Nadchodzi nowe - dyskusja

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • cichah2o wrote:

   czy może ktoś potwierdzić, że bonus dla górnika będzie wymagał dodatkowej energii?
   Z tego co wiem to nie było takiej oficjalnej informacji. (tylko przecieki?)

   Art wrote:

   Prosimy o uwagę!
   Czy chcielibyście zadecydować o rozgrywce na serwerze z Handlarzem, czy bez niego?
   Gdy tylko aktualizacja będzie gotowa, niektóre nowe serwery mogą wystartować bez opcji Handlarza w grze.
   Na tę chwilę, po wprowadzeniu aktualizacji do gry na starszych serwerach, handlarz wciąż będzie dostępny.

   Zapraszamy do komentarzy w wątku poświęconym nadchodzącej aktualizacji! Chcemy wiedzieć, jak zamierzać grać!

   Wasz Zespół OGame
   Myślę, że tak jak wiele innych rzeczy dobrze by było dodać to jako coś opcjonalnego do wyboru. Im gracze mają większy wpływ na specyfikację/parametry uni tym lepiej (oczywiście do pewnego stopnia :E ). Wiadomo, że handlarz ma wiele plusów ale też pewne minusy i ciekawie by było zobaczyć jak wygląda rozgrywka bez takiej pomocy.
  • Przypuśćmy, że jakieś 2 miesiące wcześniej schowałem w laboratorium 16 miliardów metalu, uruchamiając 25 poziom opancerzenia. Przez te 2 miesiące uzbierałem 5 miliardów deuteru, potrzebne mi do przełączenia się na astro 26. Teraz muszę wymienić 12 z tych 16 miliardów metalu za kryształ, najlepiej błyskawicznie, bo nie mam ładowności, aby wozić 4,5 + 9,5 + 4,5 = 18,5 miliarda surki.
   Jaka jest szansa, ze znajdę od ręki partnerów handlowych zdolnych mi sprzedać, na już, ponad 9 miliardów kryształu? Hmm...
   Posiadacz najszybszych MT na świecie ;)

   Do 09.01.2018 światowy TOP1 badań 8-)
   * na uni z podstawową prędkością

   Od 17.10.2018 do 22.06.2019 światowy TOP1 badań 8-)
   * na uni z prędkością x1x7
  • @zefir błędne rozumowanie. Rozumiem, że opisujesz sytuację, gdyby nie było handlarza. Pozwól, że poprawię:
   Jaka jest szansa, ze znajdę od ręki partnerów handlowych zdolnych mi sprzedać, na już, ponad 9 miliardów kryształu?
   Mało z was pamięta czasy sprzed handlarza. Wtedy zbierało się nawet kryształ z gali po sondach szpiegowskich. Bo kryształu w grze jest za mało. Zatem po skasowaniu handlarza widełki m:k:d byłyby dalej 3:2:1 - z tym że to "1" byłoby wartością dla krisu :)
  • Kasacja handlarza
   Absolutnie nie ,zwłaszcza na starszych uniach.Wprawdzie nie do końca wiemy na jakiej zasadzie działałby rynek ,ale moim zdaniem nie ma szans na upłynnienie nadwyżki deuteru jaka pojawiłaby się na rynku.Druga sprawa to rację ma Zefir w tym co opisał ,czasami pilna jest potrzeba dużej wymiany towaru .Trzecia sprawa jak mam się pilnować kiedy wysłać ,kiedy odebrać a to nie pasuje ,a to się spóźniłem ,a to klientowi wypadła pilna sprawa to wolę na spokojnie wymienić u handlarza.Czwarta sprawa ,mam dużą nadwyżkę metalu, a chcę wstawić badania wymagające dużej ilości kryształu-astrofizyka,nie ma szans żebym szybko znalazł chętnego na zakup kilku miliardów metalu za kryształ,wątpię czy w ogóle znalazłby się chętny.
   Z tych powodów jestem przeciwny kasacji handlarza ,tam gdzie się taka opcja pojawi gracze szybko zauważą problemy ze sprzedażą ,a zwłaszcza na starszych uniach gdzie ilości wymienianego towaru idą w miliardach.
   Pozdrawiam ja:)
  • ciap wrote:

   2008 rok:

   - sprzedam dex za kryształ
   - mogę jedynie mix
   - niech będzie, jakie proporcje?
   - 1kk kryształu na 10kk metalu

   Moje wspaniałe WR... >_>

   Dobrze że mam już astro. :fsmile:
   Jak to "mam"?! To więcej nie robisz? :D

   W temacie: myślę, że brak handlarza byłby dopiero problematyczny tak jak piszecie w późniejszych stadiach gry gdzie w grę wchodzą dużo większe ilości surowców (czego kiedyś nie było okazji doświadczyć nawet przed wprowadzeniem handlarza). Jeżeli funkcjonowałby to na zasadzie uruchomienia na starcie uni a po jakimś czasie ankieta z zapytaniem graczy czy chcą uruchomić to rozwiązałoby to te problemy. Niemniej zagadnienie faktycznie kontrowersyjne, co innego też kiedyś było przy dużej ilości graczy - łatwiej może było znaleźć partnera handlowego. Teraz handlarz poniekąd zastępuje brak dawniejszej dużej ilości graczy.
  • Po 1. Osobiscie korzystam z handlarza regularnie i nie wyobrażam sobie, że miałbym tygodniami szukać partnerów do handlu, szczególnie przy wymierających uni.
   Po 2. Ostatnie zmiany odnośnie przeliczników i systemu kar dla graczy za handel z niewłaściwymi osobami (rzekome pushe) skutecznie zniechęcają do takich wymian.
   Po 3. Brak handlarza zablokuje pewne poziomy gry na dobre (badania wymagające dużej ilości kryształu).
   Po 4 i najważniejsze :) Brak handlarza spowoduje spadek zysków gf z antymaterii. Czasem trzeba się sporo nakręcić żeby dostać dobry przelicznik.
  • @Art nie zapracuj sie nad tymi zmianami
   lubicie gry psuc ciekawe do jakiego stopnia cos skopane bedzie tym razem
   juz tam nie kombinuj lepiej
   lepiej wprowadzcie statystyke od farmingu by bylo widac kto ile gra i skad ma surowce ... 1 atak 1 pkt i wroccie z minimalem do 1. 1. 2.
   a nie handlarzy kasowac....
   Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
   nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

  • Na U68 nie kasować Handlarza.
   Za długo bedzie trwała wymiana sury pomiedzy gracczami chyba ze to przyspieszycie, transfer t i w to miejsce, ale obawiam sie o lichwiarstwo.
   Będą doić jeden z drugiego wyciskać , a handlarz dał i spokój!.
   Po co nerwy ? Lepiej Zostawić handlarza w RYNKU , który ma być dodac go po miedzy innymi opcjami.
   Zefir dał dobry przykład.
  • EzeQieL wrote:

   Za długo bedzie trwała wymiana sury pomiedzy gracczami chyba ze to przyspieszycie, transfer t i w to miejsce, ale obawiam sie o lichwiarstwo.
   Będą doić jeden z drugiego wyciskać , a handlarz dał i spokój!.
   Jeżeli handlarz zostanie zlikwidowany to nikt nie będzie kupował deuteru.
   Ekowcy nie będą mieć co z nim robić, flociarze sobie wyfarmią.
   Lichwy nie będzie. :fsmile:
  • Przy prawie zerowym zapotrzebowaniu ekonomów na deuter (loty DT, niektóre badania i niektóre budynki, ale w ilościach raczej niewielkich) i przy ekonomii dającej więcej deuteru niż kryształu uważam, że zniesienie handlarza wypaczy rynek. Będzie potworny niedobór kryształu i nadmiar deuteru.

   Warto to jednak przetestować na jakimś nowym uni, bo tam po prostu ekstraktory deuteru nie będą budowane i serwer się dostosuje do warunków.

   Lwica jest boska :)
  • Chyba ktoś się w głowę uderzył... Na nowych uniach sobie usuwajcie handlarza, bo to gracze przy rejestracji decydują gdzie tworzą konto, ale na istniejących dajcie sobie siana. Mam budowac setki tysiecy transporterow wiecej na zalegajacy dex, ktory będzie się stale gromadził? Nie zgadzam się na taką zmianę. Jak wy chcecie to przerzućcie konta tych chcących na nowe serwery z usuniętym, ale ja na pewno nie będę tego wozil... Pojawi się setki tysięcy niszczarek, a samo robienie konta na pozycjach 15stych stanie się bezsensowne. Dex spadnie na wartości do poziomu metalu. Ciekaw jestem kto wpadł na tak głupi pomysł. Usuwać to możecie sobie boostery za antymaterie, a nie handlarza który ułatwia grę na wymarłych uni. Unie mają po 50aktywnych graczy, a ci chcą usuwać handlarza xDDD I co, mam czekac 4 dni aż jakiś wojtek wielmożnie będzie chciał się wymienić, a w koncu okaże się że go zezłomowali, bo nie odebrał floty. Przerabiałem już to kilkanaście razy

   The post was edited 2 times, last by FlyMeToTheMoon ().

  • Wszyscy na forum zawsze jechali po GF, że dla nich liczy się tylko kasa, a tu proszę taki zonk :D .
   Oczywiście zgadzam się, że likwidowanie handlarza na starych uni jest bez sensu, ale brak handlarza na nowych uni to bajka. Nie będzie już graczy z czterema koloniami w dzień po starcie serwera. Przypominam, że handlarz to nie tylko wymiana deuteru. A przecież tacy gracze nabijali kasę GF na potęgę. Także jako opcja do głosowania przy nowych uni jestem jak najbardziej na tak, chociaż raczej się nie wybieram
   THEY WILL BE NO MATCH FOR YOU. - Darth Sidious
  • @Lord Maul zauważ, że nie zostało sprecyzowane, którego handlarza mogą usunąć :)
   I idę o zakład, że chodzi o handlarza do wymiany surowców, bo on im już portfela nie nabija - wystarczy puścić raz dziennie ekspedycje i poczekać na promocję z tańszym handlarzem, gdzie parę razy będziesz mógł "zakręcić" właśnie za darmo :)
   Idę o zakład, że kupowanie surowców za hajs będzie dalej
  • Handlarz to handlarz.
   "Gdy tylko aktualizacja będzie gotowa, niektóre nowe serwery mogą wystartować bez opcji Handlarza w grze."
   Więc @Starrk nie bardzo wiem na czym opierasz swoje przypuszczenia skoro nie napisali, że tylko opcja wymiany surowców u handlarza nie będzie dostępna.
   THEY WILL BE NO MATCH FOR YOU. - Darth Sidious
  • To co mnie martwi to widoczny brak pomysłu na grę u osób robiących te zmiany. Takie rozpoznanie bojem, rzucimy pomysł, zobaczymy co gracze powiedzą, tu dodamy to, tu odejmiemy tamto... Ah to się nie przyjęło to jednak nie zmienimy. Obawiam się, że nie ma tam nikogo kto ma jakiś sprecyzowany pomysł na grę, wie co chce zrobić, kiedy i jak. Obawiam się o balans po takich zmianach "na czuja".
  • Hmmm

   Ciekawe jest to że pamiętam jak z rok temu padło na forum "zlikwidować handlarza bo wypacza grę" (nie mówię o temacie zmiany przeliczników). Jak napisałam że handlarz to rozwój dla gry i jest potrzebny to sporo osób mnie zjechało i minusowało że piszę tak tylko dlatego że sama handluję i zarabiam. Całkowicie olewając moje argumenty o tym że w starym ogame (do 2009 roku) kryształ był towarem luksusowym. Wspomniałam również o tym że od tamtego czasu pojawiło się dużo badań podnoszących eko z kryształem (plazma, astro). Znajdzie się też coś dla flociarza - pancernik. Budowanie kopalni względem proporcji wzrost eko/koszt to szybszy rozwój. Robiłam też tam symulacje jak konto się rozwija bez i z opłacalnością (np. po 14 latach gry na x1 można mieć 164kk punkty z opłacalnymi i 97kk z zbyt wysokim kryształem i olewaniem deuteru + astro + plazmy z braku kryształu). Szybszy rozwój to więcej surowców, więcej celi, więcej chęci do gry.

   Hmmm. To pomysł GF czy może wyszło to od userów? :fsmile:
   Na naszym forum również widziałam takie pomysły.

   W sumie gdzie teraz są te osoby?
  • @ciapko wszystkim nie dogodzisz. To co podoba się jednemu, niekoniecznie musi się podobać drugiemu. Na dzień dzisiejszy sporo graczy chce zmian, tylko do końca sami jeszcze nie wiedzą jakich. Dlatego też czekam na te zmiany cierpliwie i wtedy będzie wiadomo czy są dobre czy nie. Wiem jedno - jak nie będę miał co zrobić z dexem to rozbuduję moją śmieszną flotkę tak, żeby więcej paliła - tu jest jakiś plusik dla flociarzy, bo prawdopodobnie nie będę jedyny i będą mieli więcej możliwości.
   tylko VICIA !!!