Wersja 7.x - dyskusja

    • Twój avatar jest bardzo ironiczny :E
      Ja nie mam problemu z tym, że mam bana. Ja mam problem z tym, że z procederem nikt nie chciał nic zrobić póki nie pokazaliśmy jego siły, a mogę się założyć, że trwałby aż do stycznia i rozrósłby się do takiego stopnia, że nie dałoby sobie rady z nim poradzić ogłaszając amnestie dla 3/4 ludzi, którzy to wykorzystali :)
      Niby czytasz co piszę, ale chyba nie do końca rozumiesz.
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • @justvroum rozumiem Cie. Chciałeś pokazać iż gra jest nie doskonała i chciałeś pokazać gdzie tkwi problem. Tylko zrobiłeś to w taki sposób, że dostałeś bana. Zgłosiłeś problem i w tym samym czasie wykorzystywałeś tą lukę. Pytam sie po co???? Chciałeś poprostu być nr 1 i zgubiło Cie to. Zgubiły Cie cyferki... I czekałbyś na to co napisałeś czyli cyt: mogę się założyć, że trwałby aż do stycznia i rozrósłby się do takiego stopnia, że nie dałoby sobie rady z nim poradzić ogłaszając amnestie dla 3/4 ludzi, którzy to wykorzystali
      Rynek jest nie doskonały i każdy o tym wie. Zgłosiłeś tą nie doskonałość i trzeba było poczekać na rozwój sytuacji. Takie jest moje zdanie

      P.s.
      Avatar zmieniłem po przeczytaniu paru Twoich postów :E
    • Omg, przecież to było jasne, że tu będzie ban. Nie wiem czy komukolwiek osiągnięcie top 1 w ten sposób dałoby satysfakcję. Sądzę, że nie.

      Ale z drugiej strony jak chłopaki mieli grać, widząc, że mielone po cichu są miliardy surowców i nikt nie zwraca na to uwagi? Zresztą, wskutek bezsensownych przeliczników (lub sensownych, tego na dobrą sprawę nikt nie wie), nadal są mielone. Życzyłbym sobie, żeby albo wszyscy mogli mielić, albo żeby nikt nie mógł mielić. Wtedy będzie pewna równowaga. Najlepiej, żeby nikt nie mógł mielić, wtedy gracze grający bez żadnego supportu będą mieli większe szanse.

      Lwica jest boska :)
    • No ale to było oczywiste, że tak będzie. Prędzej czy później rynek dostanie sztywne przeliczniki, ale do tego czasu kupa ludzi się spushuje. Nie rozumiem jakie trzeba mieć żygi w głowie zamiast mózgu, żeby nie dostrzegać tego, że psuje się grę. Ktoś się nie chce przyznać do błędu albo jest durniem. Nie wiem co gorsze.
    • Masz rację, mogłem zgłosić i poczekać na to co się stanie, tyle że zobacz co się dzieje. Pytania się mnożą, błędów wychodzi coraz więcej, czy widziałeś jakąkolwiek reakcję Arta? Wolałem zadziałać blokując jedną z funkcji błędnie działającego rynku, byliśmy pewni perma, jedynym pytaniem było czy jeszcze w niedzielę czy już w poniedziałek :)
      Są święta, co niechybnie wydłuża czas reakcji CM i o święta do niego pretensji mieć nie można, jednakże błędne założenie rynku było zgłaszane dużo przed świętami. Czy Art dostał ticketa? Czy do Arta dotarło co to właściwie oznacza i czy przekazał problem dalej do GF? Czy GF kazał nic nie robić bo zbagatelizował sytuację?
      Tego się nigdy nie dowiemy i możemy obarczać winą albo GF, albo Arta. Biorąc pod uwagę, że Art schował głowę w piasek od razu po wprowadzeniu aktualizacji, a żaden GA z innego serwera nawet nie miał pojęcia o błędzie, obarczam winą Arta.
      Nie było nam dane dłużej pograć ani porozmawiać, nie zakładaj z góry najgorszego ;)

      PS. Nawet jeśli któryś z członków teamu nie przekazał błędu Artowi, bądź zwyczajnie tyle ticketów dotyczących błędów było, że akurat ten zniknął pod natłokiem pozostałych to jego psim obowiązkiem jest przekazywać błędy dalej i wymagać od członków teamu, aby tak ważne informacje mu przekazywać. Ticket nie wystarczył - ok, Buleon założył temat na boardzie, który również został olany, pomimo tego iż został założony w piątek 20.12.2019, który jak ostatnio sprawdzałem nie jest dniem wolnym od pracy.
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Wrum ().

