Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • zefir napisał(a):

      Hmm
      Aktualnie na rynku jest 35 ofert. 30 graczy chce sprzedać metal. 5-ciu deuter. Kryształu nie sprzedaje nikt.
      Z tych 35 sprzedawców 9 chce kupić deuter. Jeden chce kupić metal. 25 graczom brakuje kryształu.

      I tak już raczej będzie do samego końca tego uni bez aktywnego Handlarza :(
      Ciągły deficyt kryształu...
      Ja bym poczekał z takimi wnioskami. Na starcie uni każdy chcę zbudować napęd impulsowy do astro który kosztuje więcej kryształu, tak samo tech. szpiegowska, później astrofizykę która też ma w większym stopniu kryształ, a następnie kolonizator który również ma kryształ w większości do budowy. Po prostu przez pierwsze dni każda jednostka kryształu jest na wagę złota. Za 2 miesiące sytuacja może wyglądać inaczej, poczekajmy z wnioskami.


    • Mr.Riddler napisał(a):

      Ja bym poczekał z takimi wnioskami. Na starcie uni każdy chcę zbudować napęd impulsowy do astro który kosztuje więcej kryształu, tak samo tech. szpiegowska, później astrofizykę która też ma w większym stopniu kryształ, a następnie kolonizator który również ma kryształ w większości do budowy. Po prostu przez pierwsze dni każda jednostka kryształu jest na wagę złota. Za 2 miesiące sytuacja może wyglądać inaczej, poczekajmy z wnioskami.
      a ja nie i popieram przedmowce.

      a tu masz konkrety:

      ciap napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      dex tez ciezko pewnie bedzie kupic...
      Jak kiedyś nie było handlarza to uni tonęło od dexu...Brakowało tylko kryształu.

      oczywiscie chcialbym zaznaczyc ze sytuacja ta bedzie twrala dopuki handlarz bedzie zbanowany (czyli do konca "iwentu" - swoja droga pozal sie boze)

      jak odbanuja handlarza sytuacja sie zapewne poprawi chodz ciezko mi sobie wyobrazic wspolgranie tych dwoch opcji ze soba.
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • lol to zarabiste uni zrobili;d ale przynajmniej wrociliscie do korzeni starego ogame;d nie ma latwych informacji- wysilcie sie troche xD

      P.S mimo ze nie mam konta na tej Ledzie jestem na bierzaco ze wszystkim co sie tam dzieje- znajomi ciagle mi spamia na temat wszystkiego;p no nie wyglada to zachecajaco wam powiem ;d
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Das140 napisał(a):

      Rynek jest legalnym narzędziem do pushownia. Już nawet nie będzie pushu zlomowego, tylko będą sprzedawali floty w kawałkach za jakieś grosze :)
      Dlatego rynek w tej formie nie ma racji bytu. Skoro głównym założeniem jest aby ceny wraz z upływem czasu dostosowały się względem popytu/podaży, to handel powinien odbywać się w formie aukcji, czyli w systemie gracz- rynek (wielu graczy rywalizuje o przedmiot jednego gracza, oferując tyle ile wg nich warty jest przedmiot), a nie gracz-gracz (dwóch graczy ustala ceny tylko między sobą).
    • Czarna Owca napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      Rynek jest legalnym narzędziem do pushownia. Już nawet nie będzie pushu zlomowego, tylko będą sprzedawali floty w kawałkach za jakieś grosze :)
      Dlatego rynek w tej formie nie ma racji bytu. Skoro głównym założeniem jest aby ceny wraz z upływem czasu dostosowały się względem popytu/podaży, to handel powinien odbywać się w formie aukcji, czyli w systemie gracz- rynek (wielu graczy rywalizuje o przedmiot jednego gracza, oferując tyle ile wg nich warty jest przedmiot), a nie gracz-gracz (dwóch graczy ustala ceny tylko między sobą).
      niekoniecznie. wystarczylby normalny przelicznik 3:2:1 z powiedzmy max 10% odchyleniem +/- nadany odgornie przez gre. czyli np za 1k dexu dasz miedzy 2,9-3,1k mety i byloby si anie tak jak jest do tej pory za 1,1k mety dajesz 1k dykty... to narzucenie kursu przez gre (tworcow) jest bledne a nie sama istota rynku.
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Das140 napisał(a):

      Nie mam pojęcia :D
      Ale śmiesznie by było, gdyby tak opcja byłaby dostępna. Poprosiłbym kumpla żeby zrobił konta na uni, dał na sprzedasz swoją klasę, a potem usunął konto i tak co tydzień XD
      chwal sie wiecej na forum... zaraz to wylapia i wszelkie transakcje beda przeswietlane bardziej niz kolonoskopia tylka...

      poza tym to chyba dziala tylko wtedy jesli nie wybrales swojej klasy na samym poczatku chodz watpie w to. musialby to ktos sprawdzic ale ja to zlewam jak cale to nowe uni... klasa ktora dostajesz na poczatku jest DARMOWA i raczej w ekwipunku tego "itemka" do zmiany nie znajdziesz. musialbys najpierw pewnie go kupic tak jak zwyklego dopa zeby go wystawic.

      poza tym... wg mnie nawet jesli taki przekret idzie zrobic to niech to banuja z miejsca. zbyt gruby cheat zeby sie bawic klasami co tydzien tylko zeby sobie fapac do statystyk... chcesz szacunku i chwaly? zapracuj na nia i pokaz ile klasa ktora wybrales jest warta w twoich rekach a nie dzis jestem gornikiem, podbudujesz eko, potem jestes flociarzem i z eko walisz ostro stateczki a na koncu zostajesz frajerem bo myslac ze nie ma na cb kozaka dojezdza cie acs pseudo flociarzy ktorzy graja dla funu- tak mam jakis tam honor i zasady, nawet w grach
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      Czarna Owca napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      Rynek jest legalnym narzędziem do pushownia. Już nawet nie będzie pushu zlomowego, tylko będą sprzedawali floty w kawałkach za jakieś grosze :)
      Dlatego rynek w tej formie nie ma racji bytu. Skoro głównym założeniem jest aby ceny wraz z upływem czasu dostosowały się względem popytu/podaży, to handel powinien odbywać się w formie aukcji, czyli w systemie gracz- rynek (wielu graczy rywalizuje o przedmiot jednego gracza, oferując tyle ile wg nich warty jest przedmiot), a nie gracz-gracz (dwóch graczy ustala ceny tylko między sobą).
      niekoniecznie. wystarczylby normalny przelicznik 3:2:1 z powiedzmy max 10% odchyleniem +/- nadany odgornie przez gre. czyli np za 1k dexu dasz miedzy 2,9-3,1k mety i byloby si anie tak jak jest do tej pory za 1,1k mety dajesz 1k dykty... to narzucenie kursu przez gre (tworcow) jest bledne a nie sama istota rynku.

      Czemu zakładasz, że 3:2:1 to normalny przelicznik? I czy 3:2:1 +/- 10% nie byłby czasem "kursem narzuconym przez grę"?
      Obecnie wartość surowców jest wypaczona przez handlarza. Myślę, że gdyby nie on kurs na wolnym rynku byłby w okolicach 5/1/2..
    • stresS napisał(a):

      Chciałbym zapytać na jakiej zasadzie działa statek klasowy zbieracza? Każdy statek podnosi produkcje o 0.03% ale tylko wtedy gdy stoi na danej planecie czy ogólnie na całe konto.? Jeśli miałbym 100 takich statków i wysłał je na fsa, to tez bonus jest naliczany?
      Statek zbieracza ( pełzacz ) nie lata, więc nie można go wysłać na fsa. Podnosi produkcje na danej planecie. Na kadżej planecie możesz je mieć.
    • Apofis napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      rzynajmniej wrociliscie do korzeni starego ogame;
      Raczej nie do korzeni, bo prędkość pierwszych uni było wszystko razy x1 :D a tu badania x10
      chodzilo mi o brak wspomagaczy typu AGR itp ktore pokazuja ile i gdzie sa planety
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • @Das140 Nie da się sprzedać klasy - nie ma jej na liście mimo że ja wcześniej wybrałem i z niej zrezygnowałem.

      Co do AGR - RiV puścił aktualizacje do sklepu Google ale czeka na weryfikację. Dla niecierpliwych - można zajrzeć na discorda AGR i pobrać (niektóre funkcje nie działają, a GF nadal modyfikuje kod 7.0.0) ale trzeba to traktować jako betę..
    • Mr.Riddler napisał(a):

      zefir napisał(a):

      Hmm
      Aktualnie na rynku jest 35 ofert. 30 graczy chce sprzedać metal. 5-ciu deuter. Kryształu nie sprzedaje nikt.
      Z tych 35 sprzedawców 9 chce kupić deuter. Jeden chce kupić metal. 25 graczom brakuje kryształu.

      I tak już raczej będzie do samego końca tego uni bez aktywnego Handlarza :(
      Ciągły deficyt kryształu...
      Ja bym poczekał z takimi wnioskami. Na starcie uni każdy chcę zbudować napęd impulsowy do astro który kosztuje więcej kryształu, tak samo tech. szpiegowska, później astrofizykę która też ma w większym stopniu kryształ, a następnie kolonizator który również ma kryształ w większości do budowy. Po prostu przez pierwsze dni każda jednostka kryształu jest na wagę złota. Za 2 miesiące sytuacja może wyglądać inaczej, poczekajmy z wnioskami.
      Zefir ma rację, na uni bez handlarza zawsze będzie brakowało kryształu. Nie ma znaczenia stopień rozwoju uniwersum.

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      Czarna Owca napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      Rynek jest legalnym narzędziem do pushownia. Już nawet nie będzie pushu zlomowego, tylko będą sprzedawali floty w kawałkach za jakieś grosze :)
      Dlatego rynek w tej formie nie ma racji bytu. Skoro głównym założeniem jest aby ceny wraz z upływem czasu dostosowały się względem popytu/podaży, to handel powinien odbywać się w formie aukcji, czyli w systemie gracz- rynek (wielu graczy rywalizuje o przedmiot jednego gracza, oferując tyle ile wg nich warty jest przedmiot), a nie gracz-gracz (dwóch graczy ustala ceny tylko między sobą).
      niekoniecznie. wystarczylby normalny przelicznik 3:2:1 z powiedzmy max 10% odchyleniem +/- nadany odgornie przez gre. czyli np za 1k dexu dasz miedzy 2,9-3,1k mety i byloby si anie tak jak jest do tej pory za 1,1k mety dajesz 1k dykty... to narzucenie kursu przez gre (tworcow) jest bledne a nie sama istota rynku.
      Czemu uważasz, że na uniwersum bez handlarza przelicznik 3:2:1 jest normalny?
      Wg mnie na uniwersum bez handlarza 1 jednostka kryształu jest warta dużo więcej, niż 1,5 jednostki metalu. Taki sztywny przelicznik zniechęca górników do inwestowania w kopalnie kryształu. Gdyby przeliczniki zaczął regulować wolny rynek to na takim uni 1 jednostka kryształu byłaby warta około 4-5 jednostek metalu czyli przelicznik nawet 5:1.
      Podobnie wygląda sytuacja z deuterem. Na takim uniwersum deuter wcale nie jest tak ważnym i drogim surowcem. Na wolnym rynku 1 jednostka kryształu może kosztować 2 jednostki deuteru a nie jak ty proponujesz odwrotnie.

      Najlepszym rozwiązaniem handlu i ustalenie realnego przelicznika handlowego jest globalna giełda. Serwer zlicza wpływy surowców i wg popytu i podaży dynamicznie wylicza przelicznik dla danego surowca. Zalóżmy, że jednego dnia na globalny rynek wpływa 1000 jednostek metalu i ledwie 100 jednostek kryształu na sprzedaż, dla takiego dnia realna siła nabywcza metalu w stosunku do kryształu to 10:1. Kolejnym plusem takiego rozwiązania to brak pushu, bo każdy gracz korzysta ze wspólnej globalnej puli surowców.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mysliwy ().

    • f4ust napisał(a):

      @Das140 Nie da się sprzedać klasy - nie ma jej na liście mimo że ja wcześniej wybrałem i z niej zrezygnowałem.
      skoro ja wybrales czyli ja zuzyles... to ze z niej zrezygnowales niczego nie zmienia

      Mysliwy napisał(a):

      Czemu uważasz, że na uniwersum bez handlarza przelicznik 3:2:1 jest normalny?
      to byl przyklad przelicznika ktory jest napewno normalniejszy niez obecny 1:1:1...

      Munio_Uni 1 napisał(a):

      Fajnie zgrałoby się z dzisiejszym 50% off na anty.
      nooo niezle p2w GF wprowadzilo ;d teraz dopiero topowe konta z ledy beda sie rozwijac ;d
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().