Nowa/Stara moda na spamowanie.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Yossar napisał(a):

      Patrzac, na ten temat uważam że nalezy zrobic ankiete o tym czy gracze w ogóle chcą zakazu wysylania misji w odstepie mniejszym niz dajmy na to 3 sek. Zaleznie od wyniku bedziemy mieli z glowy połowe postow, ktore do niczego nie prowadza.
      Wcześniej już pisałem i napisze raz jeszcze.
      A co z wyliczaniem zawróconego zatrzymaj ? co będę skanował co 3s czy co 5s. Pomysł z tymi czasami skanowania to naprawdę wymyślił ktoś kto nie gra flotą.
      Za bushing i zatrzymywanie powinny być syte nagrody i nikt by nie kombinował.

      Wracając do pl tez mi się wydaje że młody nie ograną w 7s ucieczki i padł.

      Ogólnie całe te spamowanie skanami też wdają się głupie.
      Bo nie wiadomo na ile dodatkowy obrońca dał zatrzymaj godzina to na 99% ale zdarzy się dzik że da dwie godziny.
      I wtedy ja z sojusznikami wspólnie i w porozumieniu będziemy skanować do czasu "zawrócenia zatrzymaj " co jedna 1s.


      To co w tedy to tez jest spamowanie sondami ?

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

    • Cubulus prawda jest taka, że klikać klikalem ale nie poszła flota. A czego była to wina to sam nie wiem. Może system zwariował jak klikalem w jedno bez odpowiedzi może serwer w firmie coś zawalił, może był lag spowodowany sądami? Nie wiem a operator też ma w dupie by to wyjaśnić i pokazać co było źle zrobione ?

      Mam tylko nadzieję, że coś zostanie zmienione by do takiej sytuacji więcej nie doszło.
    • czubulus. napisał(a):

      Ogólnie całe te spamowanie skanami też wdają się głupie.
      Bo nie wiadomo na ile dodatkowy obrońca dał zatrzymaj godzina to na 99% ale zdarzy się dzik że da dwie godziny.
      I wtedy ja z sojusznikami wspólnie i w porozumieniu będziemy skanować do czasu "zawrócenia zatrzymaj " co jedna 1s.


      To co w tedy to tez jest spamowanie sondami ?
      My zrobilismy takie starcie :fgrin:
      board.pl.ogame.gameforge.com/i…dist-ZHP-7225-15-pl1-ZLY/
      ZAWROCONE ZATRZYMAJ MOON / MOON
      I niby jak mielibysmy to wyliczyc bez mozliwosci skanowania co sekunde hmmm???

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bad.Whisky ().

    • @Bad.Whisky
      I wspaniale że udało się policzyć zawrócone zatrzymaj.

      Ja rozważam taki scenariusz lecę do typka => opóźniam => skanuje => widzę dodatkowe siły do pomocy => skanuje jak najczęściej sam lub z sojusznikami.
      I co w tedy ?

      To że skanując zawrócenie zajmujemy starciami flotę ofiary i generujemy dużo wiadomości.

      I co to jest ktoś mi powie ? Spam ? zatrzymywanie floty ?

      @Art co w takich przypadkach. Przecież wyliczanki, kontry to kwintesencja tej gry.

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

    • whisky skanowanie to nie problem (z mojej perspektywy ) problem dla mnie się pojawia jak niemogę wysłać floty. Jeżeli skany są robione dla sprawdzenia kiedy flota była zawrócona czy ktos nie ma jeszcze teleportera ( to sama zgłosiła jak leciałem do Ciebie pewnie pamietasz ). Dlatego cały czas piszę, że zmina powinna być systemowa by nie dochodziło do blokowania wysyłki floty. Samo skanowanie dla mnie nie jest problemem.
    • Przeczyszczono temat. Przypominam, że dotyczy on problemu ze spamowaniem sondami, bo mam wrażenie że niektórzy już o tym zapominają.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • [ciach]

      Lucky Gal napisał(a):