    • justvroum napisał(a):

      Masz rację, mogłem zgłosić i poczekać na to co się stanie, tyle że zobacz co się dzieje. Pytania się mnożą, błędów wychodzi coraz więcej, czy widziałeś jakąkolwiek reakcję Arta? Wolałem zadziałać blokując jedną z funkcji błędnie działającego rynku, byliśmy pewni perma, jedynym pytaniem było czy jeszcze w niedzielę czy już w poniedziałek :)
      Są święta, co niechybnie wydłuża czas reakcji CM i o święta do niego pretensji mieć nie można, jednakże błędne założenie rynku było zgłaszane dużo przed świętami. Czy Art dostał ticketa? Czy do Arta dotarło co to właściwie oznacza i czy przekazał problem dalej do GF? Czy GF kazał nic nie robić bo zbagatelizował sytuację?
      Tego się nigdy nie dowiemy i możemy obarczać winą albo GF, albo Arta. Biorąc pod uwagę, że Art schował głowę w piasek od razu po wprowadzeniu aktualizacji, a żaden GA z innego serwera nawet nie miał pojęcia o błędzie, obarczam winą Arta.
      Nie było nam dane dłużej pograć ani porozmawiać, nie zakładaj z góry najgorszego ;)


      w pełni to rozumie ale jezeli uwazasz ze przeprogramuja rynek po zgłoszeniu tiketa to jestes troche naiwny
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      justvroum napisał(a):

      Masz rację, mogłem zgłosić i poczekać na to co się stanie, tyle że zobacz co się dzieje. Pytania się mnożą, błędów wychodzi coraz więcej, czy widziałeś jakąkolwiek reakcję Arta? Wolałem zadziałać blokując jedną z funkcji błędnie działającego rynku, byliśmy pewni perma, jedynym pytaniem było czy jeszcze w niedzielę czy już w poniedziałek :)
      Są święta, co niechybnie wydłuża czas reakcji CM i o święta do niego pretensji mieć nie można, jednakże błędne założenie rynku było zgłaszane dużo przed świętami. Czy Art dostał ticketa? Czy do Arta dotarło co to właściwie oznacza i czy przekazał problem dalej do GF? Czy GF kazał nic nie robić bo zbagatelizował sytuację?
      Tego się nigdy nie dowiemy i możemy obarczać winą albo GF, albo Arta. Biorąc pod uwagę, że Art schował głowę w piasek od razu po wprowadzeniu aktualizacji, a żaden GA z innego serwera nawet nie miał pojęcia o błędzie, obarczam winą Arta.
      Nie było nam dane dłużej pograć ani porozmawiać, nie zakładaj z góry najgorszego ;)
      w pełni to rozumie ale jezeli uwazasz ze przeprogramuja rynek po zgłoszeniu tiketa to jestes troche naiwny
      Przeprogramować niekoniecznie, ale jakoś zablokować problematyczny mechanizm udało się w max kilka godzin na całym świecie. Nie można było tak wcześniej, skoro było to zgłaszane podobno wielokrotnie?
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • @Void

      Niepoprawny optymista z ciebie i tyle. Nie grasz dla rankingu, grasz dla siebie - i luz. Tyle, że 99% innych ludzi ma to w dupie.

      Nie wiem czy widziałeś - błąd w rynku pozwalał w jeden dzien zrobić przyrost większy niz przez 10 lat klikania. Super. Konto top10000 w jeden dzień jest wyżej w rankingu niż ty, który starasz się grać uczciwie. I to nie jest problem. Bo konto Wruma zostało zbanowane.A teraz zadaj sobie banalne pytanie: Czy on i Aduch to jedyne konta, które korzystały z błędu tolerancji ... no wlasnie

      Rzecz nie w tym, że był bug. Gdyby admini mieli możliwości wyśledzić wszystkich korzystających z buga, odpisać im nienależne zyski - było by ok. Tyle, że nie mają takich możliwości. Ja twierdzę, że nawet nie mają pojęcia ile było takich transakcji. Nie mają pojęcia ile kkk deu jest pochowanych - do uzycia w przyszlosci.

