Nadchodzi nowe - dyskusja

• Maniak87 wrote:

Czy dostaną z marszu klasę zbieracz? (z możliwością darmowej zmiany po zalogowaniu się) dla farmerow będzie to dodatkowy zastrzyk sury.
      Chyba każdemu farmerowi przeszło to przez myśl. Była o tym też mowa kilka stron wcześniej. Sądzę, że masa graczy będzie postulować za tym, żeby idlaki dostały tą klasę. Trzeba by tylko podejść do tego z chłodną głową i przedłożyć jakieś konkretne zależności, np. taką, że jeśli idlak jest nieaktywny np. pół roku, czy rok, to dostaje z miejsca, a ci, którzy nie zalogują się przez najbliższy np. kwartał, również go otrzymają. Albo jeszcze prościej - wszystkie szare nicki dostają z automatu, ale jeśli się zalogują, będą mogły zmienić. Kompromis taki.

Jeżeli doszłoby do takiego zabiegu, wówczas gracz z klasą odkrywcy, przy - załóżmy - 20. poziomie Tk i pełnej kantynie mógłby w porównaniu z tym co ma teraz, niebotycznie sporo większe ilości surowca.

@Piciu wrote:

Ja ci będę sprzedawał po takich samych przelicznikach i możesz mi robić przelewy.
      Nie wiem jak i czy w ogóle to skomentować. Ale luzik, uśmiechnąłem się troszkę. Drgnęła mi brewka leciutko.

Dungeon Keeper wrote:

(zostanie ustalony)
      No to śmigaj ustalać! Ja się tak napracowałem z tymi screenami kilka postów cześniej: post 842 i post 844.

Das140 wrote:

Szybkie pytanie, update trafił już na serwery testowe, a jak nie, to znamy godzinę?
      Wiesz, ja też nie śpię w noc z 5. na 6. grudnia... A na poważnie - nie, jeszcze trzeba poczekać :)
    • Zwiększa produkcję metalu, kryształu i deuteru na wybranej planecie. Każdy pełzacz zwiększa produkcję o 0.3% do maksymalnych 50%

Skoro potrzebujemy maksymalnie 50%/0,3% = 167 pełzaczy na planete to wystarczy jedyne 334 000 metalu | 334 000 kryształu | 167 000 deuteru | 8 350 wolnej energii zeby zwiekszyc produckje o 50% wartosci poczatkowej.
      Myślę, że 50% wzrost produkcji powinien byc trudniejszy do osiagniecia..
    • Czarna Owca wrote:

Zwiększa produkcję metalu, kryształu i deuteru na wybranej planecie. Każdy pełzacz zwiększa produkcję o 0.3% do maksymalnych 50%
      Skoro potrzebujemy maksymalnie 50%/0,3% = 167 pełzaczy na planete to wystarczy jedyne 334 000 metalu | 334 000 kryształu | 167 000 deuteru | 8 350 wolnej energii zeby zwiekszyc produckje o 50% wartosci poczatkowej.
      Niby tak, ale z drugiej strony to duży koszt tych statków lub duża ich ilość sprawiłaby że każdy kto by grał klasa zbieracza gwarantowałby zysk z wlotu w planetę nawet przy dużej obronie. Myślę że bardziej tutaj kwestią dyskusyjną jest nie koszt statków tylko fakt możliwości wzrostu o 50%.
    • edes wrote:

co to znaczy i ile tego pz zbiera?
      To co ma zabrać, czyli bez zmian - ustawienia serwerowe. Ja staram się sobie niczego nie dopowiadać. Wszystko co zostało dotąd napisane w głównym wątku biorę za aktualne w nadchodzących zmianach, a to o czym nie było mowy, za niezmienione w dotychczasowych parametrach.
    • New

Wisior wrote:

Bo nagle weszło 8k graczy
      Masz chyba na myśli ich łączny iloraz IQ :D

Dalej nie robię zrzutów, bo szkoda na to mojej cierpliwości :D

Ale jaja. Piszesz do nich sugestie, uwagi i dajesz lajki, czy disslajki na dane opcje, a tu jebut!, gwiazdka przychodzi, ci wprowadzają te zminusowane posty Art'a i dostajesz odpowiedź typu "Sorry ziomek, niestety Twoja wiadomość nadeszła zbyt późno i z racji braku negatywnych opinii wprowadziliśmy cały ten troll-stuff do gry. Życzymy Wesołych Świąt! :xlol: ". A potem masowo pojawią się nazwy w układach [1:2:3] I'll give an account & [2:3:4] 10kkDM for free :klaun:

The post was edited 1 time, last by Bearded ().

