Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • znajac zycie za chwile bedziecie plakac ze zbieracz jest przegiety...


      Poka Bydlaka Smierdziela napisał(a):

      Chociaż opcje płatnych boostów wchodzą do gry bez opóźnień, problemów i zapowiedzi.

      Dobre, że działa chociażby to.
      boosty do surki dzialaja ale do stoczni juz np nie xDDD
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Leonidas napisał(a):

      No no :E Polecam zobaczyć co się dzieje na Uni68 :E Jak chłop w 3 dni robi 350kk pkt zniszczonych :E I teraz generalnie to śmiech na sali jak ktoś się próbuje pushować mając flotę. Wystarczy odkrywca, żadnych limitów, jedyny to własne możliwości :E
      Ale w temacie o ograniczeniu max zlomu z piratów - nikt się nie wpisze :D

      40% dopałki nic nie zmienią w kwestii możliwości zarobkowych odkrywcy i zbieracza. Odkrywca latający na piratów może mieć wielokrotnie większe zyski niż nawet najlepszy zbieracz - więc te 40% dopałka - to jest tyle co nic. Jedynie polepszy samopoczucie zbieraczy, którzy kupują dużo anty - do czasu, aż policzą, że np w miesiąc i tak tracą 100kk przewagi w rankingu względem odkrywców.

      Z tym, że i tak należy napisać jasno - wprowadzenie 40% dopałek i 90 dniowych - to jest plus. Malutki, nijak mający się do minusów (surka z rynku, pushe rynkowe, klonowanie floty w stoczni, słaby poziom supportu, brak limitu zlomu z piratów) - ale jednak plus.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Ale w temacie o ograniczeniu max zlomu z piratów - nikt się nie wpisze
      Szkoda sensu :E

      Nic nie zmienią, w dupie mają, gówno widzieli. Chłop który ma być łącznikiem między producentem a społecznością bawi się w jakiegoś BUG CATCHERA. Śmiech na sali i tyle w temacie. Bo jak wszyscy COMA są tacy jak nasz to dokąd to może zaprowadzić ? :E


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • Leonidas napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Ale w temacie o ograniczeniu max zlomu z piratów - nikt się nie wpisze
      Szkoda sensu :E
      Nic nie zmienią, w dupie mają, gówno widzieli. Chłop który ma być łącznikiem między producentem a społecznością bawi się w jakiegoś BUG CATCHERA. Śmiech na sali i tyle w temacie. Bo jak wszyscy COMA są tacy jak nasz to dokąd to może zaprowadzić ? :E
      BUG CATCHERA? raczej BUG-SWEEPera *

      Bugi generuje GF, gracze je znajdują i wykorzystują, a Team - jedynie zamiata sprawę pod dywan, twierdząc, że żadnych bugów nie było, gra działa idealnie, a te przyrosty - to głównie z farmienia idlaków :D


      (od SWEEP under the rug - zamiatać pod dywan)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Obecna forma gry jest całkiem dobrze zrównoważona. Jedynie team nic nie robi, albo nakłada niesłuszne kary w postaci przymusu zwrócenia wszystkich surowców, nie tylko tych dodatkowo wygenerowanych. Lub też symbolicznego banowania multikonciarzy i pusherów, którzy zapewne sporo płacą za grę, bo innego powodu nie widzę.

      dexPL napisał(a):

      odkrywca latający na piratów w tydzien zrobi zyski większe niż topowy ekowiec w 3 miesiące
      Hahahaha tydzień latania po piratach i 3 miesiące wydobycia eko. No bądź poważny. Chyba, że porównujesz nowe konta bez żadnej sensownej ekonomii, to wtedy może tak być. Siedź 24h w grze i lataj co godzinę na ekspedycje, gdzie trafiasz piratów może w 20% wyników. To moje statystyki, wiadomo, jest to czynnik losowy. I kiedy będziesz tak siedział i cały czas się w to bawił, ja będę się logował 2 razy dziennie żeby zebrać surowce z kopalni. Ciekawe kto na tym wyjdzie lepiej, bo nie wszyscy mają możliwość poświęcania życia dla gry.
    • Void napisał(a):

      Obecna forma gry jest całkiem dobrze zrównoważona. Jedynie team nic nie robi, albo nakłada niesłuszne kary w postaci przymusu zwrócenia wszystkich surowców, nie tylko tych dodatkowo wygenerowanych. Lub też symbolicznego banowania multikonciarzy i pusherów, którzy zapewne sporo płacą za grę, bo innego powodu nie widzę.

