Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • powiem inaczej wycofajcie rynek bo generuje w tej formie same problemy .. ja anomali jakie sam zauwazylem czesto nie umiem powtózyc i nie wiem jak powstaly .. moze jaram za duzo i wszystko mi sie wydaje, a ryzykowac banami nie moge by bawic sie w jakies petle na rynku .. moim zdaniem im lepszy matematyk tym szybciej rozkmini rynek ale ludzie donosza mi o takich rzeczach na priv ze juz mnie nic nie zdziwi ... albo dajcie stanowisko ze gra zminia sie w bierz co chcesz

      @Art a ty grałes w rynek ? czy ekspy tylko puszczasz XD grasz w to badziewie wogle jeszcze ? jak sie nie zna na czyms a ogame ewoluowalo to moze ogranicz sie do edytowania forum
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • Apofis napisał(a):

      ale cios antynazista napisał(a):

      powiem inaczej wycofajcie rynek bo generuje w tej formie same problemy
      musieli by dać każdemu możliwość budowania nowych statków, wtedy można wywalić rynek inaczej to nie ma sensu.
      A dlaczego każdy MUSI mieć statki trzech rodzajów? Naprawdę nie mogą pozostać unikalne? Ew. pełzacze dla wszystkich i po sprawie.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • To rzeczywiscie - bez sensu zostawiać rynek tylko dla trzech statków - więc umożliwić kupienie w stoczni, ale zwiekszyć bonus klasowy per jednostka - a rynek do kosza. Ale tego nie doczekamy - to niestety pewne. Więc jak to Art pisał - przyzwyczajcie się do nowej rzeczywistości (pushowania).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @Art @smoki i cały team.
      Czy jako operatorzy gry ogarniacie w ogole temat ?
      Bo to już żałosne sie wszystko zrobiło, nawet na tickety od tygodnia nie odpowiadacie.
      Zezwoliliście na legalne się pushowanie, obniżyliście szanse na trafienie czegokolwiek z ekspedycji a rynek zostawiliście
      Jak zwykle na pomyslach waszych-gf traca tylko uczciwi gracze...
      śmiech na sali z tym wszystkim.
    • Elkanen napisał(a):

      imgur.com/lRWZ543

      @Ruda Twoi sojusznicy pieknie wykorzystuja buga na ekspach jakie daje klasa odkrywcy i cudowny wynalazek w postaci rynku. Skomentujesz te cudowne farmingi czy skulisz ogon po sobie i zrobisz to co potrafisz najlepiej czyli skasujesz tego posta?
      To nie bug, to zaleta klasy, którą nikt nie przemyślał tam na wyższych szczeblach. (jeśli chodzi o walki z piratami/obcymi)
    • Obie strony na tym zarabiają, kumpel bo dostaje więcej a ja zaoszczędzam na budowie.
      To nie musi być jednorazowa transakcja

      Bardzo możliwe że osoby z którymi miałbym handlować miałyby mniej punktów ode mnie.
      Tylko pytanie czy to nie będzie rozumiane jako push, ponieważ te statki będą sprzedawane poniżej ich ceny, ale ciągle powyżej wartości.
    • Moje sondy też poszły do gracza wyżej w rankingu. Na razie handel statkami przez rynek jest w pełni legalny (po to zostały ustalone widełki cenowe). Prewencyjne bany poszły za trochę inne działanie, które zostało już ograniczone do minimum.
      A jak mimo wszystko masz jakieś obawy, to nie kupuj wszystkiego za jednym zamachem i nie wbijaj od razu do TOP10 flot :P
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • jibrill napisał(a):

      je sondy też poszły do gracza wyżej w rankingu. Na razie handel statkami przez rynek jest w pełni legalny (po to zostały ustalone widełki cenowe). Prewencyjne bany poszły za trochę inne działanie


      Rynek to miejsce gdzie się kupuje i sprzedaje, dokonywane są transakcje kupna i sprzedaży z definicji, a nie rozkminiania od jakiego gracza kupuje czy sprzedaje, bo oferty uciekną. Istny bezsens był by gdybyśmy musieli sprawdzać ranking kto ile ma pkt jeszcze.

      bastard napisał(a):

      Bardzo możliwe że osoby z którymi miałbym handlować miałyby mniej punktów ode mnie.
      Tylko pytanie czy to nie będzie rozumiane jako push, ponieważ te statki będą sprzedawane poniżej ich ceny, ale ciągle powyżej wartości.
    • Skoro nawet nie masz prawa wyboru komu sprzedajesz, a wszystko dzieje się automatycznie, to nie powinno być problemu. Choć pewny nie może być nikt, widząc co się tu odwala. ;)

      btw - da się zobaczyć kto ode mnie coś kupił? Siadam sobie do gry (nie było mnie i dokonał się handel), odbieram coś z rynku, ale na żadnym etapie nie widzę kto był kupcem.
    • Apofis napisał(a):

      Nonick napisał(a):

      btw - da się zobaczyć kto ode mnie coś kupił? Siadam sobie do gry (nie było mnie i dokonał się handel), odbieram coś z rynku, ale na żadnym etapie nie widzę kto był kupcem.
      Ja nie widzę, żeby się dało zobaczyć. Więc chyba nie.
      Wyłapanie na podglądzie flot skąd leci transport jest chyba jedyną możliwością.
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • Apofis napisał(a):

      Nonick napisał(a):

      btw - da się zobaczyć kto ode mnie coś kupił? Siadam sobie do gry (nie było mnie i dokonał się handel), odbieram coś z rynku, ale na żadnym etapie nie widzę kto był kupcem.
      Ja nie widzę, żeby się dało zobaczyć. Więc chyba nie.
      Podobno za handel na rynku nie ma banow. PODOBNO :) warto wiedzieć na uni jakie powiązania są między kontami i patrzeć dokładnie na oferty sprzedaży. Wiadomo, że jak kupisz coś co nie łapie się w przelicznikach w handlarzu to może się okazać, że coś komuś się odwidzi po Nowym Roku i zaczną się dochodzenia, kto, komu, ile, dlaczego. GO ackra pisał wczoraj, że za handel na rynku nie ma banow. Jego post jednak został skasowany więc coś pewnie wisi w powietrzu :P
    • Elkanen napisał(a):

      dokładnie na oferty sprzedaży. Wiadomo, że jak kupisz coś co nie łapie się w przelicznikach w handlarzu to może się okazać, że coś komuś się odwidzi po Nowym Roku i zaczną się dochodzenia, kto, komu, ile, dlaczego. GO ackra pisał wczoraj, że za handel na rynku nie ma banow. Jego post jednak został skasowany więc coś pewnie wisi w powietrzu
      To by było chore skoro są takie przeliczniki bo odkrywcy często sprzedają tanie statki znalezione na ekspedycji itd.
      Skąd niby mam widzieć jeszcze jakie są przeliczniki w handlarzu ahhaa śmich na sali
      Może jeszcze mam wiedzieć jaka pogoda jest w Tanzanii żeby kupić statki
      Jak bym miał tyle zmiennych sprawdzać statystki gracza handlarz jeszcze co może frytki do tego Rynek nie miał by sensu :ocb:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • 4 hours ago
      New
      #1
      Hello commanders!

      Today we will update the PTS game rounds with the version 7.1.0-rc16.
      This version includes several critical fixes for the marketplace.
      Bóg przez duże B nigdy nie odwiedził tej planety jakojednostka. Bóg przez duże B jest we wszystkich rzeczach. Wymacie do czynienia tylko z bogami przez małe b, którzy chcą (ichcieli) być wielbieni i chcieli was zastraszyć....Wszystko co istnieje jest NajwyższymStwórcą w Jego drodze. (Zwiastuni Świtu - Barbara Marciniak)
    • Apofis napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      dokładnie na oferty sprzedaży. Wiadomo, że jak kupisz coś co nie łapie się w przelicznikach w handlarzu to może się okazać, że coś komuś się odwidzi po Nowym Roku i zaczną się dochodzenia, kto, komu, ile, dlaczego. GO ackra pisał wczoraj, że za handel na rynku nie ma banow. Jego post jednak został skasowany więc coś pewnie wisi w powietrzu
      To by było chore skoro są takie przeliczniki bo odkrywcy często sprzedają tanie statki znalezione na ekspedycji itd.Skąd niby mam widzieć jeszcze jakie są przeliczniki w handlarzu ahhaa śmich na sali
      Może jeszcze mam wiedzieć jaka pogoda jest w Tanzanii żeby kupić statki
      Jak bym miał tyle zmiennych sprawdzać statystki gracza handlarz jeszcze co może frytki do tego Rynek nie miał by sensu :ocb:
      Była już bardzo podobna sytuacja. Handlowa niedziela. I kto miał wtedy na tym skorzystać to skorzystał. Teraz jest podobnie a nawet zaryzykuję stwierdzeniem, że jest gorzej. Ale jak już pisali co niektórzy, jest ok bo team i regulamin gry na to pozwala przecież. Porażka i tyle moim zdaniem i pewnie nie tylko ja wychodzę z takiego założenia.
    • Magiczne mnożenie surowców się ukróciło. A co do pushu, to nie jest to kwestia techniczna, tylko kwestia Zasad Gry, względnie ich interpretacji. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby Team dokładnie opisał, co można, czego nie można.

      Przykładowe pytania:
      1. Czy wobec aktualnych zasad rynkowych sieci kont (wspomagających konto główne poprzez sprzedawanie tanich surowców) nadal są legalne?
      2. Czy mogę kupować deuter taniej niż za 1:1,5:2,5 od kont słabszych punktowo?
      3. Czy mogę handlować przez rynek na zasadzie wahadła, tzn. kupić od gracza A deuter po 1:1,05 za kryształ, następnie sprzedać mu kryształ za deuter po 1:1,32, względnie zapętlić?
      4. Czy mogę kupić od gracza słabszego punktowo deuter po 1:1,05 za kryształ i metal za kryształ po cenie minimalnej, a następnie poprosić go o zbudowanie sond i kupić je od niego po cenie minimalnej?
      5. Czy mogę kupować od kont słabszych punktowo statki poniżej ich wartości nominalnej?
      6. Czy mogę kupować od kont słabszych punktowo przedmioty po cenie minimalnej?

      Lwica jest boska :)
    • Apofis napisał(a):

      7.1.0. -rc16

      rynek metal deuter przelicznik gruby - za 100 metalu można żądać od 137 do 397 jednostek deuteru

      itd. myślę, że zmiany na O_O ... sobie do powiedźcie sami

      po prostu deuterium straciło na wartości ;(
      Źródło? Bo wygląda to trochę tak, jakby zaczęło do nich docierać, że rynek działa nie całkiem tak, jak w ich wizjach, ale nie wiedzą dlaczego :D
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • buleon napisał(a):

      Magiczne mnożenie surowców się ukróciło. A co do pushu, to nie jest to kwestia techniczna, tylko kwestia Zasad Gry, względnie ich interpretacji. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby Team dokładnie opisał, co można, czego nie można.

      Przykładowe pytania:
      1. Czy wobec aktualnych zasad rynkowych sieci kont (wspomagających konto główne poprzez sprzedawanie tanich surowców) nadal są legalne?
      2. Czy mogę kupować deuter taniej niż za 1:1,5:2,5 od kont słabszych punktowo?
      3. Czy mogę handlować przez rynek na zasadzie wahadła, tzn. kupić od gracza A deuter po 1:1,05 za kryształ, następnie sprzedać mu kryształ za deuter po 1:1,32, względnie zapętlić?
      4. Czy mogę kupić od gracza słabszego punktowo deuter po 1:1,05 za kryształ i metal za kryształ po cenie minimalnej, a następnie poprosić go o zbudowanie sond i kupić je od niego po cenie minimalnej?
      5. Czy mogę kupować od kont słabszych punktowo statki poniżej ich wartości nominalnej?
      6. Czy mogę kupować od kont słabszych punktowo przedmioty po cenie minimalnej?
      moim zdaniem nie ma lepszego kandydata na SGO niż Ty. Wcale nie żartuje
    • Co do magicznego mnożenia surowców i floty to już kilka dni po akcji wruma na różnych uni nagle się pojawiają jakieś top1 na wcześniej nie znanych kontach xd a to tylko wierzchołek bo ile jest surowca przemielonego bez przyznania się do tego na boardzie? :) Odpowiedzcie sobie sami
      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
    • Jak ktoś zobaczył bana dla Wruma - to teraz siedzi cicho z zasobami - wyda je za miesiąc, dwa, stopniowo. A @Art z Teamem nie mają pewnie nawet wglądu do logów rynku, aby zobaczyć kto z kim handlował i ile było transakcji mnożących deuter. I tak pięknym błędem połowa uni zostanie załatwiona :) Ale ciągle nie ma przecież nic złego w rynku, a wszystkie narzekania "Rynek to siedlisko patologii" - to tylko marudzenie słabych graczy.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon