Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • dexPL napisał(a):

      Z zasobów tak - ale z floty - nie ma takiego ograniczenia. Musi być tylko bogate konto (czyli np najpierw generujesz 50kkk deuteru z zasobów - a potem dla kolejnych kont - juz po 50kkk z floty. Dzięki temu jest mniej klikania.

      @ciap @Art 2. stycznia - mam nadzieję, że chociaż teraz ktoś zajmie się przeczytaniem postów (choćby w tym temacie ... ). Dzięki temu się dowiecie jak działa błąd. Art pewnie ciągle żyje w świadomości, że to jest błąd tolerancji i płacisz 25% mniej taaaa.
      Kto tak robi? :>
    • Apofis napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Z zasobów tak - ale z floty - nie ma takiego ograniczenia. Musi być tylko bogate konto (czyli np najpierw generujesz 50kkk deuteru z zasobów - a potem dla kolejnych kont - juz po 50kkk z floty. Dzięki temu jest mniej klikania.

      @ciap @Art 2. stycznia - mam nadzieję, że chociaż teraz ktoś zajmie się przeczytaniem postów (choćby w tym temacie ... ). Dzięki temu się dowiecie jak działa błąd. Art pewnie ciągle żyje w świadomości, że to jest błąd tolerancji i płacisz 25% mniej taaaa.
      Kto tak robi? :>
      Jego sojusznik Krystian z wezn w 2 tygodnie spuchnął jak noga po złamaniu.

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

    • czubulus. napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Z zasobów tak - ale z floty - nie ma takiego ograniczenia. Musi być tylko bogate konto (czyli np najpierw generujesz 50kkk deuteru z zasobów - a potem dla kolejnych kont - juz po 50kkk z floty. Dzięki temu jest mniej klikania.

      @ciap @Art 2. stycznia - mam nadzieję, że chociaż teraz ktoś zajmie się przeczytaniem postów (choćby w tym temacie ... ). Dzięki temu się dowiecie jak działa błąd. Art pewnie ciągle żyje w świadomości, że to jest błąd tolerancji i płacisz 25% mniej taaaa.
      Kto tak robi? :>
      Jego sojusznik Krystian z wezn w 2 tygodnie spuchnął jak noga po złamaniu.
      Nie znasz się to siedz cicho. Nikt od nas nie korzysta z tego buga. Krystian legalnie kupuję flotę za zaoszczędzone wcześniej zasoby. To, że nie wydawał wcześniej nie znaczy, że ich nie miał. I zrobił dokładnie to co ty - kupując flotę od konta Bandzior - czyli wydał zasoby i kupił za to flotę. Ale czubek jak zwykle musi coś napisać, nawet jak widać z miejsca że to głupota.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Apofis napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Z zasobów tak - ale z floty - nie ma takiego ograniczenia. Musi być tylko bogate konto (czyli np najpierw generujesz 50kkk deuteru z zasobów - a potem dla kolejnych kont - juz po 50kkk z floty. Dzięki temu jest mniej klikania.

      @ciap @Art 2. stycznia - mam nadzieję, że chociaż teraz ktoś zajmie się przeczytaniem postów (choćby w tym temacie ... ). Dzięki temu się dowiecie jak działa błąd. Art pewnie ciągle żyje w świadomości, że to jest błąd tolerancji i płacisz 25% mniej taaaa.
      Kto tak robi? :>
      Uni Indus
      Popatrz przyrost top1 ;)

      prnt.sc/qihgyq

      Jeszcze wczoraj top1 uni to było 42kk pktów (a i to plotki głoszą, że na mega pushach)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Człowieku kupić 2 banki floty a 40 to jest różnica.
      Ja wydałem sure ze złomu zrobionego na twoim sojuszniku.
      Zresztą jak on mógł co kolwiek zaoszczędzić jak jest wiecznie na fs lub urlopie może z idlaków ma sure typu oldboy.



      Ciekawe gdzie ją magazynował pewnie w jakiś tajnych skrytkach.
      Nie wydawał pół roku czekał na rynek.
      64 banki w 10 dni.




      Sam lamentujesz na forum że się ludzie pompują a twoi koledzy robią to samo.

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez czubulus. ().

    • czubulus. napisał(a):

      Człowieku kupić 2 banki floty a 40 to jest różnica.
      Ja wydałem sure ze złomu zrobionego na twoim sojuszniku.
      Zresztą jak on mógł co kolwiek zaoszczędzić jak jest wiecznie na fs może z idlaków ma sure typu oldboy.
      Nie wydawał pół roku czekał na rynek.
      No to widać się nie znasz :P ja moge ci tylko napisać, że surka legalna, na jego koncie. Nikt od nas nie robił wałków na rynku bo nikt nie wiedział jak to działa - a jedyny raz gdy zostało to zrobione - to zyskał Razor - na co poszły tickety. Nie wierzysz - spytaj maszy
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Apofis napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      . Nikt od nas nie korzysta z tego buga.
      Jak ktoś korzysta z buga to ban i koniec tematu, tylko musi być najpierw informacja wysłana do graczy, że nie wolno z tego korzystać bo to bug i tyle proste załatwienie sprawy a kto skorzysta to bana mu i koniec tyle w temacie.zamykam. ]:-D
      No właśnie nie. Bo widzisz - bug jest na tyle głupi - i przez tolerancję - na tyle obszerny - że wiele osób niewinnych się załapało. Nie każdy sprawdził co dostał, nie każdy zobaczył, że sprzedając 1000 lmów dostał 10 razy więcej niz powinien - a czesc pomyślała, że po prostu takie są kursy (a Art pisał sam - co na rynku to legalne).

      Co innego wałek robienia z 1000 deu np 500 kk kr - to widać od razu, że jest źle. Ale gdzie jest granica między dopuszczalnym a przegięciem? 2x? 10x? 100x? 10 000 000 x?
      No własnie - tego nikt nie wie. Bo po pierwsze - nie ma zasad (poza - co na rynku to ok). Po drugie - nie każdy zauważy od razu taki błąd.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Co innego wałek robienia z 1000 deu np 500 kk kr - to widać od razu, że jest źle. Ale gdzie jest granica między dopuszczalnym a przegięciem? 2x? 10x? 100x? 10 000 000 x?
      No własnie - tego nikt nie wie. Bo po pierwsze - nie ma zasad (poza - co na rynku to ok). Po drugie - nie każdy zauważy od razu taki błąd.
      Dlatego trzeba określić czego nie wolno robić co jest bugiem i wysłać do wszystkich graczy i od tego momentu że jest to zabronione ( wcześniejsze wykorzystanie bugu nie może być karalne bo mogło być nie świadome )albo niech zablokują tę funkcję ewentualnie. Ja dalej uważam że jest to proste do zrobienia tylko trzeba chcieć - widocznie na razie nie jest to na tyle duży problem, żeby się tym zająć.
    • Apofis napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Co innego wałek robienia z 1000 deu np 500 kk kr - to widać od razu, że jest źle. Ale gdzie jest granica między dopuszczalnym a przegięciem? 2x? 10x? 100x? 10 000 000 x?
      No własnie - tego nikt nie wie. Bo po pierwsze - nie ma zasad (poza - co na rynku to ok). Po drugie - nie każdy zauważy od razu taki błąd.
      Dlatego trzeba określić czego nie wolno robić co jest bugiem i wysłać do wszystkich graczy i od tego momentu że jest to zabronione ( wcześniejsze wykorzystanie bugu nie może być karalne bo mogło być nie świadome )albo niech zablokują tę funkcję ewentualnie. Ja dalej uważam że jest to proste do zrobienia tylko trzeba chcieć - widocznie na razie nie jest to na tyle duży problem, żeby się tym zająć.
      Ja to wiem, ty to wiesz - tylko dlaczego @Art tego nie wie i tego nie zrobił? No własnie.

