Nadchodzi nowe - dyskusja

• New

KissOfTheDragoon wrote:

pokaz mi zysk... te kilka k? zapewne byl to jeszcze maly event. przy srednim i duzym flo w drzazgi i gruby minus

Piraci: images91.fotosik.pl/293/b2d4a631abc70d0b.png
      Obcy: images91.fotosik.pl/293/faa20ae3f8732c67.png
      Posiadacz najszybszych MT na świecie ;)

Do 09.01.2018 światowy TOP1 badań 8-)
      * na uni z podstawową prędkością

Od 17.10.2018 do 22.06.2019 światowy TOP1 badań 8-)
      * na uni z prędkością x1x7
    • New

jibrill wrote:

Pytanie może i głupie, ale na pewno masz wystarczająco dużo anty? :>

BTW, 10 pionierów zakupionych na rynku przyleciało do mnie w 62 statkach, z kolei 2k MT zdołali wcisnąć w 1600 statków. Pracownicy floty handlowej mają Średnie Transportery czy jak? :D
      to samo z pionierami mialem, ale to w.sumie kosmetyczny błąd. Pioniery dolecialy w ilości sztuk 10.
    • New

Revenine wrote:

Ciekawe jakie będą newsy jak zaczną pracować :)
      Nie spodziewaj się bana na rynek :D
      Ja za to spodziewam się poprawienia jakości użytkowania gry - przez poprawę wydajności widoku flot aktywnych - zamiast kręcącego sie kółka chcę widzieć jednak floty - taki hipster jestem.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • New

I pewnie nowy błąd: Asteroidy z nowej promo, te z pozycji 17 - mają po ~500 zasobów - ale nie działają. Atakując je dostajemy komunikat jak z ataku na zwykłą planetę, bez tego eventowego
      "powinniśmy się przespać i odpocząc" / "znaleziono skarb - przedmiot"

Ale to pewnie kolejne promo działające od północy, które ktoś zapomniał włączyć :D
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • New

Wybrałem odkrywce i po tych dwóch dniach oceniam Ze jest słabo.
      -opóźnienia ekspedycji niszczą ci plan, w konsekwencji musisz siedzieć i pilnować jak wracają co 15-20 min
      -20% pz szkoda gadać nie warto nawet tego zbierać
      -zbieracze swoimi szybkim transporterami czyszczą równo idlk, także ten bonus też nie jest efektywny( jest duża szansa że cię wyprzedzi w po drodze)
      Dziś ostro przysiadłem od rana do wieczora(nie polecam :-/ ) 65 ekspedycji /8330 anty/144m/62k/3,4/

ps top 1 mniej niż 100kk pkt
    • New

No to i ja skrobnę słów parę odnośnie nowych zmian. Ogólnie to super, że GF postanowiło coś zmienić, szkoda jednak, że dostajemy właściwie półprodukt zamiast pełnoprawnej wersji 7.1.

Po pierwsze podgląd jest totalnie nieprzewidywalny, działa przez parę minut tylko po to, żeby po chwili kręcić się przez następne pięć. Gram na uni ze speedem x1, więc jest to po prostu uciążliwość, ale na wyższych speedach może się to skończyć bardzo przykro - koniecznie do naprawienia.

Czcionka w opisie statków i budynków również buguje się na potęgę, sprawia to, że nie jest on czytelny.

No i ten nieszczęsny pasek - po co było zmieniać coś co działało prawidłowo.. Sama szata graficzna jest jeszcze ok, ale pasek lubi spłatać psikusa, do tego niektórzy z mają z nim problemy w wersji mobilnej.

Zdarza się również, że budynki zawieszają się na parę minut po zakończeniu budowy, "zakończono" przeskakuje, ale nie można dać następnego zlecenia budowy.

Rynek... szkoda tutaj się rozwodzić, bo napisano o tym, aż za dużo, mam nadzieję, że działanie tego "cudownego" wynalazku zostanie uregulowane, zanim wszystkie surowce, floty i dopałki z pushówek wylądują na kontach wyżej i zrujnują przyjemność oraz sens gry innym graczom.

Klasy super, każda ma coś dla siebie tutaj na duży plus.

Podsumowując - im szybciej usuniecie bugi tym lepiej, większość rozwiązań nie jest zła. Powodzenia z uprzątnięciem tego bałaganu. :S
    • New

Czyli podobnie do mnie. uni x 6 .chodzi mi o to że aby osiągać takie wyniki, na takiej intensywności trzeba siedzieć na koncie cały czas zamiast zalogować się co 2h wysłać ponownie ekspy i off. A tu niestety jedna wróci za 10min inna za 34min i tak dalej... Klasa dla prawdziwego no-lifa lub bota
    • New

Wisior wrote:

Problem w tym że nie da się ich kupić na zapas :) Mając obecnie wybrana klasę nie potrafię kupić nowej.

6
      Wisior

Normalnie wchodzisz do Shopu i masz opcję "Kup" lub "Kup i aktywuj"
      Jak Twój pies uzbiera anty i sobie kupi (bez aktywacji), to może Ci odsprzeda. Tylko czy jest sens męczyć zwierzaka?

BTW - na testowym Bermuda nie da się wystawić tego na sprzedaż (przed chwilą sprawdziłem), więc nie ma pewności, że u nas zadziała
    • New

Elo płaczki :ocb:
      Nie mam klasy odkrywcy lecz latam cały czas na expy xd. Wyniki są super. Dziś na przykład trafiłem 5mln krychy na jednej exp. Bywa także, że zbieram wielki g...o. Jednak biorąc średnią to jest super. Jak tak dalej bedzie zmieniam klasę na drugą "B" xd

:E
    • New

Hej,
      Śledziłem w weekend troszkę forum i według tego co tu wyczytałem oraz na podstawie wrzuconego przez Was kalkulatora mviv.hebergratuit.net/expe71_prod.htm?i=2 troszkę sobie potestowałem. Pozwolę sobie podzielić swoimi refleksjami z innymi graczami, którzy jak ja szukali na ten temat informacji.

Na wyniki ekspedycji nie ma wpływu ilość pionierów co od początku wydawało się jasne. Jeden pionier podwaja możliwe maksymalne łupy. Większa ilość pionierów nic nie zmienia tylko oczywiście zwiększa ładowność naszej floty, więc proporcjonalnie mniej DT musimy wysłać.

Jeśli chodzi natomiast o łupy z ekspedycji to podobnie jak w poprzedniej wersji wpływ na to ma w pierwszej kolejności ilość punktów gracza top1 danego uni. Swoje wyniki wykonam na przykładzie uni68 gdzie top1 ma więcej niż 100mln pkt. Przedstawię różnice jedynie na podstawie samych możliwych do zdobycia surowców:
      - odkrywca: 45kk metalu, 22,5kk kryształu, 15kk deuteru
      - odkrywca+pionier: 90kk metalu, 45kk kryształu, 30kk deuteru
      - zbieracz: 5kk metalu, 2,5kk kryształu, 1,66kk deuteru
      - zbieracz+pionier: 10kk metalu, 5kk kryształu, 3,33kk deu
      - zdobywcy nie uwzględniono. w wyborze klasy jest jeszcze "Other", który ma takie same możliwości jak odkrywca, ale ciężko powiedzieć czy dotyczy to tej klasy. Musiałby ktoś przetestować.
      Jeśli chodzi o statki i antymaterię proporcje są takie same. Dokładne ilości musicie sobie sami wyliczyć w kalkulatorze.

Jeśli chodzi natomiast o ilość statków potrzebnych do wysłania aby móc zebrać maksa jest tym razem tylko uzależniona od ładowności. Na ładowność ma wpływ od niedawna technologia nadprzestrzenna. Tak więc zakładając, że jej poziom wynosi 8 gracz musi wysłać jeśli jest:
      - zbieraczem: 1pionier, 1ss, 243 DT
      - odkrywcą: 1pionier, 1ss, 2572 DT
      Różnica jest więc kolosalna.

Przypominam, że powyższe wyliczenia dotyczą uni68. Na innych universach wyniki będą inne.

Reasumując:
      1. Według powyższego kalkulatora najważniejszy wpływ na wyniki ekspedycji ma wybór klasy. Odkrywca może wyciągać 9x większe zyski od zbieracza.
      2. Wystarczy jeden pionier do podwojenia możliwych maksymalnych zysków z ekspedycji. Większa ich ilość nic nie daje.

Moje wnioski opieram jedynie na znalezionym na naszym forum kalkulatorze, więc prosiłbym tego nie brać jako pewnik. Aby być pewnym trzeba czekać na oficjalne info lub na życzliwą duszyczkę, która to porządnie przetestuje na własnych obserwacjach i podzieli się z nami swoimi wynikami. :)

Górnicy uni 30
      "... I wiesz co mnie boli?! że w głowach się..."

The post was edited 1 time, last by ^^Majek^^ ().