Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • edes napisał(a):

      Na ledzie nie ma handlarza i jak kupisz 1kk dexu to nie wymienisz na 3kk mety i pkt nie zarobisz dodatkowych więc tam rynek może tak funkcjonować co innego na starych serwerach
      ale czy musisz sprzedac go po takim przeliczniku czyli 1:2:3 tylko u handlarza ??

      1 kk deu sprzedasz nie u handlarza za 3 kk metalu a u innego gracza " ktory jest slabszy i potrzebuje tego deuta "
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • edes napisał(a):

      Winter napisał(a):

      drakon napisał(a):

      Na dobrą sprawę transporterami też możesz się wymienić ze swoim multikontem 1:1 metal deuter. DA SIĘ. Łamiesz wtedy obowiązujący regulamin gry dostępny na forum. Możecie sobie poczytać, dokładnie punkt "Push".
      Czy to poprzez rynek czy w wolnej wymianie przeliczniki dalej obowiązują i albo będziecie odsyłali, albo mam nadzieje wam pokasują te multikonta i pobanują na kilka tygodni.
      To czekamy na bany na ledzie , tam przelicznik dla normalnego handlu był ustalony na 2/1/1 na czas eventu po ewencie miał wrócić normalny ale tego nie wiem gdyż tam cały czas wymiany idą 1/1/1 , gdzieś jest napisane że Leda jest wyłączona z regulaminu ?
      Na ledzie nie ma handlarza i jak kupisz 1kk dexu to nie wymienisz na 3kk mety i pkt nie zarobisz dodatkowych więc tam rynek może tak funkcjonować co innego na starych serwerach


      ale przelicznik jest więc co ma twoja wypowiedz do rzeczy , wymienisz dex na mete bez problemu bez użycia handlarza
      nie zarobisz mówisz na sprzedaniu floty za sam metal poniżej 1/1/1

      Pozdrawiam
    • roermond napisał(a):

      Moze ktos napisac, co wybrac na starym. Zbieracz czy odkrywca. Wiem, ze jeden i drugi zostal okrojony.
      Jeśli chodzi o wydobycie to podskoczyło z 410KK na 710KK dziennie więc całkiem spoko.
      MTki przyspieszyły ale przez brak AGR nie widać tego bo dłużej schodzi wysłanie floty.
      Pełzacze (976 sztuk) żrą prawie 50k energii ale energetyczna + fuzyjna dają radę.

      Zakupiłem sobie pioniery i dodatkowo latam na ekspy

      prntscr.com/qasour

      tu masz podsumowanie exp z dzisiaj - 417 dt, 1ss, 1 pionier



      Co do rynku się nie wypowiadam.
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

      Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Czarnobrody ().

    • Dobrygracz napisał(a):

      Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E
      Ciap też długo trzymała się swojej wersji "handlu".
      W regulaminie jest jasno napisane co jest pushem, a co nie.
      Jedno konto zyskuje, a drugie traci więc interpretacja jest prosta.
    • spirycik napisał(a):

      Dobrygracz napisał(a):

      Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E
      Ciap też długo trzymała się swojej wersji "handlu".W regulaminie jest jasno napisane co jest pushem, a co nie.
      Jedno konto zyskuje, a drugie traci więc interpretacja jest prosta.

      Ewidentnie jestes typem czlowieka, ktoremu kiedy ktos pluje w twarz, wmawia sobie, ze deszcz pada... Regulamin tworzy Team danego projektu, i jak widzisz regulamin dotyczy wymiany bezposredniej miedzy kontami, a nie rynku. Potwierdza to CoMa, potwierdza to GA, kto jeszcze ma to samo napisac zebys przestal tworzyc swoje herezje i przyjal to do wiadomosci? :E


      Uni 21
      Łącznie 78x w ST
      Na sumę ~146.561%
      Średnio ~1.879% / ST

      Uni Virgo
      ex Top 1 flota


      ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
      ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.

      ex-GO Xanthus
      ex-Rising
    • spirycik napisał(a):

      Dobrygracz napisał(a):

      Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E
      Ciap też długo trzymała się swojej wersji "handlu".W regulaminie jest jasno napisane co jest pushem, a co nie.
      Jedno konto zyskuje, a drugie traci więc interpretacja jest prosta.
      Ja już nie mam zamiaru Cię przekonywać - skoro jak exRising napisał, nie przekonali Cię wyżej wymienieni, to mnie szkoda na to czasu. Graj w przeświadczeniu, że gracze korzystający z obecnego przelicznika na rynku otrzymają za to bana.

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • zacznijmy od tego ze wylowic sensowna oferte z rynku graniczy z cudem bo 95% ludzi oczywiscie

      - krzyczy sobie maksymalne stawki za produkt
      - chca wymiany glownie metalu ktorego kazdy ma od cholery czyli wiadomo ze nikt tego nie kupi xD
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • exRising napisał(a):

      Regulamin tworzy Team danego projektu, i jak widzisz regulamin dotyczy wymiany bezposredniej miedzy kontami, a nie rynku. Potwierdza to CoMa, potwierdza to GA, kto jeszcze ma to samo napisac zebys przestal tworzyc swoje herezje i przyjal to do wiadomosci?
      Generalnie się z Tobą zgadzam, Rising, ale przed handlową niedzielą było podobnie. Wtedy legalne było złomowanie flot na deuter sprzedawany po 1:1 itd. Art powyżej też pisał, że jest świadom nadużyć. Nadużyć, podkreślę. I myślę, że każdy tutaj jest świadom tego, że rynek to jedno wielkie pole do nadużyć. Można to oczywiście zostawić, zaskutkuje to powiększeniem się różnicy pomiędzy graczami grającymi grupowo a graczami grającymi indywidualnie. Niestety skutkiem tego będą odejścia graczy, którzy nie chcą grać siecią/multi. Po raz kolejny, podobnie jak przy starych zasadach handlowych, strzelając sobie w stopę, bo gram siecią, stwierdzę, że trzeba to znerfić, bo daje nieproporcjonalne możliwości zysku w stosunku do naturalnej gry, tzn. spekulacja znów jest zbyt silna w stosunku do farmienia/eko/floty.

      Ponadto skasowaliśmy możliwość przetopienia floty na deuter dla kogoś, a w zamian dostaliśmy możliwość zakupu tej floty poniżej ceny rynkowej, co jest kolejnym nonsensem.

      Apofis napisał(a):

      Co za bzdura w każdej wymianie w przeliczniku 2,5; 1,5 ;1 traci ta druga osoba bo zamiast dostać 3;2;1 dostaje mniej
      1 sztuka deuteru nie jest warta 3 sztuki metalu, tylko od 2,5 do 3 sztuk metalu. Także w handlu ograniczonym widełkami nikt nie traci. Pojawia się możliwość spekulacji, i owszem, ale nie jest ona związana ze stratą sprzedającego deuter. To kupujący może zyskać, ale nie na handlu z graczem, a na wymianie z antyhandlarzem, za który płaci antymaterią.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Generalnie się z Tobą zgadzam, Rising, ale przed handlową niedzielą było podobnie. Wtedy legalne było złomowanie flot na deuter sprzedawany po 1:1 itd. Art powyżej też pisał, że jest świadom nadużyć. Nadużyć, podkreślę. I myślę, że każdy tutaj jest świadom tego, że rynek to jedno wielkie pole do nadużyć. Można to oczywiście zostawić, zaskutkuje to powiększeniem się różnicy pomiędzy graczami grającymi grupowo a graczami grającymi indywidualnie. Niestety skutkiem tego będą odejścia graczy, którzy nie chcą grać siecią/multi. Po raz kolejny, podobnie jak przy starych zasadach handlowych, strzelając sobie w stopę, bo gram siecią, stwierdzę, że trzeba to znerfić, bo daje nieproporcjonalne możliwości zysku w stosunku do naturalnej gry, tzn. spekulacja znów jest zbyt silna w stosunku do farmienia/eko/floty.
      Ja tego nie neguje absolutnie, bo to jak to wyglada obecnie to burdel na kolkach. Ale tak jak w przypadku legendarnej juz niedzieli handlowej poki co mamy stanowisko takie a nie inne. Mozna by probowac wprowadzic ankiety tak jak po UF dotyczace konfiguracji rynkow i handlarza na danych uni ale to bez sensu bo w dupokracji wygraja nie Ci ktorych glos sie liczy, czyli normalni legalni gracze,a ilosc multi pushowek/gsowek/deuterowek/handlowek czy teraz modnych na fali rynkowek i ekspowek :E Dlatego moim zdaniem uniai europejska powinna....a nie czekajcie, to nie te forum :E Takze rynek na istniejacych uniach nie ma racji bytu, jesli nie bedzie na nim sztywnego przelicznika bez widelek, albo widelki w granicy 5% czyli w granicy prowizji z transakcji.


      Uni 21
      Łącznie 78x w ST
      Na sumę ~146.561%
      Średnio ~1.879% / ST

      Uni Virgo
      ex Top 1 flota


      ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
      ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.

      ex-GO Xanthus
      ex-Rising
    • Crion napisał(a):

      spirycik napisał(a):

      Dobrygracz napisał(a):

      Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E
      Ciap też długo trzymała się swojej wersji "handlu".W regulaminie jest jasno napisane co jest pushem, a co nie.Jedno konto zyskuje, a drugie traci więc interpretacja jest prosta.
      Ja już nie mam zamiaru Cię przekonywać - skoro jak exRising napisał, nie przekonali Cię wyżej wymienieni, to mnie szkoda na to czasu. Graj w przeświadczeniu, że gracze korzystający z obecnego przelicznika na rynku otrzymają za to bana.
      Boisz się bana?
      Art pisał, że widełki mają być 2,5:1,5:1 +/- 30%. Skoro jest inaczej to znaczy, że w grze jest błąd. Jak dobrze wszyscy wiemy celowe wykorzystywanie błędów jest karane.
    • spirycik napisał(a):

      Crion napisał(a):

      spirycik napisał(a):

      Dobrygracz napisał(a):

      Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E
      Ciap też długo trzymała się swojej wersji "handlu".W regulaminie jest jasno napisane co jest pushem, a co nie.Jedno konto zyskuje, a drugie traci więc interpretacja jest prosta.
      Ja już nie mam zamiaru Cię przekonywać - skoro jak exRising napisał, nie przekonali Cię wyżej wymienieni, to mnie szkoda na to czasu. Graj w przeświadczeniu, że gracze korzystający z obecnego przelicznika na rynku otrzymają za to bana.
      Art pisał, że widełki mają być 2,5:1,5:1 +/- 30%. Skoro jest inaczej to znaczy, że w grze jest błąd. Jak dobrze wszyscy wiemy celowe wykorzystywanie błędów jest karane.
      Art pisał dużo rzeczy, że angielska wersja jest nabugowana np: odkrywca zwiększa czas badań o 25% zamiast zmniejszać, zepsute przeliczniki itd. i że MY otrzymamy POPRAWIONĄ WERSJĘ BEZ TYCH BUGÓW a w praktyce wyszło, że dostaliśmy ten sam SZIT co UK bez żadnej poprawki. Bo przecież w takiej sytuacji najważniejsze jest to aby napisać graczom to co chcą usłyszeć :E :E Rynek nie jest regulowany regulaminem dlatego też dostałem odpowiedź od GA taką a nie inną. Jeżeli wprowadzą coś nowego to prawo nie działa w tym wypadku wstecz. W związku z czym dla mnie jak i grupy innych osób ogame dokonało swojego żywota ;)
    • spirycik napisał(a):

      Crion napisał(a):

      spirycik napisał(a):

      Dobrygracz napisał(a):

      Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E
      Ciap też długo trzymała się swojej wersji "handlu".W regulaminie jest jasno napisane co jest pushem, a co nie.Jedno konto zyskuje, a drugie traci więc interpretacja jest prosta.
      Ja już nie mam zamiaru Cię przekonywać - skoro jak exRising napisał, nie przekonali Cię wyżej wymienieni, to mnie szkoda na to czasu. Graj w przeświadczeniu, że gracze korzystający z obecnego przelicznika na rynku otrzymają za to bana.
      Boisz się bana?Art pisał, że widełki mają być 2,5:1,5:1 +/- 30%. Skoro jest inaczej to znaczy, że w grze jest błąd. Jak dobrze wszyscy wiemy celowe wykorzystywanie błędów jest karane.
      Nie wiem co jest z Tobą gościu nie tak i nie mam zamiaru w to wnikać, wierz w co chcesz i rób co chcesz. Mam w dupie co pisał Art, bo jego słowa są nic nie warte - pisał, że wprowadzana wersja jest ogarnięta na tyle, że można ją wprowadzić na wszystkie uni i co? i domyśl się co. Gdzie masz Arta? Gdzie jest ktoś, kto powinien pomóc w ogarnięciu tego burdelu stworzonego wczoraj?

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • exRising napisał(a):

      Takze rynek na istniejacych uniach nie ma racji bytu, jesli nie bedzie na nim sztywnego przelicznika bez widelek, albo widelki w granicy 5% czyli w granicy prowizji z transakcji.
      zgodze sie ale wziabym ulepszyl ta wypowiedz. rynek powinien byc tak skonstruowany ze np cena dajmy na to statku "x" w przeliczeniu na kazdy odrebny surowiec (metal, krycha, dex) w sztywnym przeliczniku x:x:x nie powinna byc nizsza niz koszt produkcji. widelki powinny wygldac nastepujaco:

      - minimalna cena statku to koszt jego budowy w przeliczeniu na jeden z 3 surowcow w sztywnym przeliczniku x:x:x
      - maksymalna cena statku to np +10%, dla jakiegos opcjonalnego zarobku lub uwzglednieniu dodatkowych kosztow jego budowy (czas poswiecony na naturalne zbudowanie go, przyspieszenie budowy z AM lub dopalaczem)
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Crion napisał(a):

      spirycik napisał(a):

      Crion napisał(a):

      spirycik napisał(a):

      Dobrygracz napisał(a):

      Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E
      Ciap też długo trzymała się swojej wersji "handlu".W regulaminie jest jasno napisane co jest pushem, a co nie.Jedno konto zyskuje, a drugie traci więc interpretacja jest prosta.
      Ja już nie mam zamiaru Cię przekonywać - skoro jak exRising napisał, nie przekonali Cię wyżej wymienieni, to mnie szkoda na to czasu. Graj w przeświadczeniu, że gracze korzystający z obecnego przelicznika na rynku otrzymają za to bana.
      Boisz się bana?Art pisał, że widełki mają być 2,5:1,5:1 +/- 30%. Skoro jest inaczej to znaczy, że w grze jest błąd. Jak dobrze wszyscy wiemy celowe wykorzystywanie błędów jest karane.
      Nie wiem co jest z Tobą gościu nie tak i nie mam zamiaru w to wnikać, wierz w co chcesz i rób co chcesz. Mam w dupie co pisał Art, bo jego słowa są nic nie warte - pisał, że wprowadzana wersja jest ogarnięta na tyle, że można ją wprowadzić na wszystkie uni i co? i domyśl się co. Gdzie masz Arta? Gdzie jest ktoś, kto powinien pomóc w ogarnięciu tego burdelu stworzonego wczoraj?

      jest na imprezie firmowej gameforge w Karlsruhe , piją driny i walą beke z tego że wprowadzili to specjalnie w piątek żeby team dostał po dupie a nie on .
      a tak serio to ma to głęboko gdzieś co piszecie bo ma wolne bierze za to kase więc jak każdy ma prawo też do godzin wolnych od pracy.
    • buleon napisał(a):

      1 sztuka deuteru nie jest warta 3 sztuki metalu, tylko od 2,5 do 3 sztuk metalu. Także w handlu ograniczonym widełkami nikt nie traci.
      Serio? Teraz to handel jest ograniczony widełkami bo przeliczniki są od 2,5-1,5-1 do 3-2-1???? Serio?? Teraz nikt nie traci bo jest podniesiony minimal??
      Przecież wcześniej też był handel ograniczony przelicznikami. było od 2-1-1 do 3-2-1. To nie jest ograniczenie?? Wcześniej też nikt nie mógł tracić idąc tymże teraźniejszym tokiem rozumowania. Gdy twardo walczyłeś o podniesienie minimalnych przeliczników handlu, prowadząc typowe deuterówki i sprzedając dex po minimalym, to jakoś dziwnie wtedy KTOŚ tracił. Przypadek?? Teraz dalej ktoś traci... tak na chłopski rozum.... bo przecież dostaje dalej minimal.... bo kupujący deuter sprzeda go u handlarza za maksymal.... bo sprzedający mógł przecież dostać więcej...... bo..... bo...... przypadek? bo.... nie sądzę.....
      Ty to chyba sam nie wiesz co piszesz. Rozdwojenie jaźni czy jeszcze jakiś inny przypadek? Bo na moje oko to i w jednym i w drugim przypadku było ograniczenie. Nie mogłeś kupić 1j dexu za 1j metalu, musiałeś dać MINIMUM 2j metalu. To jest ograniczenie!


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Maniak87 napisał(a):

      jak powinna byc liczona energia przy klasie zbieracza?? mowa tu o tych 10%.
      tak jak kazdy inny bonus innych klas... od PODSTAWY, czyli do ilosci wyprodukowanej w sumie energii z satek, solarow czy fuzji dodajesz 10% z tego. masz np 32000 energii to dodajesz do tego 3200
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Elo Płaczki :ocb: :ocb: :ocb:

      Gra jak Gra. Tylko mogli by błąd podglądu lotu floty zlikwidować. bo to "ładuje" trochę wkurzające :D, a cała reszta jest oki :) oferty sprzedaży czegokolwiek na 5 stron i nie widzę tam czegoś nadzwyczajnego co by podchodziło pod pusz... więc nie wiem dlaczego drzecie japę, że coś nie tak.
      Kupiłem parę pionierów i sobie lecę na expy :)
      Brakuje mi tego aby antigame nadążył za zmianami mam nadzieję, że wkrótce będzie oki :)

      :E
    • Avinashi napisał(a):

      Serio? Teraz to handel jest ograniczony widełkami bo przeliczniki są od 2,5-1,5-1 do 3-2-1???? Serio?? Teraz nikt nie traci bo jest podniesiony minimal??
      Przecież wcześniej też był handel ograniczony przelicznikami. było od 2-1-1 do 3-2-1. To nie jest ograniczenie?? Wcześniej też nikt nie mógł tracić idąc tymże teraźniejszym tokiem rozumowania. Gdy twardo walczyłeś o podniesienie minimalnych przeliczników handlu, prowadząc typowe deuterówki i sprzedając dex po minimalym, to jakoś dziwnie wtedy KTOŚ tracił. Przypadek?? Teraz dalej ktoś traci... tak na chłopski rozum.... bo przecież dostaje dalej minimal.... bo kupujący deuter sprzeda go u handlarza za maksymal.... bo sprzedający mógł przecież dostać więcej...... bo..... bo...... przypadek? bo.... nie sądzę.....
      Ty to chyba sam nie wiesz co piszesz. Rozdwojenie jaźni czy jeszcze jakiś inny przypadek? Bo na moje oko to i w jednym i w drugim przypadku było ograniczenie. Nie mogłeś kupić 1j dexu za 1j metalu, musiałeś dać MINIMUM 2j metalu. To jest ograniczenie!
      Jest ograniczony i był ograniczony. Tylko że wtedy mogłaś sobie kupić deuter po 1:1 za kryształ, powiedzmy 100 kk ode mnie, ja te 100 kk kryształu sprzedawałem u antyhandlarza za 50 kk deuteru, leciałem z 50 kk do Ciebie, dostawałem 50 kk kryształu, sprzedawałem go za 25 kk deuteru, leciałem z nim do Ciebie i tak w kółko. Na tym polegała strata, nie na zmianie wartości deuteru.

      Mogłem też wydać cały swój metal i kryształ i kupować po 3:2:1 deuter i sprzedawać go Tobie po 1:1:2. Na tym też polegała strata. Twierdzisz, że deuter jest wart 1:2:3, bo to maksimum, które może dać handlarz. Tyle jest on wart dla gracza, który dopłaca do deuteru antymaterią, żeby osiągnąć zysk. I tak, jest to operacja legalna. Dla gracza, który sprzedaje deuter bez antymaterii, innemu graczowi, jest on wart tyle, ile za niego wynegocjuje.

      Byłem wtedy za podniesieniem przelicznika minimalnego, bo spekulacja miała znaczącą przewagę nad innymi stylami gry (patrz ciap u68, ale cios Quantum, Starrk Libra, etc.). Po handlowej niedzieli ta strategia została mocno osłabiona, szczególnie uderzyła w sieci i multi, które opierały się na handlu z maksymalnym możliwym zyskiem na widełkach, tzn. minimal z graczem, maksymal z antyhandlarzem - ten zysk został obcięty o połowę na samym przeliczniku.

      Teraz, poprzez rynek, można obejść Zasady Gry. I z tym trzeba znowu powalczyć.

      Lwica jest boska :)
    • Maniak87 napisał(a):

      ok i tak liczy tylko dlaczego jesli zmienim % np. w fuzyjnej to tez idzie w dol??
      seriooo...? xD

      jak zmniejszasz podstawowa ilosc produkowanej energii to i bonus sie zmniejsza bo bonus przelicza sie od obecnie produkowanej energii a nie maksymalnej jaka mozesz wyprodukowac
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg