Wersja 7.x - dyskusja

• Ja proponuję rzucić ten temat już w pi... I poprosić Arta, żeby jednak nie dawał nam informacji o aktualizacjach tego bubla. Niech pokażą dopiero finalną wersję. Bo zmiany zmian zostały zmienione i każda klasa wygląda o 180 stopni inaczej, niż na początku. Od fazy intrygującego podekscytowania aż po obecną żenadę i wstyd :)
    • Dokładnie, brandzlujecie się tutaj jak przekupki na targu ;)
      Zrobią, wybierzecie i po temacie ; )
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...
    • NowyLepszyYossarian wrote:

co to znaczy pole wrakowe przy atakowaniu? Chodzi o zbiorke tymi reaperami?
      Nie. Chodzi o to, że jak ktoś ma klasę Generał i leci flotą na atak i wraz z tą flotą leci przynajmniej 1 rozpruwacz a flota zostanie ci podczas twojego atakowania zniszczona albo w części rozwalona to część z utraconej twojej floty wraca na Dok kosmiczny to twojej planety w jakimś procencie.
    • @Starrk,
      Wszystko byłoby super, gdyby otagowali Lede jako serwer testowy, a nie jako pełno prawny produkt :)
      W dodatku, popatrz sobie na janice org, czy Librę de (chyba to była Libra). Oni mają tam już swoje rozwinięte konta, a teraz klasy zmieniają się co chwilę (nie wspominając o błędach gry). Ciekawy czy dostaną jakieś odszkodowanie ?(
    • Das140 wrote:

@Starrk,
      Wszystko byłoby super, gdyby otagowali Lede jako serwer testowy, a nie jako pełno prawny produkt :)
      W dodatku, popatrz sobie na janice org, czy Librę de (chyba to była Libra). Oni mają tam już swoje rozwinięte konta, a teraz klasy zmieniają się co chwilę (nie wspominając o błędach gry). Ciekawy czy dostaną jakieś odszkodowanie ?(
      Dostaną zniżkę na antymaterię.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Apofis wrote:

Pole wrakowe przy atakowaniu W klasie Generał fajna sprawa. Ta klasa dostała trochę bonusów prędkość 100%, zużycie dex -25 % mniejsze, floty +2 no trochę jest badania bojowe +2.

A zbieracza zmniejszono bonusy zabrano floty +2, pełzacze dają mniej %, jest tylko mniejszy koszt opłaty rynkowej,

z ogólnych : bombowce wolniejsze 4000 zamiast 5000.

No odkrywca to z 400 % do 2% - bez komentarz. :D

Co wybieracie?
      wybralem olanie tej gry. najlepsza opcja- goraco wszystkim polecam:)

Muniek wrote:

"Usunięto bonus klasy Odkrywcy na ekspedycjach za Antymaterię"

Jak to ZA antymaterie ?
      Tzn antymateria nie jest zbierana w wiekszych ilosciach juz ?
      powiem ci tak. albo tlumaczenie jest zwalone albo GF sam nie wie co pisze bo to zdanie nie ma kompletnie sensu.

sory @Art, nie wiem skad ty to tlumaczysz i jak ale jak przeczytalem liste "aktualizacji" to polowy rzeczy niezrozumialem co tak naprawde zmieniono i co autor mial namysli w danym punkcie
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

The post was edited 1 time, last by KissOfTheDragoon ().

• Jeszcze trochę i okaże się, że z zapowiadanej rewolucji będzie mały pierd. Ktoś dostanie 2% do wydobycia, inny 2% do farmienia, ktoś inny 5% szybszą flotę. A jedyne co uda się skutecznie wprowadzić - to nowe, piękne narzędzie do legalnego pushu.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Jak dla mnie zmiany na plus. Powinni tylko zmienić, żeby zbieracz miał 50% więcej wydobycia z pełzaczy przy mniejszej ilości kopalni. Zamiast współczynnika 8 dał bym 10, 11 lub nawet 12. Daje to odpowiednio 166, 151, 138 kopalni.

138 kopalni wydaje się OK. Jest to wyzwanie na lata, ale realne do osiągnięcia. Daje to eko np. 50/42/46.

The post was edited 3 times, last by spirycik ().

• spirycik wrote:

Jak dla mnie zmiany na plus. Powinni tylko zmienić, żeby zbieracz miał 50% więcej wydobycia z pełzaczy przy mniejszej ilości kopalni. Zamiast współczynnika 8 dał bym 10, 11 lub nawet 12. Daje to odpowiednio 166, 151, 138 kopalni.
      Może będzie można za anty sobie indywidualnie zwiększać

Albo np. za anty będzie możliwość zwiększenia wydobycia z 0,02 na 0,03 :D

The post was edited 1 time, last by Apofis ().

• Apofis wrote:

spirycik wrote:

Jak dla mnie zmiany na plus. Powinni tylko zmienić, żeby zbieracz miał 50% więcej wydobycia z pełzaczy przy mniejszej ilości kopalni. Zamiast współczynnika 8 dał bym 10, 11 lub nawet 12. Daje to odpowiednio 166, 151, 138 kopalni.
      Może będzie można za anty sobie indywidualnie zwiększać
      Albo np. za anty będzie możliwość zwiększenia wydobycia z 0,02 na 0,03 :D
      Zbieracz ma 50% więcej wydobycia z pełzaczy więc wychodzi na to samo co 0,03.
    • Za bardzo tu wszyscy chojrakowali z liczeniem przyszłych zysków z walk z pitarami, myśląc że podana wersja jest wersją ostateczną. A ktoś tu sobie czytał, tłumaczył na niemiecki i podawał dalej. Efektem są kolejne "patche" sukcesywnie ukrócające inwencję graczy i kierujące grę na jedyne słuszne pay2win.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • @Starrk po prostu zaczęliście krzyczeć, że znaleźliście lukę w prawie, którego jeszcze nie było. A tu cyk - niedoszłe prawo zostało załatane. Zastanawiam się kiedy ukrócą kolejne luki, jak znajdowanie anty na eventach, tym bardziej przy klasie odkrywcy.

Edit:
      Przepraszam, już usunęli :E :E :E

Art wrote:

Usunięto bonus klasy Odkrywcy na ekspedycjach za Antymaterię

The post was edited 1 time, last by Ten Keyra ().

• Art wrote:

Usunięto bonus klasy Odkrywcy na ekspedycjach za Antymaterię

wampek wrote:

Starrk wrote:

@Ten Keyra ale ja te niebotyczne zyski liczyłem też w wariancie dla 20% :)
      Więc mnie po prostu przestraszyliscie, że może z 20% zmienili do 2 czy coś takiego :D
      Taa, chwal się tym jeszcze głośniej ;p
      No właśnie tego dotyczył mój post. My tu jak pączki w maśle dyskutujemy o nowych lukach "ruchania" GF, a za chwilę wychodzi łatka, która to niweluje. Stety bądź niestety OGame jest autorską grą GF, gdzie jej początkowym założeniem było f2p i nie było płatnych opcji, więc teraz każda lekko przesadzona opcja płatnościowa jest tę grę w stanie zabić. GF zabijało już wiele tytułów, ale do OG ma chyba jakiś sentyment...
    • @Art nie uważasz, że takie postępowanie jakie jest obecnie - wydaliście bubla którego zmieniacie o 180stopni co chwila na oficjalnych serwerach to troche mało profesjonalne podejście ? Bardzo źle to świadczy o Waszych kompetencjach - bez uszczypliwości. Do takich celów macie chyba serwery testowe - opłacajcie sobie betatesterów i róbcie takie cyrki poza plecami graczy. Na początku patrzyłem na ten projekt z zaciekawieniem, teraz chyba już każdy zapatruje się na to w troche inny sposób - sami nie wiecie czego chcecie.
    • roermond wrote:

Jednemu jest zabrane, drugiemu dodane a na koncu zabrane wszystkim. Miala byc rewolucja a wyszlo jak zawsze. Jak mozna cos dawac a pozniej wycofywac sie z tego.
      A jak sobie wyobrazasz model gry Pay2Win w sytuacji, kiedy zamiast kupowac antymaterie, kazdy by ja pozyskiwal w niebotycznych ilosciach z ekspedycji? :D Model by wtedy przestal dzialac

Gameforge jest firma, ktora musi utrzymac prezesa, paru progamistow, community managerow.. a reszte ludzi ktorzy tak naprawde odwalaja najwiecej roboty zwerbowac za kupony :DD Ktos to niezle wymyslil.. ale wracajac do tematu, to kazda firma liczy zyski , w momencie jak antymateria bylaby dostepna za darmo, to ich przychody spadaja o 70% ;)
    • Ten Keyra wrote:

Za bardzo tu wszyscy chojrakowali z liczeniem przyszłych zysków z walk z pitarami, myśląc że podana wersja jest wersją ostateczną. A ktoś tu sobie czytał, tłumaczył na niemiecki i podawał dalej. Efektem są kolejne "patche" sukcesywnie ukrócające inwencję graczy i kierujące grę na jedyne słuszne pay2win.
      dokładnie, tylko ze chwile będą musieli się wycofać z tego patcha wogóle bo z zapowiadanych zmian nie zostało już praktycznie nic