Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Apofis napisał(a):

      DBZ napisał(a):

      lewe konta na urlopy i tyle
      No dobra ale to i nawet wyjdzie po jakimś czasie push. bo nie ogarną dużej sury chyba że będą ja wydawać stopniowo. A stopniowo nikt nie zrobi przyrostu mega nagle , więc albo wpadną jak wydadzą całość naraz za push albo będą stopniowo wykorzystywać surę a to już nie jest taki wysoki przyrost więc srał pies. Tak czy siak olać to i tyle.
      Gdyby wszyscy mieli takie podejście jak Ty, to nowe uniwersa nie cieszyłyby się taką popularnością... w gruncie rzeczy wystarczyłoby po jednym dla każdego zestawu konfiguracyjnego.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • @Apofis a gdzie Ty grasz? Chętnie wpadniemy z ekipą na to dziewicze uni i w dwa dni postawimy flotę nie top 2 a top 1. Przy obecnym, legalnie działającym rynku to właśnie jest możliwe :D A poważnie. Sojusznik zagrożony permem bo chciał Wam oczy na to wszystko otworzyć a administracja nie robi nic poza pieczątką ZGŁOSZONE. Wstrząsające to.
      Antares top10 END
      Cygnus top 10 END
      Quantum top 50 ON
      Himalia top 4 ON


      Top 1 ACS uni Himalia ~ 757860.27%
    • Apofis napisał(a):

      Back up go głupota i brak szacunku dla graczy i stracony czas na granie złomowanie flot.
      ludzie to by było nie do pomyślenia przywracanie komuś zezłomowanych flot koleś padł na 48 000 % i ma mu oddać flote bo ktoś tak chce a zysk poszedł. Dajcie se spokój

      Mam gdzieś że ktoś się dorobił na bugu mam to w du...ie.

      Gramy dalej jak jest jak się komuś nie podoba to niech nie gra i tyle . Dorobił się to niech ma u nas na uni nikt tak nie zrobił nara
      Ręce opadają jak się takie coś czyta. Nie mam czasu śledzić wszystkiego i dyskutować podobnie jak 80% ludzi w grze, którzy kto wie czy w ogóle mają pojęcie co się dzieje. Ale ludzie ogarnijcie się trochę, niektóre posty są tak fałszywe aż się niedobrze robi. Gracz Apofis to tylko przykład. Piszesz, że masz gdzieś czyjeś miliardowe przyrosty? To nie jest jedna osoba, to są setki osób, które za tydzień, dwa, kilka tygodni spuchnął tak, że będą Ciebie robić solo przy porannej kawie. Już to widzę jak po złomie w ST piszesz:
      - No gratulacje, przysnąłem. Koleś co prawda nie powinien mieć tej floty zwłaszcza tyle, żeby nie musieć robić FS i być zawsze na mnie gotowym ale co tam moje 5 lat grania i pilnowania konta. Typ się spushował legalnie i jest ok. Drugi koleś w układzie, który był 500 pozycji niżej ode mnie też mi obiecał złoma ale nie przejmuje się tym, to tylko gra. Pozdrawiam.

      Dla mnie jest standardowe wytłumaczenie. Każdy kto broni pozostawienia obecnego syfu ma za uszami wystarczająco dużo, żeby mu się to opłacało. Jak można podnosić argument jakiegoś jednego ST w imię paru lat grania. Jak można psioczyć, że się grało ostro przez tydzień bo było wolne w imię paru lat grania i budowania konta. To nie ma kompletnie znaczenia co każdy z uczciwych graczy nastukał przez ten tydzień czy już nawet więcej. Istnieje realne zagrożenie, że szlag trafi całe lata gry na wszystkich uniwersach. To nie jest jakieś lewe ST na którym jedna osoba zrobiła kilkaset kk. To nie jest jakiś bug, że przez tydzień np zbieracze mieli +10% wydobycia za nic. To nie jest dyskusja, że ktoś zwiózł 10kkk dexu z moonówek i przetopił u handlarza. Każdy z tych syfów szło przetrawić bo skala była nazwijmy to jednostkowa na dodatek do wyprostowania. Obecna sytuacja dotyczy wszystkich uniwersów, wszystkich graczy a patologia to już za małe słowo na to co się dzieje!
      Moje zdumienie nie zna granic jak to możliwe że 3 stycznia po tygodniu już nie mega błędów a giga błędów rynek dalej nie jest zablokowany, nie jest robione kompletnie nic. Nie ma znaczenia czy są wolne dni w tym czasie. Tak wyjątkowej sytuacji w historii tej gry nie było i albo team kompletnie nie ma pojęcia co zrobić albo już od paru dni wie, że się nie da nic zrobić i już wie, że to koniec ogame.

      Back up to jedyne rozwiązanie i jedyne okazanie szacunku dla graczy, którzy postanowili nie uczestniczyć świadomie lub nieświadomie w tym chorym procederze bugów. Stracony czas na złomowanie, wydobycie czy anty nie ma znaczenia bo tydzień czy dwa tygodnie w plecy każdy kiedyś przetrawi ale kilka lat stawiania konta, które nagle leci dwa razy w dół wyprzedzony przez jakichś noobów, którzy co gorsze poczują się już ewidentnie bezkarni to tego już nikt nie przełknie. A bądźmy szczerzy tego się nie da odkręcić inaczej. Tu w grę wchodzi na ten moment kilkaset banów, tygodnie transportów, setki godzin na roztrząsanie transakcji. Dziesiątki nieuczciwych ocen graczy nieświadomie biorących udział w procederze, wieczne niezadowolenie części graczy bo zawsze ktoś znajdzie jakąś niesprawiedliwość. Gdyby reakcja była zdecydowana parę dni temu to może dałoby się coś jeszcze uratować. Na ten moment jest już za późno na tradycyjne naprawy bo nie o to chodzi, żeby jednym bana dać a innym żeby się upiekło.

      Zawsze można to jakoś wynagrodzić. Mleko się rozlało trudno, dać wszystkim graczom trochę anty, jakieś relokacje, boostery, nie wiem co tam jeszcze. GF będzie w plecy ale przynajmniej może zatrzymają graczy przy sobie. Tutaj użytkownicy nie zawinili bo zawsze jak były luki to się je znajdywało. Zawiniło GF i do siebie powinni mieć pretensje. Ale jak się nie walnie nikt w klate to za rok nie będzie w ogóle o czym rozmawiać.
      Takiej sygnatury to jeszcze nie widzieliście.
    • ale cios antynazista napisał(a):

      @Apofis to olewaj dalej nie wiem pograj w ekspy ... nie wielu was zostanie takich nieswiadomych XD
      A co można zrobić - niewiele, jak ktoś będzie miał mega przyrost to mu zrobić skarbówkę i bana i tyle bo co innego można.


      wampek napisał(a):

      Gdyby wszyscy mieli takie podejście jak Ty, to nowe uniwersa nie cieszyłyby się taką popularnością... w gruncie r
      Dla mnie tworzenie ciągle to nowych uni to jednak trochę lekka przesada - zbyt często.


      sopelinho napisał(a):

      wie czy w ogóle mają pojęcie co się dzieje. Ale ludzie ogarnijcie się trochę, niektóre posty są tak fałszywe aż się niedobrze robi. Gracz Apofis to tylko przykład. Piszesz, że masz gdzieś czyjeś miliardowe przyrosty? To nie jest jedna osoba, to są setki osób, które za tydzień, dwa, kilka tygodni spuchnął tak, że będą Ciebie robić solo przy porannej kawie. Już to widzę jak po złomie w ST
      Ta już setki osób zrobiło już to widzę - ja nawet nie wiem o co tak dokładnie chodzi w tym bugu haha - zresztą ci co wiedzą to się boja tego zrobić, żeby nie dostać bana więc po co tyle krzyku, wykorzystają bug to dostaną bana i tyle proste


      sopelinho napisał(a):

      Back up to jedyne rozwiązanie
      ....które jest nie do przyjęcia i koniec. Jak ktoś trzepie eko jak ty to może sobie robić to nawet co tydzień o miesiąc bo ci to lata kopalnia i tak ci się robi pewnie z 3 tygodnie haha ale dla flociarzy to jest zbyt duża ingerencja w grę powodzenia niech robią te mega floty im tez powodzenia życzę albo dostaną bana albo zapakowani w recki

      tyle w temacie ja się cwaniaczków nie boję :E



      sopelinho napisał(a):

      dwa tygodnie w plecy każdy kiedyś przetrawi ale kilka lat stawiania konta, kt
      Ja też nie byłem zadowolony z tego, że budowałem przez 6 lat flotę ciężkim trudem a jak zwiększyli eko x7 to można było taką flotę zrobić w 7 miesięcy - też się odechciewa albo badania człowiek miał z 10 lat temu dobre techy a teraz taki może mieć każdy lamus i co i trzeba grać dalej albo nie

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • Apofis napisał(a):

      ale cios antynazista napisał(a):

      haha ale dla flociarzy to jest zbyt duża ingerencja w grę powodzenia


      Nie wyobrażasz sobie jaką ingerencję w grze dadzą te ilości klonowanych surowców ... i na jaką skalę to już poszło.
      Wydaje Ci się , ze przyrost zaliczą tylko nieliczni - i tu się mylisz. Łudzisz się , że wszystkich wyłapią - nierealne.
      Nie przebolejesz 2 tyg backupa , bo zarobiłeś 50kk. Ty będziesz złomował 20/24h i cieszył się z surki.
      Inteligentny będzie przetapiał sobie dziennie 30kk i nikt nie zauważy. Będzie siedział z drinkiem i przetapiał dziennie przez pól roku to co Tobie się uda raz na tydzień. Nikt nie będzie widział problemu bo uznają , że po prostu ma więcej czasu niż ja sam i jest lepszy.
      Pokonany z nielegalnej surki wybuduje 50 x większą flotę niż Twoja i prędzej czy poźniej wykorzysta Twój błąd i Cie dopadnie.
      Tobie zostaną loty na idlaki , ktore prędzej czy później się znudzą. Stwierdzisz , że nie ma sensu już grać dalej bo siedzisz ciągle na ogame , a mimo to jesteś farmą. Nie będziesz w stanie rywalizować już z nikim , każdy będzie robił Cie w 1 rundzie. Suma sumarów wrzucisz urlop/kasację i pójdziesz po czasie na nowe uni. Z tą samą swiadomością , którą teraz posiadasz. Tak to się skończy.

      Na samą myśl , ze musze farmić , złomowac , wstawać w nocy , liczyć , planować i nic z tego nie będę miał bo ktoś będzie przetapiał darmowe surowce , nie robiąc nic i ciąglę będzie krok przedemną rzygać się chcę. Dla mnie jako gracza z 14-letnim stażem gra straciła sens. To tak jak się keidyś na amidze zdobywało kody by przeskoczyć poziom wyżej...
    • mi to wygląda na celowe działanie , żeby stare uni poszły w niebyt , zostanie kilka osób zrobi się uf dla nich i tyle , po co im starzy gracze co ciułali kilka lat konta, teraz są potrzebni nowi co wydadzą kilka mln. anty aby zdobyć jakiś poziom na nowych uni, stary gracz już swoje wydał i niepotrzebny,

      nie wiem jaki jest problem wyłączyć opcję rynek skoro widać że jest wadliwa i źle działa, aż do czasu kiedy ją się poprawi lub wymyśli tak że nie będzie błędów, nie znam się , nie moja sprawa, dalsze marnowanie czasu to chyba tylko z przyzwyczajenia, bo zabawy z tego nie ma ...
    • 19dawid45 napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      GramBoLubie napisał(a):

      Wydaje Ci się , ze przyrost zaliczą tylko nieliczni - i tu się mylisz. Łudzisz się , że wszystkich wyłapią - nierealne.
      Jak będą chcieli to wyłapią każdeg
      Tylko widzisz może i się da ale trzeba chcieć... a im sie nawet odpowiedzieć nie chcę no ale mają czas na wstawienie promocji za anty:) plucie prosto w twarz
      A jak będą chcieli to nie wyłapią nikogo , kupimy anty bo jakoś trzeba te XXXkkkk przetopic i interes dalej będzie się kręcił.
      Ja nie napisałem , że nierealne jest , aby dało się każdego wyłapać. Napisałem , że nierealne jest , że wyłapią wszystkich - powodów może być kilka.
    • Apofis napisał(a):

      GramBoLubie napisał(a):

      Wydaje Ci się , ze przyrost zaliczą tylko nieliczni - i tu się mylisz. Łudzisz się , że wszystkich wyłapią - nierealne.
      Jak będą chcieli to wyłapią każdego
      1. Nie wyłapią każdego - to pewne. Równie dobrze mógłbyś napisać "Jak będą chcieli to wyłapią każdy push". Ładnie napisane, nierealne w wykonaniu
      2. Każdy ogarnięty zrobi mega surkę na koncie założonym dzien wczesniej. Następnie przeleje ją na inne konta, także założone dzień wcześniej. W razie bana - trudno, coś tam traci - ale glowne konto działa dalej nieruszone.
      3. Części osób nie złapią - i oni są wygranymi.
      4. Surki złapią zdecydowanie mniej niż osób. Za kilka miesięcy surka zacznie wypływać.
      5. Bana dostanie wielu niewinnych, którzy przewinili tym, że nie spojrzeli ile surki im przybylo.

      I na koniec - I co z tego - skoro póki co to nawet nie wiemy jak Support zamierza działać. Informacji zero. Zero ostrzeżenia przed błędem. Bo przecież nic złego się nie dzieje - tylko kilka osób schowało głowy w piasek i świeci jedynie ich goła dupa.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Papuga siedzi w domu i spija drinka jak reszta teamu... Śmieją się z waszych wypocin..
      1. Po pierwszym wykryciu buga powinien rynek zostać zablokowany (ale po co, Papuga musiała by to puścić dalej) niby zgłoszone ale działa dalej...
      2. Opieszalosc teamu I prowadzącego nie zna granic....


      Uni Taurus [ON]
    • Zaraz się okażę , że wszyscy są niewinni. Jedna połowka korzystała bo nie było zakazu , druga połówka korzystała bo nie zauważyła...
      Rzeczywiście w grze , gdzie na wszystko się patrzy , gdzie ma znaczenie każda jednostka surowca , każda minuta , wszystko - i nagle ktoś nie zauważył , że ma za darmo XXkk. Sami już nie wiecie czego chcecie. Jak było kilka osób to od razu ban. Z kilka zrobiło się kilkaset i już szukają usprawiedliwienia. Jeśli nie wiesz co masz na koncie , nie patrzysz na sure , nie zauważasz ogromny wzrost surki to zmień grę.(albo nie rób z Nas- ze mnie idiotę). Każdy , ale to każdy kto ma na koncie czegoś więcej niż się spodziewał , wchodzi na pw i sprawdza skąd ( ekspedycja siadła ? moze jakies RW , dobry farming ? ). Nie da sie nie zauważyć.
    • Myślał, myślał i wymyślił. Jest rozwiązanie problemu!
      Nie do końca idealne ale lepszego się nie znajdzie.
      1. Pełne czyszczenie kont z surowca - tzn. wszyscy mają równo 0 mety i krisu + jakaśtam ilość dexu w zależności od uni, żeby było za co latać na fsa (urlopy i igły to samo).
      2. Tolerancja przyrostu. Liczymy realny możliwy przyrost z uczciwej gry w ciągu ostatniego tygodnia od wystąpienia bugu dla każdego uni osobno (w jakichśtam widełkach punktowych). Kto się mieści zostaje. Ci co przekroczyli ban perm.

      Wiadomo, nie jest to rozwiązanie świetne, bo np. jak ktoś uczciwie zbierał na coś bardzo drogiego to będzie poszkodowany, ale zawsze można w takich przypadkach rozpatrywać indywidualne odwołania i jeśli z logów wyniknie, że nie było wała to przywrócić surę.
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • Duch Szerszenia napisał(a):

      2. Tolerancja przyrostu. Liczymy realny możliwy przyrost z uczciwej gry w ciągu ostatniego tygodnia od wystąpienia bugu dla każdego uni osobno (w jakichśtam widełkach punktowych). Kto się mieści zostaje. Ci co przekroczyli ban perm.

      Wiadomo, nie jest to rozwiązanie świetne, bo np. jak ktoś uczciwie zbierał na coś bardzo drogiego to będzie poszkodowany, ale zawsze można w takich przypadkach rozpatrywać indywidualne odwołania i jeśli z logów wyniknie, że nie było wała to przywrócić surę.
      No nie do przyjęcia hehe osttanie RW na 1 mld krychy no nie zgadzam się na to, po za tym zbierało kilka osób przez miesiąc sure na rozpruwacze nie.

      Wymyśl coś innego :D
    • Możesz się nie zgadzać ale nic lepszego się nie wymyśli. Miliard będzie w tolerancji na pewno, więc luz. Zamiast krytykować może sam coś wymyśl?
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • Duch Szerszenia napisał(a):

      Możesz się nie zgadzać ale nic lepszego się nie wymyśli. Miliard będzie w tolerancji na pewno, więc luz. Zamiast krytykować może sam coś wymyśl?
      A jak ktoś wydał surę to jak mu zabierzesz :D niech sprawdzą kto zrobił mega kupno na mld sury i za tych niech się wezmą z osobna a resztę graczy zostawić w spokoju.

      Już nie mówię o badaniu, które się zrobiło w święta, 2 miesiące czekania chociaż to mogą oddać jak w S&D
    • @Duch Szerszenia,
      Ja mam lepszy pomysł :D

      1. Każdemu dać przymusowy miesięczny urlop.
      2. Cały team PL sprawdza każdego gracza z osobna (oczywiście tych, co logowali się chociaż raz od 13 grudnia).
      3. Odpisać surkę z kont, które użyły buga.
      4. Rozdać odpowiednie bany odpowiednim osobą (ale nie tym co użyły raz, albo użyły kilka razy na małe ilości w stosunku do rozwoju konta, bo mógł to być przypadek).

      Ot cała filozofia. Myślę, że nikt by nie narzekał :P
    • Apofis napisał(a):

      GramBoLubie napisał(a):

      A jak ktoś zrobił nie mld tylko mln ? Mam wrażenie , że właśnie tak to wygląda w Twoim przypadku.
      Niech wezmą największych , a przeciętnych zostawią w spokoju... nawet za 1kk powinieneś beknąć!
      Hej oskarżenia to sobie zostaw dla siebie dobra? Masz jakiś problem do Mnie? może ty ukradłeś? prawie każdy korzystał z rynku więc każdy na mała skalę mógł korzystać z buga nawet ty więc nie cwaniaczkuj tutaj nie oskarżaj. to co jak ktoś zrobił nie świadomie na mln to mu bana ? chyba śnisz koleś. :> :ocb:
      Apofis, myślę, że jemu chodziło o mnie:)
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • GramBoLubie napisał(a):

      Nie chodziło mi Duch o Ciebie.
      Nie dzieli się oszustów na mniejszych i wiekszych. Oszust to oszust. Wszyscy mają cierpieć bo gościowi siadło RW - śmeichu warte.
      Nieświadomie to może się niemowlak zesrać w pieluchę . Nie da się nieświadomie uzyskać 5 razy więcej surowca.
      Dla mnie każdy 1kk jest tyle samo warty co każdy mld. Przywłaszczasz sobie coś co do Ciebie nie należy i próbujesz ukryć ( lub też cieszysz się , ze jesteś gość , a inni frajerzy musza latać... )
      Wytłumacz mi proszę jak można nieświadomie wykorzystać błąd ? Dostaje więcej , zgłaszam , odsyłam.
      Zaczyna się bronienie mniejszych oszustów. Ułomny jesteś ? Nieświadomie. ... no noż się otwiera w kieszeni. Każde kliknięcie w daną zakładkę jest świadome. I każdy dolot surowca również.
      No nie masz racji... Mimo, że nie korzystałem z rynku sam kilka dni temu zauważyłem, że mam 3kk metalu, a zdawało mi się że powinienem mieć 1kk. Skąd to się wzięło? Nie wiem. Pewnie nie zauważyłem jakiejś ekspedycji, która znalazła te 2kk metalu albo jakieś recyklery wróciły w międzyczasie. Niewielkie ilości można przegapić.
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • Wy naprawdę myślicie że wszyscy dostaną bany? :)
      Napisałem dwa tickety w odstępie 48 h i różnica w liczbie kolejnego ticketa była wielkości niecałych 3000. Team to też ludzie mający życie poza OGame. Na moje oko nigdy tego nie przerobią jeśli gracze nadal będą pisali tyle ticketow. Ale to ktoś od nich musiałby napisać ile było ticketow dziennie przed wprowadzeniem wersji 7
      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
    • ciap napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Zrobiłbym to co GO by odpisał ale nie odppisał nic.
      Pisałam Ci ze masz odesłać na planetę administracji jako GO.

      a tak juz buduje DTki, czekaj tylko jesszcze anty kupie zeby dtki w stoczni przeklikac.
      albo najlepiej Ty przylec z zagranicznego uni i bys odesłala to swoimi dtkami jak mozesz :) dzieki :)
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Zrobiłbym to co GO by odpisał ale nie odppisał nic.
      Pisałam Ci ze masz odesłać na planetę administracji jako GO.
      a tak juz buduje DTki, czekaj tylko jesszcze anty kupie zeby dtki w stoczni przeklikac.
      albo najlepiej Ty przylec z zagranicznego uni i bys odesłala to swoimi dtkami jak mozesz :) dzieki :)
      Czyli dostałeś 26kkk deuteru gdy masz mała ładowność to ile musiałeś handlować?
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Zrobiłbym to co GO by odpisał ale nie odppisał nic.
      Pisałam Ci ze masz odesłać na planetę administracji jako GO.
      a tak juz buduje DTki, czekaj tylko jesszcze anty kupie zeby dtki w stoczni przeklikac.albo najlepiej Ty przylec z zagranicznego uni i bys odesłala to swoimi dtkami jak mozesz :) dzieki :)
      Czyli dostałeś 26kkk deuteru gdy masz mała ładowność to ile musiałeś handlować?
      Nie wiem czy udajesz czy nie rozumiesz czy po prostu nie wiesz nic ?
      Zrobilem 1 handel, moja mała ładownosc nie ma tu nic do rzeczy
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • ciap napisał(a):


      Czyli dostałeś 26kkk deuteru gdy masz mała ładowność to ile musiałeś handlować?

      A jak ci powiem, że dało się dostać 26kkk w jednej transakcji, np sprzedając 10 lmów - to uwierzysz? Tak, dało się. I twoja pojemność dt nie ma znaczenia - możesz nawet mieć 0 mt/ dt.

      Dlatego "odsyłanie na planete GO" jest głupie jak but. Co innego surka np z prób moonowych - ale nie wartość dobrego konta na wielu uni.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon