Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Generalnie ja bym się jednak trochę martwił na waszym miejscu. GF nie potrafiło ponad dwa lata wprowadzić zapowiadanego zwiększania ładowności dzięki technologii nadprzestrzennej (czyli zmiana, która nie wymaga wywrócenia na nice kodu... chociaż przy jakości kodu Ogame, to się nie zdziwiłbym, gdyby zmiana jednej cyferki była jak staranowanie przez słonia domku z kart), a tu wprowadzają (!)TRZY(!) nowe (!)STATKI(!). Chyba nie trzeba mówić, że flota to zdecydowanie najdelikatniejszy element tej gry i spieprzyć balans to mają szansę genialnie.

      Tyle świetnych propozycji budynków, badań, jednostek obronnych czy zmian w mechanice - a oni bez większych konsultacji decydują się na nowe statki. Genialne.
    • Chcę przypomnieć, że jakieś trzy miesiące temu była wzmianka o buffie grawitonów i t. laserowej :)

      Moją cichą nadzieją jest wprowadzenie limitów dziennie wygrywanych licytacji przez danego gracza (bo notorycznie dochodzi do patologicznych dominacji) oraz wprowadzenie gigantycznego statku cargo, co zgłaszałem na origin tej wiosny.

      Edit: A tak gwoli okazji, jak już sobie spekulujemy, to i ja pomózguję w tych kalamburach :D


      W związku z ostatnią zmianą w t. nadprz. myślę, że to nie będzie moje wymarzone cargo, a raczej mobilny CPN. Być może ma zastąpić depozyty sojusznicze i każdy wspierający flotą ma sam zaopatrywać się w wachę.


      Tutaj pierwszą myślą jest nowy rodzaj recyklera (nikt nie powiedział, że szpiczasta strona jest przodem statku). Możliwe, że sporo szybszy i dużo bardziej pojemny. Drugim wariantem jest wpakowanie w tą puszkę miotacza wiązki grawitonowej i uczynić ten statek zamiennikiem mozolnej GS.


      To ustrojstwo ma dużo antenek i działek. To może być statek zwiadowczy. Strzelam tym w połączenie funkcji sond szpiegowskich i lekkich myśliwców.

      To tylko pierwsze skojarzenia, nie zakładałbym niczego na pewno, jednak jak ktoś wcześniej zaznaczył, po konturach możemy jednak zgadywać tylko typ i ogólne przeznaczenie statków. Podejrzewam, że zmiany wejdą jeszcze w ten weekend. Oby nie dotyczyły tylko statków...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zakompleksieniec ().

    • Kilka drobnych zmian w takiej oldschoolowej gierce i od razu jakie emocje! Szczerze mówiąc dla mnie to właśnie ze względu na wiek tej gry wszelkie próby zmian by zrobić rozgrywkę nieco ciekawsza i wprowadzić trochę polotu i finezji w tym smutnym jak... (pozdro dla kumatych ;) ) są zawsze mile widziane.
      :thumbsup:
    • Jak wielu z Was przewiduje, tak i ja uważam, że na pewno jednym ze statków będzie jakiś cywil, ulepszona wersja recyklera. Może to i głupie, ale zastanawiam się czy jeden z nowych statków nie będzie czymś ala lotniskowiec w marynarce wojennej, a mówiąc prościej przenośnej platformie. Powiedzmy jeden obiekt, który może przetransportować określoną ilość naszej floty, oszczędzając na paliwie. Ostatni statek, to też bym obstawiał na jakąś wariacie sondy szpiegowskiej, może jakiś zwiadowca, który przynosi więcej informacji i może za jednym przelotem zeskanować więcej, niż jedną planete w układzie. Zastanawia mnie tylko fakt, że obecnie mamy parzystą liczbę statków - 14, a po zmianach byłoby ich 17, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić w widoku stoczni, może jakaś przebudowa grafiki?
    • stresS napisał(a):

      Jak wielu z Was przewiduje, tak i ja uważam, że na pewno jednym ze statków będzie jakiś cywil, ulepszona wersja recyklera. Może to i głupie, ale zastanawiam się czy jeden z nowych statków nie będzie czymś ala lotniskowiec w marynarce wojennej, a mówiąc prościej przenośnej platformie. Powiedzmy jeden obiekt, który może przetransportować określoną ilość naszej floty, oszczędzając na paliwie. Ostatni statek, to też bym obstawiał na jakąś wariacie sondy szpiegowskiej, może jakiś zwiadowca, który przynosi więcej informacji i może za jednym przelotem zeskanować więcej, niż jedną planete w układzie. Zastanawia mnie tylko fakt, że obecnie mamy parzystą liczbę statków - 14, a po zmianach byłoby ich 17, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić w widoku stoczni, może jakaś przebudowa grafiki?
      Myślę że akurat dodanie kolejnej linijki obrazków to nie problem ;)
    • Uważajcie, bo jeszcze okaże się, że to nie żadne nowe statki, a zmiany w badaniach, acs, teleportowaniu surowców, czyjejś floty itd. Choć to i tak by było bardzo dużo :D.

      Tak czy siak, lepiej nie liczyć na nic ciekawego, a później ewentualnie być pozytywnie zaskoczonym, niż liczyć i być rozczarowanym :P.
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • smoki napisał(a):

      Po długich przygotowaniach, mamy przyjemność ogłosić, że już niedługo pojawią się zupełnie nowe funkcje w grze.
      FUNKCJE....
      Półżartem: pojawi się statek administratora gry w każdej gali i będzie rozdawał permanentne bany co po niektórym :ow: -taki z wieloma antenami i sondami

      i to będzie statek administracji

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez SUNSHINEuniNEKKAR ().

    • Witam
      Świetne macie pomysły:
      -przejmowanie planet
      -kasowanie budynków
      -statek baza na wybranych współrzędnych zamiast lotki
      Gdyby którykolwiek z tych pomysłów się ziścił to połowa graczy grających eco kasuje konta,a ja byłbym w tym pierwszy. Flociarze będą się ganiać kto pierwszy załączy urlop.
      Z innej beczki po jakie licho wprowadzać nowy statek recykler zbierający deuter ,jak wystarczy dodać tą funkcję do już istniejących recyklerów.
      Co do okresu oczekiwania na zapowiedziane zmiany ,myślę że mają już wszystko opracowane i zmiany wprowadzą szybko.
      Pozdrawiam ja:)
    • @Mirmir, abyś się nie zdziwił...

      W czerwcu 2018 w newsletterze GF napisało:

      [...] chcielibyśmy nieco zgłębić ten temat, w którym chodzi w głównej mierze o upgrade teleporterów. W przyszłości będziecie mianowicie mogli używać teleporterów Waszych sojuszów i przyjaciół, o ile oczywiście osiągnięcie wymagany poziom rozbudowy i badań. W ten sposób oszczędzicie mnóstwo czasu na podróżowaniu. Ponadto będziecie mogli zabierać ze sobą surowce, korzystając z teleporterów.

      Ta modyfikacja wzbogaci OGame o nowe możliwości taktyczne, wzmacniając sojusze i kooperację z przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że ten zabieg tchnie życie przede wszystkim w starsze uniwersa. Jednak nie tylko fleeterzy skorzystają z tej zmiany, ponieważ okaże się ona nad wyraz intratna także dla handlarzy, którzy będą mogli poszerzyć swoją sieć dystrybucyjną.

      Może to jest właśnie realizacja ich zapowiedzi z zeszłego roku?
      Statyczny statek flagowy, który można przerzucać przez teleportery na koordytaty sojuszników i z jego pokładu wysyłać swoje statki do ataku (taka nielatająca platforma startowa, która pojawia się na spisie z prawej strony, coś jakby dodatkowa kolonia). Flota z niego startuje i na niego wraca, aby wrócić przez teleporter...
      Kto ich tam wie, na co wpadną tęgie głowy GF :E


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • zefir napisał(a):

      Może to jest właśnie realizacja ich zapowiedzi z zeszłego roku?
      Statyczny statek flagowy, który można przerzucać przez teleportery na koordytaty sojuszników i z jego pokładu wysyłać swoje statki do ataku (taka nielatająca platforma startowa, która pojawia się na spisie z prawej strony, coś jakby dodatkowa kolonia). Flota z niego startuje i na niego wraca, aby wrócić przez teleporter...
      Cos niby w podobie do lotniskowca na morzu/oceanie. Bardzo przydatna opcja by to byla.


      Fenrir napisał(a):

      Generalnie ja bym się jednak trochę martwił na waszym miejscu. GF nie potrafiło ponad dwa lata wprowadzić zapowiadanego zwiększania ładowności dzięki technologii nadprzestrzennej (czyli zmiana, która nie wymaga wywrócenia na nice kodu... chociaż przy jakości kodu Ogame, to się nie zdziwiłbym, gdyby zmiana jednej cyferki była jak staranowanie przez słonia domku z kart), a tu wprowadzają (!)TRZY(!) nowe (!)STATKI(!). Chyba nie trzeba mówić, że flota to zdecydowanie najdelikatniejszy element tej gry i spieprzyć balans to mają szansę genialnie.

      Tyle świetnych propozycji budynków, badań, jednostek obronnych czy zmian w mechanice - a oni bez większych konsultacji decydują się na nowe statki. Genialne.
      Nie przesadzasz za bardzo? Wprowadzili bonus na tech. nadprzestrzenna w postaci wiekszej ladownosci floty - plus dla wszystkich, i flociarzy i gornikow. Dali mozliwosc kolonizacji na 15 pozycje w ukladach? Kolejny plus dla gornikow - oczywiscie skorzystali ci najwiecej, ktorych stac na antymaterie ale to szczegol.

      Dlaczego wiec nie powinni teraz dac czegos dla flociarzy? Moze by sie rozgrywka ozywila, wiecej byloby ciekawych zlomowan i byc moze mniej ufs? Kazda wizja zmiany niesie za soba plusy i minusy ale zamiast na starcie krytykowac moze lepiej poczekac i zapoznac sie jaki bedzie mialo to wplyw na gre.
    • Elkanen napisał(a):

      Nie przesadzasz za bardzo? Wprowadzili bonus na tech. nadprzestrzenna w postaci wiekszej ladownosci floty - plus dla wszystkich, i flociarzy i gornikow. Dali mozliwosc kolonizacji na 15 pozycje w ukladach? Kolejny plus dla gornikow - oczywiscie skorzystali ci najwiecej, ktorych stac na antymaterie ale to szczegol.

      Dlaczego wiec nie powinni teraz dac czegos dla flociarzy? Moze by sie rozgrywka ozywila, wiecej byloby ciekawych zlomowan i byc moze mniej ufs? Kazda wizja zmiany niesie za soba plusy i minusy ale zamiast na starcie krytykowac moze lepiej poczekac i zapoznac sie jaki bedzie mialo to wplyw na gre.
      Oj, było parę zmian bardziej pasujących do flociarzy np.
      + statki 99k - słyszałam że są osoby które korzystają po dużym złomie, dla bunkrowca aż to takiej różnicy nie robi bo on ma zazwyczaj stały napływ surowców, flcoiarz ma bum i dużo tego naraz
      + teleporter - mam ekowy sojusz i mało kto teleportuje flotę
      + szybsze recki - chyba nie muszę tłumaczyć

      :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      + statki 99k - słyszałam że są osoby które korzystają po dużym złomie, dla bunkrowca aż to takiej różnicy nie robi bo on ma zazwyczaj stały napływ surowców, flcoiarz ma bum i dużo tego naraz
      Gram eko i ta opcja tez mi pasuje :) nie musze juz klikac 10 razy by postawic 100k sztuk danego rodzaju statku :P klikam raz 100k i mam z bani takze korzysc dla ekowca i dla flociarza jednakowa.

      ciap napisał(a):

      + teleporter - mam ekowy sojusz i mało kto teleportuje flotę
      Mimo, ze gram eko to bardzo czesto uzywam telepow. Nie wyobrazam sobie robic np. zwozki na transportuj :P zwoze sure misjami stacjonuj i telepami pozniej rozdzielam statki z powrotem na planety. Oszczedzam tym samym czas i nie marnuje slotow.

      ciap napisał(a):

      + szybsze recki - chyba nie muszę tłumaczyć
      Nawet gornikowi z malutka flotka farmingowa lub bez przydaja sie szybkie recki. Chocby po zlomie jesli jest wystarczajaco duzo czasu ma mozliwosc by sie wyzbierac.
    • ciap napisał(a):

      Elkanen
      W taki sposób można każdą zmianę tłumaczyć:

      Pozycje 15 również są dla flociarzy i znam wielu którzy mają tam kolonie. Więc nie była to zmiana tylko dla ekowców. :fsmile:
      Kolonie czy lotki?

      Zamiast sie teraz rozczulac czy zapowiadane zmiany beda dobre czy zle proponuje uzbroic sie w cierpliwosc i przekonac sie na wlasnej skorze co i jak a dopiero wciagac sie w dywagacje.
    • Na pewno coś zrobią z teleporterem tak jak zapowiedzieli, że będzie można przenosić surowce.
      Druga sprawa to technologia związana z grawitonami. To też od dłuższego czasu zapowiadali.
      Skoro pokazali statki na obrazku to pewnie dojdą nowe modele. Myślałem o takim statku, który będzie takim dt, tylko, że na napędzie nadprzestrzennym.
      Jeszcze przychodzi mi do głowy pomysł statku sojuszowego, który dawałby bonusy dla soja i mógłby być rozwijany, z tym, że byłby zakładany przez lidera sojuszu i fsowany tak jak inna flota.