Nadchodzi nowe - dyskusja

• mnie bardziej zdziwila symulacja pioniera vs gesi... okazuje sie ze pionier (mimo ze pokonuje krazki) jest statkiem lekkim (co jest dla mnie abstrakcja) i nie moze pokonac nawet 1 gesi niewazne w jakiej ilosci sie ich uzyje... toz to jakies jaja sa...

Edit: naprawili buga z budowa przeciwrakiet. moze i przeprowadzke tez ogarneli
      No Sacrifice, No Victory...

Punish and Enslave

The post was edited 1 time, last by KissOfTheDragoon ().

• KissOfTheDragoon wrote:

mnie bardziej zdziwila symulacja pioniera vs gesi... okazuje sie ze pionier (mimo ze pokonuje krazki) jest statkiem lekkim (co jest dla mnie abstrakcja) i nie moze pokonac nawet 1 gesi niewazne w jakiej ilosci sie ich uzyje... toz to jakies jaja sa...

Edit: naprawili buga z budowa przeciwrakiet. moze i przeprowadzke tez ogarneli
      2 mln krażków też nie rozwali 1 GS tak samo jak 2 mln lm.

KissOfTheDragoon wrote:

no sory ale zeby 1 mln pionierow lub 10mln LM nie rozwalilo 1 gesi przy statach 0/0/0 dla obu to to jakas parodia jest, gdzie 100 owiec juz wystarczy...
      Tak jest już od dawna, dlaczego to kolega tam wyjaśnił no tak jest i tyle.
      A gdzie znalazłeś symulator na pioniery i żniwiarze? podziel się :P
    • Apofis wrote:

2 mln krażków też nie rozwali 1 GS tak samo jak 2 mln lm.Tak jest już od dawna, dlaczego to kolega tam wyjaśnił no tak jest i tyle.
      wiem ze tak jest od dawna. ale zdziwilo mnie ze pionier tez sie nie moze przebic...

Apofis wrote:

tam gdzie jest najlepszy symulator

preview.trashsim.universeview.be/en

uzywajcie jezyka ang bo nie ma spolszczonych nazw nowych statkow i w zasadzie wychodzi ze jest okienko na wpisywanie liczby statkow a le nie ma jego nazwy

Punish and Enslave

Apofis wrote:

2 mln krażków też nie rozwali 1 GS tak samo jak 2 mln lm.Tak jest już od dawna, dlaczego to kolega tam wyjaśnił no tak jest i tyle.
      wiem ze tak jest od dawna. ale zdziwilo mnie ze pionier tez sie nie moze przebic...

Apofis wrote:

tam gdzie jest najlepszy symulator

preview.trashsim.universeview.be/en

uzywajcie jezyka ang bo nie ma spolszczonych nazw nowych statkow i w zasadzie wychodzi ze jest okienko na wpisywanie liczby statkow a le nie ma jego nazwy
      Pionier jest słabszy od krążownika. Dzięki za symulator bo tego mi już tylko brakuje. :)
    • pionier ma SD na krazka i 2x wieksza obrone niz on. w wiekszosci symulacji 1vs1 pionier wychodzi bardziej zwyciesko. zato 10 pionierow vs 10 krazkow no to krazki padaja do zera przy 6 pionierach ktore zostaja

Starrk wrote:

@Apofis KR rozwala GS przy odpowiednich techach :P
      pioniery tez ale musza miec bojowa o 15lvl wyzej xD

Punish and Enslave
    • Działa symulator chociaż nie pokazuje rund i nie uwzględnia Crawlerów ale dobrze, że chociaż tyle już jest . :)

KissOfTheDragoon wrote:

chlopaki jak wyglada sytuacja kosiarek jesli chodzi o zbiorke pz? zbieraja tyle ile pomieszcza czy przestrzen ladunkowa jest podzielona dla debris i rabunku?
      Twój Żniwiarz (40 statków) ma całkowitą pojemność do przechowywania 448 000. Na cel
      , 143 000 metali i 140 000 kryształów unosi się w kosmosie. Zebrałeś 35,750 Metalu i 35,000 Kryształów.

