Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Darkstar napisał(a):

      A ktoś z teamu może w naszym imieniu oficjalnie zapytać tych z góry by zajęli stanowisko? Jak nie to dajcie e-maila do kogos albo adres na wyslanie listu xD
      Teoretycznie wydawałoby się ,że jest od tego Art jako taki łącznik - my szare myszki a GF.
      No ,ale wszystkim wiadomo ,że Art takimi błahostkami się nie zajmuje ,chcesz to graj a jak nie to won. Taki nowy niemiecki model marketingu .
      Pozdrawiam ja:)
    • edes napisał(a):

      Maksymalna ilość surowca, którą można zakupić kosztuje zawsze 120.000 Antymaterii za jeden surowiec lub 360.000 Antymaterii za pakiet trzech surowców.
      Czy to znaczy że da się kupić 800 baniek mety za 120.000 anty?
      taka sama moja myśl była czy jak zrobie teraz magazyn krisu na 28 i dexu na 26 to sobie mogę astro na 18 planet zrobić za około 1kk anty :)?
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • Starrk napisał(a):

      Maksymalnie możecie kupić dobowe wydobycie, więc... Nie, nie kupicie na raz sury na Astro 47. Ale na 20 razy to już pewnie tak

      Zależy jakie masz dobowe wydobycie - część flociarzy na eko na poziomie dwóch tygodni gry ekowca.

      Bo pamiętajcie, że nowy mechanizm wymaga solidnych kopalni (dobowe wydobycie) i magazynów. Czyli rzeczy właściwych raczej dla ekowca niż flociarza.

      Ja czekam na pierwsze zgłoszenia, że ktoś uruchomił to z poziomu księzyca, gdzie ma magazyny 10k - i właśnie tyle dostał :) a miało być dobowe wydobycie. Czekam, bo podobno ten przedmiot ma nie rzucać ostrzeżeniami - :)
    • Devuriel napisał(a):

      edes napisał(a):

      Maksymalna ilość surowca, którą można zakupić kosztuje zawsze 120.000 Antymaterii za jeden surowiec lub 360.000 Antymaterii za pakiet trzech surowców.
      Czy to znaczy że da się kupić 800 baniek mety za 120.000 anty?
      taka sama moja myśl była czy jak zrobie teraz magazyn krisu na 28 i dexu na 26 to sobie mogę astro na 18 planet zrobić za około 1kk anty :)?
      A co magazyn sure wydobywa ? :E
      Dopalacze też się do tego wliczają mam rozumieć to do mld może dobije ;)
    • edes napisał(a):

      Devuriel napisał(a):

      edes napisał(a):

      Maksymalna ilość surowca, którą można zakupić kosztuje zawsze 120.000 Antymaterii za jeden surowiec lub 360.000 Antymaterii za pakiet trzech surowców.
      Czy to znaczy że da się kupić 800 baniek mety za 120.000 anty?
      taka sama moja myśl była czy jak zrobie teraz magazyn krisu na 28 i dexu na 26 to sobie mogę astro na 18 planet zrobić za około 1kk anty :)?
      A co magazyn sure wydobywa ? :E Dopalacze też się do tego wliczają mam rozumieć to do mld może dobije ;)
      nie magazyn sury nie wydobywa, ale bardziej pytanie należało by zadać jak Ty chcesz 800 baniek mety kupić za 120.000 anty np. przy 10 lvl magazynu metalu ? :E
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • edes napisał(a):

      Devuriel napisał(a):

      edes napisał(a):

      Maksymalna ilość surowca, którą można zakupić kosztuje zawsze 120.000 Antymaterii za jeden surowiec lub 360.000 Antymaterii za pakiet trzech surowców.
      Czy to znaczy że da się kupić 800 baniek mety za 120.000 anty?
      taka sama moja myśl była czy jak zrobie teraz magazyn krisu na 28 i dexu na 26 to sobie mogę astro na 18 planet zrobić za około 1kk anty :)?
      A co magazyn sure wydobywa ? :E Dopalacze też się do tego wliczają mam rozumieć to do mld może dobije ;)
      Zgodnie z zasadami (a jak to będzie działać w praktyce - to może być inna sprawa - ale póki co operujemy na teorii):

      "Nie można dokonać zakupu powyżej posiadanej przestrzeni magazynowej.
      Maksymalna ilość zasobu, którą możesz wpisać w polu ilości jest uzależniona od dostępnej pojemności magazynów, a cena Antymaterii zostanie do niej dostosowana.W przypadku przekroczenia pojemności pojawi się komunikat z ostrzeżeniem."

      "Maksymalna ilość surowca, jaką możesz kupić, jest równa dziennej produkcji tych surowców (całkowita suma wszystkich planet)."

      Mając 10 lvl magazynu mety - kupisz 5,3kk mety za 120k anty. Więc bez podniesienia magazynu nowy mechanizm jest bez sensu. Dlatego może magazyn surki nie wydobywa - ale bez magazynu na wysokim poziomie wyjdzie cię drogo. Bardzo drogo.


      Ogólnie ten mechanizm jest uzupełnieniem handlarza - więc użycie go, aby na nowych uni zdobyć deuter - nie wchodzi w grę. A więc jedno z trzech zastosowań odpada. DNO.

      "Funkcja ta jest dostępna w zakładce obok handlarza (oczywiście dotyczy to uniwersów z aktywnym handlarzem)."
    • cokolwiek napisał(a):

      Mając 10 lvl magazynu mety - kupisz 5,3kk mety za 120k anty

      cokolwiek napisał(a):

      jest uzależniona od dostępnej pojemności magazynów, a cena Antymaterii zostanie do niej dostosowana
      Myślę, że 120kk anty zapłacimy za kupno surowca w ilości równej dziennemu wydobyciu. W przypadku gdy magazyn jest za mały cena w anty się przeskaluje (np. w sytuacji gdy dzienne nasze wydobycie wynosi 10kk, a miejsca w magazynie mamy 5kk zapłacimy równe 60k anty.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • wampek napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      Mając 10 lvl magazynu mety - kupisz 5,3kk mety za 120k anty

      cokolwiek napisał(a):

      jest uzależniona od dostępnej pojemności magazynów, a cena Antymaterii zostanie do niej dostosowana
      Myślę, że 120kk anty zapłacimy za kupno surowca w ilości równej dziennemu wydobyciu. W przypadku gdy magazyn jest za mały cena w anty się przeskaluje (np. w sytuacji gdy dzienne nasze wydobycie wynosi 10kk, a miejsca w magazynie mamy 5kk zapłacimy równe 60k anty.
      Tak, tak, oczywiście, masz rację. Sam zacytowałem, a nie ogarnąłem. Niski magazyn będzie upierdliwy (musisz zabierać zasoby z planety), ale nie podnosi kosztu wymiany (o ile koszt pojedynczej wymiany większy niż 500 anty).
      Jak by nie było - ciężko o realne wykorzystanie mechanizmu na uni z handlarzem, który w większości zastosowań będzie tańszy. Tak samo jak nikt nie używa uzupełniania magazynów (chyba ze przy antyreckach - a i tu najczęściej jest cofnięty budynek / badanie - i wtedy recki robione). Ale może ktoś wymyśli coś dobrego.

      Plus tylko taki, że skoro nie będzie tego na nowych uni (skoro ma być powiązane z handlarzem) - to nie ma kłopotu z przegiętością mechanizmu i szybkim odskoczeniu za anty na początku gry.
    • Apofis napisał(a):

      To raczej czysto teoretyczne jest bo kto kupuje 1 mln anty hehe lub więcej a nie mówiąc już o częstym kupowaniu takiej ilości. :D
      Niestety, jest wiele takich osób. Na nowym uni ładnie widać kto ile wydał. Najczęściej top3 wbija od razu za 500-1000 - plus po dwóch dniach jeszcze dokupuje.

      Z tym, że te większe zakupy anty robisz z tureckich wakacji - wtedy dostajesz 3-6x więcej anty niż ty widzisz w grze. Dlatego zawsze jest kilka osób, dla których wydanie nawet 1 kk anty nie jest problemem.
    • Jednak ja wole dalej osobę która kupi za złotówki 1kk anty niż w tych pieniądzach zje 3 konta z allegro i push zrobi z przeskokiem potem o 100%, napewno powinno być karane kupowanie tureckiego anty bo to też oszustwo, a kupowanie Polskiej anty niestety ale jest legalne i taką opcje daje nam gra i nie ma co narzekać kto ile kupi bo jak kogoś na to stać to czemu ma sobie nie kupić, zresztą która gra teraz nie ma takiej opcji jak mikropłatności???
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • Devuriel napisał(a):

      napewno powinno być karane kupowanie tureckiego anty bo to też oszustwo
      Oszustwem nie jest kupienie tureckiego anty a korzystanie z VPNa, jak ktoś mieszka poza polską to również ma walutę taką gdzie obecnie urzęduje - jak ktoś mieszka w kraju u gospodarzy to płaci w euro, a w UK płacą funtami - czy to dla nich też jest oszustwo? Oczywiście że nie :) A mają zdaje się jeszcze drożej niż w złotówkach ;P

      To ja bym się chciał zapytać co dokładnie ten zapis oznacza?
      Zakupione przedmioty można przechowywać w celu późniejszej aktywacji. Użycie handlarza spowoduje aktywację pakietu.
      Handlarz jest powiązany z tymi pakietami czy to oddzielne byty tylko pod tą samą zakładką? I czemu użycie handlarza miałoby oznaczać aktywację pakietu?

      Również może chciałbym zacząć dyskusje po co to wszystko? Na nowych uni nie ma handlarza więc tej opcji rozumiem nie będzie. A może handlarz coming soon? :D Mi to wygląda na dalsze zdzieranie kasy ze zbieracza - anty za dopalaki, anty za pakiety - wychodzi na to że jak ktoś chce być w topce jako zbieracz to musi srogo wybulić :E

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Ecc0 ().

    • Ecc0 napisał(a):

      A mają zdaje się jeszcze drożej niż w złotówkach
      A nie zdaje ci się przy okazji, że zarabiają tyle samo co my, ale właśnie w swojej walucie? Która w przeciwieństwie do PLN jest coś warta? Że ceny w sklepach mają porównywalne do polskich, i to już porównując wartości każdej waluty, a nie same kwoty? Że taki Niemiec czy Anglik za swoją dniówkę zaleje auto do pełna, a ty musisz na to zbierać kilka dni? Najprościej jest tylko porównywać końcowe wartości nie zdając sobie sprawy z całego mechanizmu. Takich mamy w Polsce ekonomistów :thumbsup:
    • Nie uważałem się nigdy za ekonomistę i nie miałem na celu dyskusji kto więcej zarabia a kto mniej. Patrzę na to od strony regulaminów - waluta za anty jest ustalana od regionu w którym się znajdujesz i nie ma w tym nic zakazanego bo tak to widocznie jest zaplanowane. Jeśli się mylę to proszę poprawić ale regulamin nie zakazuje chyba kupowania anty w obcej walucie bo tak jak wspominałem może ktoś mieszkać poza Polską i grać na polskim serwerze wśród swoich. A samo korzystanie z vpna nie ogranicza się w tej grze do samego kupowania anty ale ma też swoje inne i o wiele gorsze zastosowania - dlatego vpny są zabronione przez regulamin (a nie przez kupowanie anty w obcej walucie). Jakbyś miał prawdziwego tureckiego kolegę który mieszka w Turcji i dałbyś mu kod zasiadania to by Ci też mógł konto zasilić taniej niż reszta.
    • Apofis napisał(a):

      Wydawać tyle kasy na jakąś grę to już spora przesada i to jeszcze internetowa na przeglądarce, co innego kupno gry na płycie gdzie się ja ma fizycznie. Nie powiem można kupić tam raz na jakiś czas za około 30 zł ale bez przesady. :D
      Anty kupujesz aby sobie ułatwić grę. I to jest ok. Na tym polega biznes i ludzie są tego świadomi.

      Natomiast korzystanie z tureckiej anty jest niczym innym niż wyłudzeniem - używasz VPNa (to jest zabronione i teoretycznie karane - ale jak widać - rzadko oraz za słabo) aby dostać więcej zasobów wirtualnych niż masz w standardowy sposób. Tak, to jest błąd założeń ogame (powinno być powiązanie community serwera z walutą - a jak płacisz z innego kraju - to już bank/pośrednik sobie przeliczy - GF nic do tego). Tutaj jest powiązanie waluty z IP - a jak wiadomo IP łatwo zmienić za pomocą VPNa.

      Problemem drugim jest to, że są ludzie gotowi wydać naprawdę dużo kasy, aby pokazać się w rankingu. Dlaczego to robią - to ich sprawa (powodów może być kilka) - ale wtedy mają dwa sposoby - czyli kupno anty (legalny) albo kupno i push kontem (nielegalny). Tyle, że większość graczy jest świadoma ile pushy poszło bez kary - i widząc tą bezkarność - robi to samo. Niestety, gra przyspiesza, strategiczność grania została zastąpiona przez strategiczność pushowania się - bo teraz gracze nie myślą jak grać, tylko jak się spushować, aby bana nie dostać.