• New

Czarna Owca wrote:

Zwiększa produkcję metalu, kryształu i deuteru na wybranej planecie. Każdy pełzacz zwiększa produkcję o 0.3% do maksymalnych 50%

Bearded wrote:

Wisior wrote:

już poprawione. Czyli potrzeba 83,5k energii
    • New

Zmiany może coś fajnego wniosą, ale nie da się za bardzo nic zrobić, bo serwer nie odpowiada.
      Cieszę się z planowanego boostu dla bombowców. Co do klasy Odkrywca, to ten bonus wielkości planet powinien być aktywny też dla obecnych kolonii, bo tak to jest atrakcyjny tylko dla nowych kont.

Edit komuś się udało wejść w zakładkę stocznia, albo w dowolną inną gdzie widać nowe zmiany, bo mnie na podgląd wywala ciągle, jakieś screeny może by się udało wrzucić?

The post was edited 1 time, last by Revenine ().

• New

Teraz pytanie, czy na rozwiniętym koncie , przy zrónoważonej grze, bardziej będzie się opłacać wziąć klasę żniwiarza i w markecie sobie dokupić pełzacze do eko. Czy brać ekologa i ewentualnie żniwaiarze kupować w markecie jeśli okażą się mocne. Ktos dobrze napisał, ze przydałby się boost bo eko, bo nawet to 10mln anty nie pomoże i testy będą trwać do 2022
    • New

Czarna Owca wrote:

Czarna Owca wrote:

Skoro potrzebujemy maksymalnie 50%/0,3% = 167 pełzaczy na planete to wystarczy jedyne 334 000 metalu | 334 000 kryształu | 167 000 deuteru | 8 350 wolnej energii zeby zwiekszyc produckje o 50% wartosci poczatkowej.Myślę, że 50% wzrost produkcji powinien byc trudniejszy do osiagniecia..

Bearded wrote:

Wisior wrote:

już poprawione. Czyli potrzeba 83,5k energii
      167 statków x 50 energii daje 8350 energii
    • New

Revenine wrote:

Edit komuś się udało wejść w zakładkę stocznia, albo w dowolną inną gdzie widać nowe zmiany, bo mnie na podgląd wywala ciągle, jakieś screeny może by się udało wrzucić?
      Miałem zaszczyt ujrzenia uchylonego rąbka lagownicy, ale jak wyżej wspomniałem, wolałem okroić swoją relację do głównego panelu. Szczerze mówiąc miałem ochotę porobić ssy z trzech widmowych kont, ale nawet z takim pomysłem, przy takim obciążeniu serwera zdecydowałem się trzymać zasady 100% albo nic.

Btw. Drzewko rozwoju Pełzacza jest chyba obecnie rekordzistą jeśli chodzi o labirynt warunków do spełnienia :D

PiotrekPe wrote:

Teraz pytanie, (...)
      Każdy gra innym stylem, inaczej teraz może je łączyć, planować przemienne strategie. Np. ktoś wbija na dojrzałe uni klasą Jajogłową, ma już wszystkie top farmy, lokuje się w samym środku średniej odległości do dwóch skrajnych i rypie wysoko Tk, pod farmienie, łącząc to z kupionymi pełzaczami. Kolonizuje większe planety (teraz mając możliwość relokować na 15-ki), odkłada boostery z ekspedycji, a gdy proporcja między tym co dotąd farmił, a tym co zaczyna wydobywać jest na tyle przepastna, że mu się nie opłaca fatygować floty, wówczas przełącza klasę na eko i rypie wszystkie zebrane dopalacze, jakie miał. To jeden z wielu możliwych scenariuszy, więc na Twoje pytanie - moim zdaniem, - nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

cichah2o wrote:

Art napisał 0,3 % .. na serwerze 0,03% .. to ogromna różnica!
      Napisz im na support, że się pomylili :D
    • New

Rynek będzie niedostępny dla koordynatów będących celem ataku na 10 minut przed dolotem

na speed 1 może i ma to sens, ale na wyższym już nie, lot na quantum trwa ok 6 minut, w us jeszcze mniej, po zmianach będzie to ok 4 minut, a to zdecydowanie mniej niż te 10 minut - powinno być, że na mniej niż 1/3 czasu lotu nie można skorzystać z rynku.

np:
      magazynuję surkę w badaniu i budynkach do tego robię zwózkę z wydobycia - uzbierałem sumę taką, że brakuje mi ładowności - chcę coś kupić na rynku, w tym momencie ktoś mnie zaczyna atakować i muszę uciekać z tym na księżyc - na kilka razy, a jakbym miał to kilkuminutowe okno na wykorzystanie rynku - czyli to co pierwotnie zakładałem - moje surowce będą bezpieczne