Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ciap napisał(a):

      Ja zdanie "tak długo jak jest dostępne miejsce na ładunek" rozumiem - "załadujesz tyle ile masz ładowności". Słowo "długo" traktuję jako ubarwienie wiadomości a nie jak określenie ile czasu będzie trwała ekspedycja i tym bardziej że nie będzie możliwości manewrowania czasem.

      Czyli: MT ukradnie tyle surowców jak długo jest dostępne miejsce w ładowniach.

      Piszesz: "na przykład wróci po tygodniu z 2,5kkk mety lub po 2 tygodniach z 2,5kkk krisu lub po 3 tygodniach z 2,5kkk deu"
      "załadujesz tyle ile masz ładowności". Słowo "długo" traktuję jako ubarwienie wiadomości - to Twoja interpretacja, muszę się zgodzić z Tobą że będziesz ładować aż osiągniesz swoją ładowność ale w związku z tym, że jest to ekspedycja to nigdy nie będziesz wiedzieć na jaki event trafiłaś i kiedy tą ładowność osiągniesz, wysyłając tak jednego Pioniera już np po minucie zawróci pełny dla najlepszego eventu, np po 10 minutach w przypadku średniego albo przykładowo po 30 minutach w przypadku najgorszego.

      "na przykład wróci po tygodniu z 2,5kkk mety lub po 2 tygodniach z 2,5kkk krisu lub po 3 tygodniach z 2,5kkk deu" uzależnione może być przelicznikiem 3:2:1, pewnie łatwiej a zarazem szybciej będzie można pozyskać określoną ilość mety niż krisu czy dexu.

      "Czyli: MT ukradnie tyle surowców jak długo jest dostępne miejsce w ładowniach." - dlaczego mieszasz w to inne statki, ich właściwości ekspedycyjne nie mają się zmienić (przynajmniej nic o tym teraz nie wiemy). Wiemy tylko, że Pionier będzie na ekspedycji aż się zapełni.

      "tym bardziej że nie będzie możliwości manewrowania czasem." - jak każda misja w tej grze na pewno i ta będzie miała opcję zawróć, ale jej 100% ukończenie będzie zależało od trafionego eventu.
    • kermit napisał(a):

      "załadujesz tyle ile masz ładowności". Słowo "długo" traktuję jako ubarwienie wiadomości - to Twoja interpretacja, muszę się zgodzić z Tobą że będziesz ładować aż osiągniesz swoją ładowność ale w związku z tym, że jest to ekspedycja to nigdy nie będziesz wiedzieć na jaki event trafiłaś i kiedy tą ładowność osiągniesz, wysyłając tak jednego Pioniera już np po minucie zawróci pełny dla najlepszego eventu, np po 10 minutach w przypadku średniego albo przykładowo po 30 minutach w przypadku najgorszego.
      Moja i pewnie większości osób. Surowce od zawsze w OGame ładowane i rozładowywane od zaraz. I ten tekst również tak rozumiem. :fsmile:
      Pożyjemy zobaczymy.

      kermit napisał(a):

      "na przykład wróci po tygodniu z 2,5kkk mety lub po 2 tygodniach z 2,5kkk krisu lub po 3 tygodniach z 2,5kkk deu" uzależnione może być przelicznikiem 3:2:1, pewnie łatwiej a zarazem szybciej będzie można pozyskać określoną ilość mety niż krisu czy dexu.
      Chodziło mi bardziej o długość ekspedycji a nie przelicznik 3:2:1. Misja która ładuje się 3 tygodnie.
      Nie wiem czy GF wpadłoby na pomysł takiej misji. Pamiętaj że własna flota blokuje urlop.
      Tyle surowców? Obecnie średnie eko wydobywa z 200kk surowców. Ty piszesz o 2.500kk?!

      kermit napisał(a):

      "Czyli: MT ukradnie tyle surowców jak długo jest dostępne miejsce w ładowniach." - dlaczego mieszasz w to inne statki, ich właściwości ekspedycyjne nie mają się zmienić (przynajmniej nic o tym teraz nie wiemy). Wiemy tylko, że Pionier będzie na ekspedycji aż się zapełni.
      To był przykład jak ubarwia się wiadomości.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Tyle surowców? Obecnie średnie eko wydobywa z 200kk surowców. Ty piszesz o 2.500kk?!
      nie mam dostępu do średnich danych tak jak Ty, założyłem że skoro moje wydobycie dzienne jest na poziomie 250kk mety/dzień co daje 1,75kkk mety na tydzień (do topki eko mi dużo brakuje) to taki ktoś top jeden eko wydobywa 2,5kkk mety/tydzień

      @ciap

      A więc spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz, bardziej obrazowo, najwidoczniej mam problem z tłumaczeniem tak abyś zrozumiała.

      Wczoraj wysłałem równocześnie 4 jednakowe floty z misja ekspedycja na 1h, po godzinie i 20 minutach dostałem wyniki:
      1 flo - wróciła od razu z niczym (zaraz po wiadomości stała na planecie)
      2 flo - wroci o godzine później z niczym
      3 flo - znalazła 2kk mety i wróci za 20 min
      4 flo - znalazła 400k mety i wróci za 20 min

      pomijamy dwie pierwsze ekspedycje
      trzecia - prawdopodobnie event najlepszy stąd po 1h 2kk mety
      czwarta - event najgorszy więc w 1h tylko 400k

      Teraz podstawmy pod moją flotę pioniery
      zakładam, strzelam, wymyśliłem sobie, że pionier ma ładowność 20 000

      zakładam, że w 3 i 4 przypadku wysłałbym 100 pionierów o łącznej ładowności 2kk

      3 flota pionierów - event najlepszy zawraca po godzinie pełna
      4 flota - event najgorszy osiąga swą ładowność dopiero po 5 godzinach i zawraca

      jak tego nie zrozumiesz to zostaje mi tylko narysować ci to w paint-cie
    • A ja nie podniecam się, bo szału raczej nie będzie. Limity na eko mają być. Gsy nie dostaną busta do prędkosci, bombki dostaną sd na obrone, chociaz i tak jest bezbronna na acsy, a odkrywca będzie mogl wyslac jedną falę mniej na i tak wymarłych uniwersach na ktorych gra po 50osob, a o dobrych idlakow coraz ciężej, bo są osoby co nie pracują, nie uczą się i calymi dniami klikają i wydobywają te kilka idlakow z serwera. Gdyby dali jakiegoś solarisa jako latającego moona to byłby to niewątpliwie fenomen, a tak to gornik z limitem dostanie max 20%, flociarz poleci 20% szybciej, a odkrywcy będą latali po nic niewartych ekspedycjach.
      Po drugie skoro flota ma sd na obrone to bunkrownicy poinni dostać mozliwosc tanszego postawienia obrony, bo co to za wymiana, że bombka o wartosci plazmy zniszczy 5 plazm. Dla mnie żal...
      Zaraz odezwą się flotowcy, że nie może być bunkrów bo brak bunkrów zmusi ludzi do puszczania fsów. Chcecie mówić ludziom jak mają grać? Konkurencja jest ogromna, a wy gadacie ze ma nie byc bunkrow bo was dupa boli, bo nie mozecie lecieć na plusie, bo nie macie co trafiać i każdy ma grać flotą, bo wy gracie flotą, bo tak powiedzieliście. Mowie szczegolnie do truc drivera vel elkanena, ktorego dupa bolała o to
    • @EkoMan popieram Twój pogląd, ale: SD nie działa tak, że nagle Bombowiec zniszczy 5 plazm. Szybkie działa to nic innego jak szansa na powtórne oddanie strzału, więc to SD na plazmy to nic innego jak pic na wodę xD
      Dalej nikt nie puści bombowców na plazmy, bo plazmy kasują każdy statek oprócz ns/GS jednym strzałem. Czyli taki sam efekt jak gdyby Satelity Słoneczne dostały Szybkie działa przeciwko GS. No niby można, ale po co, skoro i tak to strzelanie do gwiazdki nic nie da?
    • Przy jednakowych technologiach 1 plazma kasuje OW, pancernik, bombowiec i niszczyciel w 2 rundy, resztę bojowych poza gwiazdą w 1 rundę. Wyłącznie niszczyciel ma z nią szansę 1/1 (od 10 do 46 % widziałem na thrashsimie). Widziałem już loty w 100k N na bunkry może teraz bombowce będą latać większymi grupami, jednak i tak bardziej opłacalny będzie pewnie standardowy lot LM + OW na plazmy.

