Nadchodzi nowe - dyskusja

• Ja myślałem o czymś takim jak jakieś asteroidy kopalne z których można by zyskiwać surke. Nie wszędzie są farmy dające zarobić, a wysyłanie ekspedycji jest nieopłacalne. Może coś takiego. Byłyby to farmy komputerowe z których można pozyskiwać dodatkowy przychód.
      Wątpię w ingerencje w mechanice gry typu zabieranie planet... Jest multum innych możliwości upgrade'u już istniejących, niewykorzystywanych badań czy statków.
      ST- 88368% 8-)
    • @nowynick smiechłem xDDD

co do statków to moje spekulacje sa oparte na tym co widziałem na custom serwerze ogame'a w który mój kumpel grał z 5 lat "ugame" czy jakoś tak (kolejność przypadkowa):

1. jakiś nowy statek bojowy
      2. nowy transporter o większej pojemności za to wolniejszy
      3. specjalny statek ekspedycyjny na tamtym customie nazywał się szperacz czy jakoś tak

osobiście zamiast wciskania nowych statków wolałbym na przykład jakieś zastosowanie dla technologii laserowej czy grawitonów ale na to raczej nie mamy co liczyć bo to przecież dużo cięższe niż wprowadzenie 3 nowych statków.
      1
    • Dungeon Keeper wrote:

co do statków to moje spekulacje sa oparte na tym co widziałem na custom serwerze ogame'a w który mój kumpel grał z 5 lat "ugame" czy jakoś tak
      Możesz proszę szerzej rozwinąć co mamy przez to rozumieć? Kiedy to widziałeś?; w jakim kontekście te 5 lat? Opis statków pasuje z ikonami w naszym wątku, ale czy mógłbyś o tym powiedzieć coś więcej?
    • Przemyślmy układ graficzny dla nowych statków. Teraz są dwa rzędy statków po 4 bojowe i 3 cywilne. Jeżeli rzeczywiście będą to nowe statki to tylko w liczbie 2 (parzystość - układ grafik) bojowych lub cywilnych. Na moje 2 cywilne - wtedy mamy po 8 bojowych i 8 cwyilnych.
      Dumny Po Zwycięstwie ... Wierny Po Porażce ... Lech Poznań
    • To i ja sobie obstawie jakieś typy jeśli miałyby być to nowe zabawki :)

Okręt atakująco/transportowy - coś jak połączenie mocy OW i pojemności DT/MT.

Tutaj jakiś może rec, jak ktoś pisał wyżej, ze zbiornikami na dex? Lub właśnie jakiś mobilny zbiornik z dexem równy prędkością najszybszej jednostce.

Jakiś dron? a'la sonda, mogąca zawisnąć nad planetą przeciwnika, z możliwością jej zniszczenia przez obserwowanego? (za dużo mi tam tych antenek :D )
    • Mari wrote:

Na pewno coś zrobią z teleporterem tak jak zapowiedzieli, że będzie można przenosić surowce.
      No akurat mistrzami spełniania obietnic to GF nie jest, więc nie wiem czy takie "na pewno" :E

Co niektórych tu pogrzało z jakimiś magicznymi lotniskowcami, statkami siedzącymi na orbicie i innymi pierdołami. Ludzie, oni przez kilka lat wprowadzali zapowiadany bonus do nadprzestrzennej. Z laserową nic nie zrobili, a było hucznie zapowiadane, to samo z grawitami ( to jeszcze lepsza historia). Prawie pewnym jest, że nie będą ogarniać jakichś dodatkowych mechanik, bo to więcej roboty. Wprowadzenie nowego statku sprowadza się w zasadzie do dodania obiektu do gry, przypisania mu statystyk ( siła ataku, szybkość, ładowność, szybkie działa, powłoki i inne takie pierdoły), kosztów, tak żeby był w miarę zbalansowany ( albo i nie, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo xD), i ewentualnie wymyślenie opisu xD. Proste, miłe i wygodne.

No chyba że nas zaskoczą :P
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • DUDEUSZ wrote:

No chyba że nas zaskoczą
      Zaskoczą nas na pewno o 10:00 podczas cyklicznej przerwy technicznej dadzą nam te lotniskowce orbitujące po orbicie ofiary abyśmy mogli w czasie lotu z moona na planetę kasować floty.

Lepiej po spekulować kiedy nam to dadzą obstawiam do 6 miesięcy.
      Mówią o mnie że jestem wariat.

Ale ja to nieźle ogarniam.
    • A ja bym poszedł w nawiązanie to bardziej niszowych typów okrętów, które pływały na morzach i oceanach.

1. Monitor- mały, powolny okręt. Dobrze opancerzony z nieliczną artylerią bardzo wysokiego kalibru.
      W kategoriach ogame miałby prędkość ~kolonizatora, wytrzymałość krążownika (maksymalnie), brak szybkich dział, ale siła ataku wyższa/podobna do niszczarki. Dość niski koszt. Niewiele jednostek powinno mieć SD na niego, zwłaszcza GS nie dużo, byłby swoistą kontrą, jednocześnie będąc łatwy do złomowania i mało uniwersalny.

2. Pancernik Obrony Wybrzeża (nazwa do adaptacji ogame konieczna)- jeszcze mniejszy albo podobny do ww i równie powolny. Dobrze opancerzony z artylerią sporego/średniego kalibru.
      W ogame miałby prędkość poniżej kolonizatora, wytrzymałość krążownika. Szybkie działa na wszystkie małe jednostki (lm,cm,mt,dt,ss) w niezbyt dużej ilości, szybkie działa (2) na Kr. Wszystkie duże jednostki powinny mieć na niego szybkie działa, Krążownik też, tylko ten w małej ilości (2).
      Koszt musi być niski.

3. Ścigacz- pełnomorska wersja kutra torpedowego. Mały, szybki, wyspecjalizowany w dużych celach, padający na strzał.
      Siła ognia musiałaby być wysoka, ale z racji rozmiarów to ma być 1-2 strzałowiec, w sensie oddaje mocne walnięcie ale w 1-2 rundach, potem staje się mięsem armatnim. Wszystko małe, do kr włącznie ma na niego SD, większe jednostki niezbyt dużo SD.
      Specjalistyczny okręcik, z kosztem budowy powiedzmy 2/2/5. Z założenia 10k Ścigaczy vs 10k OW/Pc/N kończy się zwycięstwem po 2-3 rundach na rzecz kolosów, ale ponoszą b.duże straty (20-40% stanu). Ale 10k Ścigaczy na 10k LM/CM/Kr dostaje szybki łomot.
    • smoki wrote:

Po długich przygotowaniach, mamy przyjemność ogłosić, że już niedługo pojawią się zupełnie nowe funkcje w grze.
      Chyba idziemy trochę w złym kierunku w naszych domysłach.Nowe stateczki owszem ale wyraźnie napisane jest POJAWIĄ SIĘ ZUPEŁNIE NOWE FUNKCJE W GRZE .
      Ciekawe co to za nowe funkcje w grze,czy nowe stateczki będą miały z nimi powiązania ,czy to zupełnie dwie osobne bajki.
    • Ja bardzo liczę na znacznie zwiększenie znaczenia sojuszów.
      Teleportacja między księżycami sojuszników byłoby super, ale z tego co wyczytałem na forum EN, prace nad tym tematem zostały niestety zawieszone.

Może jednak powstanie coś na wzór lotniskowca, który mógłby przewozić cudze statki, ale to właściciel lotniskowca porusza całość lub coś w tym stylu. Coś w to wątpię, ale tak wygląda ten pierwszy statek od góry :P
    • Das140 wrote:

Ja bardzo liczę na znacznie zwiększenie znaczenia sojuszów.
      Teleportacja między księżycami sojuszników byłoby super, ale z tego co wyczytałem na forum EN, prace nad tym tematem zostały niestety zawieszone.

Może jednak powstanie coś na wzór lotniskowca, który mógłby przewozić cudze statki, ale to właściciel lotniskowca porusza całość lub coś w tym stylu. Coś w to wątpię, ale tak wygląda ten pierwszy statek od góry :P
      Kierunek ze wzmocnieniem sojuszy ciekawy, tylko o ile w tym przypadku zwiększamy możliwości przeciętnych graczy, jednocześnie myślę dużo bardziej umacniamy pozycję czołówki.
    • Wątpię, że może to być budynek, wygląda zupełnie, jak statek, ale czy nie jest to za logiczne? Może gdzieś tu jest haczyk ;P
      Strzelam na statek będący połączeniem transportera/atakującego.
      Generalnie fajnie, że coś nowego do Nas zawita.
    • No to bardzo ciekawie się zapowiada. :]
      Już z niecierpliwością czekam na te zmiany.

Tylko pytanie czy zmiany dotkną wyłącznie nowo otwartych uni czy na na istniejących też możemy spodziewać się tych innowacji.

UNI 2: OFF
      UNI 30: OFF
      UNI 35: OFF
      UNI Indus: ON

Dinozaury nie umarły to raz, one nadal są wśród nas...
    • KLASA W OGEJMIE TO TYLKO KONSTRUKT SPOŁECZNY !!1!1!oneone!!
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.