Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Elkanen napisał(a):

      Mamy malego transportera i duzego transportera wiec nazwa mega transporter bylaby w mojej subtelnej ocenie najodpowiedniejsza chyba.
      MT i DT wskazują na to do czego powstały, na ich funkcję.

      Mega Transporter dla mnie oznacza statek który ma więcej ładowności niż DT. Czy jesteś pewny że nowy statek będzie do transportowania surowców? Czy może jego funkcja będzie inna? Jeżeli inna to nazwa będzie wprowadzać w błąd. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Mamy malego transportera i duzego transportera wiec nazwa mega transporter bylaby w mojej subtelnej ocenie najodpowiedniejsza chyba.
      MT i DT wskazują na to do czego powstały, na ich funkcję.
      Mega Transporter dla mnie oznacza statek który ma więcej ładowności niż DT. Czy jesteś pewny że nowy statek będzie do transportowania surowców? Czy może jego funkcja będzie inna? Jeżeli inna to nazwa będzie wprowadzać w błąd. :fsmile:

      dokladnie
      to nie zaden transportowiec
      bo nic nie transportuje
      tylko wydobywa i zbiera surowce
    • ciap napisał(a):

      Mega Transporter dla mnie oznacza statek który ma więcej ładowności niż DT. Czy jesteś pewny że nowy statek będzie do transportowania surowców? Czy może jego funkcja będzie inna?
      Nowy statek dla gornikow ma zwiekszac ponoc wydobycie i skracac czas transportu surowcow wiec chyba mega transporter z szybkim napedem daleko od proponowanej fregaty nie odbiega a moim zdaniem fregata w odroznieniu od malego czy duzego transportera to nazwa dosyc dobra ale czy na pewno najlepsza?
    • Od kiedy "transportowiec" zwiększa eko?
      Przedstawi mi swój tok myślenia który wpadł na pomysł nazwania transportowcem coś nie transportuje?

      Jeżeli statek będzie transportować? OK
      Jeżeli nie - nazwa wprowadza w błąd

      PS. Oficjalne info mówi o zwiększeniu eko i szybszych statkach. Nic nie mówi na razie o większym transporcie.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Nie wiem co ma nowy statek robić dokładnie bo nie mam oficjalnych informacji na ten temat poza:

      Zbieracz: większa produkcja surowców, szybsze statki handlowe
      Odkrywca: szybsze badania, lepsze rezultaty z ekspedycji
      Generał: szybsze statki wojenne, szybsze recyklery.


      Jeżeli masz info że statek powiększa eko i robi szybsze loty to nazywanie to MEGA transporterem jest dziwne. Jeżeli można łatwo określić funkcję jakiegoś statku - lub ją wykluczyć - to jestem przeciwna takiemu nazywaniu floty. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Art1 napisał(a):

      to chyba ma byc tylko cos stacjonarnego na planecie
      cos jak satelita sloneczna
      dajaca boosta w wydobyciu
      Ale z tego co kojarze byla tez jakas wzmianka o transporcie surowcow miedzy graczami. W kazdym razie ten statek ma gornikom ulatwic handel, ma byc szybciej niz jest teraz.

      ciap napisał(a):

      Jeżeli masz info że statek powiększa eko i robi szybsze loty to nazywanie to MEGA transporterem jest dziwne.
      Dlaczego dziwne? Mowimy, ze cos jest mega co jest super. A ten nowy statek bedzie wlasnie takim super statkiem dla ekowcow bo nie tylko da boosta do wydobycia ale i szybciej niby bedzie latal niz mt
    • Elkanen napisał(a):

      Art1 napisał(a):

      to chyba ma byc tylko cos stacjonarnego na planecie
      cos jak satelita sloneczna
      dajaca boosta w wydobyciu
      Ale z tego co kojarze byla tez jakas wzmianka o transporcie surowcow miedzy graczami. W kazdym razie ten statek ma gornikom ulatwic handel, ma byc szybciej niz jest teraz.
      "szybsze statki handlowe"

      Można dwojako rozumieć
      1. Obecne statki przyspieszą bez podnoszenia badań
      2. Dodają nową jednostkę szybsza

      Tylko czy nowa szybsza jednostka będzie mieć więcej ładowności niż DT? Bo 'mega' odnosiłoby się do ładowności. Prawda? Mały ma 5k, duży ma 25k (w podstawie) to mega musi mieć jeszcze więcej. I do tego szybszy?
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Można dwojako rozumieć
      1. Obecne statki przyspieszą bez podnoszenia badań
      2. Dodają nową jednostkę szybsza
      Wlasnie o tym pisze. Dla mnie szybszy to szybszy. Na chlopski rozum tlumaczyc to tak mozna jak samochod jeden jest szybszy niz inny :)


      ciap napisał(a):

      Tylko czy nowa szybsza jednostka będzie mieć więcej ładowności niż DT? Bo 'mega' odnosiłoby się do ładowności. Prawda? Mały ma 5k, duży ma 25k (w podstawie) to mega musi mieć jeszcze więcej. I do tego szybszy?
      A niech ma nawet i 50k pojemnosci i by latal z predkoscia turboreckow tylko oczywiscie mniejsze spalanie niz te turborecki. Jesli cos jest duzo lepsze niz to co mamy dzis to dlaczego ma sie nie nazywac "mega"?
    • Elkanen napisał(a):

      A niech ma nawet i 50k pojemnosci i by latal z predkoscia turboreckow tylko oczywiscie mniejsze spalanie niz te turborecki. Jesli cos jest duzo lepsze niz to co mamy dzis to dlaczego ma sie nie nazywac "mega"?
      Nie wiem jaka będzie funkcja tego statku więc nie nazywam go.

      Można teraz pogłówkować się czy funkcje które są teraz wypisane w ogłoszeniach są domyślnie dostępne wraz z uruchomieniem konkretnej klasy czy przez budowę nowych statków. :fsmile:
      Z obrazka wynika że każda klasa dostanie swój własny statek...
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Nie wiem jaka będzie funkcja tego statku więc nie nazywam go.
      Dlatego tez tylko spekuluje. Dalem propozycje jak mozna owy statek nazwac ale oczywiscie moze ta nazwa przejsc a nie musi.


      ciap napisał(a):

      Mały ma 5k, duży ma 25k (w podstawie) to mega musi mieć jeszcze więcej.
      Sama podkreslilas, ze roznica miedzy mt a dt w pojemnosci jest az 5-cio krotna. I co do predkosci tez jest ponad dwukrotnie szybszy mt niz dt.


      Elkanen napisał(a):

      A niech ma nawet i 50k pojemnosci i by latal z predkoscia turboreckow tylko oczywiscie mniejsze spalanie niz te turborecki.
      Parametry owego statku jeszcze nie sa nikomu znane wiec mozliwe, ze mozemy o tym jako gracze sami zdecydowac. Kto by nie chcial statku o pojemnosci dwukrotnie wiekszej niz dt i predkosci zrownowazonej pomiedzy mt a dt i tym samym z niskim spalaniem? Przy malych transportach tego nikt nie zauwazy ale kiedy trzeba bedzie puscic ilosc statkow rowna dzisiejszym 100-200k dt przez gale czy na odleglosc w ukladach odpowiadajacej dlugosci lotu przez gale wtedy roznica w deuterze bedzie znaczaca.
    • Elkanen napisał(a):

      kiedy trzeba bedzie puscic ilosc statkow rowna dzisiejszym 100-200k dt przez gale czy na odleglosc w ukladach odpowiadajacej dlugosci lotu przez gale wtedy roznica w deuterze bedzie znaczaca
      Wtedy rozrzucasz po 15k Dt na swoich 13 planetach. Rozumiem mankament o którym piszesz, ale to bardziej kwestia upierdliwości w złożoności większej operacji.

      Teraz nie wiadomo już czy będą jakieś nowe statki do użytku - i czy cała ta zabawa w wymyślanie nazw nie okaże się tylko kosmetycznym bzdetem. Tak czy inaczej fajnie by było jakby doszło już do jakichś konkretnych zapowiedzi, bo z czasem spekulowanie wejdzie już w takie dywagacje, że niby wszystko będzie wiadomo, a tak naprawdę nie będzie wiadomo nic.
    • "Zbieracz: większa produkcja surowców, szybsze statki handlowe"

      @Art te zdanie jest strasznie ogólnikowe. Czy mógł byś je doprecyzować? Tak jak @ciap zauważyła można je interpretować na różne sposoby. Nawet samo zwiększenie wydobycia można rozwiązać wielorako:
      - samo wybranie klasy Zbieracza zwiększa eko
      - jakieś badanie tylko dla klasy Zbieracza zwiększa eko
      - stacjonowanie na planecie nowego statku zwiększa eko (mało prawdopodobne, ale zawsze)
      Może coś jeszcze innego? Jak już uzyskamy odpowiedz to rodzi się kolejne pytanie - jaki to będzie bonus? Procentowy? Wartościowy?

      Tak samo jest z szybszymi statkami transportowymi.
    • Elkanen napisał(a):

      I dobuduj bunkrow bo jak dadza statek, ktory ma niszczyc gs solo to te 15k dt za bunkrem 2-3kkk bedzie nic nie warte. A na pewno nie uzbierasz w ciagu 24h z wydobycia tyle sury by te 15k dt na kazdej planecie za bunkrem bylo Ci potrzebne.
      Zapomniałem wziąć to pod uwagę, bo tak robi się obecnie. Ale tak, owszem. Zgadzam się z Tobą w stu procentach.

      Trochę offtop, więc zostawiam ten temat. Straszny bajzel się robi w wątku - za dużo niejasności mamy i faktycznie jak ktoś wcześniej (nie raz) zauważył - bez konkretów możemy tylko dywagować. A teraz wychodzi jeszcze to, że trzeba trochę poczekać na te zmiany. To jak dać psu kiełbasę ...tylko powąchać :D
    • Nie bedzie tak, że ten niby mega transporter będzie boostował wydobycie z każdą sztuką a nie faktycznie transportował jak MT i DT?
      Kolejny bojowy statek? meh. CM, bombowcy i tak nikt nie używa a niszczarek sporadycznie. Co do badań to nie wiem czy ktoś się pokusi, na początku uni czasy badań są pomijalne a dalej już tylko anty zostaje. Jeśli już to tylko bonusy do ekspedycji są ciekawe ale mniej niż ekstra wydobycie. Co do nazw to chyba Pathfinder tylko został jako tako prawidłowo przetłumaczony, reszta powstała chyba na jakiś dobrych tableteczkach.
    • PiotrekPe napisał(a):

      Nie bedzie tak, że ten niby mega transporter będzie boostował wydobycie z każdą sztuką a nie faktycznie transportował jak MT i DT?
      Za bardzo pogmatwałeś pytanie. Za dużo tego "nie". Ale domyślam się o co Ci chodzi, więc przytoczę słuszną uwagę ciapusi (przy okazji trochę się podliżę). Na razie jedyne oficjalne i pewne info jakie mamy to to, że będą trzy frakcje z buffem sześciu parametrów (po dwa na frakcję). Nic więcej.
    • PiotrekPe napisał(a):

      Jeśli już to tylko bonusy do ekspedycji są ciekawe ale mniej niż ekstra wydobycie.
      Zapominasz chyba o fakcie, ze aby latac na ekspedycje to tez trzeba byc uwiazanym pod smartfonem czy kompem/laptopem i pilnowac tych ekspedycji. Jedna wraca to od razu wysylasz druga. A nie kazdy i nie zawsze znajdzie na to czas. Taki booster do wydobycia jest sam z siebie dobrym rozwiazaniem bo jest i nic poza tym nie trzeba robic. To tak samo jak gornik co wbija raz na dzien czy raz na kilka dni i go wiecej nie ma na koncie niz jest a i tak jego konto punktuje ;)
    • Elkanen napisał(a):

      Zapominasz chyba o fakcie, ze aby latac na ekspedycje to tez trzeba byc uwiazanym pod smartfonem czy kompem/laptopem i pilnowac tych ekspedycji.
      Tak właśnie napisałem, że wydobycie jest najfajniejszą opcją i specjalnie nie widzę powodó by wybierać coś innego.
      Pod górnictwo - rozumie się samo przez się
      Pod flotę - więcej wydobycia, więcej flotki
      Badania - problemem jest uzbierać na wysokie astro, nie czas badań
    • ciap napisał(a):

      W sumie to kij z nazwami :P
      mogliby już podać wartości do tych bonusów. :fsad:

      Ja myślę dokładnie tak samo - nazwa ma najmniejsze znaczenie. Się mogą nazywać na wet x1, x2 i x3 ; )
      Fajnie by było wiedzieć co one będą powodować.
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

      Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...
    • szczegolow niema ale wydaje mi sie ze te przyspieszenie floty dla flociarzy/transportu dla gornikow bedzie wygladalo w ten sposob ze wysylajac flote bedzie trzeba taki typ statku dolaczyc do floty aby uzyskac przyspieszenie.
      mialoby to chyba sens bo wtedy musimy takie statki wybudowac na wszystkie sloty a ich cena lub czas budowy moze byc wysoki. flociarze zlomujac jesli straca ten statek wtedy ich flota wracalaby z normalna predkoscia i daloby wyliczyc sie kontre (wystarczy zerknac w rw czy statek im padl)
      U59 - top20 off
      U65 - top4 off
      Mizar - top80 off
      Zagadra - top40 off