Nowa/Stara moda na spamowanie.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Yossar napisał(a):

      2. Nie można zrobic tak, zeby nie było rw po wykryciu sond szpiegowskich bo raz ze czasem sie specjalnie tak leci flotą bojową, dwa pz powstaje tylko jak jest rw.

      3. Szczegółowy regulamin jaknajbardziej rozjaśni sprawę na mniej niz 6 sek do ataku. Zostaje problem lagowania wczesniej, ale to tez w rwgulamininie z . org jest wyjasnione: sondy sluza do pozyskiwania info. Czyli walenie skanow z czestotliwoscia uniemozliwiajaca ich przeanalizowanie powinno byc traktowane jak lagowanie.
      To w takim razie na podróbie ogame mamy do czynienia z magią? Skoro skanuje jakiegoś gracza który nie ma obrony i floty a sondy zostają przechwycone i powstaje PZ. Da się to zrobić, co do misji "atakuj" na "szpieguj" jak wyżej pisałem wystarczy dodać wyjątek że jeżeli na szpieguj leci jeszcze inny statek oprócz sond to jest to traktowane jako "atakuj" i normalnie powstanie RW.

      Regulamin jest taki, że jak skanujesz co sekundę to GO traktuje to jako bugusing ;) i mają w poważaniu fakt że chcesz wyliczyć "zatrzymaj" a jak dodasz jakieś przerwy między skanami to "zatrzymaj" jest do wyliczenia ale obrońca ci na 100% ucieknie ;) Zamiast karać którąś ze stron niech zrobią tak żeby wilk był syty i owca cała :)
    • Ech widze, ze trzeba prościej.
      Nikogo a juz najmniej programistow gameforge obchodzi co sie dzieje na hcallemagu. Nie wiem jak Ty, ale ja gram w ogame. Mozesz sobie tutaj pisac jak stroswieckie sa tutaj rozwiazania, ale nikt w Polsce nie bedzie mial wplywu na kod i takie psioczenie absolutnie nic nie da. A co z tym wyliczeniem zatrzymaj to o co chodzi? O super hiper akcje łiski? No to niech sobie takie akcje robi bo jak zauwazyles (a moze i nie) tam nie doszlo do ataku.
    • Art pisał, że czeka na pomysły, nie było nigdzie informacji (a może przeoczyłem?), że nie mogą być to zmiany techniczne. Zmiana regulaminu nic nie da, przerwy między skanami - traci agresor, brak zmiany - nic nie jest jasne, tylko obrońca wie jaka jest prawda i czy rzeczywiście był zablokowany a GO co ma zrobić? jeszcze trochę to strach będzie kogokolwiek skanować bo zaraz pokrzyczy "bugusing" nie mogłem podnieść floty przez 5 sekund a powinienem móc zawsze! zbanować ich! :E Mówisz że grasz w ogame a twoje granie nie skupia sie przypadkiem na "enter, enter (...) enter, fs, czasem buduj/badaj" i tak w kółko? ;) Nie, nie chodzi mi o akcje łiski tylko o to co może mnie spotkać na uni. Btw. przecież sama pisała że poszła kontra w wyliczone zatrzymaj wiec jak nie doszło do ataku? i patrząc na to co się teraz dzieje wszyscy skanujący powinni dostać bana ;)
      Tam na górze powinny też być szkolenia jak się gra flotą. Żeby administrator gry się mnie pytał po co skanować kogoś co sekundę... parodia :E
    • Jak juz pisalem wczesniej na zmiane kodu nie ma co liczyc poniewaz to tylko u nas jest ten problem. Inne spolecznosci nie maja go poniewaz maja jasno wytyczony regulamin, ktory chroni przed lagowaniem. I tam sie to sprawdza.
      Z calego twojego posta zgadza sie tylko jedno zdanie: Jak zrobic, zeby go mogl znalezc roznice miedzy lagowaniem przez atakujacego a lagowaniem przez kolegow obroncy w celu wyrzucenia kogos na bana.
      I jeszcze jedno. Wiem z doswiadczenia, ze nawet najlepszy gracz nie ucieknie flota przy lagowaniu wiec zupelnie nie rozumiem skad takie bronienie tego typu dzialan? Nie bardzo sie orientuje gdzie grasz, ale pewnie jestes w scislym top floty. No to zaraz ci sie zmieni punkt widzenia jak dojdzie do jakiejs fuzji.
    • Yossar napisał(a):

      Jak juz pisalem wczesniej na zmiane kodu nie ma co liczyc poniewaz to tylko u nas jest ten problem. Inne spolecznosci nie maja go poniewaz maja jasno wytyczony regulamin, ktory chroni przed lagowaniem. I tam sie to sprawdza.
      Dokładnie. Są tam również dopiski o spamowaniu falangi wieloma tuzinami misji.
      W cieniu nadchodzących zmian wzmiankowanie nawet o zmianie kodu gry mija się z celem. Mają inne priorytety. Skupmy się na sformułowaniu propozycji do zmiany regulaminu oraz kar za ten proceder. Później jak @Yossar zaproponował sugeruje zwrócić się do moderatora o ankietę, a później do ostatniej instancji naszej wierchuszki.

      Tyle zostało napisane przeze mnie. Piszcie w kilku zdaniach co się podoba i co według was należy przeredagować.


      gardze wami napisał(a):

      Manipulowanie szybkością działania serwera /zamulanie/ są to świadome ruchy flot zarówno atakujących i obrońców, jak i kont postronnych mające na celu spowolnienie jego pracy. Do manipulacji szybkością działania serwera może dochodzić na wszystkich współrzędnych planet i księżyców obrońcy w wyniku celowego wysyłania wielu misji: szpieguj lub atakuj agresorów, jak i pokojowych misji: zatrzymaj, transportuj, stacjonuj obrońcy/-ów w chwili przed, jak i o czasie planowanego przez serwer starcia flot, w celu uniemożliwienia lub spowolnienia reakcji agresora/-ów lub obrońcy/-ów. Czerpanie korzyści zarówno przez: agresora/-ów lub obrońcy/-ów, jak i kont postronnych, z manipulowania szybkością działania serwera jest zakazane.


      Jeśli w toku dochodzenia, zostanie ustalone, że doszło do manipulowania szybkością działania serwera ze strony agresora/-ów lub kont postronnych: obrońca ma prawo ubiegać się o przywrócenie mu przez administrację floty. Agresor/-rzy lub konta postronne uczestniczące w procesie manipulacji mają nakaz zwrotu osiągniętych w jego wyniku surowców bez możliwości ubiegania się o zwrot strat poniesionych w wyniku starcia.

      Jeśli w toku dochodzenia, zostanie ustalone, że doszło do manipulowania szybkością działania serwera ze strony obrońcy/-ów lub kont postronnych: obrońca nie ma prawa ubiegać się o przywrócenie mu przez administrację floty. Wszelkie próby mające na celu, wymuszenie przywrócenia floty obrońcy/-ów lub kont postronnych są karane blokadą stałą.
    • @gardze wami Banalna sytuacja: dwóch agresorów skanuje kogoś co sekundę bo nie wiedzą czyja flota stoi na moonie i szykują się na wyliczanie zatrzymaj. Rzadko kiedy ale zdarzy się że flota zostanie zablokowana i nigdzie nie może się ruszyć. W naszym przypadku stoi flota obrońcy a on z puszczeniem fsa trochę czeka bo wie, że jak napisze supportowi iż był bug i nie był w stanie podnieś floty to agresorzy mogą zostać ukarani. W jaki sposób sprawdzisz czy obrońca mógł poderwać flotę skoro GO nie ma takich informacji i pozostaje tylko słowo obrońcy? W jaki sposób dowiedziesz kłamstwa obrońcy? Angielski regulamin jest bardziej rozwinięty ale co do bugusingu stoimy na tym samym.
    • Zgadzam się @Dobrygracz sytuacja bardzo trudna w interpretacji. Myślę, że coś za coś. Jakiekolwiek działania w kierunku 'unormowania' sytuacji nie spowoduje, że nie będzie dochodziło do skrajnych patologii, lecz brak działania spowoduje, że podobnych akcji do Brunci i pl1 będzie więcej, dlatego uważam że system kar powinien być adekwatny. To znaczy, że ryzyko takie insynuowania powinno być bardzo, ale to bardzo surowo karane.
    • Dobrygracz napisał(a):

      @gardze wami Banalna sytuacja: dwóch agresorów skanuje kogoś co sekundę bo nie wiedzą czyja flota stoi na moonie i szykują się na wyliczanie zatrzymaj. Rzadko kiedy ale zdarzy się że flota zostanie zablokowana i nigdzie nie może się ruszyć. W naszym przypadku stoi flota obrońcy a on z puszczeniem fsa trochę czeka bo wie, że jak napisze supportowi iż był bug i nie był w stanie podnieś floty to agresorzy mogą zostać ukarani. W jaki sposób sprawdzisz czy obrońca mógł poderwać flotę skoro GO nie ma takich informacji i pozostaje tylko słowo obrońcy? W jaki sposób dowiedziesz kłamstwa obrońcy? Angielski regulamin jest bardziej rozwinięty ale co do bugusingu stoimy na tym samym.
      Taka sytuacja nie moze miec miejsca.
    • ciap napisał(a):

      O jakimś konkretnym kraju mówisz? :)
      Mówimy dla przykładu o UK.

      • Any fleet actions towards the defender 6 seconds before an attack


      Every fleet action has its specific use. Espionage missions are used to deliver reports of the other player’s fleet, transport missions are used to deliver resources, hostile missions are used to cause damage to the defender etc. If any of these missions are used with the intention of preventing the defender from fleetsaving by causing a lag on his side, this is considered bugusing. This applies to all the planets/moons of the defender, not just the ones under attack.
      board.en.ogame.gameforge.com/i…ostID=6509034#post6509034

      • Sensor phalanx spam


      It is forbidden to negatively influence the functionality of the Sensor phalanx by sending multiple missions on the same coordinates of one player.

      Tak trudno wam dopisać dwa zdania?
    • Zaraz będzie hejt bla bla ale jako GO nie zajmuję się tym więc NIE MUSZE się na tym znać.


      @gardze wami
      Tam był jakiś link, wrzuciłam to w translatora i otrzymałam:

      Wykorzystywanie błędów obejmuje między innymi następujące przykłady:

      Wszelkie działania floty w kierunku obrońcy na 6 sekund przed atakiem

      Każda akcja floty ma swoje konkretne zastosowanie. Misje szpiegowskie służą do dostarczania raportów o flocie drugiego gracza, misje transportowe służą do dostarczania zasobów, wrogie misje służą do wyrządzania obrażeń obrońcy itp. Jeśli którakolwiek z tych misji jest używana w celu uniemożliwienia obrońcy ocalenia floty przez powodując opóźnienie po jego stronie, jest to uważane za wykorzystywanie błędów. Dotyczy to wszystkich planet / księżyców obrońcy, nie tylko atakowanych.

      Zasada dotyczy także innych graczy, nie tylko atakującego. Jeśli inna flota lub pojedyncze statki, które nie są w stanie zniszczyć floty, która ma zostać przechwycona, dotrą do którejkolwiek z planet / księżyców obrońcy na 6 sekund przed czasem lądowania atakującego, nadal jest to błąd w użyciu.

      Zasada 6 sekund ma zastosowanie tylko do przechwytywania latających flot, tj. Podczas atakowania floty widocznej na falangach czujników lub ślepych falangach.

      Próba wykorzystania błędu jest również karalna. Jeśli flota atakującego wyląduje do 1 minuty po flocie obrońcy, każda misja przybywająca 6 sekund przed czasem lądowania zostanie uznana za próbę wykorzystania błędu. Jeśli flota atakującego wyląduje przed obrońcami, nie będzie to traktowane jako próba użycia błędu.

      Atakując siedzące floty, możesz szpiegować w ciągu 6 sekund przed atakiem, jednak nawet wtedy masowe szpiegostwo / atak / transport nie są dozwolone.
      My mamy:
      Bugusing przy użyciu sond szpiegowskich
      Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy.

      Co oni mają takiego o tych 6 sekundach że u nich działa a u nas nie? ?(
      Bo dla mnie nie widzę tam jakiś zmian poza tym że bardziej leją wodę.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • norma XD ... jak zawsze proste jest najlepsze ... moze by tak caly regulamin z uk TEAM przestudiowac to znalazlyby sie inne ciekawe rozwiazania w innych tematach ..

      maja furtke do karania graczy poprzez taki zapis
      a Ty @ciap juz raz inetrepretowalas handel z kolegami z teamu ze dla was pushu tu nie ma ... XD wiec zastanów sie jeszcze raz
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • ale cios antynazista napisał(a):

      maja furtke do karania graczy poprzez taki zapis
      I o to w tym zapisie chodzi. Plusem niewątpliwie jest też zapis limitujący ilość misji spamującej falange. Ludzie to są proste zasady, a tutaj @ciap uzewnętrzniasz się na niekompletne zasady w polskim regulaminie, które wymagają dodania 'istotnych' punktów. Może tego nie widzisz lub nie chcesz widzieć, ale to jest proste jak sanki.
    • ale cios antynazista napisał(a):

      maja furtke do karania graczy poprzez taki zapis
      Czyli u nas za skanowanie za mniej niż 6s nie ma banów? W takim razie po co taki zapis w Zasadach: "zakazujemy jakichkolwiek działań"?

      Tak samo jak w tamtym i u nas jest zapis zakazujący i dający podstawy do zablokowania.

      Inna sprawa ciężko mi ocenić tamten regulamin jeżeli nie znam żadnego przypadku w którym rozpatrywana była jakaś sprawa. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Bo dla mnie nie widzę tam jakiś zmian poza tym że bardziej leją wodę.

      Tutaj się nie zgodzę. Tam są kluczowe zapisy w regulaminie, których u nas brakuje. Np. taki zapis:

      yangyan napisał(a):

      When attacking sitting fleets, you are allowed to spy within 6 seconds before the attack, however even then no mass espionage/attack/transport missions are allowed.
    • ciap napisał(a):

      Czyli u nas za skanowanie za mniej niż 6s nie ma banów? W takim razie po co taki zapis w Zasadach: "zakazujemy jakichkolwiek działań"?
      Jaka Ty jesteś przeraźliwie błyskotliwa. O tym jest te 12 stron.

      Chodzi o konkretny zapis dający furtkę. Zapis który określa z góry w jakim celu nie należy wysyłać swoich misji szpieguj. Zapis daje pole manewru. Nasz zapis powoduje, że egzekwujecie zasady według tego co pisał @Art czyli na dwa uda. Raz się uda, a raz się nie uda. Dopiszcie to samo do naszego regulaminu i temat można zamknąć.
      Fajnie by było jeszcze przedyskutować system kar, ale już widzę, że może być ciężko dojść do sensownych wniosków jeśli znajdujesz się w teamie doradców czyt. możesz nie wiedzieć o co chodzi.
    • Das140 napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Bo dla mnie nie widzę tam jakiś zmian poza tym że bardziej leją wodę.
      Tutaj się nie zgodzę. Tam są kluczowe zapisy w regulaminie, których u nas brakuje. Np. taki zapis:

      yangyan napisał(a):

      When attacking sitting fleets, you are allowed to spy within 6 seconds before the attack, however even then no mass espionage/attack/transport missions are allowed.

      Dziękuję. :)
      Ostatnie zdanie... ;D

      Widział ktoś kiedyś tam jakieś RW gdzie było tak zrobione?


      U nas zapis o 6s jest a Whisky bana dostała: ciapka.pl/?pd=pregierz&k=pl&s=117&j=pl
      Więc boję się że co cfaniejszy gracz oleje i taki zapis. :fsad:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Bo dla mnie nie widzę tam jakiś zmian poza tym że bardziej leją wodę.
      Tutaj się nie zgodzę. Tam są kluczowe zapisy w regulaminie, których u nas brakuje. Np. taki zapis:

      yangyan napisał(a):

      When attacking sitting fleets, you are allowed to spy within 6 seconds before the attack, however even then no mass espionage/attack/transport missions are allowed.

      Dziękuję. :) Ostatnie zdanie... ;D

      Widział ktoś kiedyś tam jakieś RW gdzie było tak zrobione?


      U nas zapis o 6s jest a Whisky bana dostała: ciapka.pl/?pd=pregierz&k=pl&s=117&j=pl
      Więc boję się że co cfaniejszy gracz oleje i taki zapis. :fsad:
      Czyli, że jednak nie można skanować innych kordów niż te na które sie leci z atakiem?
      Poza tym tam jest też zapis, że przed 6 sekundami do ataku tez nie mozna robić rzeczy, które nazwali no mass espionage/attack/transport missions are allowed.

      I o takie Polske jo żech walczył.
    • Witajcie
      Ciekawe to wszystko co tutaj piszecie.
      Wyciagnołem już odpowiednie wnioski z tej dyskusji .
      Zachowam je jednak dla siebie , ponieważ nikt i tak nie chciał mi odpowiedzieć na to pytanie.
      Zadałem sobie również trud spojrzeć na zasady gry na uk.
      cytuje:
      • Any fleet actions towards the defender 6 seconds before an attack


      Every fleet action has its specific use. Espionage missions are used to deliver reports of the other player’s fleet, transport missions are used to deliver resources, hostile missions are used to cause damage to the defender etc. If any of these missions are used with the intention of preventing the defender from fleetsaving by causing a lag on his side, this is considered bugusing. This applies to all the planets/moons of the defender, not just the ones under attack.

      The rule also applies to other players, not just the attacker. If another fleet or individual ships, which are not capable of destroying the fleet to be intercepted, reach any of the defender’s planets/moons 6 seconds before the attacker’s landing time, this is still bugusing.

      The 6 second rule only applies to intercepting flying fleets, i.e. when attacking a fleet seen on the sensor phalanx or blind phalanx-ed.

      Attempted bugusing is also punishable. If the attacker’s fleet lands up to 1 minute after the defender’s fleet, any mission that arrives 6 seconds before the landing time will be considered as attempted bugusing. If the attacker’s fleet lands before the defenders, this will not be considered as attempted bugusing.

      When attacking sitting fleets, you are allowed to spy within 6 seconds before the attack, however even then no mass espionage/attack/transport missions are allowed.

      • Sensor phalanx spam


      oczywiscie jest też zasada dotycząca spamowania falangi , co pewnie powinno zaciekawić graczy libry.
      Ciekawym jest ze nikt nie zwrócił uwagi na taki zapis , przytocze go jeszcze raz :

      "
      The 6 second rule only applies to
      intercepting flying fleets, i.e. when attacking a fleet seen on the
      sensor phalanx or blind phalanx-ed.

      Attempted
      bugusing is also punishable. If the attacker’s fleet lands up to 1
      minute after the defender’s fleet, any mission that arrives 6 seconds
      before the landing time will be considered as attempted bugusing. If the
      attacker’s fleet lands before the defenders, this will not be
      considered as attempted bugusing."


      Przetłumacze bez translatora , chodź pewnie gorzej mi pójdzie niz Go Ciap , zatem proszę
      o wyrozumiałość.

      "zasada 6 sekundy dotyczy tylko przechwytywania flot w ruchu (tych ktore leca ,tych które są widoczne na falandze , lub niewidocznej falandze - chodzi tutaj zapewnie o zawrócone stacjonuj )
      Próba bugusingu jest również karana ,jeśli flota atakującego ląduje 1 min po flocie
      obroncy , i każda misja która przyleci poniżej 6 sekund od czasu lądowania , bedzie uważana za próbę bugusingu .Jeśli flota agresora wyladuje po czasie powrotu obroncy , nie będzie to uważane za próbę bugusingu.)

      Może nie znam się na angielskim aż tak jak Team , niemniej jednak zagadkowym dalej dla mnie jest dlaczego oboje graczy ma blokade . Rozumiem ze zasady z jakiejs tam zagranicy, to pewnie nic dla naszego Teamu , nieminiej wątpliwości jak mi nie rozwialiscie tak nie rozwialiscie.
      Nie rozumiem również dlaczego zasady nie są stałe dla całego ogame , tylko co kraj to obyczaj.

      poprawka:
      Dla zainteresowanych wystarczy napisac pw
      zamieszcze zródło , badz też po prostu samemu wpisac ogame.uk i wyszukać rulsy odnośnie bugusingu.
      Ciekawe jak jest na fr czy de?
      Niestety nie znam francuskiego ,więc nie pomogę ale może ktoś sie skusi?

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez cerm3r ().

    • Ja widze Artek, że Ty to polityk jesteś:


      When attacking sitting fleets, you are allowed to spy within 6 seconds before the attack, however even then no mass espionage/attack/transport missions are allowed.


      To jest ostatni akapit w poście, który zacytowałeś. Pominąłeś go pewnie czysto przypadkowo. I dlatego linka chciałeś dać na pw a nie wkleiłeś od razu :E

      Zechcesz przetłumaczyc z laski swojej?

      No i edit:

      Ogame.en jest teraz tożsame z ogame.org.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Yossar ().

    • Miło mi ,że mnie porównujesz do takich graczy.
      Naturalnie ,że przetłumacze :
      cytat:
      When attacking sitting fleets, you are allowed to spy within 6 seconds before the attack, however even then no mass espionage/attack/transport missions are allowed.


      "Gdy atakuje sie siedzącą flote (czyli jak mniemam chodzi o taka która sie nie rusza)

      możesz skanować na 6 sekund przed atakiem jednakże nawet wtedy masowy skan

      sądami czy atakiem czy transportową misją nie jest dozwolony.



      Niemniej jednak nie pominołem tego celowo , ale własnie z powodów które tutaj teraz beda wychodzić .

      Na ta zasade trzeba patrzyć całościowo .

      Otóż to jest fragment z kontekstu , jak sam pewnie zauważyłeś część zasady

      Patrzyć trzeba na globalnie.
      Proponuje również ,żebyś przeczytał całosc tego co tam pisze i wyciagnął wnioski.

      Oczywiście jest tam też paragraf dotyczący falangi.

      Pominięty przezemnie również przez to że na ta chwile nie o tym rozmawiamy.

      Chodź licze ze i to bedzie ujete w tej dyskusji .

      Kursywa zrobiła się sama nie umiem jej zmienic .
      Wybacz.
    • Naturalnie ,wiele rzeczy jest dla mnie jasnych.
      Ale nie ten ban.
      I jak widze dalej nie przeczytaleś tego co tam pisze , badź może tego nie zorzumiałeś .
      Prosiłem Yossar przeczytaj całość , przeanalizuj i pomyśl.
      Dlatego tu pisze , bo dalej nie rozumiem dlaczego owa dwójka przebywa na blokadzie.
      Oraz tym bardziej, dlaczego u nas wystarczył zapis hmm okrojony?
      nie bede go teraz cytował ale jest bardzo ubogi.
      Uważam również jeśli przeczytasz całość wypowiedzi dojdziesz do sedna , czyli co jest bugusingiem a co nim nie jest .
      poprawka:
      Moje drugie pytanie jest takie :
      Dlaczego zasady gry nie są ujednolicone na wszystkich uniwersach?
    • 1.łiski skanowala co sekunde do samego ataku na stojącą flotę.
      2. Pl skanowal podczas ataku jak sam potwierdzil, nie żeby uzyskac informacje, ale żeby "zasypać" obrońce wrogimi misjami.

      Wedlug zasad z ogame.org (obowiazujacych od 2012 roku) robią dokladnie to co jest forbiden.
      Ja to nie jestem specjalista od prawa międzygwiezdnego, ale tak ja to rozumiem.
      Jezeli chodzi o drugie pytanie to nie jest ono skierowane do mnie.
    • Przecież był tutaj skrin :
      niestety go nie zdażyłem obejrzeć na forum bo był skasowany , ale mam do niego wglad(dzieki uprzejmości pewnych osób)
      i Pl1 nikogo nie skanował do 9 sek przed wlotem (a jak mniemam zasypywanie wrogimi misjami szpieguj było celem tego całego zacnego przedswiezięcia) .
      Skany Whisky były i po ataku , wiec sory , ale o so chosi?
      Ale nie bedziemy przecież o tym rozmawiać , tylko o zasadach tak?
      Od tego jest ten temat tak?
      Ja również nie znam sie na prawie miedzygwiezdnym (chodź chetnie sie poznam bo od tego zależą moje planety) , niemniej prosze o czytanie ze zrozumieniem .
      Pytanie nie do Ciebie? jak to nie do Ciebie? a do kogo? drugie pytanie jest jak najbardziej skierowane do wszystkich graczy, zreszta tak samo jak pierwsze (tak to tam z jakies 6 stron wyżej) .