Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Gremlinek. napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Kogo to obchodzi taka surka jest w obiegu to się ja zezłomuje sfarmi i po krzyku ja nie widzę problemu w tym, że koleś se coś zkitrał na boku
      Sprawiedliwości w Twoich słowach nie ma. Sklonowane surowce nie powinny należeć się nikomu.
      @Ruda Proszę o informację, w związku z/w treścią, która pozwoli mi zrozumieć postępowanie w dalszych dniach/miesiącach/latach- Jaką mam pewność, że nie dostanę bana jako osoba nieświadoma pochodzenia surowców przy farmingu?
      - skąd ja (jako zwykły szary użytkownik) mam wiedzieć, które surowce są dobrego pochodzenia a które nie? Rozumiem, że przez ryzyko jakie ponoszę mam nie farmić?
      - jaką mam pewność, że wyłapiecie 100% surowców nieuczciwie pozyskanych, tak abym ja nie ryzykował przy farmieniu?
      Z takimi pytaniami do żółtych, a nie zielonych.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • I tak przy okazji bana dla Ciebie, możesz podrzucić kukułcze jajo wrogom - sfarmiłeś lewe surowce - wyślij wrogom w paczkach po np 122.232.323 szt :D na liczeniu spędzą następne dwa dni (jak wyślesz w nocy na różne koordy w 4x25 transportach to przy okazji zalejesz gracza setką raportów :P )

      On będzie musiał to wszystko zgłaszać albo bana wyłapie :D

      Pozdrawiam
      Wisior
    • ciap napisał(a):

      Art napisał(a):

      Uzyskanie surowców od osoby, która pozyskała je z naruszeniem Zasad
      W momencie stwierdzenia przez Obsługę, że darowane surowce pochodzą z naruszenia Zasad (np. z pushu) otrzymane surowce muszą zostać zwrócone przez końcowego odbiorcę, nawet gdy zostały one otrzymane zgodnie z Zasadami (tzw. paserstwo).

      A tak z szczerej ciekawości... które reguły narusza osoba, która pozyskała nadmiarowe surowce z rynku nieświadomie?
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Crion napisał(a):

      Jak Ty będziesz handlować z kimś i ktoś sprzeda Ci surowiec z rynku, Ty wrzucisz sobie astro/kopalnie, czy co tam będziesz chciała -> przeklikasz to za anty i za tydzień, dwa ktoś Ci odpisze to badanie bo pochodzi z surowców z rynku? a wydane pieniądze na anty ktoś zwróci?
      Czemu mają mi cofnąć badanie? :fsmile:
      Przecież nie zrobiłam tego świadomie więc to nie jest moją kara a jedynie odsyłka. Jeżeli nie bedzie mnie stać to oddam budynek albo obronę - to budujesz się szybko i wymaga mało surowców.

      wampek napisał(a):

      A tak z szczerej ciekawości... które reguły narusza osoba, która pozyskała nadmiarowe surowce z rynku nieświadomie?
      O błędach gry. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @ciap bedziesz musiała oddac, nie dostaniesz rekompensaty mimo ze swoje surowce dostałas legalnie.
      Mało tego nikogo nie obchodzi ze moze wiązac sie to ze stratą anty.

      Jak nie bedzie Cie stac na oddanie to dostaniesz bana za posiadanie zbugowanych surowcow. Takie zasady.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • ciap napisał(a):

      Czemu mają mi cofnąć badanie?
      A czemu mają mi odebrać flotę, którą stracę robiąc rw na kimś kto użył rynku, a ja będę musiał oddać surę z tego starcia?

      Rozumiem, że jesteś za tym, żeby tak to funkcjonowało? Wyfarmię surowce, które ktoś miał z handlu na rynku - mam oddać? Będę handlować z kimś, kto surowce pozyskał na rynku - mam oddać? tak to widzisz?

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • Muniek napisał(a):

      @ciap bedziesz musiała oddac, nie dostaniesz rekompensaty mimo ze swoje surowce dostałas legalnie.
      Mało tego nikogo nie obchodzi ze moze wiązac sie to ze stratą anty.

