Nowa/Stara moda na spamowanie.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nowa/Stara moda na spamowanie.

      Wątek przeznaczony do dyskusji, mam nadzieję i proszę o zachowanie minimum kultury. Liczę że w wątku wypowiedzą sie gracze ale też członkowie TEAM'u.

      Część graczy widzi że nikt nie wyciąga konsekwencji z tej brudnej zagrywki, więc zaczyna działać w ten sam sposób(uczciwe sposoby już sie skończyły), bo dlaczego oni mogą a my nie ? Bana nie będzie ale zysk na pewno nie mały.

      Sam byłem w podobnej sytuacji ale nie czekałem do ostatniej chwili i zabrałem flote. Cała sytuacja zgłoszona, załączone linki i odpowiedz klasyczna. Zajmiemy sie tym itp. Po czasie, po kilku wymianach zdań dowiedziałem się tyle że nikt z TEAM'u nie musi sie tłumaczyć z działań czy też postanowień powołując się na ochrone danych osobowych... przepraszam czy ja pytam o dane personalne, adres czy chce opisu sytuacji ? Jestem jedną ze stron to chyba normalne że jestem zainteresowany ?

      Kilka zrzutów z mojej sytuacji
      prnt.sc/oevc5k
      prnt.sc/oev6y3
      prnt.sc/oev7wy

      Treść jednej z moich odpowiedzi na zgłoszenie:

      Safar napisał(a):

      Uzasadnione ? To jakiś żart z graczy i regulaminu ? Wiadomo w jakim celu to było... takie rzeczy trzeba wypić, komus tak flota pada i robi się problem. Mam rację?
      Wiele sie nie myliłem i doszło do takiego zdarzenia na innym uni, pewnie wszyscy wiedzą o czym mówię, ale jeśli nie to prosze:

      pl1 [IRA] vs. mlody [LEGION_2] ~ 593357.15%

      Gdyby ktoś odpowiednio wcześniej zareagował na to nie było by tego co jest teraz, a tak szambo wybiło, słodkie słowa o podjęciu odpowiednich kroków i cisza... a jak jest cisza tzn. że nie ma konsekwencji, nie ma konsekwencji to zróbmy też tak... a skala rośnie !!

      Na samym naszym uni w ciągu ostatnich 24h były dwie próby przez tych samych graczy na dwóch innych celach. Niestety ale z pierwszego na tą chwile nie mam zadnych screnów ale jeśli tylko coś dostane to dodam je do tematu, z drugiego całkiem świeżego już mamy scren

      prnt.sc/op7hqt

      Liczba wiadomości to w większości obce misje szpiegujące, ponownie problem z podniesieniem floty a ile to zostawimy dla siebie bo pewny jestem ze te same osoby będą próbować aż dojdą w tym temacie do perfekcji.

      Temat dla @Art, @smoki, @Kasia321 i reszty człunków teamu

      Zapraszam też:
      @tomkik, @Terry, @Yossar, @Mr.Riddler, @Truck driver, @Zagubiony, @cichah2o, @asherl, @Starrk, @cerm3r, @stark87, @gardze wami, @sorro03, @xLORD SITHx - osoby chyba najbardziej aktywne w ostatnim wymienionym temacie. Jak kogoś aktywnego pominąłem to przepraszam i zapraszam tak samo

      Pozdrawiam Safar

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Safar ().

    • @Art - Kiedy planujecie decyzję dot. spamu sondami. Wygląda na to, że obecny zapis o 6 sec jest niewystarczający. Bo okaże się, że ostatnie 6 sec spamuje konto ABCD założone dzień wcześniej ... i tylko ono może dostać bana.

      @Art - POTRZEBNA jest jasna deklaracja co jest dozwolone, a co karane. Jeżeli takie zachowanie, ewidentny bugusing, nie jest zakazany - to napisz to jasno w regulaminie. Nawet proponuję treść "Dozwolony jest spam sondami, przecież to jest znajomość mechaniki gry. Co prawda powoduje to, że gracz nie może zabrać floty i mimo kilku minut nie jest w stanie uciec flotą - ale atakujący kupuje anty i krzywda mu się nie stanie".

      @smoki
      @Kasia321

      Jak widać sytuacja nie jest wyjątkiem - a powoli staje się standardowym atakiem - więc nie chowajcie się za stwierdzeniem "każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie". Jak flota zostanie trafiona - to potem przez kilka tygodni będziecie się zastanawiać nad decyzją.


      @@@@@@@@@@@@@@@


      Graczy atakujących nie ma co pozdrawiać - tylko wkleję jeden post, aby pokazać HIPOKRYZJĘ latexa (jednego z uczestników dzisiejszego ataku - spamującego sondami):

      Dobrygracz napisał(a):

      Fajnych macie flociarzy na tym quantum takich nie za mądrych i nie za bystrych XD Widać desperacja wzięła górę nad wszystkim :E :E :E

      Były takie sytuacje w świecie ogame, że przez bugi floty wracały do właścicieli a w tym przypadku GO czy chce czy nie MUSI wyciągnąć konsekwencje. W przeciwnym wypadku na innych uni podobne akcje niestety będą miały miejsce i co wtedy? Część graczy dostanie bana a część nie? ;) . Nie ma się co oszukiwać 7 dniowy ban będzie zwykłym napluciem w pysk nam graczom gdyż atakier wiedział co robi i wszystko dokładnie sobie zorganizował ;) jak widać nie pierwszy raz ;)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • znowu przypadek ! znowu skany co sekunde bo obawiali sie lustra, podstawki kij wie czego :)
      wszyskto legalne nie ma co drazyc tematu :)
      ciekawe jaka decyzja zostala podjeta z mlodym :)
      gdyby zareagowali na to, kiedy ja dostalem tak zloma, nie bylo by czegos takiego. Jednak stwierdzili ze wszystko git wiec teraz maja :)
      zaloze sie, ze Art nie zobaczy tutaj nic zlego, a nawet stwierdzi ze wszystko zgodne z regulaminem :D
      wiec na x6 czy x5 lot w ukladzie to niedlugo silent moze pasc przez 4 minuty zamulaczy :D
    • ciap napisał(a):

      @Safar
      Nie wiem czy taki temat nie powinien znajdować się w dziale board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Board/1438-Gra/ :)

      "Liczę że w wątku wypowiedzą sie gracze ale też członkowie TEAM'u."
      Członkowie TEAMu swoje zdanie zazwyczaj wypowiadają bezpośrednio do Arta ;)

      @ciap
      Ten temat powinien ZOSTAĆ rozpatrzony, a DECYZJA PODJĘTA. Przenoszenie tematu z jednego miejsca w drugie to nie jest rozwiązanie problemu - a chyba nie ma już takiej osoby w Teamie, która stwierdzi, że problemu nie ma. Jeżeli moderator stwierdzi, że temat jest bardziej ogólny - niech przenosi. Ale wy, jako Team, w końcu zajmijcie się takimi atakami. Przecież już w temacie Pl1 vs mlody pisano, że takie ataki natychmiast się powtórzą na innych uni. I dopóki to będzie bezkarne - to macie jedynie gwarancję, że spam sondami stanie się "standardowym" atakiem.
      @Art
      PS. A może od razu dodajcie opcję płatną - Atak ze spamem sondami co sekunde - koszt 1 000 000 anty. I przynajmniej sprawa będzie oficjalna.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Safar napisał(a):

      Myślę że nie ma co iść w personalne potyczki panowie, lepiej dyskutować o całej sytuacji, czy jest to w pełni legalne czy nie łąmie regulaminu. Mam nadzieje że w bliższej niż dalszej przyszłości będzie wszystko jasne tylko potrzeba normalnej rozmowy.
      Nie. Tu nie potrzeba rozmowy. Tu potrzeba JASNEJ decyzji, a następnie jej stosowania przez Team. Im później będzie decyzja podjęta tym więcej będzie problemów - znów okaże się, że decyzja wchodzi od poniedziałku, to pojawi się nowa edycja "Handlowej niedzieli" (tutaj "Spamowa niedziela").

      @ciap
      @smoki
      @Kasia321
      @Art

      Odwlekanie decyzji naprawdę jedynie spowoduje większy kłopot. Na innych uni pewnie także znajdą się tacy "pro-atakerzy" i jakaś flota padnie. I zamiast uciąć takie ataki wcześniejszą decyzją - to tylko spowodujecie kolejny problem - od którego momentu dawać backupy flot. Czy dopiero po ogloszeniu decyzji? Po spamowej niedzieli? Przez spamową niedzielą? Dwa tygodnie wcześniej? ...

      Ktoś po prostu musi pokazać, że są pewne zasady. I jak gracze nie respektują zasad (naciągając regulamin) to należy wyciągać konsekwencje.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • (ciach!)
      Co do sprawy z Quantum ( wołam @dexPL , bo to on się najbardziej pruje "PoDeJmIjCiE DeCyZjĘ" - nie zastanawiając się, jakie konsekwencje czekają Ogejma po takiej decyzji) team, z nielicznymi wyjątkami, to banda pacanów. To wiadomo nie od dziś. Jednak w tym przypadku dobrze, że zachowano ciszę.
      Zrobienie czegokolwiek byłoby precedensem, jakiego ta gra jeszcze nie widziała. I cokolwiek by nie zrobili, było by źle. Dlaczego?
      Ano dlatego, że ogłoszenie jasnej interpretacji problemu tworzy jeszcze większy problem- jest polem do nadużyć:
      Manewr staje się legalny - lagowanie flot staje się powszechne
      Manewr staje się nielegalny- obrońca może po zniszczeniu moona przez innego flociarza odpalić multikonta, sam się zlagować i zgłosić agresora jako wykorzystującego błąd.