      ankieta... przypominam ze wiekszosc w kazdym spoleczenstwie takze w ogame to kretyni- stad mamy pis u wladzy, stad pl ma bana, glos ludu i demokracja to zlo bo co wie jakas farma top 200 o grze? no nic ale glosowac moze, gdzie tu sens, gdzie tu logika? i wogole kim wy jestescie zeby zasady ustalac? wymuszacie na arcie reakcje poprostu, sila wiekszosci, przyglupiej ale jednak wiekszosci. Przypominam- czemu nie skandowales o zmiane zasad jak to wy zescie takie cos odwalili? a dopiero jak entro dobiera sie wam do 4 liter i wiesz ze padniecie w ten sposob jeden po drugim?
      Jak rozumiem, kolega nalezy do tej uprzywilejowanej grupy, której w żyłach płynie błękitna ogejmowa krew. No dobrze dobrze, ale kolega zapomina że osoby ktore tak mocno wspiera juz nie sa top 1 flot. W pierwszej trojce nawet nie sa. I co, jak ich zalagują to wtedy tez bedzie ok? Ja wlasnie dlatego tak się tutaj udzielam bo taka zagrywka totalnie wyklucza jakikolwiek sens grania. Nie liczą się żadne skille, wielkosc floty tylko fakt ze przypadkiem ktos cie nie zalaguje. Juz teraz ZS schodzi tylko wtedy gdy jedna z dwoch flot paczki jest na urlopie. I moment wrzuca u gdy ta flota moze juz zejsc. W wiekszosci sojuszow zapisuje sie kto i kiedy moze zejsc z u. No to, jak @Art nie zrobi nic z problemem, ktory pojawia sie coraz czesciej to tak bedzie wygladala gra na uni. 2-3 duze floty graja, potem urlop. Nastepnie inne 2-3 floty graja potem urlop. No, ale to chyba nie o to chorzi w ogame? Prawda? Czy arystokracji to pasuje?

      Administrator Forum Toadie:
      Offtop
    • Przeszliscie gladko na zaspamowanie floty w ruchu kiedy temat dotyczy zaspamowania floty stojacej - zdecydowanie powinno to byc bardzo wyraznie oddzielone - chodzi tylko i wylacznie o mozliwosc ruszenia floty kiedy jestem na koncie a zaspamowanie ruchu czyli zlagowanie kiedy jestem na koncie nie jest zwyczajnie wporzadku.

      Zaspamowanie floty w ruchu - niby dlaczego nie? tak jak zauwazyliscie jest potrzebne do wyliczenia i jest normalna zagrywka atakierow i nie powinna byc karana bo flota i tak jest w powietrzu .

      Chodzi tylko i wylacznie o flote stojaca ktorej zlagowanie nie pozwala mi podniesc i takze wykonac jakas zagrywke w stylu podstawki itp - mam takie samo prawo ruszyc sie statkami jak atakujacy a zlagowanie serwera mi na to nie pozwala i tyle w temacie - tylko to powinno byc sowicie karane i tylko to bez dodatkowych urozmaicen bo wtedy faktycznie gra straci sens dla flociarzy
      "największą głupotą jest zrobic sobie wroga w kobiecie, żądza zemsty przechodzi średnio po 7 pokoleniu "

      "Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
    • Przypominam po raz kolejny, w tym temacie omawiamy temat spamowania sondami. Nie służy on do odwołań od bana czy wyjaśniania dlaczego był ban za jakiś konkretny przypadek.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • czubulus. napisał(a):

      @Bad.Whisky
      I wspaniale że udało się policzyć zawrócone zatrzymaj.

      Ja rozważam taki scenariusz lecę do typka => opóźniam => skanuje => widzę dodatkowe siły do pomocy => skanuje jak najczęściej sam lub z sojusznikami.
      I co w tedy ?

      To że skanując zawrócenie zajmujemy starciami flotę ofiary i generujemy dużo wiadomości.

      I co to jest ktoś mi powie ? Spam ? zatrzymywanie floty ?

      @Art co w takich przypadkach. Przecież wyliczanki, kontry to kwintesencja tej gry.

      Jesli ktos sie podstawia to po to zeby cie zlomnac a nie wtopic co nie? wiec zawracasz atak/wtapiasz ale obronca nie ucierpi bo nie straci floty przez skanowanie co 1s
    • Jasne ze moge cos zaproponowac, ale do tego moze osobny temat? W ktorym kazdy gracz bedzie mogl dac konkretne wytyczne od siebie/wskazowki jak rozwinac odpowiedni podpunkt regulaminu. Bez zadnych gownoburz i atakowania jedni drugich. Wiadomo co kilka glow to nie jedna, kazdy wpadnie na cos madrego.

      Przyklad w ciagu ostatniej minuty miedzy 60 a 30 sekunda do wlotu musi byc min 10 sekundowa przerwa w skanowaniu. Co ty na to? Na pewno cos wymyslisz wiec dawaj przeciez o to chodzi zeby uscislic regulamin, zeby ani agresor nie byl stratny ani bogu ducha winny obronca bochce podniesc flotke.

      Dales przyklad kiedy potrzebujesz dokladny czas zawrocenia floty i dla mnie to oczywiste skanowac do woli mozna bo przeciez obronca nic nie traci (no chyba ze wlecisz a oni cos przekombinuja ale to juz wina obroncy)


      edit:

      Elkanen napisał(a):

      new_mateuszgg napisał(a):

      temat dotyczy floty stojacej ktorej obronca nie moze podniesc przez lagowanie sondami i na tym sie skupmy
      Floty stojacej na moonie. Mozesz miec tylko podejrzenia, ze ktos leci na podstawke. Bez opozniania i skanu nie wylapiesz podstawki jesli bedziesz lecial "na pale".
      masz racje ale nie ma potrzeby przez 5 minut przed wlotem skanowac co 1s.. przymusowa przerwa w skanowaniu zalatwi chyba sprawe co? powiedzmy miedzy 30-60 sek albo 1-2 minuty.. wtedy obronca wie ze musi podniesc flote teraz albo juz nie bedzie miec okazji... :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez new_mateuszgg ().

    • new_mateuszgg napisał(a):

      Jasne ze moge cos zaproponowac, ale do tego moze osobny temat? W ktorym kazdy gracz bedzie mogl dac konkretne wytyczne od siebie/wskazowki jak rozwinac odpowiedni podpunkt regulaminu. Bez zadnych gownoburz i atakowania jedni drugich. Wiadomo co kilka glow to nie jedna, kazdy wpadnie na cos madrego.

      Przyklad w ciagu ostatniej minuty miedzy 60 a 30 sekunda do wlotu musi byc min 10 sekundowa przerwa w skanowaniu. Co ty na to? Na pewno cos wymyslisz wiec dawaj przeciez o to chodzi zeby uscislic regulamin, zeby ani agresor nie byl stratny ani bogu ducha winny obronca bochce podniesc flotke.

      Dales przyklad kiedy potrzebujesz dokladny czas zawrocenia floty i dla mnie to oczywiste skanowac do woli mozna bo przeciez obronca nic nie traci (no chyba ze wlecisz a oni cos przekombinuja ale to juz wina obroncy)


      edit:

      Elkanen napisał(a):

      new_mateuszgg napisał(a):

      temat dotyczy floty stojacej ktorej obronca nie moze podniesc przez lagowanie sondami i na tym sie skupmy
      Floty stojacej na moonie. Mozesz miec tylko podejrzenia, ze ktos leci na podstawke. Bez opozniania i skanu nie wylapiesz podstawki jesli bedziesz lecial "na pale".
      masz racje ale nie ma potrzeby przez 5 minut przed wlotem skanowac co 1s.. przymusowa przerwa w skanowaniu zalatwi chyba sprawe co? powiedzmy miedzy 30-60 sek albo 1-2 minuty.. wtedy obronca wie ze musi podniesc flote teraz albo juz nie bedzie miec okazji... :D
      Nie zaproponowałeś nic nowego czego tu by to nie proponowali.

      Jak dla mnie wystarczy szczegółowy regulamin i tyle.

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

    • roermond napisał(a):

      Ogarnij się,kto przy pilnowaniu ataku będzie jeszcze odmierzał czas,czy mu minęło 10 s czy nie.Kazdy skupia się na tym co widzi w raporcie,jak jest pusto to dalej skanuje.Gdzie tu jeszcze czas na sprawdzanie odstępów między skanami.

      Jak jestes w stanie zorganizowac skany co 1s przez 5 minut to zorganizujesz 10s przerwy czy za trudne? ?(

      wszystkiego nie czytam bo pewnie polowa i tak juz usunieta
    • new_mateuszgg napisał(a):

      Jak jestes w stanie zorganizowac skany co 1s przez 5 minut to zorganizujesz 10s przerwy czy za trudne? ?(
      Widać że nie klikałeś nigdy zatrzymaj i nie wiesz w ile sekund da się uciec z moona. 10 sekund to strzał w głowę.

      Proponuję skupić się na czymś innym niż przerwy między skanami bo takie propozycje dają osoby które na poważnie flotą nie grały.

      Zmieńcie może mechanikę przechwytywania sond tak aby ani obrona ani flota z nimi nie walczyła. Jak już dojdzie do przechwycenia niech po prostu powstaje PZ bez RW (oczywiście zniszczone/stracone punkty militarne zaliczają się normalnie na konto agresora i obrońcy) do tego jeden wyjątek gdy razem z sondami leci jakikolwiek inny statek (atak na szpieguj) wtedy RW jest generowane normalnie. Jako agresor mogę skanować do woli a jako obrońca nie będę płakał że bugi bo flota jest uwięziona ciągle w walce. To tylko taka moja sugestia żeby iść w tę stronę.
    • Marys napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      Z tego co rozumiem (albo nie), następuje przeładowanie strony po zrobionym RW, aby zaktualizować stan floty obrońcy. Przy ataku samymi sondami flota obrońcy nie zmieni swojej liczebności, a więc nie trzeba "odświeżyć" obrońcy.
      Jakie to ma znaczenie? Każda akcja na serwerze ma swoje "wejście" i "wyjście", niezależnie co zrobisz, musisz poczekać na odpowiedź. Co za różnica czy szpieguj czy atakuj? Przecież tutaj chodzi tylko i wyłącznie o odpowiedź od źródła, żeby przetworzyć to co robimy w danej chwili na serwerze.Wymyślacie jakieś sposoby, które i tak nie nigdy nie wejdą w życie.

      Art pisał, że flota zostaje uwięziona na czas bitwy, nawet jak bitwa trwa 0,001s to nie możesz jej podnieść. Stąd propozycja, żeby do bitwy nie dochodziło. Wejście i wyjście nie ma tu nic do rzeczy. Spokojnie da się to ze strony programistycznej ogarnąć, tylko trzeba chcieć. A obawiam się, że Niemcom się chcieć nie będzie...
    • nowynick napisał(a):

      Słuchajcie, zapominacie że Nadchodzi nowe... ]:-D
      Może nasz problem zostanie niedługo automatycznie rozwiązany ;)
      Historia pokazuje, że jak "nadchodzi nowe" to nadchodzą blokady ataków na kilka dni :E :E :E :E

      Założyłem konto na podróbie Ogame no i się niesamowicie zdziwiłem, skanuje gracza bez obrony jak i floty a tu ku mojemu zdziwieniu pokazuje się informacja :

      więc jak widać można... pz powstaje normalnie, ja nie otrzymuję rw. Boje się, że pod tym względem podróbka jest lepsza od oryginału i problem z zatrzymaniem floty przez RW nie istnieje... jak będę miał z kim to przetestuje ;)
    • Nie zawsze dochodzi do przechwycenia sond, wszystko zostaje po staremu, sondami farmisz wysyłając je na "atakuj" a nie "szpieguj" i w tym wypadku normalnie powstaje RW. Więc jeżeli kilka osób po zmianie mechaniki (jeżeli takowa będzie) wyśle sondy szpiegowskie z misją "atakuj" a nie szpieguj to wtedy wiadomo, że chcą doprowadzić do blokady floty i w tym wypadku nikt nie musi główkować "a o co chodziło atakującym". Mowa tutaj tylko i wyłącznie o zmianie mechaniki przechwytywania sond.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dobrygracz ().

    • spirycik napisał(a):

      Art pisał, że flota zostaje uwięziona na czas bitwy, nawet jak bitwa trwa 0,001s to nie możesz jej podnieść. Stąd propozycja, żeby do bitwy nie dochodziło. Wejście i wyjście nie ma tu nic do rzeczy. Spokojnie da się to ze strony programistycznej ogarnąć, tylko trzeba chcieć. A obawiam się, że Niemcom się chcieć nie będzie...
      Ciekawe... a sprawdziłeś? Bo ja sprawdziłem i gówno prawda :) I bitwa nie trwa 0.001s, najkrótszy możliwy czas w ogame to 1s.
      No ale widzę, znasz się lepiej, czyli wejście i wyjście czyli przesył danych nie ma znaczenia, ciekawe, ciekawe. good staff
    • Od razu zaznaczam, ze nie jestem programistą i pewnie mnie zjedziecie jak psa no, ale:
      1. Nie ma czegos takiego w ogame jak ułamek sekundy. Stąd wprowadzono tzw. kolejkowanie.
      2. Nie można zrobic tak, zeby nie było rw po wykryciu sond szpiegowskich bo raz ze czasem sie specjalnie tak leci flotą bojową, dwa pz powstaje tylko jak jest rw.
      3. Szczegółowy regulamin jaknajbardziej rozjaśni sprawę na mniej niz 6 sek do ataku. Zostaje problem lagowania wczesniej, ale to tez w rwgulamininie z . org jest wyjasnione: sondy sluza do pozyskiwania info. Czyli walenie skanow z czestotliwoscia uniemozliwiajaca ich przeanalizowanie powinno byc traktowane jak lagowanie.

      I teraz pozostaje pytanie jedno:
      Jak rozgraniczyc lagowanie przez agresora a nazwijmy to "niby" lagowanie przez konto zaprzyjaznione z obronca w celu wywalenia agresora na bana? Zaznqczam, ze chodzi raczej tylko o floty stojace bo regulamin wystarczy przy zorganizowanyxh akcjach z wyliczaniem.