Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • A ja powiem tak... Kurtyna opadła, podniecenie minęło i ludzie rozeszli się do domów. Skoro wszystkie klasy będzie mozna mieszać, a wyróżniać je będą tylko bazowe bonusy (czytaj bonus od prędkosci bazowej itd) to dla mnie wszystkie te 3 klasy są takie same, więc nie wrócę do gry. Oczekiwałem czegoś więcej. Liczyłem, że każda będzie inna i wyjątkowa i nieosiągalna dla reszty. Wracam do mojego conan exiles :)
    • nie ma co narazie plakac. wszystko jest testowane poki co tak jak i nasza cierpliwosc;p

      a tak serio. nikt jeszcze nie wie do konca jak bedzie wygladac finalna wersja, poki co GF sam pewnie jeszcze do konca nie wie co dodac a co nie jednoczesnie badajac opinie publiczna w tym watku. poczekamy zobaczymy. ja tam narazie nic nie mowie. poprostu czekam na koniec testow, wtedy bede najwyzej plakac.

      ale zgodze sie z przekonaniem innych ze na pancki tez powinno byc SD. wtedy kosiarka bylaby warta swojej ceny bo dla samego sciagania czesci zlomu nie oplaca sie jej budowac chodz nie ukrywam ze piekielnie mocna jest. ogolnie w mojej opinii na kazdy statek oprocz gesi powinny byc SD
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • [ciach]

      a tak serio. nie ma w moim mniemaniu czegos takiego jak "zasada budowy floty". to jest indywidualna sprawa. kazdy buduje flo pod styl gry a wiadomo ze flociarze zawsze trzaskali trzaskaja i (nie) beda (juz) trzaskac pancki ze wzgledu na ich SD na wiekszosc statkow... wiec nie rozumiem skad to oburzenie ze na starym uni nie moze byc kosiarki z SD na nie. kazdy sobie dobuduje kosiarek troche i odrazu ciekawiej sie zrobi. myslisz ze odrazu topowe floty padna od tego, albo zrobi sie wysyp flociarzy? niech sie pokazuja, wiecej walk w koncu bedzie a nie kazdy sie zbunkrowal albo poszedl na urlop i wieje nuda ze sie grac odechciewa...


      Super Moderator Ruda:
      pseudocenzura
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      fck the rules!!! :thumbsup:

      a tak serio. nie ma w moim mniemaniu czegos takiego jak "zasada budowy floty". to jest indywidualna sprawa. kazdy buduje flo pod styl gry a wiadomo ze flociarze zawsze trzaskali trzaskaja i (nie) beda (juz) trzaskac pancki ze wzgledu na ich SD na wiekszosc statkow... wiec nie rozumiem skad to oburzenie ze na starym uni nie moze byc kosiarki z SD na nie. kazdy sobie dobuduje kosiarek troche i odrazu ciekawiej sie zrobi. myslisz ze odrazu topowe floty padna od tego, albo zrobi sie wysyp flociarzy? niech sie pokazuja, wiecej walk w koncu bedzie a nie kazdy sie zbunkrowal albo poszedl na urlop i wieje nuda ze sie grac odechciewa...
      Właśnie nie ma tych dział, zabrane zostały. Żniwiarz nie ma SD do pancerników. Ma tylko
      do bombo, nisczar i ow. A przecież nie zrobią w każdym uni innych żniwiarzy.
    • wiem ze ich nie ma. odpowiadalem tylko na komentarz kolegi edes-a

      mi to obojetne czy ma czy nie... i tak bedzie ladowac w moich reckach jak wszystko dookola:) a zbieranie zlomu bezposrednio z PZ moze i jest ulatwieniem ale tylko do momentu kiedy nie masz turbo reckow... pozniej to traci na znaczeniu
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Chłopaki nie do końca jest tak jak piszecie. W pierwszej informacji podanej na temat żniwiarza nie było nic na temat sd przeciwko pancernikom. Dopiero po wejściu uni testowych okazało się, że niby ma. W ogóle trochę dziwny statek . Funkcja recyklera połączona z niezłym czołgiem i to szybki. Z jednej strony ludzie narzekają, że zakłóca trochę balans a z drugiej płaczą że sd na pancki zabrali. Tak czy inaczej klasa generała trochę słaba, bo bonus do prędkości mierny.
      THEY WILL BE NO MATCH FOR YOU. - Darth Sidious
    • Lord Maul napisał(a):