      dexPL napisał(a):

      odkrywca latający na piratów w tydzien zrobi zyski większe niż topowy ekowiec w 3 miesiące
      Hahahaha tydzień latania po piratach i 3 miesiące wydobycia eko. No bądź poważny. Chyba, że porównujesz nowe konta bez żadnej sensownej ekonomii, to wtedy może tak być. Siedź 24h w grze i lataj co godzinę na ekspedycje, gdzie trafiasz piratów może w 20% wyników. To moje statystyki, wiadomo, jest to czynnik losowy. I kiedy będziesz tak siedział i cały czas się w to bawił, ja będę się logował 2 razy dziennie żeby zebrać surowce z kopalni. Ciekawe kto na tym wyjdzie lepiej, bo nie wszyscy mają możliwość poświęcania życia dla gry.
      Porównaj zyski (np przez porównanie przyrostów tygodniowych) kilku czołowych flociarzy latających na piratów (dla ułatwienia - licz średnią z dwóch tygodni, abyś nie pisał później, że fart), a potem zapytaj się ciapki czy ale_ciosa (top1 światowego eko) jakie mają miesięczne przyrosty (pytaj - bo u ekowca patrzenie w staty może nie być miarodajne - np wrzucenie astro). Następnie wróć tutaj z wynikami i przeprosinami :)

      I tak, jestem poważny w tym co napisałem. Ale widocznie ty nie zdajesz sobie sprawy​ z tego, jakie zyski ludzie wykręcają na piratach. Tydzien latania flotą to mniej więcej 3 miesiące zysku z eko topowego ekowca. Takie jest mniej więcej porównanie. I niestety dla ciebie - w tym tydzien flociarz jedyne co robi to raz dziennie uruchamia bota do expów :D więc kto poświęci więcej czasu? :D

      (a jak lata bez bota - to i tak - logowanie co 80-90 min nie jest problemem)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().

    • Było juz bardzo juz duzo argumentów ale na kazdy odpisywałes że wiekszy zysk z blablabla.

      - na expy trzeba czasu
      odp: ale jest wiekszy zysk z expow niz eko

      - moze byc dziura
      odp: ale jest wiekszy zysk z expow niz eko

      - moze nas agresor zezlomowac
      odp: ale jest wiekszy zysk z expow niz eko

      - trzeba puszczac 60 dziennie, nie miec zycia, jak ostatnia fala sie opozni to nie spimy do 1-2 w nocy, pali deuter, fsy pala deuter, nie puszczamy to nie zarabiamy...itp itd....lista jest długa
      odp: ale jest wiekszy zysk z expow niz eko

      Takze widzisz że nie da sie z Toba dyskutowac bo ty widzisz tylko cyfry i nic wiecej.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • dexPL napisał(a):

      raz dziennie uruchamia bota do expów
      No to nie wiem z czego jesteś dumny, że ktoś jest nędznym oszustem grającym na botach? Też mi osiągnięcie, jak chcesz się bawić botami to porównaj sobie jeszcze bota do farmienia idlaków, przesyłania surowców co określony czas, wysyłania fs. Wszystko w tej grze można robić botem, wystarczy jedynie zostawić włączony komputer. Dla mnie to jest żałosne i nie zniżę się do takiego poziomu w grze przeglądarkowej. Nie jestem takim przegrywem życiowym, żeby musieć się dowartościowywać botami na ogame. Dla mnie ktoś taki jest zerem i nawet nie zamierzam go uwzględniać w porównywaniu swoich statystyk do innych graczy.
    • Muniek napisał(a):

      Było juz bardzo juz duzo argumentów ale na kazdy odpisywałes że wiekszy zysk z blablabla.

      - na expy trzeba czasu
      odp: ale jest wiekszy zysk z expow niz eko

      - moze byc dziura
      odp: ale jest wiekszy zysk z expow niz eko

      - moze nas agresor zezlomowac
      odp: ale jest wiekszy zysk z expow niz eko

      - trzeba puszczac 60 dziennie, nie miec zycia, jak ostatnia fala sie opozni to nie spimy do 1-2 w nocy, pali deuter, fsy pala deuter, nie puszczamy to nie zarabiamy...itp itd....lista jest długa
      odp: ale jest wiekszy zysk z expow niz eko

      Takze widzisz że nie da sie z Toba dyskutowac bo ty widzisz tylko cyfry i nic wiecej.
      Widzisz, ja już na początku grudnia pisałem, dla kogo jest która klasa ... przypomnę:

      - zbieracz - dla kogoś, kto loguje się max raz dziennie, robi zwózkę i tyle
      - generała - dla flociarzy grających urlopem
      - odkrywca - dla każdego aktywnego gracza

      I cóż, jedyne co - nie doceniłem wtedy odkrywcy - bo uważam obecnie, że odkrywca jest dla każdego gracza - skoro 2-3 fale cywilnych expów przywiozą tyle zysku co z dziennego eko :)

      Natomiast jeżeli rozmawiamy o MAKSYMALIZOWANU zysku, aby rywalizować w rankingu czy flocie - to niestety - odpowiedz "ale jest wiekszy zysk z expow niz eko" jest jedyną prawidłową. Nie oznacza to, że inne sposoby gry nie mają sensu. Oznacza to jedynie to, że inne sposoby gry (niż wysyłanie expów) nie dają szansy na rywalizację w rankingu i flocie. I tyle.
      Chcesz grać nie patrząc na ranking - weź sobie dowolną klasę, która ci odpowiada. Nie mam z tym problemów.
      Ale gra powinna UMOŻLIWIĆ rywalizację graczom różnych klas - a nie (jak obecnie) gdzie jedna klasa zapewnia ~10x większe zyski niz inne klasy. To się właśnie nazywa niezbalansowanie gry.

      PS. Poczytaj sobie dlaczego w grach competetive (czyli takich, gdzie są turnieje na pieniądze) MUSI być zachowany balans - a nie tylko jedna możliwa rasa zapewniająca zwycięstwo :) przecież to łatwiej by było wypuścić jedną rasę zapewniającą wygraną - i nie martwić się innymi - a chcesz pograć innymi rasami - graj śmiało .... widzisz teraz analogię do klas w ogame i zaburzenia balansu oraz jego skutków?
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Void napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      raz dziennie uruchamia bota do expów
      No to nie wiem z czego jesteś dumny, że ktoś jest nędznym oszustem grającym na botach? Też mi osiągnięcie, jak chcesz się bawić botami to porównaj sobie jeszcze bota do farmienia idlaków, przesyłania surowców co określony czas, wysyłania fs. Wszystko w tej grze można robić botem, wystarczy jedynie zostawić włączony komputer. Dla mnie to jest żałosne i nie zniżę się do takiego poziomu w grze przeglądarkowej. Nie jestem takim przegrywem życiowym, żeby musieć się dowartościowywać botami na ogame. Dla mnie ktoś taki jest zerem i nawet nie zamierzam go uwzględniać w porównywaniu swoich statystyk do innych graczy.

      Porównaj i tak. I nie piszę, że każdy wykorzystuje bota - dlatego właśnie porównaj sobie zyski flociarza z piratów i topowego ekowca. Wtedy sam się przekonasz, że tygodniowy zysk flociarza = ~3 miesięczny zysk z eko mega topowego konta eko jako zbieracza. Niestety.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Ależ Ci przeszkadzają te zyski :xwink:
      Mi sie gra dobrze mimo że nie expie LMami. Uważam że ilość surki i czasu którą trzeba włożyć by zyskownie grać odkrywcą jest proporcjonalna do zysków, Jest zachowany balans.

      Oczywiście możesz mieć odmienne zdanie.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Jedno opóźnienie na x5 to pół godziny straty. Już musimy się zalogować o pół godziny wcześniej. Za następne pół godziny wracają następne expy. W międzyczasie jak chcemy się logować robimy krótkie fsy z paliwem. Czas opóźnień i wysyłka slotów powoduje że różnica dochodzi do 20min.Gdzie tu jest logowanie co godzinę? Niech ktoś sobie pogra cały dzień wysyłając expedycje duża flota to zobaczy.
    • roermond napisał(a):

      Jedno opóźnienie na x5 to pół godziny straty. Już musimy się zalogować o pół godziny wcześniej. Za następne pół godziny wracają następne expy. W międzyczasie jak chcemy się logować robimy krótkie fsy z paliwem. Czas opóźnień i wysyłka slotów powoduje że różnica dochodzi do 20min.Gdzie tu jest logowanie co godzinę? Niech ktoś sobie pogra cały dzień wysyłając expedycje duża flota to zobaczy.
      Jejku ... zamiast tego musiałbyś skanować innych graczy, obserwować, lecieć przez 100 czy 150 układów flotą plus recki żeby coś zarobić. Do tego musiałbyś sprawdzić czy ktoś nie kampi na innym księżycu, czy ktoś się nie podstawia.

      Wreszcie czy ktoś się zaloguje i po prostu Ci ucieknie. Raz drugi piąty piętnasty.

      Zamiast tego Twoja floteczka opóźni się 1h albo 20 min albo wróci wcześniej.
      I płacz i rozpacz i smuteczek bo nie zarobiłeś miliarda surowców, bo się opóźniło zamiast walczyć z piratami.
      Najgorzej jak musisz siedzieć i to wszystko obserwować.

      MAAAAA SAAAA KRAAAA :D
    • Taka ciekawa informacja dla wszystkich zbieraczy ale cios nie jest juz zbieraczem, na quantum za niedlugo nie bedzie generalow, bo wiekszosc flociarzy zmienia sie w odkrywcow. Takze super roznorodnie bedzie. Przynajmniej support nie bedzie mial problemu z wylapaniem multi I push kont bo te jesli Maja dobre eko to zostana zbieraczami by wspomogac konto. No I tez ktos bedzie musial bydowac reapery.


      Zeby nie bylo ze narzek. Gra idzie w bardzo dobrym kierunku. Gratulacje dla pomyslodawcow.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • Spoko, moim zdaniem zmierza to w jednym kierunku, mianowicie gdy wszyscy zmienią klasę na odkrywcę... odkrywca dostanie takie nerfy, żeby znowu wydać 500k anty albo puszczać ekspy botem bo inaczej będzie miało się to nijak do zysków pozostałych klas :E Wtedy nawet generał będzie miał sens, bo tym, którzy nie będą chcieli zmieniać odechce się grać i nie raz nie dwa zostawią floty na moonie przez allegro albo o nich zapomną :E
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • @Wrum @Muniek
      This certainly does not apply to everyone, but I'm hitting 12 billion profit per small pirate already.
      My fleet only recently exceeded economy points, and not by a lot.

      That is about 22 days of mine production from a...single.small.pirate.
      Yes, there are black hole losses. There's deuterium consumption. Does it matter? No.
      The main problem is that @dexPL argument of 'more profit' covers everything. It is just that much profit :(

      If the lack of limit persists, I'm sure active explorers will get to this point soon enough, and ruin the game for others. It is a simple case of be active explorer or you are out of any competition.
    • 19dawid45 napisał(a):

      Co do odkrywcy sam ni gram na 3 kontach i nie jest już tak kolorowo jak było na początku . Zamiast pisać jak to nieuczciwe jest granie odkrywcą wobec reszty klas to zmieńcie sobie klasę i grajcie aktywnie cały dzień logując się na wysłanie powrót floty plus sprawdzenie wyniku ekspy czy przypadkiem nie wróci później- wcześniej. Opóźnienia mogą sięgać wielu godzin. Zapraszam do gry odkrywcą a nie płakania jakie to kosmiczne zyski lecą... pokażcie mi te kosmiczne zyski które niby występują cały czas... bo ja chyba mam wersje DEMO.
      Nie bylo odkrywcy i innych klas to narzekali na roznego rodzaju multi. Teraz narzekaja na odkrywce bo daje bardzo duze zyski ale juz o multikontach jakby zapomnieli. Moze dlatego, ze multi to mniejsze "zlo"? Mniejsza. Wszystkim sie nie dogodzi a marudy maja przynajmniej temat do wypocin na forum.

      Crvt napisał(a):

      @Wrum @Muniek
      This certainly does not apply to everyone, but I'm hitting 12 billion profit per small pirate already.
      My fleet only recently exceeded economy points, and not by a lot.

      That is about 22 days of mine production from a...single.small.pirate.
      Yes, there are black hole losses. There's deuterium consumption. Does it matter? No.
      The main problem is that @dexPL argument of 'more profit' covers everything. It is just that much profit :(

      If the lack of limit persists, I'm sure active explorers will get to this point soon enough, and ruin the game for others. It is a simple case of be active explorer or you are out of any competition.
      Osobiscie mi to nie przeszkadza ale czy na polskim forum nie powinno sie pisac postow w jezyku polskim?
    • @Crvt Why exactly are you tagging me? I've made calculations and made post about nonbalanced expos in topic regarding them. You obviously didn't understand my attitude and post towards DexPL, it has nothing to do with expos :) So to say... polish boards or admins have no authority to change anything. If you trully want a change you should post on .org boards board.en.ogame.gameforge.com/ or origin one board.origin.ogame.gameforge.com/.
      You're more than welcome in our community but really, if you want to change anything you should write your posts regarding this topic there, we can only complain here and we'll never be heard :)


      [ciach]

      Super Moderator Ruda:
      osobiste wycieczki + wulgaryzm
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Wrum ().

    • Wrum napisał(a):

      Spoko, moim zdaniem zmierza to w jednym kierunku, mianowicie gdy wszyscy zmienią klasę na odkrywcę... odkrywca dostanie takie nerfy, żeby znowu wydać 500k anty albo puszczać ekspy botem bo inaczej będzie miało się to nijak do zysków pozostałych klas :E Wtedy nawet generał będzie miał sens, bo tym, którzy nie będą chcieli zmieniać odechce się grać i nie raz nie dwa zostawią floty na moonie przez allegro albo o nich zapomną :E
      Też mi się tak wydaje :D . I tak w kółko, aż do końca gry :P .
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA