Nadchodzi nowe - dyskusja

• W info Nowości nie padło ani jedno słowo o tym, żeby nadchodzące zmiany miały coś wspólnego z antymaterią. Owszem, coś tam na pewno będzie płatne, jednak tu nie chodzi o ciśnienie na jeszcze większe profity z czwartego surowca, a o skontrastowanie stylów gry i nadanie im dedykowanej dynamiki. Nie demonizujmy aż tak tego biednego GF, że tylko o kasę im chodzi ;)
    • Das140 wrote:

Z tego co obiło mi się o uszy to płatne będzie:
      • zmiana klasy z jednej na drugą,
      • ten cały "rynek" czy jak to tam nazwać ?(

Z tym, że już zostało podane do informacji, że Zbieracz dostaje kilka darmowych slotów na rynek. Chyba, że trzeba będzie jeszcze coś zapłacić wcześniej za samą możliwość korzystania, chociaż myślę, że jeden slot to dla każdego darmowy się znajdzie ;)
    • nowynick wrote:

trzeba będzie jeszcze coś zapłacić wcześniej za samą możliwość korzystania, chociaż myślę, że jeden slot to dla każdego darmowy się znajdzie
      Podejrzewam, że mogliby wprowadzić karnety i sprzedawać je w shopie, tak jak boostery, albo w formie pakietów (kupisz kolejny dopiero gdy wykorzystasz obecny). Cholera tam wie.

@Das140, no w sumie słuszna dedukcja. I jw., cholera tam wie :D
    • drakon wrote:

No przecież było napisane że prawdopodobnie zmiany zbiegną się z rocznicą powstania oGame (3 października).
      Że prawdopodobnie to było. Jednak ile mozna wywnioskować z takiej informacji? Zresztą bardzo wygodnie - uda się to wyjdzie dobrze, nie wyrobią się to przecież było że prawdopodobnie :D

edit: w sumie to chyba nikt z oficjalnych przedstawicieli takiej informacji nie dał.
    • nowynick wrote:

drakon wrote:

No przecież było napisane że prawdopodobnie zmiany zbiegną się z rocznicą powstania oGame (3 października).
      Że prawdopodobnie to było. Jednak ile mozna wywnioskować z takiej informacji? Zresztą bardzo wygodnie - uda się to wyjdzie dobrze, nie wyrobią się to przecież było że prawdopodobnie :D
      edit: w sumie to chyba nikt z oficjalnych przedstawicieli takiej informacji nie dał.
      Z takiej informacji można wywnioskować dokładnie to co jest w niej zawarte. Że prawdopodobnie zmiany zostaną wprowadzone w czasie urodzin OGame która przypada na 3 października.
      Bardzo dobrze że tak napisali, bo w razie jakiejś obsuwy to byście się tu pozasrywali że was oszukują i Wasz świat legł w gruzach.. xD
      ST- 88368% 8-)
    • Nie wiem, czy ktoś już tutaj o tym pisał, ale zgodnie z opisem Napędu nadprzedstrzennego w grze, Pionier i Rozpruwacz będą korzystać z tego napędu.

O Pełzaczu nie wspominają ani przy napędzie spalinowym, ani przy impulsie, więc albo jeszcze nie zaktualizowali opisów tych badań, albo ten statek, tak jak satelita słoneczny, będzie raczej stacjonował na orbicie danej planety...
      Posiadacz najszybszych MT na świecie ;)

Do 09.01.2018 światowy TOP1 badań 8-)
      * na uni z podstawową prędkością

Od 17.10.2018 do 22.06.2019 światowy TOP1 badań 8-)
      * na uni z prędkością x1x7
    • zefir wrote:

O Pełzaczu nie wspominają ani przy napędzie spalinowym, ani przy impulsie
      Dlatego, że to pojazd typu Kraken/Detroid/Newtron (jak zauwżył Piciu - pracuje na jednej pozycji). Albo lepiej - satelita słoneczny. A że górnicy w swojej konwencji cierpliwi są, skakanie z planety na planetę bez moona nie powinno zrobić im różnicy - o ile nie są tak sprytni żeby na każdej z planet posiadać dość takich stateczków. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że ekowcy (zwłaszcza dobrze już sytuowani) nie powinni mieć wymagań, jest to, że mają pasywny profit ze swojej klasy - tzn. najpewniej nie będą musieli nic robić przez 24h, żeby korzystać z tych zmian.

Wplątałem w swój wywód kolejną porcję domysłów. Jestem ciekaw jak się potoczy dyskusja, gdy wszystko stanie się jasne.

[ciach]

Super Moderator Ruda:
      offtop
    • Hermes wrote:

Dlatego, że to pojazd typu Kraken/Detroid/Newtron (jak zauwżył Piciu - pracuje na jednej pozycji). Albo lepiej - satelita słoneczny.
      Ja osobiście wolałbym, żeby Pełzacz był bardziej zbliżony do obrony (niech ma np. możliwości zbliżone do jakichś działek adekwatnie do kosztów budowy) niż stacjonował na orbicie jak satki.
    • kermit wrote:

Ja osobiście wolałbym, żeby Pełzacz był bardziej zbliżony do obrony (niech ma np. możliwości zbliżone do jakichś działek adekwatnie do kosztów budowy) niż stacjonował na orbicie jak satki.
      Kermit, zgodnie z treścią bajki Mrówka Z, mrówka dostaje albo kilof, albo karabin. Nie bez powodu doki kosmiczne nie posiadają żadnych właściwości bojowych - mimo, że na logikę są pojazdami kosmicznymi, a w swojej własnej abstrakcji są wliczane do postaci budynków. Ta gra jest bardziej złożona, niż się nam wydaje.

@Ruda paskuda! :D
    • Ja to licze ze wraz z nowymi zmianami w końcu opłaci się zajmować planety 1-3, najwięcej energii a ten statek dający bonus do wydobycia właśnie energii potrzebuje, wiec w końcu doszlibyśmy do sytuacji, źer Ci co chcą dużo dexu zajmowaliby 13-15 a Ci co chcą dużo mety i krychy te na pozycjach 1-3
    • Revenine wrote:

Ja to licze ze wraz z nowymi zmianami w końcu opłaci się zajmować planety 1-3, najwięcej energii a ten statek dający bonus do wydobycia właśnie energii potrzebuje, wiec w końcu doszlibyśmy do sytuacji, źer Ci co chcą dużo dexu zajmowaliby 13-15 a Ci co chcą dużo mety i krychy te na pozycjach 1-3
      Ale przeciez co ma wspolnego wydobycie mety i krisu do lokalizacji planet na pozycjach 1-3?
    • Elkanen wrote:

Revenine wrote:

Ja to licze ze wraz z nowymi zmianami w końcu opłaci się zajmować planety 1-3, najwięcej energii a ten statek dający bonus do wydobycia właśnie energii potrzebuje, wiec w końcu doszlibyśmy do sytuacji, źer Ci co chcą dużo dexu zajmowaliby 13-15 a Ci co chcą dużo mety i krychy te na pozycjach 1-3
      Ale przeciez co ma wspolnego wydobycie mety i krisu do lokalizacji planet na pozycjach 1-3?
      To hipoteza.
      Więcej energii powoduje że kopalnia może zatrudnić więcej małych robocików które wydobywają więcej surowców.
    • Revenine wrote:

a ten statek dający bonus do wydobycia właśnie energii potrzebuje
      Nie czytam info z głównych źródeł - być może była wzmianka o zapotrzebowaniu na energię przez te statki, ale z naszych, polskich informacji, nic mi o tym nie wiadomo.

Revenine wrote:

Ci co chcą dużo mety i krychy te na pozycjach 1-3
      Zgadzam się z Truckiem. Dodam od siebie, że pierwsze trzy pozycje dają tylko ten jeden profit, że jeśli kogoś stać na zrobienie wysokich terraformerów z duplikowaniem relokacji dla danej planety, mogą tam zrobić to na lajcie. Poza tym (włączając w to przecieki informacji o skali buffa), procent wydobycia jest adekwatny względem wszystkich trzech podstawowych surowców, więc wpisując w to oczywistą strategię pod wydobycie deteru, nic się nie zmienia. Jest proporcjonalnie większe wydobycie, po prostu.
    • Ale jeżeli przeniesiesz bombę na 250 pól na piętnastkę to nie potrzebujesz terraformerów na 18 lvlu! Pozycje 1-6 zatem są zbędne. Proponuję zatem, aby wprowadzić jakieś bonusy do wydobycia minerałów dla planet bliżej słońca (dla kryształków znaczy się) bo póki co te lokacje wydają się zupełnie niepotrzebne.
      tylko VICIA !!!
    • litek. wrote:

Ale jeżeli przeniesiesz bombę na 250 pól na piętnastkę to nie potrzebujesz terraformerów
      Teoretycznie nie.

litek. wrote:

na 18 lvlu!
      Ty to powiedziałeś :D Nie popadajmy w skrajności - zwłaszcza w związku z powyższym :)

litek. wrote:

Proponuję zatem, aby wprowadzić jakieś bonusy do wydobycia minerałów dla planet bliżej słońca (dla kryształków znaczy się) bo póki co te lokacje wydają się zupełnie niepotrzebne.
      Myślę, że to nie jest odpowiedni moment i miejsce na propozycje. Choć uwaga słuszna - fajnie by było gdyby wyższe pozycje dawały wyższe wydobycie krychy.
    • buleon wrote:

Munio_Uni 1 wrote:

Musisz zrozumieć że jak zwsiększa sie siła floty tomoim zdaniem uczciwe jest że zwiększa się siła obrony.
      Ale bunkry już w tym momencie są za mocne. SD na plazmy i gaussy da niewiele, jako że szansa początkowa na trafienie strzałem plazmy i WR jest taka sama, a standardowo buduje się przynajmniej 100 WR na 1 plazmę. Aktualnie dobry skład na bunkry to odpowiednia ilość LM + tyle krążków/OW, żeby ustrzelić plazmy + MT do sfarmienia, jeśli to konieczne. Alternatywnie można polecieć niszczycielami lub gęsiami, wydłużając lot lub godząc się na większe straty. Jakoś nie sądzę, żeby grywalne stało się oranie bunkrów samymi bombowcami.
      Cieszy oczywiście fakt, że flota x1 pozostanie x1 :)

A z crawlerami to poczekajmy na więcej danych.
      Bunkry nie są za mocne. Zapomniałeś, że obrona nie jest lotna ;o Za te same surowce musisz postawić zawsze silniejsze systemy obronne jak flotę właśnie ze względu na jej mobilność. SO są stanowczo za słabe w stosunku do floty :popcorn:
      ~~U.Retro~~
      U.60 GROM
      U.Quantum TEREFERE
      U.Ursa AKUKU
      U.Xanthus TEREFERE
      U.Zibal TEREFERE & G_C_T
      itd.