      Jak nie bedzie Cie stac na oddanie to dostaniesz bana za posiadanie zbugowanych surowcow. Takie zasady.
      Jak pisałam:
      Jak nie będę mieć surowcow (astro sporo kosztuje) to mi odpiszą budynek albo obronę albo flotę i po sprawie.

      Surowce dostałam legalnie ale one nie są legalne bo powstały z błędu gry.


      Crion napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Czemu mają mi cofnąć badanie?
      A czemu mają mi odebrać flotę, którą stracę robiąc rw na kimś kto użył rynku, a ja będę musiał oddać surę z tego starcia?
      Masz oddać surówce. Ktoś kiedyś dostał nakaz odsyłki i poprosił GA i odpisanie floty bo było to za dużo surowców i już nie miał tyle na stanie.
      Podstawa to rozmowa z GA i poproszenie. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      @ciap bedziesz musiała oddac, nie dostaniesz rekompensaty mimo ze swoje surowce dostałas legalnie.
      Mało tego nikogo nie obchodzi ze moze wiązac sie to ze stratą anty.

      Jak nie bedzie Cie stac na oddanie to dostaniesz bana za posiadanie zbugowanych surowcow. Takie zasady.
      Jak pisałam:Jak nie będę mieć surowcow (astro sporo kosztuje) to mi odpiszą budynek albo obronę albo flotę i po sprawie.

      Surowce dostałam legalnie ale one nie są legalne bo powstały z błędu gry.

      Dokładnie tak. Czyli zbierasz 2 miesiące deuter ze swoich kopalni, sprzedajesz go za metal.
      Nastepnego dnia dostajesz info że masz oddac ten metal bo jest zbugowany.
      Nie masz ani metalu ani deuteru :fsmile:
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • ciap napisał(a):

      Masz oddać surówce. Ktoś kiedyś dostał nakaz odsyłki i poprosił GA i odpisanie floty bo było to za dużo surowców i już nie miał tyle na stanie.
      Podstawa to rozmowa z GA i poproszenie.
      Ja mam prosić ? Jaja sobie robisz? Mam prosić o to że za to, że nie złamałem zasad gry mam oddać surowce i być w plecy? Czy Ty czytasz co piszesz? To jest wg Ciebie normalne? Niby dlaczego mam oddać surowce?

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • NowyLepszyYossarian napisał(a):

      na bana za push jesteś, tutaj cytat: "jedynym beneficjentem". Właśnie takiego bana dostałem . Chętnie bym tutaj wkleił cały ticket, ale oczywiście to jest zabronione.
      Jak można bana dostać przecież to jest absurd ty nie wiedziałeś że sura była lewa. oddajesz tylko sure bez bana bo ty nie jesteś tu winien bo skąd masz wiedzieć to by był absurd
    • wampek napisał(a):

      Problem polega na tym, że wspominane reguły zostały utworzone z myślą o graczach, którzy pushują się świadomie... a jak wszyscy wiemy rynek mocno wybiega poza "świadome" pushowanie.
      Większym problemem jest to, że mamy takich GO, którzy jak widzisz uznają, że ta zasada powinna tutaj obowiązywać. Tzn przepraszam - nie wiem jak inni GO/SGO, bo Ci milczą i chyba sami nie wiedzą co z tym wszystkim robić (bo głównego dowodzącego dalej nie ma...), ale jeśli wszyscy tak do tego podchodzą jak ciap, to życzę powodzenia.

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • @Muniek
      Handel to wymiana. Masz jeden surowiec zmieniony w dozwolonym przeliczniku na inny.
      Po oddaniu surowców masz wyjść na zero nie licząc czasu który się straciło. ;)

      @Crion
      Zapis tej został dodany do Zasad Gry na prośbę graczy ponieważ część osob legalizowała tak surowce np. z push.
      Gracz dostaje jedynie odsyłkę.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      @Muniek
      Handel to wymiana. Masz jeden surowiec zmieniony w dozwolonym przeliczniku na inny.
      Po oddaniu surowców masz wyjść na zero nie licząc czasu który się straciło. ;)
      JAK ?!

      Nie rozumiesz - mam swoje 100 legalnego deuteru. Kupie za to 300 nielegalnego metalu. Dostaje info że mam oddac nielegalne 300 metalu. Finalnie nie mam ani 100 deuteru bo ma go juz inny gracz i 300 metalu bo jest odesłany.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Jak dla mnie to obecnie nie ma w regulaminie reguł, które by umożliwiły nakaz zwrotu surowców w jakiś sposób powiązanych z rynkiem. Zacytowany przez @ciap punkt mówi o oddaniu surowców zdobytych co prawda legalnie, ale których pochodzenie całkowicie legalne już nie jest. Problem w tym że punkt regulaminu traktujący o bugach zawiera słowo "świadomie" co czyni go "prawnie" bezskutecznym wobec narzędzia jakim jest rynek. O świadomym korzystaniu z błędu można by mówić, gdyby GF wydało jakiś komunikat, czy coś... ale jak wiemy nic takiego nie miało miejsca. GO co prawda będzie się na te punkty regulaminu powoływało, ale nie zmienia to faktu, że robią to nielegalnie.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • @ciap
      Atakuje gracza X i tracę na tym flotę wartą 1kk surowców -> złom+farming = 1,5kk surowców -> to daje mi 500k na plus, ale ponieważ surowce pochodziły z rynku, to mam odesłać 1,5kk surowców - złom z mojej floty. Dalej nie widzisz gdzie tracę?

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • Crion napisał(a):

      @ciap
      Atakuje gracza X i tracę na tym flotę wartą 1kk surowców -> złom+farming = 1,5kk surowców -> to daje mi 500k na plus, ale ponieważ surowce pochodziły z rynku, to mam odesłać 1,5kk surowców - złom z mojej floty. Dalej nie widzisz gdzie tracę?

      Odsyłasz tylko 500k - tyle co byłeś na plus z bitwy. To samo jest przy push.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Nonick napisał(a):

      Mam pytanie do ogarniętych, może ktoś z adminów. @ciap może Ty?
      Przeglądam swoją historię sprzedaży statków z ekspedycji - nie ma tam żadnych dziwnych sum, wszystko wygląda git. Zwykłe sumy w widełkach, takie jak sobie sam wpisałem - bez autoofert / autozapytań. Mogę się czuć bezpiecznie?

      Wrzuć ticket "na siebie, za dwa punkty" :D niech SGO ma co robić. W razie czego - masz dupokrywke - i bana nie dostaniesz.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Odsyłasz tylko 500k - tyle co byłeś na plus z bitwy. To samo jest przy push.
      Czyli jednak surowce pochodzące z nielegalnego handlu na rynku mogą pozostać w grze?
      Jak to się ma do:

      ciap napisał(a):

      Masz oddać surowce które są nielegalne. Których nie powinno być...

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • Apofis napisał(a):

      Gremlinek. napisał(a):

      skąd ja (jako zwykły szary użytkownik) mam wiedzieć, które surowce są dobrego pochodzenia a które nie? Rozumiem, że przez ryzyko jakie ponoszę mam nie farmić?
      - jaką mam pewność, że wyłapiecie 100% surowców nieuczciwie pozyskanych, tak ab
      To są absurdy jakieś
      To może Ci wyjaśnię o co chodzi, uszczegóławiając przy okazji też @ciap i @Ruda, a Ty proszę rozwiń myśl mówiąc, że to jakiś absurd. Bo mogłem źle zinterpretować Twoje słowa.