Flota dostarcza 280.592 metali, 145.106 kryształów i 22.302 deuteru.
      Z tego wynika, że łącznie.
    • Mówicie że Zbieracz będzie lepszy niż Odkrywca? Tak naprawdę jedynym istotnym bonusem dla zbieracza jest +25% do wydobycia. Co oferuje odkrywca? 4x więcej wszystkiego z ekspedycji, antymaterii, floty, surowców, dodatkowo PZ i więcej flot na ekspedycję, większe planety, lepszy farming i przede wszystkim krótszy czas badań. Więcej antymaterii, czyli ludzi będzie stać np na geologa co już daje dodatkowe 10% wydobycia (różnica w wydobyciu u tych 2 klas już spada do 15%). Więcej statków które da radę przerobić u złomiarza za 70% wartości, złom z PZ na 16 pozycji, większe farmingi, itp.

Jakby to zsumować do kupy to może się okazać że wychodzi się na zero, bo odkrywca te 15% różnicy wydobycia (jakie zostały z 25% przy aktywnym geologu) względem zbieracza rekompensuje sobie w inny sposób, pod warunkiem że wysyła regularnie floty na ekspedycję.

Jak dla mnie to jednak trudna decyzja przy wyborze którejś z tych klas.

@EDIT: Tyczy się to osób co nie kupują antymaterii.

The post was edited 1 time, last by Arti85 ().

• Według mnie główna sprawa - czy zaczynasz na nowym uni gdzie gość który ma 1000 OW jest gwiazdą ogejm czy grasz na Quantum gdzie większe planety, ilosc ekspów itd nie ma znaczenia bo masz rozwiniete konto.

Fakt 75% idlaków ma znaczenie...wieksza ilosc anty tez ale to juz kwestia indywidualna.
    • Pytanie do ofert automatycznych na rynku:
      Po co ustawiać za jaki surowiec chce się sprzedać statek, jeżeli rynek akceptuje wszystko z góry na dół nie patrząc na typ surowca?
      Przykład:
      Wystawiłem jako ofertę automatyczną sprzedaż 300 crawler-ów za 1.350.000 kryształu -/+ 5%
      Dostałem 1.282.500 metalu (1.350.000 * 95%). Przepraszam bardzo, ale jest całkiem spora różnica między metalem, a kryształem.
    • Testy testami, ale nie ma co się dziwić, że ludzie dopytuje kiedy zmiany wejdą w życie. Największą porażką wersji 7.0.0 czy ileś tam jest sposób jej wprowadzenia.
      Zaczęło się super fajnie: NADCHODZI NOWE!!! oh ah i ojeje. Wszyscy chyba spodziewali się, że wraz z urodzinami ogame dostaniem te zmiany na talerzu i będziemy obiadać się pysznym posiłkiem.
      Jak wyszło? Dostaliśmy przypalone skrzydełka z KFC...
      GF nie popisało się, ani w związku z urodzinami (brak eventu z nagrodami), ani z nową wersją. Zamiast dopracowanej aktualki dostaliśmy w moim odczuciu zlepek pomysłów, na które raczej słusznie większość narzeka. Myślałem, że wybór klasy będzie się równał z koniecznością opracowania jakiejś długofalowej strategii, a jak się okazuje to i tak i tak można być "ulepiuchem" z różnych klas. Mam nadzieję jednak, iż jak już wiosna 2021 roku wejdzie zmiana na nasze serwery będziemy mieć jednak więcej przyjemności niżli smutków :)
      Powrót do nałogu...
      Spica ON
    • hiper333 wrote:

Ja zrobiłem 2 wyprawy pionierem jako odkrywca i nic zero, nie dostałem nic.
      To słabo latasz

Ja trafiam takie rzeczy jak
      Silver M.O.O.N.S.
      Silver Deuterium Booster
      Silver Crystal Booster

Całkiem fajne flotki, tu chyba najlepsza:
      Pathfinder: 98
      Battleship: 11
      Large Cargo: 2
      Espionage Probe: 13

W sumie w ciągu 4 dni znalazłem
      12k antymaterii
      36,6kk metalu
      5,9kk kryski
      5,8kk deu

Ogólnie na nowe Uni to najlepsza klasa. Duże planety i spory zasób floty i surki z wypraw. O zbieraniu PZ nie wspomnę, bo na samym początku trafia się po kilka tysięcy złomu, a po ekspedycjach zostaje o wiele więcej.
    • Na ekspy nadal lata się klasycznie - 408 DT, 1NN + 1SS. Pathfinder jest tylko od zbierania PZtów latających w gali po walkach z piratami/kosmitami. Nie ma sensu wysyłać go z ekspedycją.

Zgadzam się, że ta klasa jest najlepsza na nowe uni, ale też na dojrzałym da radę, jak ktoś regularnie wysyła ekspedycje. Znaleźć w jednym strzale 7,6kk metalu się zdarzało, do tego przy niskim astro było już jednoczesne 6 ekspedycji, a do tego wpadało sporo statków do ewentualnego przetopienia. Jak ktoś na starym uni ma konto 1/3 flota i 2/3 eko, to będzie miał trochę do kalkulowania.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • sanvean wrote:

Ten Keyra wrote:

Na ekspy nadal lata się klasycznie - 408 DT, 1NN + 1SS. Pathfinder jest tylko od zbierania PZtów latających w gali po walkach z piratami/kosmitami. Nie ma sensu wysyłać go z ekspedycją.
      Ja zacząłem latać 100DT +1SS
      Ale teraz dorzucam nieco wszystkiego po trochu , bo powoli zbiera mi się niezła flotka (zupełnie w gratisie ]:-D )
      Nie jest to wątek o ekspedycjach, ale powiem Ci, że nie jest to najlepszy sposób wysyłania ekspedycji. Jest sporo poradników odnośnie ekspedycji, ale można to sprowadzić do dwóch "szkół": 417 DT + 1 SS albo 408 DT + 1 NN + 1SS. Wszystkie inne kombinacje są mniej efektywne.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "

no sory ale zeby 1 mln pionierow lub 10mln LM nie rozwalilo 1 gesi przy statach 0/0/0 dla obu to to jakas parodia jest, gdzie 100 owiec juz wystarczy...
      Jak nie znasz mechaniki gry i podstawowych zasad to się nie dziwię, że tego nie pojmujesz. Miałem Cię wyjaśnić, ale @Starrk zrobił to za mnie w humanitarny sposób. :D
    • Ten Keyra wrote:

sanvean wrote:

Ten Keyra wrote:

Na ekspy nadal lata się klasycznie - 408 DT, 1NN + 1SS. Pathfinder jest tylko od zbierania PZtów latających w gali po walkach z piratami/kosmitami. Nie ma sensu wysyłać go z ekspedycją.
      Ja zacząłem latać 100DT +1SSAle teraz dorzucam nieco wszystkiego po trochu , bo powoli zbiera mi się niezła flotka (zupełnie w gratisie ]:-D )
      Nie jest to wątek o ekspedycjach, ale powiem Ci, że nie jest to najlepszy sposób wysyłania ekspedycji. Jest sporo poradników odnośnie ekspedycji, ale można to sprowadzić do dwóch "szkół": 417 DT + 1 SS albo 408 DT + 1 NN + 1SS. Wszystkie inne kombinacje są mniej efektywne.
      Przecież te poradniki są nie aktualne w stosunku do wersji 7.0.0 :S

Ja wysyłam na ekspedycje floty warte po ponad 20mln i miażdżę tych piratów, obcych że aż miło się patrzy :evil:
    • @Das140 ależ poradniki są aktualne - przedstawiają potrzebną ilość statków, aby uzyskać maksymalny możliwy wynik ekspa. Od teraz różnica polegać będzie jedynie na tym, że dojdzie jeszcze kalkulacja piratów i obcych, więc może się okazać, że zamiast standardowych dt + ns +ss będziemy wysyłali lm+OW w odpowiednich proporcjach :P
      Do tego warto zauważyć, że im więcej wyślemy my, tym więcej będą mieli piraci (super) oraz obcy (ała), oraz ból w przypadku natknięcia się na czarną dziurę będzie nieporównywalnie większy :D