Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • buleon napisał(a):

      Ja bym zrobił tak, żeby piraci do nas latali na ekspedycje Wziąć dwa w miarę równe uni, np. 68 i Nekkar. I każda misja ekspedycji na 68 powoduje reakcję w postaci wysłania identycznej floty przez piratów na Nekka
      Bez przesady, ale bitwy między flotami wysłanymi w to samo miejsce i o podobnej godzinie mogłyby być. To ryzyko, ze wysyłasz sobie po 500 DT, a akurat wtedy jakiś flociarz z top wysyła pancerniki i bum
    • Wersja 7 przyniosła kolejne zmiany w regulaminie, jakieś dziwactwo niezrozumiałe na razie, jak dla mnie:

      Push - obostrzenia darowizn20.04.2020 20:39:53
      Od: smoki
      Obostrzenia dotyczące darowizn


      Zabrania się przeprowadzania dostaw surowców do graczy, których suma punktów oraz suma zgromadzonych surowców na koncie z produkcją w toku włącznie jest większa od liczby punktów darczyńcy. Zasada ta obejmuje również rozbijanie flot.


      Zmiana wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.


      Wasz OGame Team

      Rozumiem, że ilość surowców zamieniamy na na pkt. OMG 0_o :ocb:
      - Skąd mam wiedzieć kto ile ma odłożone surowców, kto jakieś badanie robi, lub kopalnie i surowce lecące i zalegające gdzieś, że nie wspomnę już od produkcji ,,w toku włącznie'' - czyli jak to rozumieć? :quasi:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • "Produkcja w toku", to chyba właśnie te badania, statki itd. w trakcie produkcji. Jeżeli gracz A i B mają tyle samo punktów ale gracz A ma włączone jakieś epickie badanie, to na potrzeby pushu gracz A ma więcej pkt :D No chyba, że gracz B chomikuje niebotyczne pokłady paliwa na lepsze czasy, wtedy to on ma więcej punktów....
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • Namaste napisał(a):

      Nie kumam po co to rozkminiać... Push to push.
      Mhm, oczywiście.

      Przed handlową niedzielą można było topić bunkry/floty i mielić na deuter i to nie był push, po handlowej niedzieli okazało się, że wszyscy oszukiwali... Przebrnę przez każdy regulamin, ale chcę wiedzieć, co mogę, czego nie mogę.

      Zmiana ZG czy tam IZG na mały plus, chociaż uważam, że należałoby po prostu zakazać słania surowców w dół statystyk bez zgody GO. Wniosek należałoby należycie uargumentować ticketem.
      Możliwe powody:
      1) pomoc sojusznikowi po złomie, warunek: API starcia i zbiórek strony przegranej, maksimum pomocy to do 100 % zezlomowanej floty, złom na minimum ST na danym uni;
      2) pomoc zielonemu graczowi, warunek: nie więcej niż 50 kk surowców tylko od jednego gracza, dozwolona od 91 dnia od powstania uni;
      3) pomoc w uzbieraniu surowców na budynek/badanie, warunek: ticket od obu stron, od beneficjenta obietnica oddania surowców w czasie oznaczonym.

      I schematy dla GO:
      Zgoda 1:
      Wyrażam zgodę na wysłanie:
      - xxx metalu
      - yyy kryształu
      - zzz deuteru
      graczowi A.

      Brak zgody 1:
      Nie wyrażam zgody na wysłanie surowców. Powodem jest brak API/za mała strata sojusznika/zbiórka PZ przez graczy trzecich itd.

      Zgoda 2:
      Wyrażam zgodę na wysłanie surowców. Należy pamiętać, że suma surowców niezależnie od ich rodzaju nie może przekroczyć 50 000 000.

      Brak zgody 2:
      Nie wyrażam zgody na wysłanie surowców. Powodem jest fakt, że gracz A otrzymał już darowiznę startową/zbyt młody wiek uniwersum.

      Zgoda 3:
      Wyrażam zgodę na wysłanie:
      - xxx metalu
      - yyy kryształu
      - zzz deuteru
      graczowi A.

      Brak zgody 3:
      Nie wyrażam zgody na wysłanie surowców. Powodem jest brak ticketa beneficjenta/naruszenie równowagi na uniwersum itd.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Przed handlową niedzielą można było topić bunkry/floty i mielić na deuter i to nie był push, po handlowej niedzieli okazało się, że wszyscy oszukiwali...
      Pamiętam. Byłem pod wrażeniem.

      buleon napisał(a):

      Przebrnę przez każdy regulamin, ale chcę wiedzieć, co mogę, czego nie mogę.
      Ja również. I też jestem drobiazgowy, jednak jak znam życie, nie każdy podchodzi do tych spraw z całym sercem. Nikt nie czyta instrukcji obsługi odkurzacza, dlatego moim zdaniem szersze objaśnienia posiadały osobne miejsce do czytania (w formie spojleru, czy jakkolwiek), żeby nie było tego nieśmiertelnego "za długie - nie czytam". Zawsze można odesłać do podparagrafów (sam tworzę obecnie taki regulamin, ale na innej platformie i inne klimaty).

      Gdyby to zależało ode mnie osobiście, wprowadziłbym do skryptu niemożliwość wysyłania sury do innych planet niż własne. Naprawiłbym rynek na stare przeliczniki i upierdzielił te absurdalne - bez prowizji. Usunąłbym przy tym dane kordów dokąd to leci i zamącił czas lotu floty na approx. Rynek anonimowo - a nie anonimowo kopia rynku wewnątrz sojuszu. I wszelkie problemy z pushem przez handel na wieki rozwiązane. Ale to jest tylko moje chciejstwo - nie musi być traktowane poważnie.
    • Z jednej strony ograniczenie jest dobre, bo jak ktoś wspomniał była surka pakowana w Multi czy jakieś GSówki. Ale z drugiej... @Ruda jak i ja zostaliśmy odbudowani przez sojusze właśnie w ten sposób, że mieliśmy surkę zmrożoną w stoczni i cały sojusz wtedy mógł nam słać surowce na odbudowę konta.

      Tak jak ktoś wspomniał, oczywistym wydaje się, że Ci którzy zasady nie rozumieją, nie muszą, a Ci którzy rozumieją to już nie będą mogli jej nadużywać. Zmniejszy się skala dmuchania surą GSówek/handlówek ale to problemu nie zlikwiduje nadal.
    • Leonidas napisał(a):

      15 lat. Tyle czasu zajęło wymyślenie słowa "obostrzenie" a podejrzewam że i tak ściągnięte od naszej partii rządzącej co to wyskakuje z nowymi "obostrzeniami" typu zakaz wstępu do lasu.

      Zakaz znowu napisany na kolanie dumnie wieszczący zakończenie walki z pandemią pusherów :E
      Zakończenie walki - przez poddanie się. Bo realnej walki nigdy nie było, a pusherów coraz więcej i więcej. Przy okazji wprowadzono poprawnie działający rynek (poprawnie = dobry dla pusherów), jakieś małe błędy klonowania i klasę odkrywcy.

      Ale nie ma co mieszać kwestii działania GF (czyli błędów, rynku i braku bilansu klas) i supportu (czyli brak banów za klonowanie, nieśledzenie zasobów generowanych na rynku oraz udostępnienie wybranym graczom metody na klonowanie floty).

      W każdym razie - walka przegrana jednogłośnie, więc jedyne co pozostało - to ogłosić się moralnym zwycięzcą i zakończyć walkę.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      a pusherów coraz więcej i więcej
      Proponuję założyć nowy topic z obywatelskim pręgierzem. Najlepiej na zewnętrznym forum, żeby @Ruda nie miała czego kasować! :thumbsup:
      (żart - nie mówię tego poważnie, hahah).

      dexPL napisał(a):

      jedyne co pozostało - to ogłosić się moralnym zwycięzcą i zakończyć walkę.
      Punkty, przyrosty - z dupach się poprzewracało. Równie dobrze mogliby zmienić klimat ze sci-fi na mitologiczny, albo inny - dla pushera to nieistotne. Byleby matma się zgadzała. Wszędzie boty, jakieś dziwne skoki na mmo... Żeby było jak trzeba, musieliby napisać cały skrypt od nowa. Nie trzeba być Ajsztajnem, żeby utorować mechanikę gry tak, aby skrypt sam dawał po łapkach oszustom. Prawdę mówiąc, gdyby GF użyło choć jednego genialnego łba, GO nie byliby potrzebni. To tylko ludzie. Efektem są właśnie dramy i gównoburze. Niech się ścigają... I tak ta gra jest nie do wygrania, bo zawsze będzie mało. Karuzela jedzie dalej ;)
    • edes napisał(a):

      Czy mi się zdaje czy w tym nowym evencie pójdzie zdobyć pola do planety ?
      a ta już byś chciał. co event to obrazek ten sam, więc o żadnym zdobywaniu pól mowy nie ma. Co najwyżej możesz zdobyć dopalacz do energii :thumbsup: :thumbsup:


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • BlackLatteCoffee napisał(a):

      Czy takie zasady weszły tylko w polsce ??
      mam konta w innych krajach i takie wiadomości sie nie pokazały


      czy nasz team sobie to wymyślił ? czy może przyszło z niemiec ?
      Przecież to nic nie zmienia - push był zabroniony od zawsze, to jedynie jasne napisanie w objaśnieniach, że działanie takie jest zabronione. Plus - w innych społecznościach jest dużo mniej przekrętów niż w PL - bo większość graczy gra tylko rekreacyjnie. A w PL wyścigi na zawodowstwo :)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Wspaniała jest ta nowa już 7 wersja naszej zacnej gry.
      Nowe klasy wprowadziły niesamowite ożywienie na uni w postaci nowych kont oraz licznych raportów wojennych generowanych m.in. z pomocą nowych statków. Poszczególne i charakterystyczne walory każdej klasy zmusiły liczne grono graczy do poważnego zastanowienia się przed dokonaniem wyboru. Z pewnością pomógł w tym serwer testowy naszej gry.

      Pojawiły się nowe statki, nowe dopalacze i nowe wyzwania.
      Ekspedycje sprawiły przypływ nowych surowców a antymateria do Niemiec zaczęła płynąć tak wartkim potokiem jak wielka RZESZA emerytów i seniorów w przedpołudniowych godzinach do supermarketów.

      Pięknie po prostu pięknie.
      Również w naszym ogame czuć wiosnę.

      Pozdrawiam serdecznie wszystkich grających oraz miłościwie panującą nam administrację.
    • Void napisał(a):

      Po prostu chodzi o to, że teraz nie będzie dziwnych kont rosnących w tydzień o kilka k miejsc. Skończy się ładowanie sury w multi.
      właśnie że się nie skończy, jeszcze GO nie wymyśliło takiej zasady której nie da się obejść
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • W tej zadzis chodzi o to ze np. Konto X dostalo zloma i jest najslabsze w sojuszu liczac pkt, ale ma nagromadzone tyle surki, że przetapiając to wyprzedza wszystkich lecz tego nie robi, bo nikt mu surki nie bedzie mógł wyslac i tak caly sojusz mógł mu sure wysyłać legalnie. Teraz już nie, bo wartość konta bedzie również powiększona o posiadane surowce.