      Więc @ciap i @Ruda, jako że jedyne się wypowiadacie:
      - skąd mam wiedzieć, że sfarmione surowce są z legalnego źródła - każdy farming mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      - skąd mam widzieć, że złom z floty to surowce z legalnego źródła - każdy złom mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      - skąd mam wiedzieć, że przehandlowane surowce to surowce z legalnego źródła - każdy handel mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      .... itd, itd, itd.


      jeśli na te pytania dostanę odpowiedź jak cytat poniżej, to zwątpię w całość Teamu. Dlaczego? bo nie od dzisiaj wiadomo, że zasady są tak napisane, aby dowolnie je interpretować - dowolnie przez GO. To tak jak Wasze słynne "z logów to wynika".
      I dlaczego cytuję poniższy tekst nawiązując do powyższych pytań? Dlatego, że gdybym miał każdy ruch na koncie zgłaszać, bo zasada poniżej do tego mnie zmusza, to nic innego bym nie robił tylko zgłaszał i do tego czekał nie regulaminowe 48(?) tylko ze trzy razy dłużej.

      ciap napisał(a):

      Art napisał(a):

      Uzyskanie surowców od osoby, która pozyskała je z naruszeniem Zasad
      W momencie stwierdzenia przez Obsługę, że darowane surowce pochodzą z naruszenia Zasad (np. z pushu) otrzymane surowce muszą zostać zwrócone przez końcowego odbiorcę, nawet gdy zostały one otrzymane zgodnie z Zasadami (tzw. paserstwo).

      Bardzo proszę o odpowiedź. Proszę też nie zbywać mnie czymś takim:

      "Smoki napisała że czekamy na odpowiedź. Więc co mam napisać? Zmyślić?
      Zadajecie pytania na które sama nie znam odpowiedzi. Pomagam na tyle ile mogę.
      ....."

      Skoro nie macie wytycznych to dlaczego sypią się bany za legalny handel, zanim dostaliście wytyczne? czyżby znowu interpretacja jednego zdania w OWK na korzyść działań jakie podejmujecie?
      No chyba, że dostaliście wytyczne ale nas nie informujecie.

      Wisior napisał(a):

      I tak przy okazji bana dla Ciebie, możesz podrzucić kukułcze jajo wrogom - sfarmiłeś lewe surowce - wyślij wrogom w paczkach po np 122.232.323 szt :D na liczeniu spędzą następne dwa dni (jak wyślesz w nocy na różne koordy w 4x25 transportach to przy okazji zalejesz gracza setką raportów :P )

      On będzie musiał to wszystko zgłaszać albo bana wyłapie :D

      Pozdrawiam
      Wisior

      A to Wisior jest ciekawa opcja. Bo jak będę miał takie surowce to dostanie bana gość co dostał surkę czy ja za wymuszenie pushu (bo przecież te surowce to push)? bądź co bądź nieświadomie ale jednak XD

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Gremlinek. ().

    • Nie wiem jak Wy moi drodzy, ale ja wrzucam urlop na czas wyjaśnienia sprawy.
      Teoretycznie cały handel w grze jest zblokowany, bo nikt nie wie z jakiego źródła ktoś ma surowce.
      Proponuje Wam to samo. Z drugiej strony jak walną backa to zawsze mniej czasu straconego.

      Pozdrawiam.
    • Crion napisał(a):

      @ciap
      Atakuje gracza X i tracę na tym flotę wartą 1kk surowców -> złom+farming = 1,5kk surowców -> to daje mi 500k na plus, ale ponieważ surowce pochodziły z rynku, to mam odesłać 1,5kk surowców - złom z mojej floty. Dalej nie widzisz gdzie tracę?
      Ja napisałam że oddaje surowce plus że jest na zero. Więc wydaje mi sie oczywiste że jeżeli coś oddaje i jest na zero to musi być to zysk.
      Jeżeli nie było to jasne to przepraszam


      Nonick napisał(a):

      Mam pytanie do ogarniętych, może ktoś z adminów. @ciap może Ty?
      Przeglądam swoją historię sprzedaży statków z ekspedycji - nie ma tam żadnych dziwnych sum, wszystko wygląda git. Zwykłe sumy w widełkach, takie jak sobie sam wpisałem - bez autoofert / autozapytań. Mogę się czuć bezpiecznie?
      Możesz napisać zgłoszenie.



      dexPL napisał(a):

      niech SGO ma co robić.
      Gratuluję podejścia.


      Crion napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Odsyłasz tylko 500k - tyle co byłeś na plus z bitwy. To samo jest przy push.
      Czyli jednak surowce pochodzące z nielegalnego handlu na rynku mogą pozostać w grze?Jak to się ma do:

      ciap napisał(a):

      Masz oddać surowce które są nielegalne. Których nie powinno być...

      Przykład: surowce pochodzą z push i Ty je sfarmisz. Jeżeli oddasz zysk to nie ma legalizacji tych surowców. Oddanie zysku powoduje powrót do sytuacji przed RW. :fsmile:
      Przeliczając po przelicznikach zglodnych z Zasadami Gry.


      wampek napisał(a):

      A jeśli na koncie były surowce zarówno z rynku jak i z legalnego wydobycia, a ja podczas ataku zgarnąłem połowę, to którą część sfarmiłem? Tą prawilną, czy nielegalną? ;)
      Każda sytuacja jest analizowana indywidualnie.


      Gremlinek. napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Gremlinek. napisał(a):

      skąd ja (jako zwykły szary użytkownik) mam wiedzieć, które surowce są dobrego pochodzenia a które nie? Rozumiem, że przez ryzyko jakie ponoszę mam nie farmić?
      - jaką mam pewność, że wyłapiecie 100% surowców nieuczciwie pozyskanych, tak ab
      To są absurdy jakieś
      To może Ci wyjaśnię o co chodzi, uszczegóławiając przy okazji też @ciap i @Ruda, a Ty proszę rozwiń myśl mówiąc, że to jakiś absurd. Bo mogłem źle zinterpretować Twoje słowa.
      Więc @ciap i @Ruda, jako że jedyne się wypowiadacie:
      - skąd mam wiedzieć, że sfarmione surowce są z legalnego źródła - każdy farming mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      - skąd mam widzieć, że złom z floty to surowce z legalnego źródła - każdy złom mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      - skąd mam wiedzieć, że przehandlowane surowce to surowce z legalnego źródła - każdy handel mam zgłaszać, żeby Team mógł sprawdzić? co się stanie jak nie zgłoszę?
      .... itd, itd, itd.


      jeśli na te pytania dostanę odpowiedź jak cytat poniżej, to zwątpię w całość Teamu. Dlaczego? bo nie od dzisiaj wiadomo, że zasady są tak napisane, aby dowolnie je interpretować - dowolnie przez GO. To tak jak Wasze słynne "z logów to wynika".
      I dlaczego cytuję poniższy tekst nawiązując do powyższych pytań? Dlatego, że gdybym miał każdy ruch na koncie zgłaszać, bo zasada poniżej do tego mnie zmusza, to nic innego bym nie robił tylko zgłaszał i do tego czekał nie regulaminowe 48(?) tylko ze trzy razy dłużej.

      ciap napisał(a):

      Art napisał(a):

      Uzyskanie surowców od osoby, która pozyskała je z naruszeniem Zasad
      W momencie stwierdzenia przez Obsługę, że darowane surowce pochodzą z naruszenia Zasad (np. z pushu) otrzymane surowce muszą zostać zwrócone przez końcowego odbiorcę, nawet gdy zostały one otrzymane zgodnie z Zasadami (tzw. paserstwo).

      Bardzo proszę o odpowiedź. Proszę też nie zbywać mnie czymś takim:
      "Smoki napisała że czekamy na odpowiedź. Więc co mam napisać? Zmyślić?
      Zadajecie pytania na które sama nie znam odpowiedzi. Pomagam na tyle ile mogę.
      ....."

      Skoro nie macie wytycznych to dlaczego sypią się bany za legalny handel, zanim dostaliście wytyczne? czyżby znowu interpretacja jednego zdania w OWK na korzyść działań jakie podejmujecie?
      No chyba, że dostaliście wytyczne ale nas nie informujecie.
      Oczywiście masz prawo nie wiedzieć co atakujesz. Jeżeli jednak masz podejrzenia co do jakiegoś gracza napisz ticketa. ;)

      Nie wiem za co są bany na Twoim serwerze bo pewnie nie jestem Twoim GO. Powód bana jest objęty ZOD więc Twój GO nie może rozmawiać o blokadach kont.

      Nie wiemy co będzie dalej. GF miał urlop przez okres świąteczno-noworoczny. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik