Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Jeśli potrzebują energii, to czy pozycja 1 czy 12 ( zważywszy na pozyskiwanie energii z satek ), można energię nadrobić wspomnianymi satkami... :)
      więc jeśli już 1-3 miałoby coś dawać, to jedynie parametrem temperatury planety
      Ja tam obstawiam, że im wyzsza temp planety, tym lepsze bonusy ku mecie, im niższa, tym lepsze bonusy dla dexu ( kris wyśrodkowamy :D )
    • Absynt napisał(a):

      Ja tam obstawiam, że im wyzsza temp planety, tym lepsze bonusy ku mecie, im niższa, tym lepsze bonusy dla dexu ( kris wyśrodkowamy )
      Metalu i tak jest w nadmiarze i to wlasnie krisu brakuje najbardziej. Buduj kopalnie krisu albo rob badania to szybko sie o tym przekonasz.

      Chyba, ze taki bonus do wydobycia mety na cieplych pozycjach by GF moglo zarabiac na anty do wymiany u handlarza?
    • Elkanen napisał(a):

      Absynt napisał(a):

      Ja tam obstawiam, że im wyzsza temp planety, tym lepsze bonusy ku mecie, im niższa, tym lepsze bonusy dla dexu ( kris wyśrodkowamy )
      Metalu i tak jest w nadmiarze i to wlasnie krisu brakuje najbardziej. Buduj kopalnie krisu albo rob badania to szybko sie o tym przekonasz.
      Chyba, ze taki bonus do wydobycia mety na cieplych pozycjach by GF moglo zarabiac na anty do wymiany u handlarza?
      Ostatnio ładnie handlarz daje przeliczniki przy wymianie mety : 3 : ~2 : <1, a za dex ~3:~2:1,
      tak, żeby metal -> kris sie opłacało, a dex -> reszta :D więcej surki, częstsze wymiany, więcej anty zarobia, a dla nas to będzie nic nie znacząca zmiana, więc płakać nie bedziemy, że tylko pod kase lecą :D
    • Absynt napisał(a):

      Ostatnio ładnie handlarz daje przeliczniki przy wymianie mety : 3 : ~2 : <1, a za dex ~3:~2:1,
      Ostatnio moze masz farta :)

      Absynt napisał(a):

      tak, żeby metal -> kris sie opłacało, a dex -> reszta więcej surki, częstsze wymiany, więcej anty zarobia, a dla nas to będzie nic nie znacząca zmiana, więc płakać nie bedziemy, że tylko pod kase lecą
      Juz widze oburzenie w temacie ze strony tych co sa przeciwni antymaterii lub po prostu nie moga/nie chca jej kupowac :P gra powinna isc w kierunku free to play albo jak kto woli fair play a nie, ze jak Cie stac to wywal kase i bedziesz top. Gdzie mowa wtedy o skillu i obranej strategii skoro w gre wchodzi kupowanie topki za kase?

      Ktos napisze, ze w wiekszosci gier teraz sie placi. Owszem, zgadzam sie. Sam gram w inne gry gdzie wykupuje miesieczne pakiety premium/VIP i gra dzieki temu jest latwiejsza. Ale czy takie platnosci przyciagaja wieksze grono graczy? Wlasnie nie. Gracze dochodza do pewnego etapu gdzie bez realnych zlotowek gra sie po prostu zbyt ciezko i rezygnuja.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Elkanen ().

    • Elkanen napisał(a):

      ciap napisał(a):

      jeżeli będzie tylko przez te statki co piszecie to i tak nic nie zmienia?
      Wydaje mi sie, ze @Starrk mial na mysli predkosc lotu na idlera. Ale moze lepiej niech sam wyjasni...
      Co to zmienia? Bo jeżeli dobrze rozumiem to wystarczy że jego statki będą latać szybciej ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Elkanen napisał(a):

      Wydaje mi sie, ze @Starrk mial na mysli predkosc lotu na idlera. Ale moze lepiej niech sam wyjasni...
      @Starrk miał raczej na mysli większe wydobycie u idlaków, ale to też nic nie zmieni bo:
      1. jesli klasa da większe wydobycie to będą częsciej odwiedzani (maks 6x/dobe)
      2. jeżeli statek to idlak go nie wybuduje

      Fajniejsza byłaby możliwość podstawiania floty u idlaka :D , to by były jaja, skończyło by się wysyłanie farmingów w ciemno

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez kermit ().

    • Art napisał(a):

      Zbieracz: większa produkcja surowców, szybsze statki handlowe
      Odkrywca: szybsze badania, lepsze rezultaty z ekspedycji
      Generał: szybsze statki wojenne, szybsze recyklery.
      Ta informacja sugeruje ,że zbieracz vel górnik będzie miał z góry przydzielone większe wydobycia i dlatego Starrk sugerował wszystkim idlakom przydzielenie statusu górników.Dalsze informacje sugerują,że stateczki to osobna sprawa.
      Kermit jeżeli idlak będzie częściej odwiedzany to dobrze ,starczy dla większej ilości graczy.Z kolei więcej wypasionych górników to więcej lepszych celi dla złomiarzy i koło się zamyka i wszyscy zadowoleni:)
    • Każdy gracz ma jedną szansę wyboru,wracający idlak nie wykorzystał tej szansy więc nadal ma ten wybór.Po powrocie jak nie odpowiada mu status zbieracza ma czas paru dni na zmianę , brak zmiany powoduje ,że zostaje przy statusie zbieracza.Proste,sensowne,logiczne.
      Nadanie idlakom statusu odkrywcy czy generała mija się z celem , natomiast z nadania statusu zbieracza skorzystają wszyscy ,a zwłaszcza ja więc chyba rozumiecie ,że dalsza dyskusja na ten temat nie ma żadnego sensu.
    • Billie the kid napisał(a):

      nooo siema tak sobie mysle nie wiem czy ta kwestia byla poruszana co gdy ktos jak ja zazwyczaj w dobrym topie jestem bo gram pol na pol eko flota , musze wybrac jedna opcje z tych wyzej wymienionych i czy mam mozliwosc zmiany jesli uznam ze to nie to ? mam nadzieje ze ktos mnie zrozumie 8) :popcorn:
      Zrozumie.
      W oficjalnych informacjach podawane nic nie było, natomiast domysły są takie, że zmiana będzie kosztowna i limitowan raz na jakiś czas.. :?
    • Ze wstępnych strzępków informacji stwierdzam, że jedynym logicznym wyborem dla wszystkich jest Górnik. Flociarz ma śmieszne premki. % przyspieszenia statków? % zebranego PZ od razu po RW? Oba przydadzą się najbardziej na początku istnienia uniwersum, a im dalej w las tym mniejszy pożytek. No i na nieszczęście przyspieszenie prędkości omija GS... Jakby stażyści pracujący nad tą grą nie potrafili dać przyspieszenia dla wszystkich misji oprócz np Niszcz (oczywiste) lub Stacjonuj (FSy itp).
      Zbieranie PZ po rw raczej mija się z sensem. Obecnie turborecki wpadają minuty po ataku, więc to wynik lepszy niż dobry (a i to zakładając prędkość x2). Na grubsze akcje, gdzie ten PZ ma już jakieś większe znaczenie, wszyscy z reguły robią synchro.

      Badacz to taka Kryjówka Metalu lub Depozyt Sojuszniczy. Bez sensu, bez celu, zrobione chyba na siłę, żeby było.
    • Hmm... co do badacza, to zobaczymy jak to będzie wyglądało. Mój znakomity przeciwnik z Xanthusa @Shade twierdzi, że to klasa nie do przebicia z uwagi na ogromny złom, który będzie sterczał na x:xxx:16 przy walkach 20k OW kontra 20k OW dla przykładu. Przy 70 % z PZ warto stracić te 20k, żeby zebrać złom powstały po bitwie. Ja jestem znacznie bardziej sceptyczny, bo wersja przedstawiona powyżej wygląda na srogi exploit.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon zauważ, że nigdzie nie zostało sprecyzowane, skąd ten PZ miałby być zbierany :)
      Z jednej strony może zbierać ten hipoteczny PZ z pozycji :16, z drugiej strony ten sam opis nie wyklucza, że ten statek będzie po prostu dodatkowo zbierał PZ z US(lub nawet sąsiednich), do którego wysłałeś expa - czyli w skrócie mówiąc, zbierałby cały kris z rozbitych sond :D
    • Starrk napisał(a):

      Ze wstępnych strzępków informacji stwierdzam, że jedynym logicznym wyborem dla wszystkich jest Górnik. Flociarz ma śmieszne premki. % przyspieszenia statków? % zebranego PZ od razu po RW? Oba przydadzą się najbardziej na początku istnienia uniwersum, a im dalej w las tym mniejszy pożytek. No i na nieszczęście przyspieszenie prędkości omija GS... Jakby stażyści pracujący nad tą grą nie potrafili dać przyspieszenia dla wszystkich misji oprócz np Niszcz (oczywiste) lub Stacjonuj (FSy itp).
      Zbieranie PZ po rw raczej mija się z sensem. Obecnie turborecki wpadają minuty po ataku, więc to wynik lepszy niż dobry (a i to zakładając prędkość x2). Na grubsze akcje, gdzie ten PZ ma już jakieś większe znaczenie, wszyscy z reguły robią synchro.

      Badacz to taka Kryjówka Metalu lub Depozyt Sojuszniczy. Bez sensu, bez celu, zrobione chyba na siłę, żeby było.
      Myślę że odnośnie flociarza sporo się mylisz- % przyśpieszenia statków oznacza różnicę pomiędzy trafieniem celu za 20kkk a przepaleniem 2kkk paliwa. Zebrany pz po starciu jest nienajgorszy- pozwala w pewien sposób zabezpieczyć swoje straty ( zysk będzie po reckach prawdopodobnie, z tymi bywa różnie). Zakładając że recki wpadają minuty po ataku- nie jest sporym problemem odklikanie budynku/badania- przeklikanie xx recków i wiosłowanie do momentu wpadnięcia recków- bardziej bym zakładał sekundy po ataku- ale pamiętajmy- mamy 2 floty które muszą trafić (flota we flotę, recki w złom) a to zawsze większe ryzyko.
      Część flociarzy i tak gra ufsem, więc bonus do wydobycia średnio im się przyda.
      Bonusy eksplorera wydają się słabe i nie słabe zarazem, nie mamy jeszcze finalnej wersji, wiadomo że ta klasa ma dostać jakiegoś boosta do wielkości planet- obecnych? przyszłych? - tego nie wie nikt.
      Ale zakładając że crawlery ( inna nazwa nie przechodzi mi przez gardło) będą limitowane energią z planety ( co zabezpieczy przed bunkrowaniem 100k satelit w czołowych sojuszach którym i tak nikt nie zagrozi) to Badacz ma np. szansę stawiąc extra elektrownie zasilać ekstra crawlery które dadzą więcej niż bonus z Górnika. Dodatkowo zważywszy na pz na ekspedycjach zawsze może próbować polować na piratów jakimś składem floty.
      Piraci ( i obcy ) mają losową wielkość, trafienie więc takim 3kk lm w 500k lm pirata da zysk którego Górnik w dzień nie wypracuje.

      Podsumowując- za wcześnie moim zdaniem żeby pisać co jest bezsensu a co ma sens, nie mamy pełnych danych, nie mamy liczb, nie do końca mamy możliwość racjonego podjęcia decyzji. Na ten moment można wymyślać scenariusze i poniekąd szykować się na nie aby w pełni z nich skorzystać gdy się pojawią.
    • Skoro już zostałem zacytowany, to skomentuję temat, zanim moje słowa zostaną zinterpretowane opacznie :P
      Nie wiemy jak dokładnie będzie wyglądał statek odkrywcy i wszystkie hipotezy są wyłącznie spekulacjami.
      Jeśli będzie miał on możliwość zbierania PZ z bitew gracza z piratami/obcymi to może okazać się niesamowicie (lub nawet zbyt) silną jednostką (przy założeniu, że bitwy z piratami i obcymi wyglądałyby jak dotychczas). Gra bardzo mocno skręciłaby wtedy w stronę PvE (co może być jakąś koncepcją GF mającą kompensować zmniejszającą się liczbę graczy).
      Tyle tylko, że jest to jedna z bardzo wielu opcji. Przemodelowaniu może ulec cały system ekspedycji, może się też okazać że statek 'może, ale nie musi' znaleźć pz... itd, itp.

      Z początku miałem obawy o to, że statek dla ekonoma będzie pozwalał wygenerować kosmiczne zyski - a kilka dni później GF ogłosiło, że będzie maksymalny pułap tych zysków, tak więc... :P
    • Shade napisał(a):

      Jeśli będzie miał on możliwość zbierania PZ z bitew gracza z piratami/obcymi to może okazać się niesamowicie (lub nawet zbyt) silną jednostką
      Może tak silną, że biorąc pod uwagę niezmierzony obszar ekspedycji może zbierać złom nie tylko z ostatniej walki z piratami/obcymi w tym układzie ale całej galaktyce lub uniwersum :D
      Na razie wiemy, że niewiele wiemy i to są czyste spekulacje :)
    • Ja w zupełności zgadzam się z @Shadem
      Na początku Crawlery miały dawać nam kilka bilionów surowców dziennie, ale na szczęście dzięki społeczności będzie wprowadzony limit :P
      Walki z piratami mam nadzieję też jakoś ograniczą, żeby ludzie nie wysyłali na nie po 10kk lm-ów i 500k krążków, bo w tym przypadku zysk w ciągu tygodnia będzie większy niż siła przetopowa wszystkich stoczni na naszych kontach :D
    • Jakie 5kk krążków? :d
      500k max ;)
      Poza tym, przy złomie 70/80% jak zbierasz cały złom po walce o podobnych składach flot, nie ma bata żebyś nie był na plus :)
      Czarna dziura wypada raz na ruski rok, więc strata do potencjalnego zysku całkiem mała.

      Po chwili zastanowienia, jednak walki samych OW przyniosły by większe zyski.
    • Przecież (obecnie) obcy i piraci zawsze mają flotę opartą o to, co wysłał gracz (+ czasami dwa śmieszne niszczyciele :E ).
      Jeśli gracz wyśle same OW, to będzie walczył z OW (co kalkulator wklejony przez Starrka ładnie obrazuje). W zależności od typu eventu będzie różniła się tylko liczba tych statków i techy (piraci mają techy o 3 poziomy niższe od gracza a obcy o 3 poziomy wyższe). Przy 70-80% złomu na pz, nawet jeśli wszystkie OW gracza padną, to PZ będzie na tyle duże, że zebranie go pozwoli wyjść w najgorszym razie na lekki plus.
      Symulowałem trochę i innych też do tego zachęcam ;)