      Już kilka dni temu ktoś (Wisior?) pisał, aby natychmiast wysłać przez grę informację - ostrzeżenie o istnieniu buga - i w ten sposób zakazać autoofert / autozapytan. To nic nie kosztuje , zmniejsza skalę problemu i przede wszystkim ratuje niewinnych. I co - ano nic ... przecież święta są.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      czubulus. napisał(a):

      Człowieku kupić 2 banki floty a 40 to jest różnica.
      Ja wydałem sure ze złomu zrobionego na twoim sojuszniku.
      Zresztą jak on mógł co kolwiek zaoszczędzić jak jest wiecznie na fs może z idlaków ma sure typu oldboy.
      Nie wydawał pół roku czekał na rynek.
      No to widać się nie znasz :P ja moge ci tylko napisać, że surka legalna, na jego koncie. Nikt od nas nie robił wałków na rynku bo nikt nie wiedział jak to działa - a jedyny raz gdy zostało to zrobione - to zyskał Razor - na co poszły tickety. Nie wierzysz - spytaj maszy
      Tak samo legalna jak kupno kont.

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

    • dexPL napisał(a):

      Nie znasz się to siedz cicho. Nikt od nas nie korzysta z tego buga. Krystian legalnie kupuję flotę za zaoszczędzone wcześniej zasoby. To, że nie wydawał wcześniej nie znaczy, że ich nie miał. I zrobił dokładnie to co ty - kupując flotę od konta Bandzior - czyli wydał zasoby i kupił za to flotę. Ale czubek jak zwykle musi coś napisać, nawet jak widać z miejsca że to głupota.
      Nie, nie kupuje jej legalnie. Za wszystkie swoje puszkonta zapłącił $$$ a tu masz dzbanie do sześcianu zapis regulaminu:

      Art napisał(a):

      Czy można kupować surowce lub konta za pieniądze?

      Sprzedawanie kont lub surowców jest zabronione. Sprzedaż lub kupno konta (a nawet sama próba) jest karane jego kasacją, a jakikolwiek zwrot pieniędzy od GF nie przysługuje. Konta (jak i całe OGame) są własnością firmy Gameforge, a gracze dobrowolnie poświęcają czas na ich rozwój. Nie przysługuje im prawo wykorzystywania tego faktu w celu otrzymania za tą grę zapłaty. Dopiski w serwisach aukcyjnych, że "sprzedaje się tylko czas poświęcony na rozbudowę konta" nie dają ochrony przed jego kasacją. Za handel kontami lub surowcami ukarani mogą być zarówno sprzedający, jak i kupujący. Karą może być kasacja kont na wszystkich uniwersach, a nawet całkowite wykluczenie z oferty Gameforge.

      Wystarczy aby tylko jeden sprzedawca się wysprzęglił, pokazał rozmowy, przelewy i twój koleżka żegna się z kontem. Więc przestań pieprzyć coś na temat legalności bo to już się robi nudne.
    • Apofis napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Co innego wałek robienia z 1000 deu np 500 kk kr - to widać od razu, że jest źle. Ale gdzie jest granica między dopuszczalnym a przegięciem? 2x? 10x? 100x? 10 000 000 x?
      No własnie - tego nikt nie wie. Bo po pierwsze - nie ma zasad (poza - co na rynku to ok). Po drugie - nie każdy zauważy od razu taki błąd.
      Dlatego trzeba określić czego nie wolno robić co jest bugiem i wysłać do wszystkich graczy i od tego momentu że jest to zabronione ( wcześniejsze wykorzystanie bugu nie może być karalne bo mogło być nie świadome )albo niech zablokują tę funkcję ewentualnie. Ja dalej uważam że jest to proste do zrobienia tylko trzeba chcieć - widocznie na razie nie jest to na tyle duży problem, żeby się tym zająć.
      Mnie takie coś nie satysfakcjonuje. Wcześniejsze wykorzystanie bugu nie może być karane ? Tysiąc kont zbugowało surke na miliardy i ma być to nie karane ? Cała praca kilkumiesieczna do kilku lat ( w zaleznosci od uni ) ma isc w zapomnienie? Mam zaczynać od minusu i ze świadomością , że topki , ktora wykorzystała błąd świadomie , nigdy nie doścignę nawet w połowie ? Gdzie rywalizacja ? Gdzie jakieś szanse ? Gdzie mój czas i pieniądze , który poświęciłem i wydałem by być w czołówce ? Kto mi za to zwróci ? NIKT! Błędu już nie cofną , a do zdrowej rywalizacji już nigdy nie powrócimy. Ktoś mądry wyda surke za jeden , dwa , trzy miesiące ... a inni beda sie zastanawiać kgog trafił , że ma wiekse przyrosty niz inni ( niekoniecznie gigantyczne , po prostu wieksze ). Zrozumcie , tego już nie da się naprawić. Trwa to za długo i na dużą skalę. Nie wyłapią wszystkich. Chociazby na 5000 graczy , ktorzy wykorzystali ten błąd złapali 4999 to i tak będę się czuł oszukany! Bo wystarczy , aby jedna osoba została pominięta , która dostała surkę za free , zepsuje bardzo dużo. Tyle ...
    • czubulus. napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      czubulus. napisał(a):

      Człowieku kupić 2 banki floty a 40 to jest różnica.
      Ja wydałem sure ze złomu zrobionego na twoim sojuszniku.
      Zresztą jak on mógł co kolwiek zaoszczędzić jak jest wiecznie na fs może z idlaków ma sure typu oldboy.
      Nie wydawał pół roku czekał na rynek.
      No to widać się nie znasz :P ja moge ci tylko napisać, że surka legalna, na jego koncie. Nikt od nas nie robił wałków na rynku bo nikt nie wiedział jak to działa - a jedyny raz gdy zostało to zrobione - to zyskał Razor - na co poszły tickety. Nie wierzysz - spytaj maszy
      Tak samo legalna jak kupno kont.
      Legalna. Zgodna z regulaminem, zgodna z zasadami. Nie pasuje ci - skasuj lotkę na znak protestu :P skoro ty wiesz więcej niż każdy inny i wymyślasz sobie historyjki na każdą tezę.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • GramBoLubie napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Co innego wałek robienia z 1000 deu np 500 kk kr - to widać od razu, że jest źle. Ale gdzie jest granica między dopuszczalnym a przegięciem? 2x? 10x? 100x? 10 000 000 x?
      No własnie - tego nikt nie wie. Bo po pierwsze - nie ma zasad (poza - co na rynku to ok). Po drugie - nie każdy zauważy od razu taki błąd.
      Dlatego trzeba określić czego nie wolno robić co jest bugiem i wysłać do wszystkich graczy i od tego momentu że jest to zabronione ( wcześniejsze wykorzystanie bugu nie może być karalne bo mogło być nie świadome )albo niech zablokują tę funkcję ewentualnie. Ja dalej uważam że jest to proste do zrobienia tylko trzeba chcieć - widocznie na razie nie jest to na tyle duży problem, żeby się tym zająć.
      Mnie takie coś nie satysfakcjonuje. Wcześniejsze wykorzystanie bugu nie może być karane ? Tysiąc kont zbugowało surke na miliardy i ma być to nie karane ? Cała praca kilkumiesieczna do kilku lat ( w zaleznosci od uni ) ma isc w zapomnienie? Mam zaczynać od minusu i ze świadomością , że topki , ktora wykorzystała błąd świadomie , nigdy nie doścignę nawet w połowie ? Gdzie rywalizacja ? Gdzie jakieś szanse ? Gdzie mój czas i pieniądze , który poświęciłem i wydałem by być w czołówce ? Kto mi za to zwróci ? NIKT! Błędu już nie cofną , a do zdrowej rywalizacji już nigdy nie powrócimy. Ktoś mądry wyda surke za jeden , dwa , trzy miesiące ... a inni beda sie zastanawiać kgog trafił , że ma wiekse przyrosty niz inni ( niekoniecznie gigantyczne , po prostu wieksze ). Zrozumcie , tego już nie da się naprawić. Trwa to za długo i na dużą skalę. Nie wyłapią wszystkich. Chociazby na 5000 graczy , ktorzy wykorzystali ten błąd złapali 4999 to i tak będę się czuł oszukany! Bo wystarczy , aby jedna osoba została pominięta , która dostała surkę za free , zepsuje bardzo dużo. Tyle ...
      Jeśli idzie odtworzyć kto i ile zarobił, to najsensowniej byłoby po prostu nakazać oddać surowce do gf... choć nie zawsze może być to proste. Co cwańsi to pewnie już sobie te surke wyfarmili na inne konta.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • GramBoLubie napisał(a):

      NIKT! Błędu już nie cofną , a do zdrowej rywalizacji już nigdy nie powrócimy. Ktoś mądry wyda surke za jeden , dwa , trzy miesiące ... a inni beda sie zastanawiać kgog trafił , że ma wiekse przyrosty niz inni ( niekoniecznie gigantyczne , po prostu wieksze ). Zrozumcie , tego już nie da się naprawić. Trwa to za długo i na dużą skalę. Nie wyłapią wszystkich. Chociazby na 5000 graczy , ktorzy wykorzystali ten błąd złapali 4999 to i tak będę się czuł oszukany! Bo wystarczy , aby jedna osoba została pominięta , która dostała surkę za free , zepsuje bardzo dużo. Tyle ...
      Nikt tego nie cofnie trudno ale to nie wina graczy tylko firmy albo trzeba grać na tych zasadach albo przestać grać nic innego się da.
    • Dlatego nie ma dobrego rozwiązania:
      - backup do 13 grudnia nie wchodzi w grę
      - samo zbanowanie kont nie ma znaczenia - przecież do użycia buga wymagane było na początek tylko 500kk - które ktokolwiek podesłał na nowe konto. Szybciej szło mając flotę - ale nie była ona wymagana
      - surka to wiadomo - już dawno ukryta. No i teraz - kto prześledzi każdy transfer? Kto roztrzygnie czy ktoś kupił w dobrzej wierze czy nie? Ano nikt. Bo nikt nie będzie nawet szukał tej szurki.

      Na bany poleca konta zamieszane w wałki. Nawet wiele kont osób niewinnych / nieświadomych także poleci. Ale szurka zostanie nietknięta. Za 3-4 miesiące, jak już będzie bezpiecznie - zobaczycie po przyrostach kto ile zwałkował.

      Dlatego tym bardziej to wina @Arta - bo szybsza reakcja ograniczyła by znacznie zasięg problemu - ale tutaj wiadomo - nawet posta się komuś nie chciało napisać.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon


    • Banują, czy można wydawać LEGALNE surowce zdobyte z wykorzystaniem LEGALNEGO mechanizmu przetestowanego na serwerach testowych (Bermuda) oraz serwerze Leda?
      Ciekawe czy jak ktoś za pół roku dogoni Ciosa to będzie już patologia wg Arta czy nie...
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Crion napisał(a):

      @ciap
      rozumiem, że nie masz zamiaru odpowiedzieć na moje, czy Munika pytanie, tylko ograniczysz się do polubienia postu, który pasuje do Twojej wizji?
      Na jakie pytania?
      Na komórce i 50 tematach gdzie jeszcze są przenoszone posty... Ciężko sie połapać.
      Miej jednak uwagę że nie jestem decyzyjną osobą w żaden sposób na OGame.

      Viserion napisał(a):

      Osobiście też jestem zdania aby pani @ciap dac spokój bo jako jedyna jest na forum i na tyle ile moze pomaga i uczestniczy w tej dyskusji. Jej pewnych rzeczy nie wypada mówic chodź pewnie jej samej sie ciśnie to i owo na jezyk.
      Też jestem graczem który poświęcił 14 lat gry na swoje konto i problem tak samo dotyka mnie. Mam wrażenie że część osob zapomina o tym że team również gra.
      Dziękuję.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • mata co chcieliscie .. od lat juz chyba mowie ze mało robicie ... postawe macie zbyt pasywna ... anty w formie kuponow ktore dostajecie rozdajcie .... taka przypowiesci do marnotrawnych GO, rozdajcie i pokażcie ze stoicie po naszej graczy stronie
      a doszły mnie słuchy ze razem z artem stary team jest z torunia i jestescie starymi znajomkami . .. wiec nazwac was nalezy kastą pogrązającą ogame, .. spolecznosc polska jest duza a wyzej nic nie przekazywane ...
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ale cios antynazista ().