Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Starrk napisał(a):

      @Latający Holender bo płacz o to jest od początku testów. Niemcy wciskają nam tandetne bonusy prędkości niezmieniające absolutnie nic i jeszcze w dodatku wykluczają z tego GS, bo by przecież leciała o 8 minut szybciej XD
      @Das140 bynajmniej to nie przynajmniej. Bynajmniej stanowi dobitnie zaprzeczenie, a nie podkreślenie. W zacytowanej wypowiedzi "bynajmniej" jest zaprzeczeniem postawionej tezy (braku przydatności odkrywcy), czyli jest synonimem wyrażenia "ale na początku jest przydatny". Chcąc podkreślić brak przydatności, należałoby użyć zwrotu "przynajmniej" - odkrywca jest nieprzydatny, przynajmniej na poczatku". Stąd również obrazek grammar nazi. Serio można przymknąć oko na literówki lub jakieś drobne potknięcia ortograficzne, ale nie w momencie, gdy rozmówca używa słownictwa w sposób całkowicie odwrotny do jego znaczenia :)
      wybacz nie jestem polonista:) jesli tak bardzo cie to razi to moge to poprawic ;d
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Swój paragraf już opisałem :P
      @ziutek_17 aktualka wejdzie też na stare uniwersa jak będzie w końcu dopracowana. SD bombowca przeciwko plazmom nie powinny nikogo boleć, bo... SD nie oznacza ilości plazm, które ulegną zniszczeniu w jednej rundzie, a oznacza jedynie szansę danej jednostki na oddanie powtórnego strzału jeśli wcześniej trafiła w dany typ jednostki, przeciwko której ma SD. W praktyce oznacza to, że bombowiec musi strzelić kilkukrotnie do tej samej wyrzutni plazmy, żeby ją zniszczyć. Czyli zmiana gówno warta, ale czego spodziewam się po grze, której zarządem są stażyści robiący projekt na studia xD
    • Starrk No nie znam się bardzo na tej mechanice ale jak bombka ma teraz sd praktycznie przeciw wszystkiemu to nie ma na czym "skuć" bonusu do szansy kolejnego strzału (chodzi mi oczywiście o obronę) co wydaje mi się znacząco wzmacnia jego walory bojowe przeciw obronie a kosztuje mniej niż 1 plazma :) - takie moje zdanie.
      A co do aktualki jeszcze szkoda, że dalej ekspedycje są traktowane po macoszemu :)
    • No to supcie, że się dogadalismy w tej sprawie, więc w końcu mogę się odniesć do tego:

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      ehhh... pitole nie bede sie denerwowac i podawac wam wszystkiego na tacy... myslenie nie boli
      Uważam ten post za nie taktowny i traktujący mnie z góry, co jest bardzo nie miłe z twojej strony.
      Moje pytanie było tylko wyrazem zdumienia, ponieważ odkrywca daje naprawdę duże zyski na początku uniwersum w stosunku do wartosci konta.
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      odkrywca jest obecnie najbardziej poszkodowany ale olac juz to bo to malo przydatna klasa mi sie wydaje a bynajmniej na poczatku gry
      Niby jak górnik ma być lepszy na początku gry od odkrywcy? ?(
      ehhh... pitole nie bede sie denerwowac i podawac wam wszystkiego na tacy... myslenie nie boli

      jak juz wrzucasz cytat wrzuc go calego a nie wyrwanego z kontekstu bo zmienia to sens zawarty w calosci

      i tak gornik czy obecnie flociarz na Ledzie jest na POCZATKU gry 500% lepszy niz odkrywca. zanim sie dokopiesz do mozliwosci badania astro dla wyslania jakiejkolwiek ekspedycji pozostale 2 klasy beda mialy 2x wiecej niz ty. ponadto na nowym uni nie masz idlakow wiec co ci po bonusie +75% grabiezy? planeta wieksza tez narazie nie potrzebna, bierzesz taka jaka znajdziesz byle by zwiekszyc wydobycie a potem dopiero ewentualnie wymieniasz. +25% do szybkosci badan? pfff- bezznaczenia kiedy pierwsze wszystkie podstawowe badania badaja sie jeszcze w minutach...

      takze... odkrywca nie jest zly. jest to poprostu klasa dystansowa ktora swoj potencjal wykazuje DOPIERO w POZNIEJSZEJ czesci gry kiedy to pojawiaja sie idlaki, wymieniasz planete na wieksza zeby juz spokojnie sie rozwijac czy dlugosc badan zaczyna byc dosc dluga...

      nie chcialem cie urazic poprostu wkurza mnie ze trzeba niekiedy tlumaczyc tak oczywiste oczywistosci
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      takze... odkrywca nie jest zly. jest to poprostu klasa dystansowa ktora swoj potencjal wykazuje DOPIERO w POZNIEJSZEJ
      Nie masz racji,podstawa u odkrywcy to zwiększone zyski z ekspedycji reszta jest nieważna ani na początku ani później idlaki nie są priorytetem u odkrywcy, choć są do wykorzystania .Zwiększone wydobycie na początku gry dla górnika to pic na wodę dopiero później daje spory profit .Dojście do ekspedycji też nie jest sprawą miesięcy tylko góra parę dni.Ekspedycje jeśli będą tak działać jak na uniwersum testowym to klasa górnika się chowa,dopiero w późniejszej fazie górnik przewyższa odkrywcę. Oczywiście wszystko zależy jak aktywnie się gra i czy ktoś chce wydawać anty na późniejszy przeskok na Wydobywcę ,choć i potem dla niektórych gra odkrywcą może być ciekawsza
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      trzeba niekiedy tlumaczyc tak oczywiste oczywistosci
      Racja jest jak dupa, każdy swoją ma. Ja poniekąd się zgadzam i podpisuję obiema ręcyma, że nowe uni = 0 farm. Jednakże... Kombinacji z wyborem klas, względem wieku i kondycji uni jest co najmniej kilkanaście. Nie będę się rozwodził nad tym jakich, każdy może się domyślić. Przykładowym argumentem jest to co już kilka stron wcześniej wyłożyłem - drugi akapit.

      A tak ogólnie dobrze jest śledzić ten wątek na bieżąco. Trochę się tutaj temat już powtarzać zaczyna :)
    • Czemu nowe uni = 0 farm? Nowe uni w sensie, że nowe uni, czy że nowa wersja? Jeżeli, że nowa wersja to wydaje mi się na odwrót - nowa wersja = więcej farm bo górnicy muszą robić pełzacze oraz często satki do nich - i na oba te statki można latać. Dodatkowo bombka ma SD przeciw plazmom, co tez uderza w górników. Kurcze a chciałem pogórnikowac i tak się zastanawiam czy nie będzie trudniej :/
      Top1 Nusakan, Top1 EKO Nusakan
    • @KissOfTheDragoon,
      Dziękuję za odpowiedź :)
      Tak jak powiedział @Mirmir. U odkrywcy chodzi głównie o ekpedycje. Żeby móc wysłać ekspa, trzeba nam może 2-3 dni. W tym czasie, owszem, górnik zdobędzie całkiem sporą przewagę, ale później...
      1 MT-ek/LM, jak trafi na event ze znajdowaniem floty, to może dać nam od 28k do 40k surowców w postaci floty, a sam MT-ek kosztuje zaledwie 4k. Zatem zwrot jest na poziomie paruset procent. Zważmy, że przy pierwszym poziomie astro możemy wysłać do trzech ekspedycji. Jak już wybadamy MT-ka, to w sumie możemy go produkować na skalę masową (więcej niż jeden na godzinę), więc bez problemu wypełnimy wszystkie wolne sloty na ekspy. Przy znajdowaniu surowców też nie jest źle, bo przeważnie na początku będziemy przynosić tyle, co ma pojemność nasza flota.
      Taki jest mój punkt widzenia, ale to są czyste spekulacje, ponieważ to pierwsze młode uni z tym update-m. Na osąd trzeba jeszcze poczekać :)

      PS.: Kiedy planujemy grać na uni na stałe, to mamy od razu większe planty, a jak już uciułamy anty z ekspów, to możemy zmienić klasę na górnika/generała. Na pierwszy rzut oka, jedyną słuszną opcją dla górnika na start gry wydaje się być właśnie odkrywca :P
    • Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon,
      Dziękuję za odpowiedź :)
      Tak jak powiedział @Mirmir. U odkrywcy chodzi głównie o ekpedycje. Żeby móc wysłać ekspa, trzeba nam może 2-3 dni. W tym czasie, owszem, górnik zdobędzie całkiem sporą przewagę, ale później...
      1 MT-ek/LM, jak trafi na event ze znajdowaniem floty, to może dać nam od 28k do 40k surowców w postaci floty, a sam MT-ek kosztuje zaledwie 4k. Zatem zwrot jest na poziomie paruset procent. Zważmy, że przy pierwszym poziomie astro możemy wysłać do trzech ekspedycji. Jak już wybadamy MT-ka, to w sumie możemy go produkować na skalę masową (więcej niż jeden na godzinę), więc bez problemu wypełnimy wszystkie wolne sloty na ekspy. Przy znajdowaniu surowców też nie jest źle, bo przeważnie na początku będziemy przynosić tyle, co ma pojemność nasza flota.
      Taki jest mój punkt widzenia, ale to są czyste spekulacje, ponieważ to pierwsze młode uni z tym update-m. Na osąd trzeba jeszcze poczekać :)

