Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • KrzysDRJ napisał(a):

      Dobra to teraz tak... biore sobie dwóch ziomków nazwijmy ich A i B... Obaj skupują dex od swoich sojuszy. Potem A skupuje dex od B i sprzedaje mi 1kkk dexu za 1kkk mety. Ja potem sprzedaje dex do b za 3kkk mety.... W ten sposób dalej w obrocie mam mete i dex przy czym oni grając na botach zbierają dla mnie surke i po 4 rundach w obrocie mamy 4kkk dexu za który zapłaciłem 4kkk metalu a sprzedam go do B za 9kkk metalu i 2kkk krisu tak?
      Pełen legal. Brak obostrzeń. Zero banów. Ale autooferta na takie śmieszne ilości może popsuć wasz misterny pomysł.

      To lepiej pozbierac już i kupować dla przykładu (oczywiście nie ma odzwierciedlenia do rzeczywistości bo jak wiadomo Cygan lub odkrywca dają większe zyski) wymiana na rynku 80mld deuteru za 80mld metalu.

      Mało możliwe?

      To zobaczysz na własne oczy w ciągu najbliższego miesiąca.
    • ackra napisał(a):

      Lepiej nie kombinować bo może to mieć konsekwencje.
      Czyli co? Dajemy Wam legalne i jakże sprawdzone narzędzie do systemowego pushu, ale będziemy patrzeć i bić po łapkach jak kogoś złapiemy (tylko na czym skoro wszystko systemowo działa)? Przecież wszyscy wiedzą kogo łapiecie i w jakich sytuacjach. Jak ktoś siedzi w topce, opłaca swój abonament w antymaterii to jeszcze kawę zaparzycie, a ścigać będziecie zwykłych graczy na pokaz. ;)
    • entro napisał(a):

      KrzysDRJ napisał(a):

      Dobra to teraz tak... biore sobie dwóch ziomków nazwijmy ich A i B... Obaj skupują dex od swoich sojuszy. Potem A skupuje dex od B i sprzedaje mi 1kkk dexu za 1kkk mety. Ja potem sprzedaje dex do b za 3kkk mety.... W ten sposób dalej w obrocie mam mete i dex przy czym oni grając na botach zbierają dla mnie surke i po 4 rundach w obrocie mamy 4kkk dexu za który zapłaciłem 4kkk metalu a sprzedam go do B za 9kkk metalu i 2kkk krisu tak?
      Pełen legal. Brak obostrzeń. Zero banów. Ale autooferta na takie śmieszne ilości może popsuć wasz misterny pomysł.
      To lepiej pozbierac już i kupować dla przykładu (oczywiście nie ma odzwierciedlenia do rzeczywistości bo jak wiadomo Cygan lub odkrywca dają większe zyski) niż wymiana na rynku 80mld deuteru za 80mld metalu.
      Dla mnie powinien zostać przelicznik stały np 2,7:1,7:1 i taki sam przekicznik powinien dawać handlarz a odchylenia powinny być tak jak pisał @Art maksymalnie 0,3 czyli 1,9:1,2:1<—>3,5:2,2:1 i handlarz powinien dawać standard 2,7:1,7:1 bez innych przelicznikow
    • wiec tak @Art
      taki przykladzik
      niemcy otwieraja nowy butik z warzywami np kaufland , otwarte jest calodobowo, nie ma tam zadnych pracownikow ,za to duzo towaru w tym butiku .
      w butiku nie ma wlasciciela
      przy wejsciu jest koszyk zeby placic za towary ,oczywiscie tyle ile sie powinno i teraz tak
      wchodzi niemiec do calodobowego butiku robi zakupy i placi naleznosc za produkty do koszyczka , a po chwili przychodzi polak albo i 2ch polakow , bierze towar a przy wyjsciu czeka go mila niespodzianka otorz koszyczek z talarami , ktory rowniez sobie bierze .
      tak dziala wasz wspanialy rynek. niezly dzbany to wymyslily .
      jedno wielkie puszerstwo teraz bedzie , tyle w temacie i nieiwem jak sobie to ogarniecie

      "ten wspanialy produkt jak rynek"
      cieszyc moze tylko takiego puszera jak majs , co zreszta widac wyzej.
      pozatym za co wy kogokolwiek chceecie karac za kozystanie z rynku ktory sami daliscie?
      i za handel z ludzmi? haha nie badzcie smieszni . zalegalizowaliscie pusze
      cieakwe jak inne spolecznosci miedzynarodowe na to zareaguja , bo na was nie ma co liczyc pewnie w tej kwesti.
    • Wydaje mi sie ze jednym z możliwych rozwiazan eliminujacych push na rynku bedziwme jakis rodzaj przedsionka, w którym oferta bedzie wisiala np 2h zanim wskoczy na wlasciwy rynek i w tym przedsionku juz bedzie widoczna dla wszystkich. Ale to proteza a nie rozwiazanie systemowe.

      Sztywniejsze przeliczniki sa chyba najlepszym rozwiazaniem.

      Najbardziej mnie wk... to ze zmiany i tak beda, ale iles tam osob sie upasie wcześniej.
    • entro napisał(a):

      Pełen legal. Brak obostrzeń. (...)
      Mało możliwe?

      To zobaczysz na własne oczy w ciągu najbliższego miesiąca.

      Powiem tak, później art edytuje jakiś post i wpisze tam, że takie działania są niezgodne z zasadami i wpakuje bany albo karze wyrównać przeliczniki.

      Co nie było takiego przypadku już ??
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • ale cios antynazista napisał(a):

      jest jeszcze temat kont zgloszonych na wspolny ip ...
      np mam autooferte (zlodziejska po minialu na gs )
      czy rynek blokuje autooferety z tego samego ip ?

      w to sie jeszcze nie zagłebialem XD jak bedzie wygladac

      Ja mam w domu 2 rozne urządzenia i 2 dostawcow internetu (2 ip, 2 urzadzenia) nawet zgłaszac nic nie musze.....nie wykorzystuje tego tego bo nie chce mi sie tak grac.....ale mozliiwosci sa ogromne z tym rynkiem
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • KrzysDRJ napisał(a):

      Dla mnie powinien zostać przelicznik stały np 2,7:1,7:1 i taki sam przekicznik powinien dawać handlarz a odchylenia powinny być tak jak pisał @Art maksymalnie 0,3 czyli 1,9:1,2:1<—>3,5:2,2:1 i handlarz powinien dawać standard 2,7:1,7:1
      Razem z ciosem i innymi graczami starszej daty, co zęby zjedli na tej grze lobbowalismy za takimi rozwiązaniami.
      Przez 4 miesiące. Słownie cztery. Nie zostało zrobione w tej sprawie absolutnie nic. Szczątkowe informacje. Niektóre pisane na kolanie, aby doszczętnie nie być biernym. Całkowicie błędne i nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości.

      Po czterech miesiącach dostaliśmy NIC i nowe narzędzie do budowania kont bez tych śmiesznych klas. Od samego początku głównym problemem był rynek i statek w klasie generała. Statek wymazali gumką. Ale gumki już zabrakło na inny świetny pomysł.
    • ale cios antynazista napisał(a):

      jest jeszcze temat kont zgloszonych na wspolny ip ...
      np mam autooferte (zlodziejska po minialu na gs )
      czy rynek blokuje autooferety z tego samego ip ?

      w to sie jeszcze nie zagłebialem XD jak bedzie wygladac

      a w glowie rodza sie kolejne pomysly/problemy XD
      Cios.. Oni nie rozkminili o co chodzi w handlowej niedzieli przez dwa lata, a Ty oczekujesz że zostało stworzone narzędzie systemowe eliminujące oferty swojej złotej rybki, psa Burka lub kota Filemona, którzy akurat mieli ochotę odsprzedać Ci 10tyś gsow po minimalu?
      A najśmieszniejsze jest to, że Uni widząc ofertę nie może nic zrobić bo nie ma tyle surowców żeby ją przebić.
    • entro napisał(a):

      A najśmieszniejsze jest to, że Uni widząc ofertę nie może nic zrobić bo nie ma tyle surowców żeby ją przebić. Pajace to mało powiedziane.
      i tu dales ciekawy pomysl
      na licytacje oferty kto da wiecej przez np kilka h * w nocy miejszy ruch ryzyko mniejsze ale uczciwie ..i problemy zginely chyba
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Swoja droga, odkrywca, forum GB:


      here's an approximate fleet you would have after 18.2k expos (50 per day over a year)

      1,614,600 light fighter
      358,800 heavy fighter
      206,310 cruiser
      48,438 battleship
      75,348 battlecruiser
      55,614 bomber
      21,528 destroyer
      53,820 reaper
      161,460 pathfinder
      861,120 small cargo
      1,004,640 large cargo
      3,946,800 probe

      how is the current formula not an issue? piink
    • Nadal będzie problem. Rozbija wtedy floty na małe cząsteczki i małymi partiami wywozic będą konta. Mają czas. Nie latają. To jedyne co umieją. A ta aktualizacja daje im pole do popisu. Tutaj musi być sztywny przelicznik. Bat, który te gnidy będzie trzymał na krótkiej smyczy. Inaczej będzie gorzej niż w handlowa niedzielę. Teraz będzie to legalne.
    • LA PUTIN LABAMBA napisał(a):

      Swoja droga, odkrywca, forum GB:


      here's an approximate fleet you would have after 18.2k expos (50 per day over a year)

      1,614,600 light fighter
      358,800 heavy fighter
      206,310 cruiser
      48,438 battleship
      75,348 battlecruiser
      55,614 bomber
      21,528 destroyer
      53,820 reaper
      161,460 pathfinder
      861,120 small cargo
      1,004,640 large cargo
      3,946,800 probe

      how is the current formula not an issue? piink
      Ciekawy temat bo zwykle bierzemy pod uwage zdobywane surowce na expach,a tu widać ze bonus tez tyczy sie zdobywanych flot.Jka wpadalo obecnie np 200 DT to teraz wpadnie x21?
      UNI 3 - Lord Beliar (top 10) niezezłomowany :D ,kariera zakończona
      Uriel/Xanthus - po dłuuuuugiej przerwie zajrzałem ponownie do Ogama,tym razem bardziej w eko - Infiminium
    • bo co tam sklepik z towarami oni maja czas
      teraz zajmuja sie parkingiem przed butikiem tak zeby dobrze oplaty parkingowe byly pobierane . a tam towary w sklepie panie kogo to obchodzi.

      @Art jak wam sie w tym teamie "ryneczek" podoba :E :E :E

      brawo gf po raz kolejny mnie nie zawiedliscie , otrzymujecie dozywotni tytul dzbanow roku
    • wampek napisał(a):

      @Art powtórzę pytanie bo uważam je za dość istotne... czy przeliczniki u handlarza będą w jakikolwiek sposób zależne od tych na rynku?
      nie.

      Przy okazji dowiedziałem się ważnej rzeczy: współczynnik na rynku na istniejących już serwerach będzie ustalony na: 2.5:1.5:1 i nie będzie podlegał zmianom (nie dotyczy Ledy)
      Przy tworzeniu oferty lub odpaleniu wyszukiwania, będzie można zobaczyć oferty w zakresie +/- 30%
    • Znając Twoje decyzję najpierw to chce zobaczyć.

      ale cios antynazista napisał(a):

      cos na ostatnio chwile by ostudzic nasze wqurwienie ???panie @Art dziekujemy
      Poczekaj cios. To, że tak napisał to nie znaczy, że tak będzie. Wymieniać można bez końca. Zobaczymy wieczorem.


      cerm3r napisał(a):

      @Art czyli co wczesniej mowiles ze przeliczniki u handlarza beda sie zmieniac w zaleznosci od rynku teraz twierdzisz ze NIE :P to w koncu jak? tak czy nie ? :E :E :E
      Musiał zrozumieć. Ja jestem już przyzwyczajony. Ty nie jesteś?
      Poczekamy do wieczora to się przekonamy czy jest przelicznik. Na ten moment nie wierzę w ani jedno słowo.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez entro ().

    • Art napisał(a):

      wampek napisał(a):

      @Art powtórzę pytanie bo uważam je za dość istotne... czy przeliczniki u handlarza będą w jakikolwiek sposób zależne od tych na rynku?
      nie.
      Przy okazji dowiedziałem się ważnej rzeczy: współczynnik na rynku na istniejących już serwerach będzie ustalony na: 2.5:1.5:1 i nie będzie podlegał zmianom (nie dotyczy Ledy)
      Przy tworzeniu oferty lub odpaleniu wyszukiwania, będzie można zobaczyć oferty w zakresie +/- 30%
      to ciekawe bo na rynku na u1 UK po aktualizacji mamy ofertę np 28kk deu za 18kkmety :)
    • Art napisał(a):

      wampek napisał(a):

      @Art powtórzę pytanie bo uważam je za dość istotne... czy przeliczniki u handlarza będą w jakikolwiek sposób zależne od tych na rynku?
      nie.
      Przy okazji dowiedziałem się ważnej rzeczy: współczynnik na rynku na istniejących już serwerach będzie ustalony na: 2.5:1.5:1 i nie będzie podlegał zmianom (nie dotyczy Ledy)
      Przy tworzeniu oferty lub odpaleniu wyszukiwania, będzie można zobaczyć oferty w zakresie +/- 30%
      cos na ostatnio chwile by ostudzic nasze wqurwienie ??? tylko czy to miedzynarodowe czy twoja inicjatywa tylko w pl?
      panie @Art dziekujemy
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Art napisał(a):

      wampek napisał(a):

      @Art powtórzę pytanie bo uważam je za dość istotne... czy przeliczniki u handlarza będą w jakikolwiek sposób zależne od tych na rynku?
      nie.
      Przy okazji dowiedziałem się ważnej rzeczy: współczynnik na rynku na istniejących już serwerach będzie ustalony na: 2.5:1.5:1 i nie będzie podlegał zmianom (nie dotyczy Ledy)
      Przy tworzeniu oferty lub odpaleniu wyszukiwania, będzie można zobaczyć oferty w zakresie +/- 30%
      Super że się dowiedziałeś i że sie tym z nami dzielisz.Ale dlaczego tak późno,ponoć upek jest juz wgrywany a my dowiadujemy sie o takich rzeczach można powiedziec po fakcie.Ile jeszcze takich niespodzianek nas czeka,ile jeszcze rzeczy na temat klas nieoztsalo dopowiedzianych o których byc moze srogo się przekonamy.
      UNI 3 - Lord Beliar (top 10) niezezłomowany :D ,kariera zakończona
      Uriel/Xanthus - po dłuuuuugiej przerwie zajrzałem ponownie do Ogama,tym razem bardziej w eko - Infiminium
    • @Art,
      tak przy okazji się zapytam o te ekspedycje:
      możesz się zapytać o wzór dla odkrywcy i dla reszty klas?
      Z tego co słyszę, odkrywca ma [base loot] * [eco uni] * 1.5 * 2 (pionier)
      problem jest z innymi klasami. Opcje są takie:
      [base loot] * [eco uni] * 0.5 * 2 (pionier)
      albo
      [base loot] * 2 (pionier)
      Która z tych formuł jest poprawna?
    • @Art czyli co wczesniej mowiles ze przeliczniki u handlarza beda sie zmieniac w zaleznosci od rynku teraz twierdzisz ze NIE :P to w koncu jak? tak czy nie ? :E :E :E czy moze i tak i nie :E
      wydaje mi sie i i pewnie nie tylko mi ze niemiaszki dopiero teraz ogarnely jak ten rynek psuje gre .
      i na koniec moze najpierw sobie to ogarnijcie u siebie a dopiero potem wprowadzajcie ten
      "wysmienity pomysl" na serwery , bo jak widze to nawet aktualizacji nie potraficie zrobic porzadnie i w terminie (co w sumie jest dobre bo im pozniej te dziadostwo wejdzie tym lepiej . a gdzie tam jakies zasady regulamin a po co nam to - najwazniejsza zasada u was jest taka
      jak sobie postanowimy tak bedzie i tyle i nic innego sie nie liczy .

      porazka i niezly burdel
    • ale cios antynazista napisał(a):

      cos na ostatnio chwile by ostudzic nasze wqurwienie ???
      panie @Art dziekujemy
      Nie chwal dnia przed zachodem :P i panuj nad językiem :D

      KrzysDRJ napisał(a):

      Art napisał(a):

      wampek napisał(a):

      @Art powtórzę pytanie bo uważam je za dość istotne... czy przeliczniki u handlarza będą w jakikolwiek sposób zależne od tych na rynku?
      nie.Przy okazji dowiedziałem się ważnej rzeczy: współczynnik na rynku na istniejących już serwerach będzie ustalony na: 2.5:1.5:1 i nie będzie podlegał zmianom (nie dotyczy Ledy)
      Przy tworzeniu oferty lub odpaleniu wyszukiwania, będzie można zobaczyć oferty w zakresie +/- 30%
      to ciekawe bo na rynku na u1 UK po aktualizacji mamy ofertę np 28kk deu za 16kk mety :)
      UK jest zbugowane :P Tyle wiem :D Mają to tam poprawić.

      cerm3r napisał(a):

      @Art czyli co wczesniej mowiles ze przeliczniki u handlarza beda sie zmieniac w zaleznosci od rynku teraz twierdzisz ze NIE
      Bo tak było, ale zostało to skorygowane jeszcze na PTSach: board.en.ogame.gameforge.com/i…33-merchant-ratio-change/
    • @'art a co z flotami ktore maja w sobie np rożne surowce, czy jesli chce kupic np GS za metal, która ma w sobie metal, kryche i deut, jak bedzie liczona taka oferta. Krycha i deut przeliczana na metal czy dalej bedzie mozna kupić GS za 10kk metalu
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)