Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji



    • Rozumiem, że to oficjalne stanowisko teamu bez aktualizacji ZG?
      Rozumiem również, iż wysyłanie 10kk lm na ekspedycję również nie jest normalną ekspedycją ponieważ normalnie na ekspedycje wysyła się dt z sondą i pionierem co będzie również skutkowało banami permanentnymi?
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Apofis napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      yle że sami mogli tą flotę w kilka miesięcy dorobić, bo każdy dostał boos
      no tak ale też spędzony czas poleciał o to mi chodzi jedynie. Ktoś się męczył tyle lat a ktoś nowy zrobi to w rok czy to sprawiedliwe też nie. A wcześniej ludzie też mieli multi przed rynkiem.
      Niby tak ale mimo wszystko flotę zdobywało się graniem.. a tu bez gry można w kilka dni wystawić konkretną flotę..
    • Das140 napisał(a):

      Tyle że sami mogli tą flotę w kilka miesięcy dorobić, bo każdy dostał boost. Zaś nie każdy oszukuje i nie każdy posiada multikonta (zaliczam tam kolegów z innych uni).
      Sieci są na ten moment legalne. Chcesz, to grasz na kilku/kilkunastu uniach, nie chcesz, to nie grasz. Twój wybór. Za darmo nikt dla Ciebie grał nie będzie. Równie dobrze można powiedzieć: "nie każdy gra z anty", "nie każdy ma czas tyle grać" itd. W tym momencie multikonto to złamanie zasad, sieć nie.

      Lwica jest boska :)
    • Team który mamy to jest polityka @ciap "dołącz do teamu bo się opłaca"

      Święta świętami ale za coś @Art kasę bierze.

      Dobre 10 razy prosiłem go o ujednolicenie śmietnika związanego z wyborem klas... I co i Fo dostałem od graczy którzy przeorali inne fora.
      Coś co było jego zadmarkanym interesem by poinformować graczy co i jak ale po co... Ciemnota zapłaci 2x za zmiane klasy. Małym drukiem pomiędzy innymi informacjami najlepiej umieścić istotne informacje... O odkrywcy i usunięciu bonusu do antymaterii...


      Uni Taurus [ON]
    • Czytając kilkanaście stron tego tematu dochodzę do wniosku, że w większości przypadków sami jesteście sobie winni. Zamiast grać po prostu uczciwie to ciągle kombinujecie jak koń pod górkę. Manipulacje rynkiem, push, multikonta, napadanie na graczy, od których coś kupiliście na rynku. Już szczytem było wytknięcie braku opisów klas. Gram na 3 uni i wszędzie są opisy, zawsze były. Jedynie się pogubili w zużyciu deuteru w generale i z opisu wynika, że zużycie cały czas wynosi 100%.

      To jest jedna z większych zmian w historii tej gry! Błędy nie powinny występować, ale mogą się zdarzyć. Wszystkiego nie da się też przewidzieć. A już na pewno nie można przewidzieć zachowania cwaniaczków, którzy cały czas kombinują jak tu oszukać grę lub innych graczy i administrację szukając kruczków w regulaminie. Przed wprowadzeniem wersji 7.0 też były bany i teraz też są. Zakładam w ciemno, że w większości przypadków banowani są cały czas ci sami gracze, ewentualnie ich reaktywowane z urlopu lub świeżo kupione multikonta.

      Zastanówcie się najpierw nad własnym zachowaniem i podejściem do tej gry, zamiast cały czas jechać po administracji za karanie cwaniactwa.

      Mówicie że ktoś w tydzień od założenia konta jest na 1 miejscu we flocie na serwerze. Czy to jest normalne? Czego się taki gracz spodziewał? A no tak, "nagrody za pokazanie błędów". No i dostał nagrodę, na jaką zasłużył, to jest płacz o bana. Może gdyby działał wolniej i nie wyróżniał się z tłumu, to nikt nawet by go nie zauważył, ale po co zachować umiar? Lepiej lecieć na pałę ile tylko się da i później płakać że przecież nie zrobił nic złego.

      No ale oczywiście wszystkiemu winien jest Art. Bo przecież nie oszuści cały czas szukający i wykorzystujący wszystkie błędy i luki. Na jego miejscu też bym się już nie odzywał, bo z tak toksyczną społecznością nie ma sensu dyskutować.
    • @Void Gra polega na kombinowaniu i robieniu wszystkiego zgodnie z zasadami gry, myślisz utopijnie. Górą jest ten, kto przechytrzył drugiego, niezależnie od tego czy wykorzystał kruczek w regulaminie czy też nie. Chcesz grać casualowo wysyłając ekspedycje? Nikt Ci nie broni. Jednego jednak nie rozumiem, jak możesz uważać za szczyt wytknięcie braku opisu klas czy pokazanie błedu, który wyłączył tolerancję na wszystkich serwerach? Czy Ty w ogóle przeczytałeś jakąkolwiek stronę, bo odnoszę wrażenie że wręcz przeciwnie i tylko dlatego umieściłeś to w zdaniu, aby uwiarygodnić swoje słowa, słabe.

      Maniakowi chodzi o to, iż w DNIU WPROWADZENIA aktualizacji nadal nie było nigdzie opisów klas, nie było tak naprawdę nigdzie spisanego co ma się zmienić. Zakładam się, że zaledwie garstka graczy w ogóle wie o tym, że floty wracającej z kolonizuj nie widać po niszczeniu moona na falandze, nawet nie wiemy i się nie dowiemy czy to błąd czy zamierzone działanie do stycznia, bo nikogo kto potrafiłby się dowiedzieć (z teamu) zwyczajnie nie ma.

      Zrobiliśmy gigantyczny przyrost nie dla tego, że chcieliśmy przycwaniaczyć, a dlatego aby zmusić żArta do działania, jako że błąd koncepcyjny rynku był zgłaszany już jakiś czas temu, a coraz więcej ludzi dowiadywało się w jaki sposób działa rynek chowając po 15kkk surowców na pushkontach, a konta nie były tygodniowe :) Zrobiliśmy to zdając sobie sprawę z tego jaką postawę przyjmie żArt i skończymy na permie, była to w pełni świadoma decyzja, choć (może nie jestem obiektywny) w moim odczuciu niezbyt sprawiedliwie zostaliśmy potraktowani, a wiesz dlaczego?
      Ano dlatego, że chwilę po akcji Arta pojawiła się wiadomość na pozostałych serwerach społeczności o tym, iż DEVELOPERZY GAMEFORGE znaleźli błąd i na czas "NAPRAWY" wyłączyli tolerancję.

      Toksyczna społeczność nie jest bez powodu, mogę Cie o tym zapewnić, a jeśli już to są to pojedyncze przypadki, które dokładnie jak Ty plują jadem bez zrozumienia tematu.
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Void napisał(a):

      Czytając kilkanaście stron tego tematu dochodzę do wniosku, że w większości przypadków sami jesteście sobie winni. Zamiast grać po prostu uczciwie to ciągle kombinujecie jak koń pod górkę. Manipulacje rynkiem, push, multikonta, napadanie na graczy, od których coś kupiliście na rynku. Już szczytem było wytknięcie braku opisów klas. Gram na 3 uni i wszędzie są opisy, zawsze były. Jedynie się pogubili w zużyciu deuteru w generale i z opisu wynika, że zużycie cały czas wynosi 100%.

      To jest jedna z większych zmian w historii tej gry! Błędy nie powinny występować, ale mogą się zdarzyć. Wszystkiego nie da się też przewidzieć. A już na pewno nie można przewidzieć zachowania cwaniaczków, którzy cały czas kombinują jak tu oszukać grę lub innych graczy i administrację szukając kruczków w regulaminie. Przed wprowadzeniem wersji 7.0 też były bany i teraz też są. Zakładam w ciemno, że w większości przypadków banowani są cały czas ci sami gracze, ewentualnie ich reaktywowane z urlopu lub świeżo kupione multikonta.

      Zastanówcie się najpierw nad własnym zachowaniem i podejściem do tej gry, zamiast cały czas jechać po administracji za karanie cwaniactwa.

      Mówicie że ktoś w tydzień od założenia konta jest na 1 miejscu we flocie na serwerze. Czy to jest normalne? Czego się taki gracz spodziewał? A no tak, "nagrody za pokazanie błędów". No i dostał nagrodę, na jaką zasłużył, to jest płacz o bana. Może gdyby działał wolniej i nie wyróżniał się z tłumu, to nikt nawet by go nie zauważył, ale po co zachować umiar? Lepiej lecieć na pałę ile tylko się da i później płakać że przecież nie zrobił nic złego.

      No ale oczywiście wszystkiemu winien jest Art. Bo przecież nie oszuści cały czas szukający i wykorzystujący wszystkie błędy i luki. Na jego miejscu też bym się już nie odzywał, bo z tak toksyczną społecznością nie ma sensu dyskutować.
      Powiadasz opisy są ok?
      Z opisu w grze wywnioskuj:
      -Co znaczy bonus 3% u odkrywcy?
      -Jaki bonus daje pionier do ekspedycji?
      -Jak to jest z tymi walkami z piratami/obcymi?
      itd.

      Błędy mogą się zdarzyć, zgadzam się z tym. Testowałeś 7.0 lub 7.1 na Bermudzie/Ledzie sprzed wprowadzeniem na wszystkich serwerach? Ja tak. Występowały tam te same błędy co są teraz, ba, nawet było ich trochę mniej. Dla mnie to patologia i na siłę wprowadzenie update-u przed świętami.

      Czyli twoim zdaniem, można oszukiwać, ale tak żeby nikt nie nie zorientował? Nie no, super podejście.
      Dzięki tym "cwaniaczkom" zostały podjęte odpowiednie kroki, które ukróciły chociaż w części fenomen zwany "rynkiem". Oni sami zgłosili ten błąd (mowa o dwóch graczy z u68), a to, że nikt tym się nie zainteresował, to pokazali do czego ten błąd prowadzi. (btw, ich konta są nieco starsze niż wspomniany tydzień)
    • justvroum napisał(a):

      @Void Gra polega na kombinowaniu i robieniu wszystkiego zgodnie z zasadami gry, myślisz utopijnie. Górą jest ten, kto przechytrzył drugiego, niezależnie od tego czy wykorzystał kruczek w regulaminie czy też nie.

      a co w tym złego ze niektórzy graja wg zasad, płaca wg 3:2:1, nie jeżdżą do "Turcji" ???
      ja gram bez dodatków (oprócz ołówka, kalkulatora i zegarka), bez anty (mam tylko to z ekspow) i będę grał póki mam frajdę
      wychodzę z założenia ze ludzie graja uczciwie no bo po kiego glomba kombinować dla kilku cyferek i obrazków, [ciach]

      oddajcie mi uni ze wszystkim * 1, bez anty, bez programów pomocniczych, to wróci [ciach] oGame gdzie trzeba było użyć mózgownicy, a nie [ciach] portfela, czasów kiedy Art to był Art, a nie jakiś podśmiechujek, gdzie rzucali banami na lewo i prawo i każdy wiedział za co, a tak tylko człowiek wciąż ma [ciach] bo tylko błąd za błędem (forum,gra), zamiast miec frajdę ;(

      Super Moderator Ruda:
      wulgaryzmy
      Buc - inaczej cham, prostak, burak - może służyć też jako zamiennik dla slow: wafel, popapraniec, palant

      pis Pierd Oli My [SZAMBO] - Uni 18 :bicz:

      NOOB level PRO - jestem jak świeże gówno na Twoich białych sandałach ]:-D

      stary oGame ;(
      nowy game <X
    • justvroum napisał(a):

      w DNIU WPROWADZENIA aktualizacji nadal nie było nigdzie opisów klas
      Opisy miałem na wszystkich uni, na których gram już od chwili wejścia tej aktualizacji.

      Das140 napisał(a):

      Void napisał(a):

      Powiadasz opisy są ok?Z opisu w grze wywnioskuj:
      -Co znaczy bonus 3% u odkrywcy?
      -Jaki bonus daje pionier do ekspedycji?
      -Jak to jest z tymi walkami z piratami/obcymi?
      itd.

      Błędy mogą się zdarzyć, zgadzam się z tym. Testowałeś 7.0 lub 7.1 na Bermudzie/Ledzie sprzed wprowadzeniem na wszystkich serwerach? Ja tak. Występowały tam te same błędy co są teraz, ba, nawet było ich trochę mniej. Dla mnie to patologia i na siłę wprowadzenie update-u przed świętami.

      Czyli twoim zdaniem, można oszukiwać, ale tak żeby nikt nie nie zorientował? Nie no, super podejście.
      Dzięki tym "cwaniaczkom" zostały podjęte odpowiednie kroki, które ukróciły chociaż w części fenomen zwany "rynkiem". Oni sami zgłosili ten błąd (mowa o dwóch graczy z u68), a to, że nikt tym się nie zainteresował, to pokazali do czego ten błąd prowadzi. (btw, ich konta są nieco starsze niż wspomniany tydzień)
      Bonus 3% u odkrywcy dla mnie znaczy tyle, że do łącznego zysku z każdej ekspedycji jest jeszcze doliczane 3% do każdej rzeczy jaka wraca z tej ekspedycji. Chociaż możliwe, że dotyczy tylko surowców, bo ciężko by było doliczyć 3% z 10 krążowników. Ale oni często też dostają duże floty z tych ekspedycji, więc może też się kumuluje. Skoro jesteście tacy detektywi to powinniście metodą prób i błędów sami to określić.

      Pionier daje według swojego opisu w stoczni: Ich konstrukcja jest zoptymalizowana do infiltracji nowych przestrzeni. Potrafią odkrywać i recyklować pola zniszczeń w trakcie ekspedycji. Ponadto znajdują przedmioty podczas ekspedycji. Wzrasta zysk łączny.
      Więc nie wiem co tu mam tłumaczyć. Potrzebujesz dokładne cyferki od zysku łącznego? Ekspedycja to jest loteria, zawsze była i na tym polega wysyłanie ekspedycji.

      Jak to jest z tymi walkami z piratami/obcymi?
      Przecież widać, że spotkania z nimi zostały mocno zwiększone, żeby z ekspedycji nie płynęły pewne zyski? Nadal kłania się podstawowa zasada ekspedycji - LOTERIA. Albo zarobisz, albo stracisz, albo nie będzie żadnych zmian. Zwiększone walki z piratami mają za zadanie zrównoważyć większe zyski z powodu odkrywcy i pionierów. Nie trzeba być Einsteinem żeby to zauważyć...
    • @Void czy Ty w ogóle wiesz co to jest changelog i po co społeczność go potrzebuje przed wprowadzeniem zmian?

      @Smell my Farts nie twierdzę, że to źle że niektórzy nie kombinują, jednak gra opiera się na tym aby przechytrzyć drugiego, o czym napisałem :)
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Wiecie kto wypowiada sie przeciwko ?
      puszery cwaniaki i oszusty i przystrojone lewe konta teamu typu 3 postowy void ktory nie ma pojecia o czym pisze .
      Wprowadziliscie akutalizacje ktora posiada mase bledow , juz nawet nie chodzi o
      opisy klas czy co dana klasa robi i tak powazne bledy jak te z falanga czy polem wrakowym
      dla generala.Chodzi o najwieksza patologie jaka weszla do tej gry czyli RYNEK.
      I o niego sie wszystko rozbija , pozostale zmiany sa jak najbardziej fajne i na plus .
      Sensownym rozwiazaniem bylo by wyrzucenie tego calego rynku do kosza.
      Nie uregulowaliscie niczego.
      Nic nie wiadomo. Nie ma zadnych zasad.
      Tu jeden Go pisze ze mozna korzystac z rynku. Coma raz mowi ze rynek jest legalny
      drugi raz mowi ze zostana wyciagniete konsekwencje .
      A trzecie Go jak widac klamie i nie zna pojecia puszu .
      I co zrobicie jak tacy gracze wykorzystali juz dawno luke a po prostu beda rosnac powolutku przez dlugi czas?
      Tak jak pisalem do wymiany jestescie , nie macie czasu i checi zeby sie zajac wasza "praca"?
      to zrezygnujcie .
      Zasady musza byc jasne i to w kazdym aspekcie .
      Co wolno a czego nie wolno .
    • justvroum napisał(a):

      @Smell my Farts nie twierdzę, że to źle że niektórzy nie kombinują, jednak gra opiera się na tym aby przechytrzyć drugiego, o czym napisałem

      przechytrzyć, kombinować - ile osób tyle interpretacji

      ale racji nie można Ci odmówić
      Buc - inaczej cham, prostak, burak - może służyć też jako zamiennik dla slow: wafel, popapraniec, palant

      pis Pierd Oli My [SZAMBO] - Uni 18 :bicz:

      NOOB level PRO - jestem jak świeże gówno na Twoich białych sandałach ]:-D

      stary oGame ;(
      nowy game <X
    • Powtórzę z wczoraj.
      Ludzi nie denerwuje to, że weszły te czy inne aktualizacje, że są błędy - ok to też,ale w mniejszym stopniu.

      Ludzi wnerwia ta buta, arogancja, to że admini i moderatorzy ślepo się tu bronią nawzajem. Narażacie się tym samym na śmieszność. Ile jeszcze ludzi ma tu wkleić cytaty Arta i innych, żebyście zrozumieli, że popłynęliście jako team w tej sytuacji? Art raz nie może nic, potem jest Bogiem. Są jakieś zasady, potem wjeżdża tu jakiś pomarańczowy nick z info, że będą monitorować i żeby nie być pewnym, że nie będzie banów. Ludzie tłumaczą za Was info z zagranicznych forów, żeby się czegoś dowiedzieć itd itp. W rozmowie na argumenty merytoryczne nie macie szans. Nadal nic nie wiadomo, nie ma sensownych wytycznych co jest przekroczeniem zasad, a co nie. Trzeba grać na czuja. Koniec końców triumfalnie zbanujecie kogoś za handel 5 milionami paliwa, a zostawicie puszerkę z topki.
    • cerm3r napisał(a):

      Wiecie kto wypowiada sie przeciwko ?
      puszery cwaniaki i oszusty i przystrojone lewe konta teamu typu 3 postowy void ktory nie ma pojecia o czym pisze .
      Ależ ty jesteś geniusz zła. Zobacz sobie kiedy założyłem konto, bo podpowiem ci - nie wczoraj. Nie jestem żadnym adminem na lewym koncie. Po prostu podczas mojej kilkunastoletniej kariery w grze nigdy nie miałem potrzeby rejestrowania i udzielania się na żadnym forum związanym z grą, bo nie było mi to do niczego potrzebne. Nie jestem jakimś maniakiem ciągle pushującym swoje konto i oszukującym gdzie tylko się da, żeby później zajmować 1 miejsce i mieć taką flotę, że reszta uni może mi skoczyć. Ja sobie po prostu gram w wolnym czasie bo to lubię.
      Miło również, że zrównałeś mnie z puszerami i oszustami tylko dlatego, że nie jestem takim świrem. Gratulacje.

      Mówię wyłącznie w moim imieniu o tym, co widzę. Mi te zmiany bardzo się podobają, każdy dostał jakieś bonusy, mógł sobie wybrać jakie konkretnie korzyści będzie miał. Nawet jeśli jakieś szczegóły w klasach są zmieniane, to całość nadal jest zachowana i pomaga przy wybranym stylu gry. Tyle na ten temat.
    • @Void A jak Ci sie podoba to ze w obecnej chwili nie ma zadnych zasad i rynek lamie zasady gry?
      I nie ma stanowiska teamu w tej sprawie lub jest ono sprzeczne ze soba.
      I zgadzam sie z jednym klasy statki jak najbardziej na plus i nie tu jest problem mimo wielu bledow problem to rynek.Jesli grasz raz na jakis czas to pewnie tego nie wiesz .
      Mi naprzyklad nie podoba sie to ze lamane sa zasady gry . A jesli te zasady sie zmienily to prosze o tym nas poinformowac.
    • Nie używam rynku, bo tam są same bezsensowne oferty. Ewentualnie raz na jakiś czas sprzedam niepotrzebne statki z ekspedycji, kupię pioniery albo pełzacze i nic więcej. Chociaż nawet z zakupem czegokolwiek są tam problemy, bo stawki są po prostu za wysokie. Nie chcę kupować 1000 pełzaczy, pionierów czy 100 000 000 metalu, a tam są prawie tylko takie oferty. Ale jeśli dam zapytanie na coś bardziej realnego, to zwykle długo nie wisi. Ogólnie mi ten rynek pomógł pozbyć się nadmiaru statków, które były tylko przynętą do wlotu na planetę.
    • Void napisał(a):

      Nie używam rynku, bo tam są same bezsensowne oferty. Ewentualnie raz na jakiś czas sprzedam niepotrzebne statki z ekspedycji, kupię pioniery albo pełzacze i nic więcej. Chociaż nawet z zakupem czegokolwiek są tam problemy, bo stawki są po prostu za wysokie. Nie chcę kupować 1000 pełzaczy, pionierów czy 100 000 000 metalu, a tam są prawie tylko takie oferty. Ale jeśli dam zapytanie na coś bardziej realnego, to zwykle długo nie wisi. Ogólnie mi ten rynek pomógł pozbyć się nadmiaru statków, które były tylko przynętą do wlotu na planetę.
      Czyli Ty używasz narzędzia jakim jest rynek w sposób, który zapewne miał na myśli jego projektant/pomysłodawca w chwili pisania koncepcyjnego kodu.