      Chłopaki nie do końca jest tak jak piszecie. W pierwszej informacji podanej na temat żniwiarza nie było nic na temat sd przeciwko pancernikom. Dopiero po wejściu uni testowych okazało się, że niby ma. W ogóle trochę dziwny statek . Funkcja recyklera połączona z niezłym czołgiem i to szybki. Z jednej strony ludzie narzekają, że zakłóca trochę balans a z drugiej płaczą że sd na pancki zabrali. Tak czy inaczej klasa generała trochę słaba, bo bonus do prędkości mierny.
      No własnie pierwsza informacja na ten temat była taka że miał działa na na wszystko :D nawet na krążowniki. A potem zaczęli mu zabierać wszystko heheboard.pl.ogame.gameforge.com/i…4S-QE0z-GQGEc#post8677933

      14 października pojawiła się taka informacja nie wiem czy pierwsza :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      a tak serio. nikt jeszcze nie wie do konca jak bedzie wygladac finalna wersja, poki co GF sam pewnie jeszcze do konca nie wie co dodac a co nie jednoczesnie badajac opinie publiczna w tym watku. poczekamy zobaczymy
      Na jakieś wielkie zmiany to ja bym nie liczył,myślę że raczej sprawdzają czy wszystko działa sprawnie a nie co wprowadzić z co usunąć.Jakiekolwiek zmiany będą tylko kosmetyczne.
      Dla mnie mogą już wprowadzać nową wersję bo trochę się ośmieszyli wpisami:

      smoki napisał(a):

      Po długich przygotowaniach, mamy przyjemność ogłosić, że już niedługo pojawią się zupełnie nowe funkcje w grze.
      wygląda raczej na to ,że długie przygotowania to nas dopiero czekały po tym wpisie
      Pozdrawiam ja:)
    • ciap napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Im pozniej wprowadza zmiany tym lepiej. Dobrze jest jak jest teraz, nie widac by ktos narzekal a na sile chca nas wszystkich "uszczesliwic".
      Tobie się nie podoba a innym podoba. Tak jest ze wszystkimi zmianami. Większość ostatnich zmian to były propozycje graczy.
      Widzialem jak pisali inni, ze wszystkie klasy chca wymieszac i srednio sie to ludziom usmiechalo. Jakos nikt nie napisal tego co Ty teraz hipokrytko.
    • Elkanen napisał(a):

      Widzialem jak pisali inni, ze wszystkie klasy chca wymieszac i srednio sie to ludziom usmiechalo. Jakos nikt nie napisal tego co Ty teraz hipokrytko.
      Nie wiem gdzie tu hipokryzja w stwierdzeniu że są osoby którym te zmiany się podobają. :roll:
      W moim sojuszu wiele osób chce tych zmian. Poza też widzę że sporo osób pyta kiedy wejdzie bo się doczekać nie mogą... 0_o
      To Ty użyłeś że wszystkich chcą na siłę uszczęśliwiać. Nie chcą wszystkich bo są osoby którym zmiany się podobają.

      @Apofis
      Wiem tyle co każdy gracz czyli nic.
      Mogę się jedynie domyślać że jeżeli poprzednie takie testy trwały 7 miesięcy to te będą z 2 minimum. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • wiecie co... grajac w rozne gry mmorpg z ludzmi nauczylem sie ze po wyborze jakies klasy postaci nalezy wykorzystac do maksimum jej potencjal po to by wygrywac walki pvp. ogame moze nie jest typowa masowa mmorpg ale powyzsze przekonanie jest w tym momencie uzasadniono adekwatne. moze i to co wprowadza GF dla niektorych okazuje sie byc kpina i marnym podejsciem do tematu zmian ze strony dewelopera, moze sie wam wydaje ze to co "oferuja" nam te "klasy" to badziew ale wiecie co? mnie akurat ta zmiana pasuje bo da troche swiezosci w tym starym wylinialym kontencie ktory walkujemy juz x lat... bo ile mozna wiecznie robic to samo? zmiana uni, walimy od nowa, i tak w kolko jedno i to samo. fakt nadal bedziemy fapac do cyferek ale mimo wszystko jakos sie troche pozmienia ta rozgrywka i mysle ze na plus. rozwinie sie handel, zacznie sie zmiana strategii gry, pojawia sie nowe mozliwosci.

      poza tym kto wspominal o jakims mieszaniu klas? nie da sie tego zrobic. mozna jedynie dolozyc cos ekstra do rozgrywki dana klasa czyli np gornik nie musi byc tak naprawde tylko gornikiem. co zabroni mu ktos grac flota? no nie. dlatego to jest takie fajne. ze niby jestes kim jestes ale mozesz to polaczyc z czyms innym.

      nie wiem czy celnie strzelam ale podejrzewam ze najwieksze larum tutaj robi srodowisko flociarzy ktorzy sa bardzo pokrzywdzeni faktem iz wydaje im sie ze general jest najbardziej poszkodowany... moze troszke tym bardziej teraz jak zabrali kosiarce SD na pancki. ale ludzie on sam w sobie nadal jest OP. polaczenie recka z biturbo nawet i poteznej sily ognia... + oczywiscie bonusy ale o tym nie bede gadac bo znowu sie zacznie ze to ch... nie bonusy... oczywiscie slepi i glupi tego nie ogarniaja ile te bonusy tak naprawde dawaja...

      wszyscy stekacie i marudzicie a nikt z was nie dostrzega prawdziwych potencjalow danych klas... za malo widze graliscie w gry:)

      kolejne tlumaczenie wam wszystkiego nie ma sensu bo znowu beda skargi ze robie wam rozprawki. gry nauczyly mnie rozkmin i patrzenia perspektywicznie wiec tego bede sie trzymac. a wam placzka polecam tak naprawde rozlozyc sobie to wszystko na czynniki pierwsze i doglebnie pomyslec jakie korzysci mozna miec z bonusow jakie daja dane klasy nawet jesli wam sie wydaje ze nic nie dawaja... myslenie nie boli :)

      podsumowujac: ja ze zmian sie ciesze i czekam az to wejdzie zeby siekac az milo. pozdro
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

    • Kto lata od uni do uni ten niech sobie lata. Bylo juz wiele zmian jak ujednolicenie eko do x7 np. I co? Ludzie dostali, przez rok czy dwa porozwijali konta i teraz chca szybszych badan bo nie wiedza co z surowcami robic a eko juz im za ciezko grac. Wszystkim sie nie dogodzi po rowno ale wszystkich wkurzyc to juz wiadomo...
    • Jakczytam to wszytko to aż mnie głowa zaczyna boleć.

      Pamiętam początki tej gry, jak to się grało na speed x1, co miesiąc była otwierana nowa unia. Ja grałem na U14, flota i recki latały wtedy po 3h w jedną stronę nie mal całą wieczność. Ludzie narzekali, że to za wolno itp. Zaczęły się pojawiać unie specjalne speed x2 znowu były głos, że za szybko. Teraz pojawiają się kolejne duże zmiany i znowu narzekania...


      Druga sprawa,że ta gra mało się zmienia, takie zmiany, które za chwile mają być wprowadzone powinny być częściej, co najmniej raz w roku jakaś mała zmiana, może zachęciło byto graczy do powrotu, osobiście życzyłbym wszystkim takich zmian, które sprawią,że we wszystkich układach będzie roić się od białych aktywnych graczy.
    • Elkanen napisał(a):

      eko juz im za ciezko grac
      Na kopalnie zbieram kolejno 12, 3 i 9 dni. Średnio na serwerze osoby mają 2-3 kopalnie mniej i trochę gorsze eko. Licząc z tym samym eko wychodzi 5, 1 i 4 dni na kopalni o 2lvl niżej. Doliczając dodatkowy dzień z gorszego eko mamy kopalnie co 6, 2 i 5 dni. Podnosząc +1 poziom kopalni m+k+d mamy średnio co 4 dni kopalnie. Przed zmianą speed na x1 na 1 kopalnię zbierałam 50 dni surowce.
      Nazywanie ciężko grać gdy strzelamy kopalnie co 4 dni to chyba bardzo przesadzone wnioski. :fsmile:

      Jeszcze dorzucą teraz 50%... x;
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Maximus jak widzisz nie kazdemu dogodzisz. mnie najbardziej wkurza fakt z plytkiego myslenia niektorych ludzi co powoduje wywalanie swoich zali jak dzieci na forum.

      idzta sie kiecki matki zlapac na pocieszenie. zamiast sie cieszyc ze mimo wszystko cos sie dzieje to lepiej sie uzalac ze to ze tamto. nie pasuje? nie graj- proste. idzcie sobie tetris wlaczyc, chodz i to pewnie za trudna gra by byla skoro nie umiecie troche pomyslec.

      i najlepiej serwer z mozliwoscia osobnej konfiguracji dla kazdego konta zeby kazdemu bylo wygodnie. jeden by sobie ustawil flo x10 eko x20 i badania x100 a drugi eko 100x ale flo tylko x2 bo powyzej to juz za szybko:)


      Elkanen napisał(a):

      Ty wrzucasz kopalnie co 4 dni a inni chcieli by moze czesciej. Np. 2 kopalnie jednego dnia?
      to niech sobie ida grac na prywatnych serwerach. w pewnym momencie gry nie ma mozliwosci zebys wrzucal po dwie kopalnie na dzien chyba ze bedziesz surke kupowac za anty...
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Będzie jak ma być i trzeba brać to co dają. Próbujemy tylko mieć w tym udział i może coś zmienić.

      Generał dla flociarzy nie daje tyle ile by chcieli.

      Faktycznie żniwiarza może tak naprawdę każdy mieć a reszta bonusów jest nie adekwatna do bonusów kolektora.

      Po tych zmianach nowych gdzie żniwiarz ma działa na Nisczary to nadaje się tylko to ataków na obronę ale to plus, bo dalej trzeba będzie robić nisczary, które nie stracą na wartości bo będą potrzebne do rozwalania pacnków i GS.

      Mogli by coś tylko dołożyć do tych żniwiarzy jakieś działa na obronę SD byłby to dobry statek z bombo i niscarami na obronę.

      Powinni coś dodać Generałowi, ale każdy będzie miał wybór więc jest sprawiedliwie.
    • Elkanen napisał(a):

      Gracze pushujacy sie, grajacy na multi nic sie nie odzywaja tutaj bo zacieraja juz rece na wieksze zyski ze swoich multi ale malo kto chce to zauwazyc.

      osobiscie mam w to wywalone. wiadomo fajnie by bylo byc na szczycie ale ja gram dla wlasnej satysfakcji a nie zeby pokazywac jaki jestem pro w statach. sa inne mozliwosci zeby pokazac ile sie jest wartym. polecam ci tez miec na to wywalone i poprostu grac dla funu, nie dla honorow.

      za prawde powiadam wam: kto ma zasluzyc na szacunek i uznanie, ten na niego zasluzy, lecz sciezka ta ciezka praca okupiona bedzie

      poza tym... sa rzeczy ktorych nie przeskoczysz jak grubosc swojego portfela w porownaniu do innych czy ilosc czasu jaki mozesz spedzic przy grze
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Elkanen napisał(a):

      Ty wrzucasz kopalnie co 4 dni a inni chcieli by moze czesciej. Np. 2 kopalnie jednego dnia?
      2 kopalnie jednego dnia to można sobie wrzucać na początku gry. Koszty kopalni z każdym poziomem rosną 1,5/1,6/1,5 razy wiec finalnie musi to trochę trwać. Jak zaczynałam grę w 2006 roku nikt nie myślał że kopalnie będą mieć poziomy 40 lub węcej. Dziś średnie eko na u68 ma metal na 44-45.

      >_>

      Po zmianach znowu czas się skróci.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Jak dla mnie to razem z tymi zmianami to powinni x100 przyspieszyc badania, bo jak zaglądam, że kolejny poziom np astro to ponad 13 tygodni, to mi się odechciewa nawet na to zbierać, koszty też są kosmiczne, ale to powiedzmy można jakoś wytłumaczyć, ale to że na kopalnię czekam 1,5 dnia, a na jedno badanie ponad tydzień, to trochę lipa.