      Już po starciu na Quantum pojawiały się idiotyczne tłumaczenia ze strony Lucky'ego, że "pl1 i Whisky mieli ciche dni, i tak naprawdę sobie Whisky po prostu niczym nie wiedząc, czysty przypadek :E" Wiadomo, gówno prawda, ale tak jak piszę wyżej- obrońca może sam wrobić agresora który rozwalił mu flotę, bez żadnego wysiłku. Ja rozumiem że jesteście takimi przegrywami ogejmowymi, że zrobicie wszystko, żeby się pozbyć tych złych kaeneruf, tak jak to miało miejsce z wykorzystywaniem znajomości u GO żeby wsadzić bana pewnej osobie, ale ruszcie przez moment mózgownicami i zrozumcie co się może stać, zamiast tak radośnie wykrzykiwać. I zrozumcie też , że w związku z tym problemu nie da się rozwiązać w prosty sposób.

      Moderator mntek:
      obrazek wycięto ze względu na rozmiar i treść
    • @ZlodziejSmalcu masz rację z tym, próba zmienia i wsadzeniu agresora na konia, nie da się ukryć ze tworząc nowy zapis ludzie zaczną kombinować w druga stronę.

      Może ostrzejsze kary odstrasza ludzi, kary dłuższe niż tydzień czy dwa ?

      Co do pozbycia się KNR mylisz się, nie chce się ich pozbyć bo to nie miało by sensu i mysle ze oni nie chcieli by sie pozbyć grupy jeszcze aktywnych graczy. Co do wykorzystywania znajomosci nic nie powiem nie jestem w temacie, albo ktos robi mnie w karolka, albo to kolejna z mylnych teorii tych i owych graczy.
    • dexPL napisał(a):

      ciap napisał(a):

      @Safar
      Nie wiem czy taki temat nie powinien znajdować się w dziale board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Board/1438-Gra/ :)
      (...) Przenoszenie tematu z jednego miejsca w drugie to nie jest rozwiązanie problemu (...)
      Pisząc o przenoszeniu tematu chodziło mi bardziej o to że w w ogólnym dziale więcej osób by go zauważyło. :fsmile:
      Tylko tyle.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Z czubkiem nie ma co dyskutować - napisał 5 postów, żaden nie dotyczy tematu - i żaden nie zawiera nawet jednego argumentu. Niestety, tak wygląda każdy jego post -pewnie dlatego jest czubek.

      @@@@@@

      @ZlodziejSmalcu

      Oczywiście, że zdaję sobie sprawę, z problemu użycia sond przez obrońcę. Przy czym:
      1. U mnie sytuacja była prosta - stojące zasoby + jakieś drobne dt - atak sourisa całą szybką flotą - telep gsów przeze mnie (jako obroncę), napisałem do niego, że może zawracać, bo mam ładowność na zabranie zasobów (ok 8-9 min przed planowaną bitwą) - wtedy rozpoczęło się lagowanie.
      Tutaj sprawa jasna - jako obrońca nie mogłem uciec, a jednoczesnie nie było żadnego zagrożenia, gdyby nie lag (tzn nie lag - tylko bitwa co sekunda, przez to nie mozna ruszyc floty - ale nazywajmy to lagiem). Sprawa jest oczywista - @Art - to jest właśnie definicja bugusingu
      Dodatkowo - osoby spamujące były z sojuszu agresora.
      Jeżeli twierdzisz, że sprawa nie jest tutaj oczywista, a decyzja trudna - to o czym można rozmawiać? Chyba nie da się wymyśleć bardziej oczywistego przykładu naruszenia zasad.

      2. Przykład ze spadającym moonem jest niestety trudny do roztrzygnięcia - kluczowe jest udowodnienie, do kogo "należą" osoby spamujące sondami. Ale dlatego tym bardziej konieczna jest jasna decyzja i deklaracja jej przestrzegania.

      Jaką decyzję można podjąć?
      a) najbardziej neutralna - zakazany jest spam sondami. W takim wypadku ZAWSZE wszystkie konta spamujące = ban np miesiąc, a bitwa zostaje manualnie wycofana. ZAWSZE, chyba, że zostanie udowodnione, że spamujący jest powiązany z obronca (patrz na domyślne cofanie, plus ciężar dowodu po stronie atakera)
      b) korzystna dla atakera - czyli taka, jak jest teraz. Jedyna różnica - na 6 sec przed koncem spamować zacznie konto założone dwa dni wczesniej, ew. kolega, który jeszcze bana nie miał i chce tydzien wakacji sobie zrobić. Efekt jest prosty - można każdą mniejszą flotę uwalić. Bez względu na obecność obrońcy, jego umiejętności i czas - kwestia tylko liczby osób spamujących.
      c) korzystna dla obrońców - każdy spam sondami - ban dla każdego uczestniczącego w ataku


      Zauważ, że tutaj nie chodziło o zlagowanie ostatnich kilku sekund (czyli obrońca chciał być sprytny i czekał do ostatniej sekundy, wtedy kilka skanów i bitwa skuteczna) - chodzi o penalizacje ewidentnego wykorzystywania bugusingu, przez co uniemożliwia się grę obrońcy.

      Ale najgorsze co można zrobić - to zostawić stan BEZ DECYZJI. Jak @Art @smoki cz@'Kasia321' stwierdzą, że takie zachowanie jest legalne ((ciach!) ale legalne i akceptowane) - to przynajmniej każdy flociarz będzie miał zapewnioną bezkarność. A póki co - Team schował głowy w piasek i dyskutuje - i dopóki w ten sposób nie zostanie zezłomowana flota kogoś z teamu - to decyzji nie podejmie. (ale jak padnie tak flota kogoś z teamu - to decyzja w max 48h będzie :D )

      PS. I tak, zdaję sobie sprawę, że taka decyzja powinna zostać podjęta wieki temu - bo już wiele flot padło przez spam sondami. Ale nikt jej nie podjął - i sprawa będzie coraz częściej występować. Więc niech ktoś ruszy tyłek i zacznie podejmować jakieś decyzje!

      Moderator mntek:
      wulgaryzm wycięto
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @dexPL, Twoja propozycja to broń obosieczna, gdyż w konsekwencji może uniemożliwić skuteczną kontrolę warunków lotu i ataku/szpiegowania.
      Byłby to precedens, jak napisał @ZlodziejSmalcu.

      W erze smartfonów i ogólnej prawie 24h dostępności do konta, może należałoby zastanowić się nad wydłużeniem zabronionego czasu skanowania przed atakiem z 6s do powiedzmy 10s ale i tak ukryte ataki w misji szpieguj pozostaną bez wykrycia w deszczu sond.

      Ja rozumiem łowców metalu i kryształu, że czasami misja szpieguj jest jedyną potencjalną szansą ubicia gracza będącego non-stop na odświeżaniu ze stojącą flotą, czy też np. niektórych botów. Ale nie popadajmy w paranoję. Lotka atakiera w układzie, to wystarczający sygnał na zmianę stacjonowania floty a tutaj gra daje wiele możliwości, by nie dać się złapać i uratować co swoje. A nawet daje spore szanse na złapanie wilka we własne lub kolegów recki, tylko do tego potrzeba kilku graczy, zgranego zespołu i pomysłu.

      Pozdrawiam lataczy, nie pozdrawiam forumowych pyskaczy.
      Od upiorów, od potępieńców, od stworów długołapych
      I od istot, co nocą łomocą
      Zbaw nas, dobry Boże!
      Modlitwa błagalna znana jako
      „The Cornish Litany”
      *
      Mówią, że postęp rozjaśnia mroki. Ale zawsze, zawsze będzie istniała ciemność. I zawsze będzie w ciemności Zło, zawsze będą w ciemności kły i pazury, mord i krew. Zawsze będą istoty, co nocą łomocą. A my, wiedźmini, jesteśmy od tego,
      by przyłomotać im.
      Vesemir z Kaer Morhen
    • @kaper1


      A ktto napisal, ze atak glowny byl na misji szpieguj? Zwykle ataki, tylko spamowanie co sekunde sondami, prawie od poczatku lotu.

      Wydluzenie czasu z 6 do 10 sekund nic nie da. Mozesz ustawic i 100 sekund.

      Atak glownej floty od gracza A
      Spamowanie od poczatku lotu do limitu od gracza B, C, D
      Spamowanie od limitu (obecnie 6 sec, ale moze byc i 200) - konto E, F, G, zalozone dwa dni wczesnie tylko do spamowania.

      Jaki chcesz miec efekt kary? Flota pada, atakujacy zarobil, a jedyna kara to bany na konto E,F,G? Spoko, dzień pozniej zaloza nowe konto I,J,K.

      @Art
      @smoki
      @ciap
      @Kasia321

      Jaki przewidujecie scenariusz dla takiego przypadku? Przeciez to spamowanie zgodne z regulaminem. I co z tego, ze obronca byl od poczatku lotu. Ja probowalem podniesc flote przez 3 min, w tym czasie dostalem 150 skanow. Czy takie zachowanie jest dopuszczalne? A co gdyby mi sie nie udalo podniesc floty przez 8 min. Jaki bylby rezultat? Ban tylko dla kont spamujacych ostatnie 6 sec. No przeciez wiadomo.

      Dlatego tez karane powinno byc KAZDE zastosowanie spamowania atakami, a nie tylko ostatnie X sekund. Albo jasna decyzja - nie ma znaczenia czyje konto spamuje w ostatnie 6 sec, wynik bitwy jest cofany. Inaczej skonczy sie kolejnymi trudnymi przypadkami i kolejnym milczeniem Teamu.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @dexPL ale rozumiesz, że to zadziała odwrotnie do tego, co chcesz osiągnąć?

      Agresorzy mają Cie na talerzu, więc wpadniesz z kolegami na pomysł i konta ABCD założone dzień przed zaczną Cię spamować sondami tuż przed wlotem. Efekt? No wg tego co proponujesz to ban dla agresorów i cofnięcie wyników bitwy, więc de facto uratowanie własnej dupy.

      Tak, coś z tym zrobić trzeba, ale myślicie w złym kierunku.
    • Starrk napisał(a):

      Tak, coś z tym zrobić trzeba, ale myślicie w złym kierunku.
      Skoro agresor nie potrafi puscic normalnie floty by kogos spakowac tylko musi zamulac by obronca przez lagi nie mogl podniesc floty to takie rozwiazanie jest dla obroncy jedynym wyjsciem z sytuacji podbramkowej. Nie uwazasz? Ty robisz wszystko co mozesz, wykorzystujac swoje multikonta przeciwko obroncy, ktory nie moze zrobic nic a przeciez mechanika gry winna pozwolic mu na podniesienie floty nawet na kilka sekund przed starciem, prawda?
    • dexPL napisał(a):

      Jaki przewidujecie scenariusz dla takiego przypadku? Przeciez to spamowanie zgodne z regulaminem. I co z tego, ze obronca byl od poczatku lotu. Ja probowalem podniesc flote przez 3 min, w tym czasie dostalem 150 skanow. Czy takie zachowanie jest dopuszczalne? A co gdyby mi sie nie udalo podniesc floty przez 8 min. Jaki bylby rezultat? Ban tylko dla kont spamujacych ostatnie 6 sec. No przeciez wiadomo.

      Dlatego tez karane powinno byc KAZDE zastosowanie spamowania atakami, a nie tylko ostatnie X sekund. Albo jasna decyzja - nie ma znaczenia czyje konto spamuje w ostatnie 6 sec, wynik bitwy jest cofany. Inaczej skonczy sie kolejnymi trudnymi przypadkami i kolejnym milczeniem Teamu.
      Tylko, że żadne z proponowanych rozwiązań nie jest dobre. Wprowadziłoby to pewien wytrych do sytuacji, gdzie zaistnieje ryzyko, że obrońcy nie uda się podnieść floty w ciągu ostatnich 6 sekund, KTOKOLWIEK zakłóci lot agresora i obrońca miałby mieć starcie wycofywane?
      Trzeba zrozumieć, że pojęcie laga jest pojęciem subiektywnym, trudnym do udowodnienia.
      Pojęcie SPAMU/LAGA jest pojęciem na tyle ogólnym, że musimy trzymać się jakichś namacalnych reguł, jak np. 6 sekund bez jakichkolwiek aktywności.
      Tyle, że znowu wracamy do punktu, gdzie KTOKOLWIEK zakłóci te 6 sek i mielibyśmy wycofywać starcie?

      Pamiętajcie, że tworząc deskę ratunkową, pozwalacie na wykorzystywanie jej w każdej chwili, bez względu na to, po której stronie walki będziecie.

      Popytałem w innych krajach, nikt nie słyszał o lagu przez minuty, do którego poniekąd dochodzi przez wysyłanie szpieg. (RW) na inne koordynaty niż koordy głównego ataku. Jeżeli tworzy to dziwny błąd, o którym nikt nie wie - musimy mieć namacalne materiały - chociażby nagrania z takowych sytuacji? Każde informacje są dla nas ważne. Proszę też nie pouczajcie nas co i jak mamy robić. Mamy dostęp do pewnych informacji, które jednak nie tworzą nam kryształowej kuli pozwalającej na 100% ocenę danej sytuacji.
      Stąd też decyzje podejmowane w tego typu sytuacjach czasem bywają odmienne od siebie.
    • @Starrk

      Zgadza sie, jest problem i decyzja do podjecia. Pisalem trzy posty wczesniej, ze jest kilka opcji. Ale decyzja powinna zostac podjeta i jasno przekazana do ludzi. Bo obecnie to Team dyskutuje co z tym zrobic, a idioci to wykorzystuja i probuja atakowac. Zero reakcji ze strony Teamu tylko ich zacheca. Niech wreszcie ktos pokaze, ze ma jaja i umie podjac decyzje. Chowanie glowy w piasek i udawanie ze nic sie nie dzieje to nie jest rozwiazanie problemu
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Dlatego tez karane powinno byc KAZDE zastosowanie spamowania atakami, a nie tylko ostatnie X sekund.
      @dexPL, jestem prawie pewien, że zdefiniowanie takiego "spamowania" będzie praktycznie niemożliwe, a skutki ewentualnego przyjęcia definicji będą opłakane dla każdego, bo każdy, kto lata flotą stanie w pozycji atakiera lub obrońcy.

      Obecnie jest definicja bugusing'u, dotyczy również stron trzecich, jeżeli zamierzony. To chyba wystarczający kompromis dla każdej ze stron, i jeżeli wystąpił, konsekwencje zostaną pewnie wyciągnięte.
      Ja tam lubie GO'sów i szczerze im współczuję, a jak jakiś krzykacz wtyka im, to zawsze mam ochotę zaproponować mu wstąpienie w ich szeregi - i co? I dupka mięknie..., łatwiej przecież krzyczeć...

      Zalecałbym wyeliminowanie multikont a proceder zniknie, bądź zupełnie zostanie zminimalizowany do liczby członków sojuszu lub buddy list.
      Ponadto, zorganizowana akcja sojuszowa działać może w obie strony, więc nie ma co płakać, to też jest gra zespołowa, i wziąć się do roboty.

      Dziwi mnie tylko, że zwykle jest czas na screeny ze "spamu" sondami a nie ma czasu na podniesienie floty. I jak pisałem wcześniej, lotka w układzie, to najwyższa pora podjąć odpowiednie kroki a w skrajnym przypadku, jeżeli to możliwe a nie masz innej opcji, zanim zacznie się cała akcja, wrzucasz (u) i problem masz z głowy, sojusznicy znajdą odpowiednią porę, by go spokojnie zdjąć i zwiać, jeżeli się nie ma innego pomysłu na grę.
      Od upiorów, od potępieńców, od stworów długołapych
      I od istot, co nocą łomocą
      Zbaw nas, dobry Boże!
      Modlitwa błagalna znana jako
      „The Cornish Litany”
      *
      Mówią, że postęp rozjaśnia mroki. Ale zawsze, zawsze będzie istniała ciemność. I zawsze będzie w ciemności Zło, zawsze będą w ciemności kły i pazury, mord i krew. Zawsze będą istoty, co nocą łomocą. A my, wiedźmini, jesteśmy od tego,
      by przyłomotać im.
      Vesemir z Kaer Morhen
    • @Art
      W moim przypadku spam byl przez 3 min, ponad 150 skanow na moon- cel ataku. Powstal lag, przez ktory nie moglem ( 3 min) zabrac floty. Mam rozumoec, ze to jest normalne zachowanie, zalecane przez Team. Bo przeciez nic sie zlego nie dzieje, co z tego ze leci flota atakujaca.

      Czy uwazasz, ze powinienem czekac do ostatnich 6 sec, aby sprawdzic ktore konto wtedy wysle skan? Naprawde, bardzo pocieszy mnie ta informacja ...
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @kaper1

      Lot byl spoza ukladu, ok 10 min lotu. Spamowanie od ok 8 min do bitwy. Floty nie da sie podniesc, ale przegladarka nie zamula (w silnik gry jest wbudowane zabezpieczenie, jak byla bitwa sekunde temu to nie zabierzesz floty - a bitwa jest co sekunde przez caly czas trwania lotu.

      Tak, jest to bugusing.
      Tak, definicja jest w regulaminie.
      Nie, nie jest to karane przez team. Tlumaczenie w stylu "nie mamy panskiego plaszcza i co nam zrobisz".

      Zgodnie ze sposobem myslenia teamu powinienem nic nie robic i czekac na ostatnie 6 sec. I wtedy probowac uciekac. A jaj flota padnie, bo jakis slaby gracz akurat w te 6 sec postanowil wyslac 6 skanow na danego moona - to przypadek. Nic sie nie sralo. Wszystko cacy. Jacy my jestesmy swietni w swojej robocie.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      W moim przypadku spam byl przez 3 min, ponad 150 skanow na moon- cel ataku. Powstal lag, przez ktory nie moglem ( 3 min) zabrac floty. Mam rozumoec, ze to jest normalne zachowanie, zalecane przez Team. Bo przeciez nic sie zlego nie dzieje, co z tego ze leci flota atakujaca.
      Nie rozumiesz. Nawet jeśli doświadczyłeś laga, nie mamy możliwości sprawdzenia tego. Wszelkie proponowane zabiegi na ukrócenie praktyk spamowania prowadzi do tworzenia kolejnych luk do wykorzystania.
      Jeśli jesteś w stanie podać mi sposób na bezsporne rozstrzyganie takich spraw, jestem otwarty na propozycje :)
    • Art napisał(a):

      Nawet jeśli doświadczyłeś laga,

      @dexPL, sam doświadczyłem lagów i to znacznych przy prostym locie i skanowaniu celu. Nie jestem informatykiem, ale zauważyłem, że gdy mam dłuuuuugą historię OGame z brodą i kupę ciastek, to jej/ich częste kasowanie i wyczyszczenie znacznie upłynnia grę. Jak znam życie, to na fonie rzadko kto czyści historię, o ciasteczkach nie wspominając.
      Mi pomaga, może komuś też pomoże.
      Gram na speed uni x6 i zdarzają się akcje, gdzie nawet nie zauważam szybkich ataków, czy misji szpieguj sondami szczególnie w akcjach RECów, i nie zdarzyło mi się, by nie mieć możliwości podniesienia floty. Owszem czekanie do ostatnich 10-30s to zawsze wyzwanie ale przez kilka minut to można kilka razy obrócić między moonem a planetką.
      Rzadko gram z fona, ale może to wina mobilnej wersji, nie mnie osądzać a warto sprawdzić, chyba, że grałeś stacjonarnie.
      Ostatecznie współczuję utraty flotki i szybkiej odbudowy życzę, jeżeli jeszcze nie nastąpiła.
      Od upiorów, od potępieńców, od stworów długołapych
      I od istot, co nocą łomocą
      Zbaw nas, dobry Boże!
      Modlitwa błagalna znana jako
      „The Cornish Litany”
      *
      Mówią, że postęp rozjaśnia mroki. Ale zawsze, zawsze będzie istniała ciemność. I zawsze będzie w ciemności Zło, zawsze będą w ciemności kły i pazury, mord i krew. Zawsze będą istoty, co nocą łomocą. A my, wiedźmini, jesteśmy od tego,
      by przyłomotać im.
      Vesemir z Kaer Morhen
    • @Art
      Skanuj jednego moona co sekunde, a drugi gracz niech probuje uciekac z tego moona. Naprawde takie to trudne do odtworzenia? Flota stoi na moonie ( nie pisze o przypadku wracajacej floty z fsa i zdjetego moona). Screen z czasami skanow macie w zgloszeniu. Widac, ze 3 min, skany co sekunde. Widac, ze wszystkie skany na moon- cel ataku.

      Jezeli nie wiesz jak to odtworzyc - moge nagrac film. Az zaluje, ze nie uruchomilem czegos do nagrywania, ale nie chcialem ryzykowac zamulenia kompa. Nastepnym razem to zrobie.


      Co do zasady - przeciez juz teraz masz zapis w zasadach - tylko nikt go nie stosuje:


      Czy można utrudniać innym grę wysyłając do niego dużo niepotnych wiadomości?

      Takie zachowanie jest nazywane spamem. Jest ono niedozwolone i może być ukarane przez GO. Za spam może być uznane również zbyt częste szpiegowanie danego gracza (spam raportami szpiegowskimi).





      Nalezy przede wszystkim podjac decyzje. Skoro gracze spamuja ciagle tego samego moona, w celu osiagniecia efektu - to jest to dzualanie podpadajace pod bugusing, dodatkowo " wspolnie, zgodnie i w porozumieniu" jako grupa przestepcza :d
      A zeby ograniczyc wykorzystanie tego w obronie - musi byc jasna decyzja co zostanie zrobione w kazdej sytuacji. Wtedy przynajmniej wszystkie strony sa na tych samych prawach. Obecnie atakujacy nic nie ryzykuje, w najgorszym razie odda zarobione zasoby. Obronca ryzykuje cala flota, z bardzo niewielka szansa na jej odzyskanie.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @Art Zacznijmy od podstaw:
      1. Do czego służą sondy szpiegowskie (dotyczy unii Q i Wezn?
      2. Jaki jest czas na odczytanie raportu szpiegowskiego ?
      3. Jaki cel ma gracz który skanuje inne konto co 1 s nie wykonując ataku na niego i nie odczytując zawartości skanu?
      4.Jaki cel ma gracz atakujący skanując obrońce co 1 s skoro nie jest w stanie odczytać każdego raportu szpiegowskiego?

      Jakie wnioski z tego wypływają ;)
    • @kaper1

      Gralem z kompa, nie z telefonu. Chcesz sprawdzic jak to dziala? Poproś kolegow, niech ci co sekunde spamuja moon - a nastepnie sam sprobuj poderwac flote. Warunek tylko taki, ze co sekunda musi byc bitwa z sondami. Zobaczysz sam jak to dziala i na czym polega. A potem sie zastanow jakie masz szanse uratowac flote.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @dexPL, ale temat założył @Safar i w screenach widzę tylko misje szpieguj. Piszesz raz o misjach atakuj, innym razem - szpieguj.
      Może przeoczyłem jakieś Twoje screeny.
      Powiem Ci tak, gdyby to mnie dotyczyło od prawie samego początku lotu, poprosiłbym buddy i sojusz o zaspamowanie sondami główne konto na choćby 30s, skoro mechanizm jest taki sam dla każdego, i pojawiłoby się okno na podniesienie lub telep floty.
      Od upiorów, od potępieńców, od stworów długołapych
      I od istot, co nocą łomocą
      Zbaw nas, dobry Boże!
      Modlitwa błagalna znana jako
      „The Cornish Litany”
      *
      Mówią, że postęp rozjaśnia mroki. Ale zawsze, zawsze będzie istniała ciemność. I zawsze będzie w ciemności Zło, zawsze będą w ciemności kły i pazury, mord i krew. Zawsze będą istoty, co nocą łomocą. A my, wiedźmini, jesteśmy od tego,
      by przyłomotać im.
      Vesemir z Kaer Morhen
    • @Art ja nie wiem co ty piszesz. Wyraznie jest napisane w regulaminie, że jakiekolwiek działania kogokolwiek na 6 sek przed atakiem skutkujace uniemożliwieniem ucieczki obrońcy to bugusing. Ten przepis nie zostal wprowadzony z przyslowiowej dupy (chociaz nie wiem moze i tak jest). Sam dostalem takiego bana i jestem przekonany, że obrońca nie wysyłal zadnych filmikow. A ja zrobiłem 1 (słownie: jeden) skan w ostatniej minucie lotu i spartolilem bo wpadal na mniej niz 6 sek przed atakiem. Tutaj daja ci twarde dowody, że łiski skanuje co sek przez ostatnia minute na randomowe kordy i nie wiem czemu masz dwa problemy:
      1. Nie wiesz czy skany skutkujace rw na inne kordy niz atak powoduja odswiezanie strony a co za tym idzie wywołuja buga bo wlasnie tak to stoi w regulaminie ze to bug. Jakos nie widze w zapisie regulaminu nic o tym ze kordy musza byc te same. No ale ok. Ty tutaj jestes sołtysem.
      2. Drugi problem to nie wiesz czy konto pla i konto łiski dzialaly wspolnie i w porozumieniu bo oczywiscie mieli ciche dni ale zaraz im przeszlo i znowu są zgodna puszparka a reszta ZSow smieje sie wszystkim w twarz no ale jak juz pisalem. Ty tutaj jestes sołtysem. Asherla, ktory stracil kolo 200kkk floty lagowali moi sojusznicy w taki sposob ze bidok mimo chyba 40 sekund mogl jedynie popatrzec jak go skladaja. Stark sam telepnal sie pod atak, ale nic nie zebral bo nie byl w stanie nawet rexkow wyslac na pz. Mi jak lecialem na moonkill gdzie mialo dojsc do bitwy top1 world zalagowali 3 predkosci i tylko cudem trafilem w okno na 4 predkosci. Miecz mial gotowe 100k reckow, ale tez ich nie mogl puscic przez lagowanie. To sa przypadki o ktorych wiem bo w nich uczestniczylem. Ja powiem szczerze nie wiem dlaczego sie zastanawiasz. Nikt nie moze wykonywac jakichkolwiek dzialan na 6 sek przed atakiem. Kropka. Jedyny problem to hmmm nazwijmy to roboczo: "wymuszenie bugusingu" tutaj powinnismy skoncentrowac wysilki zmierzajace do unormalizowania sytuacji. Ja proponuje dac GO albo SGO wolna reke w kwestii rozronienia fejkowego zamulania a prawdziwego zamulania.
    • @Yossar, faktycznie nie wiesz. Odnoszę się do innego problemu poruszanego przez Was - czyli spamowania gracza sondami DO momentu złotych 6 sekund. Próba uregulowania tego prowadzi do nadużyć, co zostało też zauważone np przez @Starrk.

      ad.1 Tak nie wiemy tego, opieramy się zatem na ocenie każdej ze zgłaszanych sytuacji z osobna. Przepis jest, ale nawet on daje pole do nadużyć o czym wspomniałem wyżej. Dlatego podchodzimy do spraw ostrożnie.
      ad 2. Nie odnoszę się do sprawy pl1, gdyż nie zakończyliśmy prac nad tamtą sprawą. To co opisujesz to przypadki, które może i przyszło nam analizować, jak widać z różnym skutkiem. To jest to co piszę od samego początku, lag jest wyłącznie sprawą subiektywną, dopóki nie zostanie to stwierdzone inaczej. Masz sposób na weryfikację tego? Zapraszam do rozmów, a nie wytykania co mieliśmy a czego nie mieliśmy zrobić.

      Pozostawienie oceny danej sytuacji wyłącznie w gestii GO/SGO spowoduje jeszcze większe nasilenie zarzutów o stronniczość.

      Zagubiony napisał(a):

      2. Jaki jest czas na odczytanie raportu szpiegowskiego ?
      3. Jaki cel ma gracz który skanuje inne konto co 1 s nie wykonując ataku na niego i nie odczytując zawartości skanu?
      4.Jaki cel ma gracz atakujący skanując obrońce co 1 s skoro nie jest w stanie odczytać każdego raportu szpiegowskiego?
      Zatem idźmy tym tropem - chcesz wprowadzić minimalne odstępy czasowe między skanowaniami? Wprowadzamy co raz więcej sztucznych zapisów do regulaminu....

      dexPL napisał(a):

      Skanuj jednego moona co sekunde, a drugi gracz niech probuje uciekac z tego moona. Naprawde takie to trudne do odtworzenia? Flota stoi na moonie ( nie pisze o przypadku wracajacej floty z fsa i zdjetego moona). Screen z czasami skanow macie w zgloszeniu. Widac, ze 3 min, skany co sekunde. Widac, ze wszystkie skany na moon- cel ataku.
      Jeśli jesteś w stanie to powtórzyć i nagrać mi film proszę bardzo o udostępnienie go. Na chwilę obecną odniosłem się do skanowania vel spamowania misjami innych koordynatów, aniżeli koordów głównych. Poza tym każdy boi się podstawki czy czegokolwiek i chce być pewny swojego ataku, czy to oznacza, że mamy usztywnić częstotliwość skanowania? Ile to by było?