      Lecz są ludzie, którzy poprzez zapętlanie zaniżonych ofert są w stanie wywindować swoje konta do chorych przyrostów poprzez przeklikanie kolejnych stron ofert na rynku i nic poza tym. Dochodzi do sytuacji, gdzie możesz zostać top 1 bez jakiejkolwiek gry, lecz poprzez wyłączne manipulacje cenowe. Brak widełek (lub jakieś nienaturalne widełki) tworzą z tych akcji zagranie nienaruszające regulaminu.
    • Zwykly przyklad ktory sam podales. Sam zauwazyles ze sa tam bezsensowne oferty
      np 1000 pelzaczy czy pionierow za 100 000 000 metalu , i teraz popatrz wystawia to naprzyklad konto top 10 a kupuje drugie konto (pies kot mama ktokowliek) bedace np w top 500 i w tym wypadku na koncie top500 zarabia konto top 10 .
      jak to sie ma do zasady puszu i widelek handlowych?
      poprawka :
      i to tylko jedna z wielu duzo gorszych patologi ktore oferuje rynek.
    • Leonidas napisał(a):

      Jak kupujesz samochód który ma 500 koni i może rozwijać prędkości 300km/h to Ci nikt nie powie że w Polsce takiej prędkości nie rozwiniesz bo nie ma takiej drogi proszę jeździć przepisowo i bezpiecznie i albo Cię policja złapie albo nie
      Ale na każdej drodze wiem, jak szybko mogę jechać. Są zasady, do których mam dostęp. Tu ich nie ma. Gdyby były, nie miałbym z tym problemu, że rynek pozwala mi na więcej, a zasady mnie ograniczają.

      Void napisał(a):

      Czytając kilkanaście stron tego tematu dochodzę do wniosku, że w większości przypadków sami jesteście sobie winni. Zamiast grać po prostu uczciwie to ciągle kombinujecie jak koń pod górkę.
      Zdefiniuj mi "po prostu uczciwie". Gra opiera się na rywalizacji, jeśli będę chciał sobie pobudować lub popatrzeć jak mi się deuter wydobywa, to włączę grę offline. A jeśli gra jest online, to zasady powinny być powszechnie znane i równe dla wszystkich. Dlatego gdy widzę, że ktoś ma duże przyrosty, to zastanawiam się jak je osiągnął. Jeśli dochodzę do wniosku, że odbyło się z wykorzystaniem handlu przez rynek, to wiem, że nastąpiła jedna z dwóch sytuacji:
      1) Gracz popełnił wykroczenie.
      2) Gracz zagrał uczciwie, a ja nie wykorzystałem okazji.

      Stąd moja prośba o doprecyzowanie zasad.

      Void napisał(a):

      Zastanówcie się najpierw nad własnym zachowaniem i podejściem do tej gry, zamiast cały czas jechać po administracji za karanie cwaniactwa.
      Cwaniactwa? Noż do cholery zagrałem przy niedzieli handlowej dokładnie tak, jak napisali. Nakazali zwrot na forum, mogłem przycwaniaczyć i nie zgłosić nic, poczekać na nakaz zwrotu surowców. Ale chcieli, żebyśmy zgłaszali, bo to uprości im pracę. No to przeliczyłem surowce i je oddałem. Strzał w stopę, ponieważ żaden z moich kontrahentów nie dostał nakazu :) Być może sprawa rozeszłaby się po kościach, a ja miałbym kilka kkk surowców więcej (wtedy ok. 10 % wartości konta). Cwaniak ze mnie, nie ma co...

      Void napisał(a):

      Mówicie że ktoś w tydzień od założenia konta jest na 1 miejscu we flocie na serwerze. Czy to jest normalne? Czego się taki gracz spodziewał? A no tak, "nagrody za pokazanie błędów". No i dostał nagrodę, na jaką zasłużył, to jest płacz o bana. Może gdyby działał wolniej i nie wyróżniał się z tłumu, to nikt nawet by go nie zauważył, ale po co zachować umiar? Lepiej lecieć na pałę ile tylko się da i później płakać że przecież nie zrobił nic złego.
      To "lecenie na pałę" miało pewien cel, a było nim wskazanie, że to nie jest drobny błąd, który na forum wskazałem na niskich liczbach, tylko exploit mogący poważnie zaburzyć równowagę na uniwersum.

      Void napisał(a):

      No ale oczywiście wszystkiemu winien jest Art. Bo przecież nie oszuści cały czas szukający i wykorzystujący wszystkie błędy i luki. Na jego miejscu też bym się już nie odzywał, bo z tak toksyczną społecznością nie ma sensu dyskutować.
      Tych luk i błędów ma po prostu nie być. Wskazujemy je, piszemy tickety, a gdy nie ma innej możliwości, rozciągamy błąd do granic absurdu, żeby ktoś się w końcu nim zajął. Bo GF wypuścił niedopracowany produkt.

      I co, mamy na wiarę przyjąć, że gdy my nie użyjemy błędu, to nikt go nie użyje? Nie, to nie jest dobra droga. Błędy trzeba naprawiać.

      A Artowi za dyskutowanie z nami akurat płacą. Musi być ktoś, kto odpowiada za produkt, kto przyjmuje zgłaszane reklamacje itd.

      Smell my Farts napisał(a):

      a co w tym złego ze niektórzy graja wg zasad, płaca wg 3:2:1, nie jeżdżą do "Turcji" ???
      ja gram bez dodatków (oprócz ołówka, kalkulatora i zegarka), bez anty (mam tylko to z ekspow) i będę grał póki mam frajdę
      wychodzę z założenia ze ludzie graja uczciwie no bo po kiego glomba kombinować dla kilku cyferek i obrazków, no [ciach] po kiego [ciach],
      Nie ma w tym nic złego.
      Graj jak masz ochotę.
      Twoje założenie jest błędne, ludzie nie grają uczciwie.

      Void napisał(a):

      Nie jestem jakimś maniakiem ciągle pushującym swoje konto i oszukującym gdzie tylko się da, żeby później zajmować 1 miejsce i mieć taką flotę, że reszta uni może mi skoczyć. Ja sobie po prostu gram w wolnym czasie bo to lubię.
      Jak rozumiem w piłkę grasz też nie po to, żeby wygrywać, tylko po to, żeby sobie pobiegać i pokopać?

      Rozumiem nawet grę dla rozrywki, niemniej jednak głównym motorem napędowym gier online jest rywalizacja. A ona musi się odbywać według określonych zasad, równych dla wszystkich.

      Lwica jest boska :)
    • to tylko gra :) nie zapominajmy o tym. @justvroum napisał wprost, iż polega ona na tym aby przechytrzyć drugiego. Jak on przechytrzył administrację widzimy, dostał bana :E
      Gra także nie polega na tym, aby szukać luk w grze i je wykorzystywać... Bo to prowadzi do anarchiiii !!!! Czego chce uniknąć admin sypiąc bany za takie podejście do gry :E
      Także wesołych świąt i mniej spiny
      :E
    • Szkoda Fatal że Ty niczego nie rozumiesz ;)
      Na moje wrzucili nową wersję przed nowym rokiem żeby wszyscy testowali bo za mało ludzi testowało wcześniej i nie mieli tyle zgłoszeń o błędach.
      No i ich wcale nie obchodzi że coś się wysypało bo liczy się kasa za AM o czym świadczą dwie promocje 50 % w krótkim czasie. Teraz kasa się zgadza więc po nowym roku zaczną naprawiać i pewnie jeszcze z miesiąc poczekamy :E
      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
    • Więcej takiego podejścia. Równie dobrze można zamienić OGame na ubieranki :D
      Przecież to jest gra stworzona z myślą o rywalizacji pomiędzy graczami, a nie oglądaniu swoich obrazków. A tam gdzie jest rywalizacja, potrzebne są przejrzyste zasady dla tej rywalizacji.

      Ogólnie w grach ze społecznością i o społeczność opartych takie zasady są potrzebne. No chyba, że uznajemy, że GF tworzy nowy, lepszy standard.
    • są zasady bynajmniej tak mi sie wydaje. Szukanie luk w grze i ich wykorzystywanie to łamanie zasad czy nie ?????
      W zasadach gry jest napisane, iż nie można mieć multi kont, słabsze konto nie może wspomagać silniejszego itd. A każdy wie, że jeden gracz posiada z 3-4 konta wspomagające, moonówki, puschówki i co???? I gra spokojnie bez bana, czyli wedle nomenklatury @justvroum znalazł lukę w grze ???? Czy nie??? Hmmm ????

      :E