      PS.: Kiedy planujemy grać na uni na stałe, to mamy od razu większe planty, a jak już uciułamy anty z ekspów, to możemy zmienić klasę na górnika/generała. Na pierwszy rzut oka, jedyną słuszną opcją dla górnika na start gry wydaje się być właśnie odkrywca :P
      po kilku dniach to te mt mozna sobie wsadzic... nikogo nie sfarmisz bo kazdy bedzie mial obrone:) takze powodzenia
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon,
      Dziękuję za odpowiedź :)
      Tak jak powiedział @Mirmir. U odkrywcy chodzi głównie o ekpedycje. Żeby móc wysłać ekspa, trzeba nam może 2-3 dni. W tym czasie, owszem, górnik zdobędzie całkiem sporą przewagę, ale później...
      1 MT-ek/LM, jak trafi na event ze znajdowaniem floty, to może dać nam od 28k do 40k surowców w postaci floty, a sam MT-ek kosztuje zaledwie 4k. Zatem zwrot jest na poziomie paruset procent. Zważmy, że przy pierwszym poziomie astro możemy wysłać do trzech ekspedycji. Jak już wybadamy MT-ka, to w sumie możemy go produkować na skalę masową (więcej niż jeden na godzinę), więc bez problemu wypełnimy wszystkie wolne sloty na ekspy. Przy znajdowaniu surowców też nie jest źle, bo przeważnie na początku będziemy przynosić tyle, co ma pojemność nasza flota.
      Taki jest mój punkt widzenia, ale to są czyste spekulacje, ponieważ to pierwsze młode uni z tym update-m. Na osąd trzeba jeszcze poczekać :)

      PS.: Kiedy planujemy grać na uni na stałe, to mamy od razu większe planty, a jak już uciułamy anty z ekspów, to możemy zmienić klasę na górnika/generała. Na pierwszy rzut oka, jedyną słuszną opcją dla górnika na start gry wydaje się być właśnie odkrywca :P
      po kilku dniach to te mt mozna sobie wsadzic... nikogo nie sfarmisz bo kazdy bedzie mial obrone:) takze powodzenia
      On napisał o ekspedycji...
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Hmm
      Aktualnie na rynku jest 35 ofert. 30 graczy chce sprzedać metal. 5-ciu deuter. Kryształu nie sprzedaje nikt.
      Z tych 35 sprzedawców 9 chce kupić deuter. Jeden chce kupić metal. 25 graczom brakuje kryształu.

      I tak już raczej będzie do samego końca tego uni bez aktywnego Handlarza :(
      Ciągły deficyt kryształu...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Parę pytań i uwag:

      1. Czy mamy choć orientacyjne pojęcie, kiedy zmiany mogą zostać wprowadzone na starsze uniwersa ?
      2. @Starrk Jesteś pewny, że na starszych uni uchowa się handlarz ? Zatem będzie i handlarz i rynek, tak ?
      3. Po zalogowaniu się na nowe uni zauważyłem, że generał przyśpiesza statki bojowe o 100%, a nie o 25% jak to było wcześniej opisywane - uważam, że to dobra zmiana, która rozszerza trochę opcje i opłacalność wyboru klas !
    • sheaker napisał(a):

      Parę pytań i uwag:

      1. Czy mamy choć orientacyjne pojęcie, kiedy zmiany mogą zostać wprowadzone na starsze uniwersa ?
      2. @Starrk Jesteś pewny, że na starszych uni uchowa się handlarz ? Zatem będzie i handlarz i rynek, tak ?
      3. Po zalogowaniu się na nowe uni zauważyłem, że generał przyśpiesza statki bojowe o 100%, a nie o 25% jak to było wcześniej opisywane - uważam, że to dobra zmiana, która rozszerza trochę opcje i opłacalność wyboru klas !
      1. Nie,
      2. Opcja chwilowa - opisana przez Arta,
      3. To czynnik prędkości floty na tym uni - było opisane wczoraj
      @Poka_Bydlaka mistrz :quasi: