Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Mi nie chodzi o oszukiwanie.
      Ja najnormalniej w świecie chce:

      - sprzedać swoje boostery których mam około 350 sztuk za duuuużo sury i do końca życia pić drinki
      - kupować boostery z rynku za grosze i sprzedawać je szejką
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Muniek ().

    • Mogę się założyć, że taki gracz multikontowy, nawet jeśli jest w top 10, czy nawet top 1 (odstawiający top 2 kilkukrotnie w punktach), gdyby się zastanowił nad tym dzięki czemu osiągnął swoją pozycję, nie miałby z tego takiej satysfakcji, jak ten, który osiągnąłby to samo fair play - choć szczerze wątpię żeby w ogóle ją miał. Stawianie rankingu w miejscu priorytetu gubi, a wariatów nie brak.
    • W ostatnim miesiącu testowałem tego słynnego odkrywcę i podzielę się z wami wynikami ekspedycji i przemyśleniami odnoście wybory klasy.

      TO jest podsumowanie 1000 ekspedycji, które wysłałem:
      prnt.sc/pu47ab

      Gwoli ścisłości. W początkowej fazie gry na ekspedycje wysyłałem zestaw 410DT+1SS+1niszczarka. Później zacząłem sukcesywnie budować kolejne niszczarki, obecnie wysyłam ich około 600 + mix statków, które znalazłem.

      Wyniki i komentarz:

      1. Surowce
      Znajdowane w proporcjach 9/3/1. Zdecydowanie za dużo metalu i za mało deuteru.
      Metal 0,9kk - 9,4kk
      Kryształ 0,6kk - 7,3kk
      Deuter 0,33kk - 5,33kk
      Dość dziwne te max wartości. Bazując na max ilości deuteru wnioskuje, że na ekspedycjach można znaleźć +10kk Kryształu i +15kk metalu.

      2. Statki
      Wysyłając niszczarkę można znaleźć wszystkie statki, w tym Żniwiarza.
      Wysyłając Żniwiarza można znaleźć wszystkie statki.
      Wysyłając pioniera można znaleźć LM, CM, MT, DT, SS, KR, OW i Pioniera.
      Zysk liczony jako 75% wartości surowców (zakładam złomowanie)
      Wartość od 0,3kk do 3,9kk.

      3. Strata floty
      Utopiłem 3 razy. Raz same DT, 2 razy DT + 600 niszczarek

      4-5. Piraci/Obcy
      Przy samych DT, zawsze koło 0.
      Przy DT+Niszczarki, zysk od 7kk-21kk
      Nie zdarzyło mi się przegrać bitwy, przy remisie z Obcymi i 70% DF zawsze na plus.

      6. Antymateria
      Średnio 105 antymaterii na ekspedycje
      Znaleziska miedzy 1,3k a 6k
      W miesiąc znalazłem ponad 100k Antymaterii.

      7. Przedmiot
      To chyba największa zaleta ekspedycji.
      Można znaleźć przedmioty, które były dostępne tylko za anty (dodatkowe pola planet i księżyców). Mam nadzieje, że to się utrzyma tez na oficjalnych serwerach.
      Potencjalna wartość znalezionych przedmiotów to 740k Antymaterii. Wartość oszacowałem w miarę obiektywnie, uwzględniając możliwe promocje (15% cashback, wyprzedaż przedmiotów i brak wartości przedmiotów MOONS)
      prnt.sc/pu47ef

      8-9. Wczesny/późny powrót
      Raczej późny niż wczesny

      10. Nic
      po prostu nic

      11. Nic - przedmiot?
      Po znalezieniu 2 przedmiotów dziennie, dalej pokazywało zdarzenia z przedmiotami, ale bez przedmiotów. Bug szybko naprawiony.

      12. Handlarz
      Aż 9 razy, z reguły handlował tym, czego nie chciałem.

      Podsumowanie ekspedycji:
      • Średni zysk z 1000 ekspedycji to: 105 Antymaterii, 873k Metalu, 443k Kryształu i 65k Deuteru
      • Stosunek surowców 13/7/1, zatem ekspedycje to zjadacz deuteru nawet bez uwzględniania spalania


      Podsumowanie klasy:
      Bazując na wynikach ekspedycji mogę stwierdzić, że odkrywca to klasa dla:
      • Aktywnych graczy, bo trzeba regularnie latać, żeby wykorzystać potencjał klasy. Moim zdaniem przy 7 możliwych ekspedycjach (5+2 za klasę), wypadałoby wysłać co najmniej 5 rundek, żeby klasa miała sens (5 rund razy 7 ekspedycji razy 30 dni daje około 1000 ekspedycji w miesiącu).
      • Przeciwników P2W, bo przy regularniej grze można znaleźć sporo antymaterii ułatwiającej grę (na wszystkich oficerów nie wystarczy, ale 100k Antymaterii na miesiąc jest akceptowalne)
      • Bardziej flociarzy niż górników. Największe zyski osiąga się wysyłając duże floty na ekspedycje. Duże floty trzeba pilnować.
      • Graczy, którzy szukają nowości. Bonusy górnika nic nowego do gry nie wnoszą i szybko sie znudzą


      Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze klasy (na moim przykładzie):

      • 400% znalezisk na ekspedycji vs 25% większym wydobyciem Górnika --> różnica 5.6kk jednostek deuteru na korzyść Górnika i to przy bardzo małej aktywności
        • Odkrywca: licząc zysk po 3/2/1, 577k jednostek deuteru na ekspedycje, x35 ekspedycji dziennie daje 20.2kk jednostek deuteru dziennie, przy dość aktywnej grze
        • Górnik: na Fenrirze mam eko 12x40/33/36-37, 25% dziennego wydobycia bazowego liczonego po 3/2/1 to 25.8kk jednostek deuteru dziennie, przy braku aktywności
      • 75% zysku z nieaktywnych graczy vs 50% u Górnika --> remis
        • Odkrywca: mam 22 sloty (komputerowa + oficerowie), 7 slotów zajęte na ekspedycje (zakładam aktywne korzystanie z ekspedycji), 15 slotów zajęte na farming x 75% --> 11.25 jednostek umownych na farming
        • Górnik: mam 24 sloty (komputerowa + oficerowie + klasa), 24 x 50% --> 12 jednostek umownych na farming
        • Wydaje mi się, że nie ma sensu wybierać klasy Odkrywcy dla samego farmienia, jednak 22 sloty x 75% daje 16,5 jednostek umownych na farming (vs 12 u Górnika), pytanie czy różnica 4,5 jednostek umownych na farming pokryje brak 20.2kk jednostek deuteru nieprzywiezionych z ekspedycji??
      • 25% większa pojemność transporterów u Górnika --> bardzo ważne dla mnie, mniej floty do pilnowania, mniejsze spalanie deuteru
      • 25% większa prędkość bazowa transporterów u Górnika --> bez znaczenia
      • +2 sloty na rynku dla Górnika --> ciężko ocenić czy będę z tego aktywnie korzystał
      • Mniejsze zapotrzebowanie Crawlerów na energię u Górnika --> wydaje się bardzo ważne, ale nie przeanalizowałem jeszcze tematu
      • 25% szybsze badania u Odkrywcy --> ważne, ale ten booster nie rozwiązuje problemów badań w późniejszym etapie gry
      • 10% większe planety --> przy mojej średniej ~230 pól (bez terraformerów) bez większego znaczenia, może mieć znaczenie dla kogoś, kto dopiero zaczyna na uni
      • Złom widoczny w galaktyce u Odkrywcy --> bez znaczenia, bo i tak zbieram tylko swój --> Górnik też może latać na PZ, po prostu nie widzi cudzych
      • +20% zasięgu falangi u Odkrywcy --> bez znaczenia, bo nie latam
      • Możliwość znalezienie przedmiotów i dużej ilości antymaterii u Odkrywcy --> bardzo ważne dla mnie


      Decyzja:
      Raczej Górnik, ze względu na statyczny styl gry :)

      PS. Gdyby ktoś znalazł jakieś błędy lub aspekty, które nie zostały wzięte pod uwagę to można śmiało komentować
    • Czarna Owca napisał(a):

      Decyzja:

      Raczej Górnik, ze względu na statyczny styl gry :)

      PS. Gdyby ktoś znalazł jakieś błędy lub aspekty, które nie zostały wzięte pod uwagę to można śmiało komentować

      szacun, tip dosc obszerny i wyczerpujacy temat. zgodze sie z tym ze odkrywca to klasa dla aktywnych graczy ale brakuje w tym opisie jeszcze jednego obliczenia a mianowicie:

      - ile jestes wstanie wyciagnac z expa a ile z np farmingu w tym samym czasie i ta sama iloscia slotow?



      PRZYKLAD: zakladamy ze grasz na moim uni (Virgo flota x6) i mamy takie same techy do napedow (15/15/15) no to lecimy:

      - DT z 15 pozycji w ukladzie na expo leci 7min 9 sec (zaokraglimy do 7 min, resztki zostaja na czas wyslania floty wiec liczymy czysty czas lotu)
      - expo wysylasz na 1h (wiadomo) x7 slotow
      - DT wraca (kolejne 7 min)

      dostajemy wynik: 1h 14min lotu

      1h 14min x 7 slotow daje 8h 38min teoretycznego lotu (marnowania czasu)

      i teraz jest zagwozdka- co z tym zrobic?

      ano ja to rozkminiam tak: majac ww techy jestem wstanie:
      - wyslac 2-3 floty z farma w ciagu 1h 14 min (liczac po 120 ukladow w lewo i prawo- wysylam MT ktore leca do najdalszego punktu 18min 17sek- reszta sekund (do pelnych 30 bo 1h 14min /4 daje 18min i 30 sek) na wyslanie flo, chodz nie oszukujmy sie nie jestescie w stanie miec rozbierznosc 120 ukladow atakujac idlaki 2 atakami;d usredniam i teoretyzuje to do najnizszej wartosci podajac te widelki)

      2 ataki (w czasie jednego expo) pomnozyc przez liczbe slotow expo (7) daje nam 14 atakow (podczas 1 fali expo)

      liczac swoj sredni farming wyszlo mi 750k surowcow (meta, krycha, dex razem) na kazdy atak ktore zrabowalem- mnoze to x14 atakow ktore jestem w stanie zrobic podczas twojego expo- daje mi to ponad 10mln surowcow. nie chce mi sie juz bawic w szczegoly ile czego w jakim stosunku.

      patrzac z lepszej pozycji i mnozac mozliwosc wyslania 3 atakow podczas jednego twojego expo daje nam to 21 atakow- ponad 15,5 mln surowca

      obliczenia te uwzglednialem farming 50% z idla, zapewne majac bonus 75% bylby wyzszy o polowe ale pomijam narazie ta kwestie mimo iz ty przedstawiles swoje obliczenia na boostowanych expach.

      WNIOSKI: wedlug moich obliczen podczas twojej jednej fali expa ja jestem w stanie przywiez 10-15,5 mln surowcow na czysto i PEWNEGO zysku

      PYTANIA:
      - ile srednio mozna zwiezc surki w jednej fali expo (7 slotow) - wartosci moga miec spory rozstrzal bo wiadomo ze na expo liczy sie fart
      - co jest bardziej oplacalne? gra farmingiem czy expo? - odp zalezy od wielu czynnikow takich jak aktywnosc, szybkosc uni, wiek uni (na nowym nie ma idlakow), itp itd

      PODSUMOWANIE:

      powtarzajac raz jeszcze- odkrywca to klasa dla aktywnych i wybierajac ja trzeba to sobie 3x przemyslec bo mozna sporo zyskac ale i sporo stracic jesli nie bedzie mozna jej w pelni wykorzystac. najwazniejszymi aspektami jakimi trzeba sie kierowac przy jej wyborze to ilosc czasu na gre i wiek uni na ktorym gramy. chyba ze ktos mysli przyszlosciowo to juz tam jego wybor.

      dodatkowo nie licze korzysci z aspektu AM czy itemkow chodz w teorii bardzo poszerza to wachlarz korzysci grajac expo ale w praktyce jesli trend z serwera testowego zostanie utrzymany i podany w oficjalnych uniwersach te itemki bedzie mozna kupic za grosze i beda schodzic jak woda wiec w tym przypadku mozna pominac ta "korzysc"
      co do AM... 100k to moze jakies 30 zl? moze mniej. nie wiem, fakt faktem ta "korzysc" tez moze byc poniekad pominieta bo 3/4 graczy ja kupuje w ilosciach bankowo wiekszych niz 100k ;P wiec zostaja nam korzysci czysto materialne w postaci surki wiec tym bardziej sie zastanowcie czy grac expo czy farming;p


      naimad14 napisał(a):

      rozwiałeś moje wątpliwości co do przyszłego wyboru klasy :)
      utrzymujesz swoje zdanie?;p
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

    • Ale część zysku z Odkrywcy - czyli 10 miejsc więcej na planetach - dla większości uni jest bezużyteczne. Dla lotki nie ma znaczenia, a większość stałych planet - i tak każdy już zbudował. Jakby to działało instant - jako dodatkowe 10 pól dla KAŻDEJ planety (i tylko na czas posiadania aktywnej klasy Odkrywca) - co już by było lepiej. Tylko wtedy do rozwiązania co robić przy zmianie klasy dla w pełni zabudowanej planety.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • kermit napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Z pełzaczy jest tyle złomu co z mt
      1667 pelzaczy do tego jakies 7k satek bo czesc zasila tez kopalnie, do tego DT do zsylek i zlomu coraz wiecej
      Satelita słoneczny (Liczba: 1)
      Elektrownia fuzyjna (Poziom 22) z 212,5k eko zjada 12,5k

      + energii na plusie mam 83.643 :)

      DT/MT nie mam na planetach
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Apofis napisał(a):

      kermit napisał(a):

      1667 pelzaczy do tego jakies 7k satek bo czesc zasila tez kopalnie, do tego DT do zsylek i zlomu coraz wiecej
      kto tyle satelit robi haha ok 2000 potrzebne do pełzaczy i z 500-1000 kopalni, chyba że obrona jest mega.
      Ja mam 10-20k satek na kazdej planecie. Planet 13, obrona na kazdej z nich 2,5kkk +/-. Fuzyjna 21 lvl max i nie ciagnie na max mocy. I po 15k mt do zwozek. Da sie? Da :)
    • Zwolennicy farmienia powinny wziąć pod uwagę również fakt, że pojawienie się pełzaczy podniesie średni poziom obrony na planetach na uniwersach więc by osiągnąć zysk potrzebna będzie większa flota (a i straty będą większe)
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°