nocy - militarne - to sam sobie winien :D
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Muniek napisał(a):

      Dzis mnie niestety wyliczono z moon-pz takze @dexPL nie opowiadaj bajek, nie grasz, nie masz pojęcia.
      Wyliczono czyli ktora z tych opcji:
      - puściłeś expa na 1h, ale z układu z większym flociarzem
      - olałeś expy i nie odebrales
      - godzina bez aktywki, więc poleciała wisząca flota i akurat trafiła w expa piratowego

      Oczywiście zapomniałeś o choćby podstawowej możliwości obrony przed tym plus miałeś gówno-a-nie-flotę - więc ktoś poleciał bez ryzyka podstawki.

      Zgadłem?
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Widze że kolejny forumowy inspektor Gadżet :)

      Dostałem złoma na flote, nie expy, więc mylisz sie pisząc że ludzi sie nie chce grac flotą.

      Flociarze są aktywni, ekowcy zadowoleni z boosta, farmdrzy z 75% idlów, doszły expy i expowcy tez zadowoleni.
      Tylko Ty - co najlepsze ! - osoba ktora nie gra - jest niezadowolona :E
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • dexPL napisał(a):

      Na którym uni jeszcze są generałowie :D szczególnie tacy, co maja jakąś flotę ... no właśnie - chyba tylko na 3-4 nowych. Każde starsze z miejsca oznaczało większą flotę - a więc zmianę klasy na odkrywcę, latanie na expy i zero skanowania flot obcych - bo nie ma to nawet sensu. I spoko, twoje uni także to czeka. Tylko pisz patrząc na uni także inne niż twoje własne - a na każdym starszym jedyny generał jaki gra to siedzi na urlopie - a nie poluje.
      Z ciekawości, na czym opierasz swoje stwierdzenie iż na każdym starszym uni nie ma graczy z klasą generała (bądź są na urlopie)?

      Mam konta na dwóch serwerach u68 i Xanthus (Ty z tego co piszą na forum nie grasz). Na obu generałowie są (oczywiście w zdecydowanej mniejszości) i co Cię pewnie zaskoczy, nie są na urlopie, a polują.

      Już kilka osób Ci to napisało i mam podobne zdanie. Odnoszę wrażenie, że próbujesz wykreować się na alfę i omegę w każdym temacie...z marnym skutkiem.
      U9 TOP 145 OFF
      u56 TOP 85 OFF [Emeryci]
      Xanthus TOP 2 ON [Sprite]
    • To ja się może wypowiem z perspektywy gracza - odkrywcy.
      Ogólnie rzecz biorąc od kiedy zacząłem w styczniu grać tą klasą trafiłem łącznie 8 czarnych dziur, które dość sprawnie pozbawiły mnie znacznej części floty i pozycji lidera... i dalej gram odkrywcą. Niestety, na chwilę obecną jest to jedyna opcja, by na starszym serwerze generować konkretne zyski, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. I tutaj nie ma co za bardzo z faktami dyskutować, bo liczby mówią same za siebie. Problemy są natomiast zasadniczo dwa. Po pierwsze jedna z klas zdecydowanie odstaje od reszty i tutaj pojawia się pytanie, czy powinna dostać nerfa? Moim zdaniem tak, najprościej poprzez przywrócenie maksymalnego PZ z piratów/obcych. Po drugie sam model, gdy losowość decyduje o pozycji danego gracza jest dla mnie czymś bardzo niepasującym do OGame. Mogę mieć szczęście i zyskać wprost nieograniczone ilości surowców, mogę mieć pecha i stracić praktycznie wszystko... ale o czy tak właśnie ma wyglądać ta gra? Takie coś bardziej pasuje mi do chińczyka :P
    • Muniek napisał(a):

      Dzis mnie niestety wyliczono z moon-pz takze @dexPL nie opowiadaj bajek, nie grasz, nie masz pojęcia.
      muniek a powiedza mi jedno chwalisz sie tu ze zostales wyliczony z wlasnego pz, to ma to co potwierdzic? Ze Jak lama dales sie wyliczy czy to ze generalow nie ma. Bo troche nie bardzo widze zwiazku. Wyliczenie kogos z pz nie jest zarezerwowalem dla generalow. I pochwal sie kto cie dopadl. :)
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • _Pawelos_ napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Dzis mnie niestety wyliczono z moon-pz takze @dexPL nie opowiadaj bajek, nie grasz, nie masz pojęcia.
      muniek a powiedza mi jedno chwalisz sie tu ze zostales wyliczony z wlasnego pz, to ma to co potwierdzic? Ze Jak lama dales sie wyliczy czy to ze generalow nie ma. Bo troche nie bardzo widze zwiazku. Wyliczenie kogos z pz nie jest zarezerwowalem dla generalow. I pochwal sie kto cie dopadl. :)
      Wczoraj grał tylko smyk więc to pewnie on.
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

      Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...
    • Dowodzi że dalej chce sie grać flotami w sposób inny niż tylko latanie na expy.
      W tym temacie są najwieksze przychody z Odkrywców w historii, większe niż w grze :E

      Skonczcie juz truć dupe o tym samym temacie od 150 stron bo czytac sie tego nie da.
      Co do automatycznego obrazania od lam jak ktos sie przyzna o złomie - wróc sobie do swoich ST gdzie Cie na satki przerobili.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • roermond napisał(a):

      Ale jak ktoś z grubym portwelem nakupuje bosterow 40% to jest fer?W zasadzie też nic nie będzie robił i odskakiwal od reszty w dłuższym okresie czasu.W tej chwili grając odkrywca nie musimy mieć zasobnego portwela tylko czas.
      No wcale nie musisz mieć anty Ci powiem. Od 2 tyg kupuje dex u handlarza za anty bo po prostu na moim serwerze nie ma tyle paliwa do sprzedania nikt żebym mógł spokojnie robić ekspy i z kimś handlować normalnie.
    • Czarnobrody napisał(a):

      _Pawelos_ napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Dzis mnie niestety wyliczono z moon-pz takze @dexPL nie opowiadaj bajek, nie grasz, nie masz pojęcia.
      muniek a powiedza mi jedno chwalisz sie tu ze zostales wyliczony z wlasnego pz, to ma to co potwierdzic? Ze Jak lama dales sie wyliczy czy to ze generalow nie ma. Bo troche nie bardzo widze zwiazku. Wyliczenie kogos z pz nie jest zarezerwowalem dla generalow. I pochwal sie kto cie dopadl. :)
      Wczoraj grał tylko smyk więc to pewnie on.
      Mylisz się : Był Maryś byl Skipa był Snowblind

      @_Pawelos_ myślę że Muniek chce podeprzeć fakt istnienia generałów choć ten przykład nie obrazuje tego. Bardziej pokazuje że nadal ludzie latają na floty (moim zdaniem)

      @dexPL jak możesz dalej ciągnąć temat kto kim i jak gra, komu się opłaca a komu nie skoro ...SAM NIE GRASZ?? To TY zostałeś przykładem że ludzie nie latają tylko na expy bo zostałeś spakowany .
    • roermond napisał(a):

      Ale jak ktoś z grubym portwelem nakupuje bosterow 40% to jest fer?W zasadzie też nic nie będzie robił i odskakiwal od reszty w dłuższym okresie czasu.W tej chwili grając odkrywca nie musimy mieć zasobnego portwela tylko czas.
      Kupuj śmiało. Problem w tym, że nawet majac lepsze eko od odkrywcy latającemu na cywilne expy - nie jesteś w stanie mu odskoczyć :D po prostu zysk z eko (nawet z busterkami 40%) jest obecnie jedynie podstawą - ale w ogólnym zysku - coraz mniejszą częścią. Dużo więcej zarobisz z farmienia (tutaj coraz mniej osób lata - więc zyski tych latających są większe), expów cywilnych oraz expów militarnych (tutaj już nikt nie ma startu). A przeliczając na anty (przy odpowiednich magazynach) to jednak taki odkrywca latający militarnie potrzebuje drobnych, porównując to do dopałek 40%.


      RolnikSzukaZony napisał(a):

      roermond napisał(a):

      Ale jak ktoś z grubym portwelem nakupuje bosterow 40% to jest fer?W zasadzie też nic nie będzie robił i odskakiwal od reszty w dłuższym okresie czasu.W tej chwili grając odkrywca nie musimy mieć zasobnego portwela tylko czas.
      No wcale nie musisz mieć anty Ci powiem. Od 2 tyg kupuje dex u handlarza za anty bo po prostu na moim serwerze nie ma tyle paliwa do sprzedania nikt żebym mógł spokojnie robić ekspy i z kimś handlować normalnie.

      Poświęć trochę zysku i rozbuduj magazyny deu do ok 4kkk. Zawsze to starczy na dwa dni latania :) A w dłuższej perspektywie zaoszczędzi (anty - jeżeli szukasz dobrych kursów albo zasobów, jak wymieniasz także po niższych kursach). Innej opcji nie ma, niestety.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      roermond napisał(a):

      Ale jak ktoś z grubym portwelem nakupuje bosterow 40% to jest fer?W zasadzie też nic nie będzie robił i odskakiwal od reszty w dłuższym okresie czasu.W tej chwili grając odkrywca nie musimy mieć zasobnego portwela tylko czas.
      Kupuj śmiało. Problem w tym, że nawet majac lepsze eko od odkrywcy latającemu na cywilne expy - nie jesteś w stanie mu odskoczyć :D po prostu zysk z eko (nawet z busterkami 40%) jest obecnie jedynie podstawą - ale w ogólnym zysku - coraz mniejszą częścią. Dużo więcej zarobisz z farmienia (tutaj coraz mniej osób lata - więc zyski tych latających są większe), expów cywilnych oraz expów militarnych (tutaj już nikt nie ma startu). A przeliczając na anty (przy odpowiednich magazynach) to jednak taki odkrywca latający militarnie potrzebuje drobnych, porównując to do dopałek 40%.

      RolnikSzukaZony napisał(a):

      roermond napisał(a):

      Ale jak ktoś z grubym portwelem nakupuje bosterow 40% to jest fer?W zasadzie też nic nie będzie robił i odskakiwal od reszty w dłuższym okresie czasu.W tej chwili grając odkrywca nie musimy mieć zasobnego portwela tylko czas.
      No wcale nie musisz mieć anty Ci powiem. Od 2 tyg kupuje dex u handlarza za anty bo po prostu na moim serwerze nie ma tyle paliwa do sprzedania nikt żebym mógł spokojnie robić ekspy i z kimś handlować normalnie.
      Poświęć trochę zysku i rozbuduj magazyny deu do ok 4kkk. Zawsze to starczy na dwa dni latania :) A w dłuższej perspektywie zaoszczędzi (anty - jeżeli szukasz dobrych kursów albo zasobów, jak wymieniasz także po niższych kursach). Innej opcji nie ma, niestety.