      Lwica jest boska :)
    • [ciach]

      A wracając do tematu: niepotrzebna generalizacja, że w każdym przypadku ekspedycje będą bezużyteczne.
      Jakby dobrze je podrasować to jak masz wydobycie 100kk surki, z ekspa dostaniesz od 10kk-20kk, to jest 10%-20% dziennego wydobycia, a nie jak teraz wydobywam dziennie 60-70 kk surki, a w ekspie z reguły jakieś śmieci po 500 k czy w największych porywach do 3kk, chociaż tego już dawno nie widziałem. Natomiast 3kk z 70kk to nawet nie 5% wydobycia dziennego. Dlatego tych ekspów się nie opłaca.


      Super Moderator Ruda:
      offtop
    • Ja może wrócę do wspomnianego bunkra.. kto się bunkruje? Flociarz? Czy raczej ekowiec, który dostanie x% bonusu?
      Każda klasa dostanie jakiś plus, ale tylko ekowcy muszą wyjść na większy plis i trzeba im jeszcze obronę po niższych kosztach dawać... Otóż nie da się obniżyć kosztów dla klasy.

      Każdy coś zyska i sam oceni czy jest na plusie czy nie - będzie też mógł zmienić klasę i zyskać inne bonusy.. może wtedy uzna że jednak tamta klasa generowała większy zysk.. a jak nie, to iść na Q z odkrywcą i farmić Mt idlaków - tam jest tego masa.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez f4ust ().

    • f4ust napisał(a):

      Ja może wrócę do wspomnianego bunkra.. kto się bunkruje? Flociarz? Czy raczej ekowiec, który dostanie x% bonusu?
      Każda klasa dostanie jakiś plus, ale tylko ekowcy muszą wyjść na większy plis i trzeba im jeszcze obronę po niższych kosztach dawać... Otóż nie da się obniżyć kosztów dla klasy.

      Każdy coś zyska i sam oceni czy jest na plusie czy nie - będzie też mógł zmienić klasę i zyskać inne bonusy.. może wtedy uzna że jednak tamta klasa generowała większy zysk.. a jak nie, to iść na Q z odkrywcą i farmić Mt idlaków - tam jest tego masa.
      Ale tu nie chodzi o to, która klasa komu odpowiada tylko ile czasu jesteśmy w stanie poświęcać na grę. Pracując na zmiany i mając 2h dziennie na grę raczej nie zostaniesz flociarzem z górnej półki, ani nawet tym z niższej, dlatego ekowcy powinni czuć się bezpiecznie za miesięcznym wydobyciem władowanym w bunkier. Jeśli zmiany nie sprawią, że mechanika wywróci się do góry nogami to mnie nie przeszkadza sd w bombkach, ale jako ekowiec chcę by obrona też coś z tego miała. Dlaczego tylko flota ma być rozwijana. To niech nam dadzą jakieś działo na gsy za to, albo ucięcie kosztów obrony o 50%. Albo jakiegoś techa w stylu "konstrukcje" który zmniejsza koszty postawienia konstrukcji obronnych. 3% na lvl. Do 10lvla żeby wbijało się łatwo jak technologie nadprzestrzenną i tyle
    • Ale po co kombinować z jakimiś nowymi badaniami, działem na GS'y czy innymi dziwactwami. Zaraz znajdą się tacy, którym nie to, nie tamto... Ale zawsze zastanawiało mnie czemu powłoki ochronne są limitowane do ilości 1. W sytuacji "zbliżenia" z kilkoma kk lm'ów to czy są, czy ich nie ma jest pomijalne. Aktualnie za coś co można nazwać "osłoną planetarną" robią raczej plazmy. Dlatego chyba można się zgodzić z apelem o zniesienie tego archaicznego limitu.
    • indigo napisał(a):

      Ale po co kombinować z jakimiś nowymi badaniami, działem na GS'y czy innymi dziwactwami. Zaraz znajdą się tacy, którym nie to, nie tamto... Ale zawsze zastanawiało mnie czemu powłoki ochronne są limitowane do ilości 1. W sytuacji "zbliżenia" z kilkoma kk lm'ów to czy są, czy ich nie ma jest pomijalne. Aktualnie za coś co można nazwać "osłoną planetarną" robią raczej plazmy. Dlatego chyba można się zgodzić z apelem o zniesienie tego archaicznego limitu.
      Jestem za. Od razu walnąłbym sobie milion powłok i 50k plazm :D
    • indigo napisał(a):

      Ale zawsze zastanawiało mnie czemu powłoki ochronne są limitowane do ilości 1. W sytuacji "zbliżenia" z kilkoma kk lm'ów to czy są, czy ich nie ma jest pomijalne
      Po to masz tylko po jednej malej i duzej powloce bo to wystarczy aby nie mozna bylo sie przebic samymi mt lub dt i trzeba bylo albo to wyrakietowac albo dorzucic chociaz lm. Nikt tego do tej pory Ci widze nie wyjasnil, az dziwne.

      Przyklady, ze nie jestem goloslowny. Poparte obliczeniami a raczej symulacja.

      imgur.com/vuWzPwH

      imgur.com/s4OXmyc

      Nawet wklepujac 100k dt czy mt wychodzi sie zawsze na remis bez zysku. Zmarnowany tylko czas na lot.


      [ciach]

      Super Moderator Ruda:
      offtop

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Elkanen ().

    • f4ust napisał(a):

      (na telefonie się beznadziejnie cytuje)
      @EkoMan jako górnik będziesz miał większe wydobycie, które możesz przeznaczyć na większy bunkier albo na częstszy handel - większy zysk.
      Dostając x% bonusu wydobycia czujesz się poszkodowany i chcesz w dla zbilansowania "straty" jeszcze tańszą obronę?
      Flotowcy dostana szybkosc, gornicy wydobycie. Flotowcy sd w bombce, a gornicy nic w obronie. 2:1 dla flotowcow.
      Nie pogniewam się jak dadzą jakieś lasery maszynowe z SD 50 na lmy :P
    • EkoMan napisał(a):

      Flotowcy dostana szybkosc, gornicy wydobycie. Flotowcy sd w bombce, a gornicy nic w obronie. 2:1 dla flotowcow.Nie pogniewam się jak dadzą jakieś lasery maszynowe z SD 50 na lmy :P
      1. Bombowce mają wszyscy.
      2. Porównaj ten jeden bonus ekowca do ilu bonusów odkrywcy?
      Paradoksalnie patrzysz na jeden bonus, ale nie widzisz z niego wymiernych korzyści.. może masz.kiepskie eko, może dlatego chcesz jeszcze więcej.. a może masz konkretne i juz nie możesz się naliczyć zysków..
      Jak nie będzie Ci odpowiadał tylko jeden bonus, to będziesz mógł zmienić klasę na odkrywcę i będziesz miał dużo więcej korzyści, a może nawet lepiej na tym wyjdziesz niz na bonusowym wydobyciu?
    • f4ust napisał(a):

      EkoMan napisał(a):

      Flotowcy dostana szybkosc, gornicy wydobycie. Flotowcy sd w bombce, a gornicy nic w obronie. 2:1 dla flotowcow.Nie pogniewam się jak dadzą jakieś lasery maszynowe z SD 50 na lmy :P
      1. Bombowce mają wszyscy.2. Porównaj ten jeden bonus ekowca do ilu bonusów odkrywcy?
      Paradoksalnie patrzysz na jeden bonus, ale nie widzisz z niego wymiernych korzyści.. może masz.kiepskie eko, może dlatego chcesz jeszcze więcej.. a może masz konkretne i juz nie możesz się naliczyć zysków..
      Jak nie będzie Ci odpowiadał tylko jeden bonus, to będziesz mógł zmienić klasę na odkrywcę i będziesz miał dużo więcej korzyści, a może nawet lepiej na tym wyjdziesz niz na bonusowym wydobyciu?
      Ogólnie cały ten bonus do wydobycia do pic na wodę fotomontaż. Odkrywca jest rochę nijaki. Co z tego ze ufarmi 25%więcej ze slota jak to gornik będzie miał szybsze transe. Jesli ekspedycja stanie się opłacalna to wtedy być moze... Póki co to flotowcy dostaną łatwiej i z lotki zawsze będzie to dla nich lepiej lecieć na kogoś z *
    • wampek napisał(a):

