Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • farcik napisał(a):

      No i sprawa idli, zostaną takie jakie są, czy może dostaną jakiś bonus do wydobycia?
      Też zadałem sobie to pytanie.

      Ogólnie to hmmm... Faktycznie tyle zamieszania Team robi wokół zmian w tym, czy tamtym, a gdy przychodzi do realnych zapowiedzi, okazuje się, że to tylko kosmetyczne zmiany w skryptach. Te bonusy najpewniej są mechanizmem zerżniętym z modyfikatorów rang. Z jednej strony jestem bardzo rozczarowany, że nie ma nic odnośnie badań, nowych statków, czy innych pierdółek, ale z drugiej strony nadal jestem ciekaw jak wielki wpływ na dynamikę będą miały zapowiadane obecne zmiany.
    • Safar napisał(a):

      czekam na te zmiany, faktycznie spekulacje były że statki itp byłem zadowolony, teraz już sam nie wiem ;/
      Również mam mieszane uczucia ale moje wątpliwości zostaną rozwiane jak otrzymamy więcej info.

      Ostatni statek będzie zwiększał szybkość floty tylko o ILE :E bo jeżeli o kilka procent (delikatnie odczuwalne, akceptowalne, kosmetyka) czy kilkanaście-kilkadziesiąt i lot w układzie na speedzie x6 będzie żartem? :E

      Jak na tyle lat pracy no to ekhm... każdy po swojemu oceni. Nie prościej było wprowadzić nowy tech? Rozumiem, że bonus szybkości będzie dla konta? Czyli mogę puścić atak/rece zezłomować taki statek czy tam wybrać inny i niech się obrońca zastanawia czy wysyłając flotę miałem nową zabawke czy nie? Przy kontrze trzeba było obstawiać % na jaki leci agresor a teraz jeszcze to... 2x więcej czasów... Podziwiam takie zmiany ;)


      ciap napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      Bonus już jest w badaniu, które niedawno zmodyfikowano.
      Pewnie chciałby jeszcze więcej. XD
      A czemu nie? Plazmowa zwiększa wydobycie surowca,geolog i dodatkowo będzie to robił jeszcze statek a jak chcemy statek który zwiększy ładowność to HEHE " MOCIE TEHA HEHE KCOM WINCEJ" :quasi: =.=
    • Ruda napisał(a):

      DUDEUSZ napisał(a):

      Bigot napisał(a):

      Nie prościej wprowadzić przycisk doleć od razu. 500 000 anty i jest git

      Jeśli wprowadzicie większą szybkość statków na x1 speed flot to połowa graczy odejdzie
      Przeciez to nie będzie nagłe +100% do prędkości statków XD Co do wyboru: szybsze recki to jednak szybsze recki, chociaż bardziej przydałby się bonus do ich pojemnosci :)
      Bonus już jest w badaniu, które niedawno zmodyfikowano.
      A bonus do prędkości badań czy wydobycia jest już w sztabie, który został wprowadzony dawno temu.
      I w technologii plazmowej też jest bonus do wydobycia.
      Stwierdziłem tylko, że bardziej niż przyspieszenie recków preferowałbym bonus pojemności/zredukowanie spalania. Nieznacznie oczywiście, bo trzeba to jakoś zbalansować :)


      Dobrygracz napisał(a):

      czy kilkanaście-kilkadziesiąt i lot w układzie na speedzie x6 będzie żartem?

      W sumie to akurat na x6 to nic nie zmieni -> co za różnica czy gonga dostaniesz w 5 minut czy w 4, nie ma Cię przy kompie to i tak dostajesz w ryj xd
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • DUDEUSZ napisał(a):

      W sumie to akurat na x6 to nic nie zmieni -> co za różnica czy gonga dostaniesz w 5 minut czy w 4, nie ma Cię przy kompie to i tak dostajesz ....
      Jeszcze jest opcja że w trakcie robienia FS dostaną złoma :P:P

      Flociarze również korzystają z bonusów eko bo mają całkiem porządne kopalnie. Już wyżej była dyskusja "oni maja taki dodatek/bunus" do niczego nie prowadzi. Każda zmian może być plusem i minusem do każdego typu gry bo to zależy już od konkretnej osoby jak to widzi.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Tak się jeszcze zastanawiam, ze przecież każdy rozsądny gracz na start uni wybierze klasę z wydobyciem i szybszymi mt, jednak flociarz później będzie musiał zmienić na ta klasę właśnie dająca jakaś tam prędkość statków bojowych...trochę flociarze będą mieli przerąbane.
      I jeszcze właśnie sprawa idli na już istniejących uni...oni sobie przecież klasy nie wybiorą, bo już nie grają. Automatycznie nowe uniwersa będą miały lepiej ze względu na to, ze ich idle będą miały większa produkcje, a przynajmniej cześć z nich.
      Tak czy inaczej, moim zdaniem zmiany na plus, choć oczywiście poczekam aż zostaną wprowadzone z ostatecznym osadem. Osadem, który i tak będzie bez znaczenia :D
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • ciap napisał(a):

      DUDEUSZ napisał(a):

      W sumie to akurat na x6 to nic nie zmieni -> co za różnica czy gonga dostaniesz w 5 minut czy w 4, nie ma Cię przy kompie to i tak dostajesz ....
      Jeszcze jest opcja że w trakcie robienia FS dostaną złoma :P:P
      No raczej zrobienie fsa nie zajmuje więcej niż jakieś 20 sekund - wybieramy wszystkie statki, surę, stacjonuj, potem tylko zawrócić, elo :P
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • farcik napisał(a):

      jednak flociarz później będzie musiał zmienić na ta klasę właśnie dająca jakaś tam prędkość statków bojowych
      Wszystko ładnie, pięknie, ale nie padło ani słowo o buffie floty bojowej.

      farcik napisał(a):

      I jeszcze właśnie sprawa idli na już istniejących uni...oni sobie przecież klasy nie wybiorą, bo już nie grają. Automatycznie nowe uniwersa będą miały lepiej ze względu na to, ze ich idle będą miały większa produkcje, a przynajmniej cześć z nich.
      Słuszna uwaga. Gdyby ode mnie to zależało, zrobiłbym choćby tak, żeby idlaki z automatu dostawały bonusy do eko, a przy zalogowaniu mogliby sobie zmienić. Tak jak to miało miejsce w przypadku dwóch darmowych relokacji niedawno.
    • ciekawe jak to bedzie wygladac.. czy bedzie jakis porzadny tutorial do nowych funkcji/statkow? ktory wyczerpie temat i nie bedzie trzeba dopytywac/samemu testowac... oraz czy bedzie od razu przygotowany na to jakis symulator walk/kalkulator czasu lotu flot?

      ogolnie rzecz biorac czy wszystko jest dobrze przygotowane, czy dostaniemy nowe funkcje a potem bedziemy musieli martwic sie co z tym zrobic

      @Art
    • new_mateuszgg napisał(a):

      ciekawe jak to bedzie wygladac.. czy bedzie jakis porzadny tutorial do nowych funkcji/statkow? ktory wyczerpie temat i nie bedzie trzeba dopytywac/samemu testowac... oraz czy bedzie od razu przygotowany na to jakis symulator walk/kalkulator czasu lotu flot?

      ogolnie rzecz biorac czy wszystko jest dobrze przygotowane, czy dostaniemy nowe funkcje a potem bedziemy musieli martwic sie co z tym zrobic
      Myślę, że nie będzie z tym problemu. Skoro już pewne informacje zostały zebrane w prezentację przeznaczoną dla członków Supportu ze wszystkich krajów, dla Was też takie informacje będą.
      Co do przygotowania kalkulatorów, tutaj większość opiera się o narzędzia zewnętrzne, jeśli specyfikacje zostaną szybko zaimplementowane, to nie będzie dla Was opóźnień.
      Szczegółowe parametry zostaną poddane jeszcze testom na serwerach testowych, stąd wciąż są przedmiotem zmian.
    • Zbiegnie się z rocznicą ogame, czyli klasycznie na spokojnie, to trzeba usiąść i przedyskutować, nadchodząca rocznica pewnie za mała na coś nowego, więc może na 20/25 rocznice dostaniemy te latawce.

      Choć, z drugiej strony nie będzie to dziwne jeżeli wprowadzą to na dniach, bez żadnych testów (bo i po co), im szybciej wprowadzą tym szybciej visy i mastercardy pójdą w ruch i hajsik się będzie zgadzał
    • moim zdaniem powinna być jakaś ankieta , czy ludzie chcą takich zmian (no ale model biznesowy)
      co do ewentualnej możliwości "klasy" to powinny być trzy takie możliwości , aby każdy mógł sobie sprawdzić która klasa faktycznie najbardziej mu odpowiada (ewentualnie 4 zmiana jeżeli ktoś wybrał na początku eko, sprawdził resztę i uznał ze najbardziej odpowiada mu eko)

      pytanie jeszcze co po zmianie klasy, wcześniejsze "statki" znikają ?
      Czy gracze będą oznaczeni ? Skąd mam wiedzieć że leci na mnie ktoś kto ma dodatek do prędkości statków , jak go później wyliczyć ? (chyba że jego flota będzie leciała szybciej, tylko w momencie kiedy ów "statek" będzie brał udział w ataku)

      swoją droga, uważam że GF powinno wziąć pod uwagę graczy i ich dobro, bo to z nich ma $ , mało graczy, mało $
    • Jeśli w podglądzie galaktyki będzie to widoczne tak jak jest to zrobione z bandytą/władcą układu to nie powinno być tak tragicznie, gorzej jak nie będzie :P
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!