      A nowy mechanizm - kilka osób go użyje, nic nie osiągnie - i tyle. Jakby działał na nowym uni to byłby zagrożeniem - a tak - wywalisz miliony anty aby dostać to, co topowa flota z jednego pirata. No super plan na mały skok (np brakuje ci trochę kryształu do badania) - ale jako część większej strategii - bez sensu (a przynajmniej ja to tak widzę na tą chwilę).

      PS. Co do powrotu handlarza na nowe uni - nie cieszcie się, coś takiego nie będzie miało miejsca.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

    • Bóldupienie o to, że kiedyś to było, bo nie było anty, przypomina mi hipisów, którzy parę lat temu narzekali, że BlaBlaCar wprowadził płatne konta. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie i rozumi minimalnie marketing, wyłapie że po to przez dłuższy czas robi się za friko, żeby spopularyzować produkt, uzależnić od niego użytkowników i potem wprowadzić hajsiwo. Zima co roku zaskakuje kierowców - trochę komiczne, ale co zrobisz, kiedy nic nie zrobisz :D Zawsze można grać za darmo i pisać na forumie, że ma się lepszego skila, bo mądre wydawanie anty to przecież nie jest skill. Heheh.
    • Apofis napisał(a):

      Wydawać tyle kasy na jakąś grę to już spora przesada i to jeszcze internetowa na przeglądarce, co innego kupno gry na płycie gdzie się ja ma fizycznie. Nie powiem można kupić tam raz na jakiś czas za około 30 zł ale bez przesady. :D
      a co to za różnica kto ile wydaję na grę? jak wydaję to znaczy że ma, jak nie ma to i tak jego sprawa.
      Tak samo dla tego kogoś kto kupuje anty przesadą może być wydawanie np. 400 zł na fajki w miesiącu a jednak nikt nie pisze i nie marudzi że producenci tacy źli bo chcą kasy za fajki tak jak gameforge chce kasę za anty.. a jak kogoś stać i na to i na to to luksus i nic nam do tego.
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline

    • Magia wersji 7.X w przypadku klas, opiera się na możliwości ich zmian. Poza tym, obliczyłem że zaopatrzenie wszystkich moich planet w boosty 40% na pięć lat do przodu oscyluje wokół kwoty, której faktycznie bym nie wydał. Takie marginalizowanie, że mnie nie stać, a ciebie stać = ja osiągam to co ty w dłuższym czasie, ciężką pracą - jest łudzącym stwierdzeniem. Wydając raz na jakiś czas 30 zyka na anty jest jak wydawanie 30 zyka na tanie buty. Kto kupuje więcej, ten ma taniej na dłużej. Nie jest sztuką wydać całą masę anty w jeden dzień na pierdoły, które można faktycznie ominąć cierpliwością. Sztuką jest dysponować nią w taki sposób, żeby zawsze mieć ciastko i zjeść ciastko.

      P.s. W samym 2020 wydałem na grę pińćset jewro. Nie uważam żeby gracze, którzy rypią w to x lat dłużej ode mnie byli ode mnie gorsi, ale spodziewam się, że jakaś minimalna część z nich dostając na konto 100k AM w moment wywaliliby 3/4 z puli. Gadanie o skillach to dziecinada.
    • Magia klas (po zachwycie przez pierwszy miesiąc, jak to klasy są wyrównane) polega na tym, że już każdy wie, żeby brać odkrywcę. Więc ludzie patrzą teraz tylko na cechy odkrywcy i koniec sprawy z klasami. Jasne, znajdzie się pięć osób, bo przed wielką bitwą zmienią klasę na generała (dla doku przy ataku) - ale minutę po powrocie floty na moona już widnieje tam znaczek Odkrywca - taki to piękny balans klas. W teorii jest tak jak napisałeś - czyli możliwość zmiany klasy zapewnia elastyczność - w praktyce - niewiele osób się w to bawi (co innego, gdyby zmianę klasy dało się znaleźć na expach!!).

      Co do wydawania anty - sprawa osobista i niech każdy sam patrzy na swój portfel i swoje przekonania - a nie sięga do czyjegoś portfela. Niektórych stać to wydają, innych nie stać, jeszcze innych stać - ale nie chcą płacić za grę. Każda opcja jest dobra. Jedyny problem jest wtedy, gdy gra staje się klasycznym p2win - czyli bez wydania kasy nawet najlepszy gracz, siedząc cały czas - nie jest w stanie nic zrobić. Ale ogame jeszcze daleko do tego. To jest ich kierunek - ale droga jeszcze daleka.