      Lord Maul napisał(a):

      Przypominam wszystkim górnikom, że dla nich zakładka stocznia jest również dostępna. Wiem, że dla niektórych marzeniem jest postawić bunkier i potem nic nie robić, ale chyba nie o to chodzi.
      A to niby dlaczego nie może o to mi właśnie chodzić? Hę?
      Ja rozumiem jeżeli ktoś chce stawiać bunkier. Ba, nawet jakieś innowacje w obronie byłyby ciekawe. Jednak tutaj jeżeli celem dla kogoś jest nic nie robić, to może po prostu... nie grać?
    • nowynick napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Lord Maul napisał(a):

      Przypominam wszystkim górnikom, że dla nich zakładka stocznia jest również dostępna. Wiem, że dla niektórych marzeniem jest postawić bunkier i potem nic nie robić, ale chyba nie o to chodzi.
      A to niby dlaczego nie może o to mi właśnie chodzić? Hę?
      Ja rozumiem jeżeli ktoś chce stawiać bunkier. Ba, nawet jakieś innowacje w obronie byłyby ciekawe. Jednak tutaj jeżeli celem dla kogoś jest nic nie robić, to może po prostu... nie grać?
      Mam nie grać w ten sposób, bo ty tak chcesz? Jakiś autorytet z ciebie czy co? Lubię tak grać, będę tak grał i nic ci do tego. Poza tym samo budowanie obrony jest z definicji jakąś czynnością. Zazwyczaj powiązana jest ona z rozwijaniem eko, co dla takiej osoby jak ja stanowi główny cel. Jak się nie podoba to przestać grać
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez wampek ().

    • wampek napisał(a):

      nowynick napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Lord Maul napisał(a):

      Przypominam wszystkim górnikom, że dla nich zakładka stocznia jest również dostępna. Wiem, że dla niektórych marzeniem jest postawić bunkier i potem nic nie robić, ale chyba nie o to chodzi.
      A to niby dlaczego nie może o to mi właśnie chodzić? Hę?
      Ja rozumiem jeżeli ktoś chce stawiać bunkier. Ba, nawet jakieś innowacje w obronie byłyby ciekawe. Jednak tutaj jeżeli celem dla kogoś jest nic nie robić, to może po prostu... nie grać?
      Mam nie grać w ten sposób, bo ty tak chcesz? Jakiś autorytet z ciebie czy co? Lubię tak grać, będę tak grał i nic ci do tego. Poza tym samo budowanie obrony jest z definicji jakąś czynnością. Zazwyczaj powiązana jest ona z rozwijaniem eko, co dla takiej osoby jak ja stanowi główny cel. Jak się nie podoba to przestać grać
      Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o nic nie robienie po budowie bunkra. Zresztą w obronie chodzi raczej o minimalizację ryzyka utraty floty i surowców a nie całkowite odłączenie się od możliwości interakcji z innymi graczami.
    • ja to tak tylko zostawię odnośnie prędkości GS-ów (uni 68 prędkość floty x1) a bunkra

      board.pl.ogame.gameforge.com/i…-3-X-vs-daro1408-2917-65/

      Klasa eko dla mnie na chwile obecną bardzo spoko, no ale tak, częściej trzeba będzie zwozić surowce, osobiście nie mam super bunkrów, raczej coś co zniechęci do lotu na dzienne wydobycie, jeżeli będzie +25% do każdej planety to obronę trzeba będzie trochę podnieść ale bez obsesji , kto nie pilnuje ten traci , to główna zasada tej gry i nie jest ważne czy masz bunkier jak gość z tego rw , zawsze znajdzie się jakiś "Demon" :) który Cię przeora

      Myślę że nie ma też sensu się kłócić jaki kto ma styl gry bo jest to bez sensu. Po złomie można wyciągnąć wnioski co robiło się źle , no i może to co ktoś pisał kiedyś na forum miało sens . Proponuje zaprzestać kłótni na temat bunkra i mówienie komuś jak ma grać, kiedyś się nauczy :)

      Co do 75% z idlaka to całkiem ciekawe z tym że trzeba liczyć na to że nikt nie doleci wcześniej