      I teraz bierzesz sobie cały ranking i spuszczasz go w kiblu - tyle jest warty. Bo co z tego, że ktoś zrobił top5 floty - jak w jeden dzień ktoś inny zrobił więcej zasobów na bugu, niz całe to top5 floty przez 15 lat klikania. Tyle, że wozi to w dt - i czeka ... czeka. Uzyje za tydzień, miesiąc - użyje. I bana nie dostanie. A ty dalej grasz dla siebie, swoimi zasadami. Tylko twoje osiągnięcia każdy ma w dupie. I taki jest efekt rynku.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • edes napisał(a):

      justvroum napisał(a):

      . Zakładam się, że zaledwie garstka graczy w ogóle wie o tym, że floty wracającej z kolonizuj nie widać po niszczeniu moona na falandze, nawet nie wiemy i się nie dowiemy czy to błąd czy zamierzone działanie do stycznia, bo nikogo kto potrafiłby się dowiedzieć (z teamu) zwyczajnie nie ma.
      Ktoś to może potwierdzić czy ładuje nas na minę :D
      każdy flociarz o tym wie, każdy kto gra o tym wie.
      Nie wie tylko ten kto gra dla fun i nie interesują go takie informacje. Nie raz widziałem fs-y typu kolonia kolonia, gdzie kolo ma dwa moony w układzie i bezpieczniej było by zrobić stacjonuj miedzy moonami. Pytanie, kolo robi celowo miedzy koloniami fs-a, czy nie ma wiedzy że to widać na fali.....
      Może nie doczytał, może nie wie, .... Szlag wie

      P.s.
      Tutaj tajemna wiedza wywołana przez @justvroum
      board.pl.ogame.gameforge.com/i…87-a-czego-nie-od-a-do-z/

      :E
    • śmieszy mnie to że ludzie dalej sądzą że ludzie używających mechanizmu rynku że to cfaniacy , żadna z tych osób nie zrobiła tego przy użyciu multikonta czy innej opcji która łamie regulamin tym bardziej że zapewniane były ze rynek działa w 100% prawidłowo.

      Sami widzicie że GO wypowiada się że używanie rynku jest w 100% legalne żaden z tych cfaniaków nie robił nic oprócz używaniu rynku

      śmieszy mnie to bo np. Wrum z Aduchem tworząc konta o kolosalnych przyrostach wiedzieli ze to nie przejdzie , podobnie ja tworząc konto top 2 w 10h miałem świadomość że to skończy się jak się skończy.
      Widzicie to jako chęć zarobku czy przyrostu punktowego ale gdzie on miał być skoro wszyscy zrobili to w sposób widoczny nie jednokrotnie posługując się prawdziwymi $$$, ja żeby to zrobić skasowałem całe eko budowane 7 miesięcy , z planetami na pozycji 15 co samo przez siebie mówi ile to kosztowało . W żaden sposób nie chce się wybielić , chce tylko żebyście zobaczyli że to co się wydarzyło uratowało ogame . Jak by wam się grało jak by do końca grudnia lewe konta robiło setki kkkk surowców ? Chłopaki robiąc to skasowali pracę z jeszcze większego okresu .
      Nikt nie mówi że błędy nie mają prawa się pojawić bo to naturalne ze być muszą od tego są serwery testowe . Kto o zdrowych zmysłach wypuszcza wersje gry na wszystkie serwery wiedząc że ma mase błędów i jeszcze ma czelność kłamać tutaj jak to zrobił Art mówiąc o sztywnych przelicznikach , dopytajcie się na innych społecznościach przeliczniki są takie jak być powinny i takie miały być poprostu nasz coma nas okłamał nie pierwszy i nie ostatni raz.
      Grę obsługują ludzie niekompetentni pokroju ackry które nawet nie wiedzą co się wydarzyło . W swojej głowie on myśli że ja spuszowałem się na innym koncie na bagatela 8kk pkt gdzie te konto nawet tyle nie miało więc sami możecie sobie odpowiedzieć czy tacy ludzie tu powinni być operatorami gry.

      Pisanie że my szukamy dziury w całym jest tak błędne że to się w głowie nie mieści , nic nielegalnego nie robilśmy zawsze to był tylko handel na rynku a to że ten niedziałał prawidłowo - (NADAL NIE DZIAŁA) to przecież nie wina graczy którzy zadając pytania czy wszystko jest okej dostają-odpowiedz tak wszystko jest dobrze i działa jak powinno zostają jawnie oszukiwani

      JA NIE CHCE UNBANA robiąc to co robiłem byłem pogodzony z tym że tak się to skończy.
      TO PRAWDOPODOBNIE ostatni post jaki zamieszczę na forum i wcale mi nie szkoda , to co dzieje się w GF woła o pomstę , to że wy nie widzicie że traktują was jak śmieci to nie znaczy że ja pozwolę żeby na mnie pluli , obudźcie się to nie deszcz .

      ackra gdzie są twoje posty ? czemu je kasują ? bo mówisz coś co jest nie prawdą ?


      Ww

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Winter ().

    • buleon napisał(a):

      Twoje założenie jest błędne, ludzie nie grają uczciwie.

      jeszcze mi powiedz ze Mikołaja nie ma ;( i cale moje życie straci sens...


      Fatal_Error napisał(a):

      każdy flociarz o tym wie, każdy kto gra o tym wie

      "Twoje założenie jest błędne", nie każdy kto gra wie, ja nie wiedzialem

      jeszcze jakieś triki, myki albo inne kombinacje (bo o czyszczeniu ciasteczek już wiem :ocb: ) - mom swój kajecik i blajsztift i będę robił notatki ;}
      Buc - inaczej cham, prostak, burak - może służyć też jako zamiennik dla slow: wafel, popapraniec, palant

      pis Pierd Oli My [SZAMBO] - Uni 18 :bicz:

      NOOB level PRO - jestem jak świeże gówno na Twoich białych sandałach ]:-D

      stary oGame ;(
      nowy game <X
    • Void napisał(a):

      cerm3r napisał(a):

      Wiecie kto wypowiada sie przeciwko ?
      puszery cwaniaki i oszusty i przystrojone lewe konta teamu typu 3 postowy void ktory nie ma pojecia o czym pisze .
      Ależ ty jesteś geniusz zła. Zobacz sobie kiedy założyłem konto, bo podpowiem ci - nie wczoraj. Nie jestem żadnym adminem na lewym koncie. Po prostu podczas mojej kilkunastoletniej kariery w grze nigdy nie miałem potrzeby rejestrowania i udzielania się na żadnym forum związanym z grą, bo nie było mi to do niczego potrzebne. Nie jestem jakimś maniakiem ciągle pushującym swoje konto i oszukującym gdzie tylko się da, żeby później zajmować 1 miejsce i mieć taką flotę, że reszta uni może mi skoczyć. Ja sobie po prostu gram w wolnym czasie bo to lubię.Miło również, że zrównałeś mnie z puszerami i oszustami tylko dlatego, że nie jestem takim świrem. Gratulacje.
      Chcesz powiedzieć, że robiłeś RW i nie wklejałeś na forum? Trochę dziwne ale twój wybór.
      Chociaż nie wierze w to. Konto masz od lutego więc po co je tworzyłeś ? Coś tu się gubisz w zeznaniach
      wątpię, że grasz tyle lat aktywnie. ;(
    • Winter napisał(a):

      Pisanie że my szukamy dziury w całym jest tak błędne że to się w głowie nie mieści
      Mnie zdumiewa tylko to, jak wiele czynników składa się na to, żeby być w top. Tyle rozkmin i kombinacji dla jednej cyferki i pompowania jąder, żeby inni (którzy mają to kompletnie gdzieś), widzieli jacy oni to nie są sprytni. Nie martwiłbym się o to, bo jak mówi stare porzekadło - chciwy traci dwa razy; i prędzej czy później trafia kosa na kamień. Konta pushowe padają, powstają nowe uni - karuzela jedzie dalej. Przypomina mi się tutaj zajebista zagrywka Arta z przetapianianymi kontami w mijającym roku. Naprawdę nie ma sensu szukać dziury w całym. I dobrze, że team odcina się od rynku, bo łatwiej skusić gracza na jaskrawe anomalie.
    • Wie ktoś ile % floty rozwalonej wraca na planetę do doku? dla atakującego przy klasie Generał



      Kasia321 napisał(a):

      Szanowni Gracze,
      w ciągu najbliższej godziny na serwery trafi aktualizacja oznaczona numerem 7.1.0-rc16.
      Wgrane zostaną poprawki dotyczące rynku.
      Wchodzą zmiany

      yyy tolerancja 25 % ? 0_o
      może ktoś napisze bo ja nie widzę żadnych zmian :D

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Apofis ().