Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • wampek napisał(a):

      Mam pytanko... wchodząc rano na konto zauważyłem kilka dziwnych rzeczy, otóż na kilku planetach tak jakby "przybyło surowców" a konkretnie metalu... wczoraj wieczorem wstawiłem wszystko co się dało w obronę, więc planety były w miarę puste, a dzisiaj po zalogowaniu się zauważyłem że na kilku z nich wstrzymane jest wydobycie z powodu zapełnienia magazynu... najdziwniejsze jest to że surowca na nich jest znacząco więcej niż wynosi pojemność. Przeglądając wiadomości nie odkryłem żadnych śladów transportów czy coś w ten deseń... z rynku też nic się nie wyładowało. Miał ktoś coś podobnego?
      A nie wrzuciłeś metalu na jakąś aukcje 3 dni temu? Metalu nie sprzedałeś i wrócił na planetę po 3 dniach.
    • Hej, powiedzcie mi jak sprawują się Pełzacze? Patrząc na unikalne statki Odkrywcy (Pionier) bądź Generała (Rozpruwacz), cały ten Pełzacz wygląda z opisu jak dobry żart przy porównaniu :/.

      1) Ma on jakieś "realne" zastosowanie oprócz późnego late-game do podbicia kilku % wydobycia przy posiadaniu na planecie bunkra jak Linia Maginota?
      2) Czy dobrze rozumiem limit pełzaczy na planecie? Jeśli mam powiedzmy przykładowo 90 poziomów kopalni, to może maksymalnie pracować 90 pełzaczy? (1 poziom kopalni = 1 pełzacz więcej w limicie?)
      3) Czy "legalny" jest zakup na rynku statków innych klas i ich używanie? (Rozpruwacz/Pionier)? Widzę je na rynku, więc w praktyce powinienem móc z nich korzystać?
      4) I jeśli Pełzacze generują "realny" zysk (bo może tak), to czy opłaca się w nie zainwestować i jeśli tak to kiedy i na jakim etapie gry? (ew. jak szybko zwraca się koszt włożenia w nich surowców, czy może to długofalowa inwestycja która zwróci się po długich tygodniach/miesiącach, czy raczej w miarę szybko zwracają za siebie?)

      Dzięki z góry za odpowiedź jeśli ktoś będzie łaskawy :)
    • Już lepiej zainwestować w badanie technologii plazmowej. Mi przynosi znacznie większe zyski, niż pełzacze. Nie dość, że podnoszą wydobycie o jakieś śmieszne wartości, to jeszcze każdy potrzebuje 50 energii.Już lepiej być odkrywcą i sprzedawać pioniery. Do tego jest zysk z ekspedycji i nie musisz się martwić, że jakiś desperat poleci ci na satelity. Chociaż mimo tych pełzaczy, Zbieracz nadal ma dobre bonusy do gry pasywnej.
    • Daentiev napisał(a):

      Hej, powiedzcie mi jak sprawują się Pełzacze? Patrząc na unikalne statki Odkrywcy (Pionier) bądź Generała (Rozpruwacz), cały ten Pełzacz wygląda z opisu jak dobry żart przy porównaniu :/.

      1) Ma on jakieś "realne" zastosowanie oprócz późnego late-game do podbicia kilku % wydobycia przy posiadaniu na planecie bunkra jak Linia Maginota?
      2) Czy dobrze rozumiem limit pełzaczy na planecie? Jeśli mam powiedzmy przykładowo 90 poziomów kopalni, to może maksymalnie pracować 90 pełzaczy? (1 poziom kopalni = 1 pełzacz więcej w limicie?)
      3) Czy "legalny" jest zakup na rynku statków innych klas i ich używanie? (Rozpruwacz/Pionier)? Widzę je na rynku, więc w praktyce powinienem móc z nich korzystać?
      4) I jeśli Pełzacze generują "realny" zysk (bo może tak), to czy opłaca się w nie zainwestować i jeśli tak to kiedy i na jakim etapie gry? (ew. jak szybko zwraca się koszt włożenia w nich surowców, czy może to długofalowa inwestycja która zwróci się po długich tygodniach/miesiącach, czy raczej w miarę szybko zwracają za siebie?)

      Dzięki z góry za odpowiedź jeśli ktoś będzie łaskawy :)
      1) Faktycznie zyskuje on dopiero na późniejszym etapie rozgrywki, jednak dla rozwiniętej ekonomii oferuję on wtedy niebagatelny bonus do wydobycia. (PS. po co bunkier jak można zainwestować w elektrownie fuzyjną ;) )
      2) Limit pełzaczy to sumaryczna liczba kopalń razy 8, dodatkowo klasa zbieracza mnoży uzyskany wynik razy 1,5.
      3) Jak najbardziej legalne jest kupowanie innych statków. Koledzy wyżej robią sobie jakieś jaja, niepotrzebnie wprowadzając zamieszanie.
      4) O ile koszta samych pełzaczy są znikome, właściwie pomijalne na niemal każdym etapie gry to zaopatrzenie ich w energię może stanowić pewne wyzwanie, szczególnie jeśli Twoi sąsiedzi są łasi na zysk z satelitów - polecam ww. elektrownię fuzyjną.
    • Dzięki za odpowiedź @sheaker

      Okej, czyli przed dotarciem do potężnie rozwiniętego eko, zbieracze są w zasadzie bezużyteczne. Nie dość, że czynią Cię lepszym/cenniejszym celem dla złomiarzy, realny dochód jest w zasadzie znikomy bez posiadania naprawdę solidnego eko. Dobrze wiedzieć, że przynajmniej ich limit to x8, to przy rzeczywistym spamowaniu tego dziadostwa w późniejszej grze to może być rzeczywiście odczuwalny %, bo przy 100 poziomów kopalni daje to już 800 pełzaczy, czyli jakieś 16% + wydobycia, na zbieraczu 24%. Elektrownia fuzyjna fajna sprawa ^^

      Jeszcze raz dzięki za info i wyjaśnienie :)
    • zbieracz i pelzacze nie sa oplacalne
      wybierz odkrywce i pioniery
      + kupno pelzaczy
      pelno tego na rynku
      ludzie maja zwrot po 1 tygodniu
      majac tylko 1/4 eko top1
      ktory ma klase zbieracza
      do tego farmi i tez sle expy
      i on to wykopie w ciagu 1 miecha
      zalosne
      no ale ja tam korzystam
      bo jeszcze znerfia odkrywce
      i trzeba bedzie anty kupic
      na zmiane klasy
      Art1 to moje stare konto
    • Odkrywca zarabia więcej, ale musi też cały czas aktywnie grać... nie przez tydzień czy miesiąc, ale przez cały okres posiadania tejże klasy... w przeciwnym razie zbieracz prześcignie go pod względem zysku. Wychodzi więc na to, że każda klasa ma jakieś plusy i minusy
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • ciap napisał(a):

      Art1` napisał(a):

      ludzie maja zwrot po 1 tygodniu
      majac tylko 1/4 eko top1
      ktory ma klase zbieracza
      To jużzależy
      od serwera.
      :fsmile:

      wampek napisał(a):

      Odkrywca zarabia więcej, ale musi też cały czas aktywnie grać... nie przez tydzień czy miesiąc, ale przez cały okres posiadania tejże klasy... w przeciwnym razie zbieracz prześcignie go pod względem zysku. Wychodzi więc na to, że każda klasa ma jakieś plusy i minusy
      w sojuszu wiekszosc sle po 2 fale
      1 na noc
      2 na dzien
      i tak w 2 tygodnie zarobia wiecej
      majac 1/4 eko top1
      niz on w caly miech
      z wydobycia aktywnego farmienia idlakow
      i slania caly dzien ekspow w swoich ukladach
      smutne
      ale co zrobic
      GF chce chyba dobic gre
      by grac z botami
      niz slac flote na innych
      Art1 to moje stare konto
    • Art1` napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Art1` napisał(a):

      ludzie maja zwrot po 1 tygodniu
      majac tylko 1/4 eko top1
      ktory ma klase zbieracza
      To jużzależyod serwera.
      :fsmile:

      wampek napisał(a):

      Odkrywca zarabia więcej, ale musi też cały czas aktywnie grać... nie przez tydzień czy miesiąc, ale przez cały okres posiadania tejże klasy... w przeciwnym razie zbieracz prześcignie go pod względem zysku. Wychodzi więc na to, że każda klasa ma jakieś plusy i minusy
      w sojuszu wiekszosc sle po 2 fale1 na noc
      2 na dzien
      i tak w 2 tygodnie zarobia wiecej
      majac 1/4 eko top1
      niz on w caly miech
      z wydobycia aktywnego farmienia idlakow
      i slania caly dzien ekspow w swoich ukladach
      smutne
      ale co zrobic
      GF chce chyba dobic gre
      by grac z botami
      niz slac flote na innych
      Bujdy straszne tutaj wypisujesz, wprowadzasz ludzi w błąd.
      Osobiście przeszedłem ze zbieracza na odkrywcę, aby nadrobić różnicę, którą dawał mi bonus zbieracza do eko musiałem na odkrywcy wysłać 2-3 fale po 6 ekspów. Dopiero każda następna fala dawała mi zysk na czysto z klasy odkrywcy. A gram flotą, więc moje eko nie jest szczególnie potężne.
      Więc pisanie, że 2 fale dziennie dają większy zysk niż top1 eko (dodatkowo zbieracz) wykręca woła o pomstę do nieba.
    • @Art1`
      Na starych serwerach
      wysyłając
      dwie fale
      nie jesteś w stanie
      wyrobić takich zysków
      w 2 tygodnie jakie
      mają topowi
      górnicy w miesiąc.

      Nawet nie wiem
      czy trzeba być wtedy topowym.
      :fsmile:

      edit:

      Ja bym musiała zrobić 6 fal w ciągu doby. Myślę że do top 50 to spokojnie 5 fal żeby wyrobić zyski z eko. Więc dopiero 7 i 6 fala dają większe zyski. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Jakieś sprawozdanie z prowadzonych aktualnie prac nad poprawkami ?

      Co z falangą po niszczeniu moona ? Jaki oni pomysł na to mają ? Ludzie co grają flotą z tego żyją.

      Co z limitem na rynku ?

      Co ze spalaniem recyklerów dla Generała ? Wybór tej klasy to był strzał w kolano swoją drogą.

      Quo vadis OGame ? :E

      @Art byku wiadomo, najbliższe dni to kolejne pasmo świątecznej atmosfery, kolejne urlopy, dni wolne, wczasy, plaże ale jasna pała :E Nic ? :E Lepiej nic się nie odzywać, tematy umrą śmiercią naturalną ? :E Jak PiS z Banasiem ? :E I tutaj reżym ? :E


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • Leonidas napisał(a):

      Jakieś sprawozdanie z prowadzonych aktualnie prac nad poprawkami ?

      Co z falangą po niszczeniu moona ? Jaki oni pomysł na to mają ? Ludzie co grają flotą z tego żyją.

      Co z limitem na rynku ?

      Co ze spalaniem recyklerów dla Generała ? Wybór tej klasy to był strzał w kolano swoją drogą.

      Quo vadis OGame ? :E

      @Art byku wiadomo, najbliższe dni to kolejne pasmo świątecznej atmosfery, kolejne urlopy, dni wolne, wczasy, plaże ale jasna pała :E Nic ? :E Lepiej nic się nie odzywać, tematy umrą śmiercią naturalną ? :E Jak PiS z Banasiem ? :E I tutaj reżym ? :E

      Dokładnie - gracze aktywnie grający flotą, którzy wybrali Generała mają ciekawą sytuację, nie dość, że recki palą więcej niż w oryginalnym opisie klasy to jeszcze nie ma sensu jakikolwiek moonkill (SIC!), bo fala jest zbugowana w 4 strony świata...
      Nie ukrywam, że z chęcią usłyszałbym choćby jakieś zapewnienie, że te kwestie są opracowywane, poprawiane.

      PS. Chyba, że to jest taka delikatna sugestia, żebyśmy wszyscy wzięli odkrywcę - po co Ci fala jak można latać na piratów. ;)
    • sheaker napisał(a):

      Leonidas napisał(a):

      Jakieś sprawozdanie z prowadzonych aktualnie prac nad poprawkami ?

      Co z falangą po niszczeniu moona ? Jaki oni pomysł na to mają ? Ludzie co grają flotą z tego żyją.

      Co z limitem na rynku ?

      Co ze spalaniem recyklerów dla Generała ? Wybór tej klasy to był strzał w kolano swoją drogą.

      Quo vadis OGame ? :E

      @Art byku wiadomo, najbliższe dni to kolejne pasmo świątecznej atmosfery, kolejne urlopy, dni wolne, wczasy, plaże ale jasna pała :E Nic ? :E Lepiej nic się nie odzywać, tematy umrą śmiercią naturalną ? :E Jak PiS z Banasiem ? :E I tutaj reżym ? :E
      Dokładnie - gracze aktywnie grający flotą, którzy wybrali Generała mają ciekawą sytuację, nie dość, że recki palą więcej niż w oryginalnym opisie klasy to jeszcze nie ma sensu jakikolwiek moonkill (SIC!), bo fala jest zbugowana w 4 strony świata...
      Nie ukrywam, że z chęcią usłyszałbym choćby jakieś zapewnienie, że te kwestie są opracowywane, poprawiane.

      PS. Chyba, że to jest taka delikatna sugestia, żebyśmy wszyscy wzięli odkrywcę - po co Ci fala jak można latać na piratów. ;)
      Jakbyście zajrzeli do tematu z błędami - to tam @Art pisał, że fala poprawiona, wejdzie w rc21. A kiedy wejdzie rc21 - to nie wiedział - ale to następna - więc pewnie we wtorek już będzie na serwerach.

      Falanga - zgłoszenie błędu
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Art napisał(a):

      Niestety tylko jedna poprawka będzie dotycząca parowania ofert na rynku o wyższej wartości z niższą.
      Reszta poprawek została niestety przesunięta do pełnej wersji 7.2 (czyli jutro koniec z poprawkowymi wersjami rc)
      czy to oznacza, że naprawa błędu z falangą też dopiero w 7.2? :(

      edit: chyba, że chodzi o inne poprawki rynku, mam nadzieje... :P
      ~650 ST na uni x1, #1 KFZ