Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • czyli pionier na zbieraczu to bugusing bo ta klasa nie pozwala na jego produkcje :) a jak ktos ma wszystkie rodzaje nowych statkow to wtedy to juz jest megabugusing mam nadzieje ze te osoby dostana bany i cofki na kontach za takie bugowanie ze dwa lata i jeszcze jedno pytanie jak na ekspedycji dolacza statki ktore nie sa pod moja klase to co wtedy mam pisac ticketa czy tylko pokornie czekac na sciecie?
      cala prawda "rynku" pozdrawiam

      Johnkopytko z klanu Kopytkow
      Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3
    • Qnick napisał(a):

      Przedmioty na Ekspedycji (17-18.01.2020)

      smoki napisał(a):

      Drodzy Gracze,

      w dniach 17-18.01.2020, przez cały dzień (00:01 - 23:59) podczas ekspedycji macie szanse zdobycia przedmiotów (tych samych, które są oferowane przez funkcję Import / Export i na aukcjach).

      Powodzenia!

      Wasz OGame.pl Team
      @Art @smoki Jak ten event się ma do wersji 7.x. W tej wersji na ekspedycji wysyłając pioniera można znaleźć cały czas przedmioty, a zatem ta "promocja" traci swój sens w wersji 7.x.
      W przypadku pioniera liczba przedmiotów jest ograniczona - max 2 dziennie. W przypadku eventu - brak ograniczenia. Widzisz teraz sens eventu?
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Qnick napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      W przypadku pioniera liczba przedmiotów jest ograniczona - max 2 dziennie. W przypadku eventu - brak ograniczenia. Widzisz teraz sens eventu?
      Jeśli tak jest to widzę. A daj źródło tej informacji o ograniczeniu przedmiotów, bo wypada więcej niż 2 na 24h.
      board.pl.ogame.gameforge.com/i…read/439133-Wersja-7-0-0/

      Jedyny oficjalny opis pełzacza:
      "
      • Znajduje przedmioty na ekspedycjach (maks. dwa dziennie)"


      Z patrząc na historię ekspedycji - tak było u mnie. Dwa przedmioty wpadały tuz po północy, potem nic przez cały dzień.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Czarnobrody napisał(a):

      Void napisał(a):

      O co wam chodzi? Ja mam zbieracza, kupiłem pioniery na rynku i codziennie wysyłam je na ekspedycje. Zwykle 1 ekspedycja z 4 przywozi jakiś przedmiot, inne surowce albo nic. Czasami są walki z piratami. Gdzie tu jest bug?
      to był ewidentny sarkazm użyty przez autorów powyższych wypowiedzi : )
      strach sie bac cos pisac webberowi trzeba pisac "uwaga zart" jak widac tutaj tez chyba trzeba na cale szczesci rito dal urfa wiec mozna popykac i nie grozi korzystanie w niego zadnym banem hehe jaka firma takie bany/bugi
      cala prawda "rynku" pozdrawiam

      Johnkopytko z klanu Kopytkow
      Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3
    • Elmo[Wieiworak] napisał(a):

      strach sie bac cos pisac webberowi trzeba pisac "uwaga zart" jak widac tutaj tez chyba trzeba na cale szczesci rito dal urfa wiec mozna popykac i nie grozi korzystanie w niego zadnym banem hehe jaka firma takie bany/bugi
      Taki jesteś śmieszek? Skoro GF banuje konta za korzystanie z rynku, który sami wprowadzili, a jeśli ktoś zgłosi nadmiar surowców, to każą oddać wszystko i jest stratny, to pomysł zablokowania handlu statkami też by mnie jakoś specjalnie nie zaskoczył.
    • Void napisał(a):

      Elmo[Wieiworak] napisał(a):

      strach sie bac cos pisac webberowi trzeba pisac "uwaga zart" jak widac tutaj tez chyba trzeba na cale szczesci rito dal urfa wiec mozna popykac i nie grozi korzystanie w niego zadnym banem hehe jaka firma takie bany/bugi
      Taki jesteś śmieszek? Skoro GF banuje konta za korzystanie z rynku, który sami wprowadzili, a jeśli ktoś zgłosi nadmiar surowców, to każą oddać wszystko i jest stratny, to pomysł zablokowania handlu statkami też by mnie jakoś specjalnie nie zaskoczył.
      Z tym zwrotem to fakt sam tak musiałem zrobić co do banów dotykają nie tylko ludzi klonujących surowiec niestety.. poczekajmy aż dadzą bany za kupno pioniera przez zbieracza i pełzacza prez odkrywcę itd:D a nie daj boże jakiś zbieracz poleci na kogoś używając rozpruwaczy kupionych na rynku...perm ewidentny ze zwrotem złomu do obrońcy :)
    • team zapomniał wspomnieć również, że GF zwiększył prawdopodobieństwo spotkania czarnej dziury o 50% tak minimum jak również spotkania obcych/piratów na sterydach :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      team zapomniał wspomnieć również, że GF zwiększył prawdopodobieństwo spotkania czarnej dziury o 50% tak minimum jak również spotkania obcych/piratów na sterydach :E
      I tak należy się cieszyć, że to faktycznie 50%, a nie 50 p.p. :D Po tym co dotychczas wiedzieliśmy, taka drobna pomyłka nie byłaby niczym dziwnym nawet.
      Edit: Tz. o ile faktycznie zmiana szans na poszczególne zdarzenia miała miejsce. Lepiej, nie rozsiewać plotek- już i tak niewiele wiadomo.
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • jibrill napisał(a):

      Edit: Tz. o ile faktycznie zmiana szans na poszczególne zdarzenia miała miejsce. Lepiej, nie rozsiewać plotek- już i tak niewiele wiadomo.
      dalej twierdzisz, że nic nie zmienili? Wcześniej dziura trafiała się wyjątkowym pechowcom i od czasu do czasu a nie kilka razy w krótkim czasie :>
      Coraz więcej osób floty straciło na dziurze, gdzie wczesniej to była rzadkość


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Według Zawisza powinna się trafiać 1-2 razy na tysiąc. Mam wrażenie, że po prostu tych ekspedycji wysyłanych jest znacznie więcej niż kiedyś (bo bardziej się opłacają) i stąd coraz więcej informacji o niej. Sam na około 500 wysłanych misji mam już jedną.

      Lwica jest boska :)
    • Mam pytanko... wchodząc rano na konto zauważyłem kilka dziwnych rzeczy, otóż na kilku planetach tak jakby "przybyło surowców" a konkretnie metalu... wczoraj wieczorem wstawiłem wszystko co się dało w obronę, więc planety były w miarę puste, a dzisiaj po zalogowaniu się zauważyłem że na kilku z nich wstrzymane jest wydobycie z powodu zapełnienia magazynu... najdziwniejsze jest to że surowca na nich jest znacząco więcej niż wynosi pojemność. Przeglądając wiadomości nie odkryłem żadnych śladów transportów czy coś w ten deseń... z rynku też nic się nie wyładowało. Miał ktoś coś podobnego?
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • ciap napisał(a):

      Crion napisał(a):

      .........

      Gremlinek. napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Gremlinek. napisał(a):

      skąd ja (jako zwykły szary użytkownik) mam wiedzieć, które surowce są dobrego pochodzenia a które nie? Rozumiem, że przez ryzyko jakie ponoszę mam nie farmić?
      - jaką mam pewność, że wyłapiecie 100% surowców nieuczciwie pozyskanych, tak ab
      To są absurdy jakieś
      To może Ci wyjaśnię o co chodzi, uszczegóławiając przy okazji też @ciap i @Ruda, a Ty proszę rozwiń myśl mówiąc, że to jakiś absurd. Bo mogłem źle zinterpretować Twoje słowa.Więc @ciap i @Ruda, jako że jedyne się wypowiadacie:
      - skąd mam wiedzieć, że sfarmione surowce są z legalnego źródła - każdy farming mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      - skąd mam widzieć, że złom z floty to surowce z legalnego źródła - każdy złom mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      - skąd mam wiedzieć, że przehandlowane surowce to surowce z legalnego źródła - każdy handel mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      .... itd, itd, itd.


      jeśli na te pytania dostanę odpowiedź jak cytat poniżej, to zwątpię w całość Teamu. Dlaczego? bo nie od dzisiaj wiadomo, że zasady są tak napisane, aby dowolnie je interpretować - dowolnie przez GO. To tak jak Wasze słynne "z logów to wynika".
      I dlaczego cytuję poniższy tekst nawiązując do powyższych pytań? Dlatego, że gdybym miał każdy ruch na koncie zgłaszać, bo zasada poniżej do tego mnie zmusza, to nic innego bym nie robił tylko zgłaszał i do tego czekał nie regulaminowe 48(?) tylko ze trzy razy dłużej.

      ciap napisał(a):

      Art napisał(a):

      Uzyskanie surowców od osoby, która pozyskała je z naruszeniem Zasad
      W momencie stwierdzenia przez Obsługę, że darowane surowce pochodzą z naruszenia Zasad (np. z pushu) otrzymane surowce muszą zostać zwrócone przez końcowego odbiorcę, nawet gdy zostały one otrzymane zgodnie z Zasadami (tzw. paserstwo).

      Bardzo proszę o odpowiedź. Proszę też nie zbywać mnie czymś takim:"Smoki napisała że czekamy na odpowiedź. Więc co mam napisać? Zmyślić?
      Zadajecie pytania na które sama nie znam odpowiedzi. Pomagam na tyle ile mogę.
      ....."

      Skoro nie macie wytycznych to dlaczego sypią się bany za legalny handel, zanim dostaliście wytyczne? czyżby znowu interpretacja jednego zdania w OWK na korzyść działań jakie podejmujecie?
      No chyba, że dostaliście wytyczne ale nas nie informujecie.
      Oczywiście masz prawo nie wiedzieć co atakujesz. Jeżeli jednak masz podejrzenia co do jakiegoś gracza napisz ticketa. ;)
      Nie wiem za co są bany na Twoim serwerze bo pewnie nie jestem Twoim GO. Powód bana jest objęty ZOD więc Twój GO nie może rozmawiać o blokadach kont.

      Nie wiemy co będzie dalej. GF miał urlop przez okres świąteczno-noworoczny. :fsmile:
      Pani @ciap, mam 3 pytania - wszak minęło już sporo czasu i zakładam, że wiecie już za co są bany. Proszę poniższy opis traktować jako przykład.

      Ten zły to: XXX i YYY

      Gracz YYY prawdopodobnie zrobił push na ogromne ilościu surowców korzystając z błędu rynku. Przy tej liczbie punktów ogólnych jakie ma gracz YYY, niemożliwe jest zgromadzenie takich ilości - miał 30kkk surowców (przy niewielkiej liczbie pkt. - załóżmy że milion) z czego część z tego wrzucił w licytatora a część została sfarmiona przez gracza XXX.
      Następnie surowce zostały za pomocą paserstawa przeznaczone do kupna floty gracza ZZZ. Konto XXX urosło o 8kkk w punktach flot - gracz zapłacił za to zrabowanymi surowcami. Czyli zakładamy, że nie odesłał, mimo że wiedział/nie wiedział.

      Wszystko widać w przyrostach.

      Pierwsze pytanie: kto w tej sytuacji powinien dostać bana i dlaczego? XXX? ZZZ?
      Drugie pytanie: Jak długo to konto/konta jest/są zbanowene - o ile werdykt GO będzie na kogoś wskazywał?
      Trzecie pytanie: skoro nieświadomość nie zwalnia z odpowiedzialności, to czy po zgłoszeniu takiego gracza lub gdyby gracz sam zgłosił to gdzie powinny wylądować surowce?

      Dla ułatwienia - gracz YYY dostaje bana.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Gremlinek. ().

    • Absurd napisał(a):

      @Art czy po usunięciu błędu związanego z surowcami, limit rynkowy (20 milionów) zostanie podniesiony / zniesiony?
      Przydałoby się zwiększyć ten limit. Teraz praktycznie nie opłaca się używać rynku, bo maksymalne przeliczniki już są na pograniczu opłacalności, a do tego jeszcze dochodzi opłata rynkowa. Zwłaszcza dopuszczalne ceny przedmiotów to jest śmiech na sali. Narobili takiego zamieszania, a teraz zaczyna się paranoja z powodu pushowania kont przez rynek. Ale nikt nie bierze pod uwagę, że to niekoniecznie zawsze musi być celowy push. Mogą się zdarzyć sytuacje, w których słabsze konto po prostu potrzebuje jakiegoś surowca na badania i kupi go nawet po nieopłacalnym przeliczniku za nadmiar innego surowca. Na rynku przecież nie widać kto sprzedaje, jest podany jedynie czas dostawy. Pewnie na jego podstawie można obliczyć skąd przyleci, ale to wymaga nieopłacalnego poświęcenia czasu, a efektu nie ma praktycznie żadnego. Lepiej kupić i wtedy widać skąd leci. Wystarczy tylko, aby rynek nie miał nałożonych takich restrykcji i paranoicznych banów kont, oraz strat surowców dla nieświadomych graczy.
    • @Void - przecież widać, kto sprzedaje.

      images90.fotosik.pl/306/cb8228062a621b9b.png


      Jak masz porozrzucane planety po różnych galaktykach, to możesz sobie poskakać po swoich planetach, posprawdzać czasy dostaw surowców i na tej podstawie oszacować z dużym prawdopodobieństwem, gdzie została wystawiona oferta. Tam też pewnie był zrobiony fs... ;P


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Widać kto sprzedaje i widać dokładnie skąd leci - na liście flot masz kordy..
      Przy autozapytaniach widzisz tylko kordy, skąd leci dostawa, no ale umówmy się, to nie jest trudne sprawdzić od kogo (tylko co Ci to da..)

      Limit miał zapobiec wykorzystaniu luki i uprzykrzyć wystawianie xx zapytań. Ale irytujące jest teraz wystawianie mld surowca.. Skoro błąd jest naprawiony, to znieść limit.