Nowa/Stara moda na spamowanie.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • yosar narazie udzielac sie w temacie nie zamierzam bo ticket jest w toku
      ale pojecie masz blade
      jakie 6 sekund zostalo zlamane.
      niech cie amstel doedukuje troche bo bieda z nedza .
      czego nie ogarniasz
      wlatuje w moona powiedzmy o 15 00 00 na 1;200 kordach przykladowo
      i moge sobie zeszpiegowac o 14 59 59 plante 1 200 i inne moony i planety i co sobie tam jeszcze zazycze (tego samego gracza)
      nie wmawiaj ludziom bredni ze jest inaczej . twierdzisz ze jest inaczej? ciekawe od kiedy chyba od wczoraj :E :E :E
      bo mysle ze doskonale zdajesz sobie sprawe z tego jak jest ale piszesz klamstwa, no chodz moze rzeczywiscie nie ogarniasz .

      edit:
      nie moge natomiast zeszpiegowac sobie kordow w ktore wlatuje , ani ja ani osoby postronne I O TYM MOWI ZASADA 6 sekund i zawsze mowila i zawsze tak była interpretowana .
      zreszta nie zamierzam sie wyklocac dziwne jest tylko to ze na sile , probojesz postawic na swoim , albo naprawde tego nie wiesz , albo tak bardzo nas nienawidzisz ze wolisz sobie
      naklamac na forum i napisac ze tak nie ma ;) tak tak czarne jest biale .
      lecisz na cel masz wlot za 40 sekund na moona skanisz inne moony czy nie ma dexow zeby sobie poleciec wlatuje CI skan na moona innego na 2 sek przed Twoim wlotem i co dostajesz bana?
      za bugusing? NIE DOSTAJESZ .
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez pl1 ().

    • Yossar napisał(a):

      cerm3r napisał(a):

      Tylko ze to nie jest sedno sprawy .
      Nie jest ważne czy Whisky leciala skanami celowo czy też nie, każdy gracz ma prawo skanowac co chce i jak chce , no chyba ze o czymś nie wiem . Z tego co wiem nie byl wykonany skan na koordynaty na których odbywał się atak.
      Art wyżej napisał ze skanowanie innych kordów nie powoduje żadnych lagów .
      A skanować inne kordy w każdym dowolnym momencie jest dozwolone . Każdy kto miał jakaś styczność z flota o tym wie , ile razy zgłaszałem gracza który wlatywał mi na planete i skanował moona w tym samym czasie . Za każdym razem odpowiedz GO była taka sama.
      Wiec kompletnie tego nie rozumiem , jak to jest.
      pokaz mi to w regulaminie. Bo jak chcesz to ci pokaze w regulaminie zapis zabraniajacy jakichkolwiek dzialan przez kogokolwiek na 6 sek przed atakiem.
      To pokaż mi ten zapis dotyczący kont A,B,C...X,Y....

      Skąd gracz X ma wiedzieć że za 6s wpada w kogoś pan "Kowalski" nazwany graczem A
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • pl1 napisał(a):

      yosar narazie udzielac sie w temacie nie zamierzam bo ticket jest w toku
      ale pojecie masz blade
      jakie 6 sekund zostalo zlamane.
      niech cie amstel doedukuje troche bo bieda z nedza .
      czego nie ogarniasz
      wlatuje w moona powiedzmy o 15 00 00 na 1;200 kordach przykladowo
      i moge sobie zeszpiegowac o 14 59 59 plante 1 200 i inne moony i planety i co sobie tam jeszcze zazycze (tego samego gracza)
      nie wmawiaj ludziom bredni ze jest inaczej . twierdzisz ze jest inaczej? ciekawe od kiedy chyba od wczoraj :E :E :E
      bo mysle ze doskonale zdajesz sobie sprawe z tego jak jest ale piszesz klamstwa, no chodz moze rzeczywiscie nie ogarniasz .
      nie mozesz. Ja wiem, ze z czytaniem u ciebie na bakier a tym bardziej ze zrozumieniem innych ludzi, ale masz wyrazny zakaz w regulaminie. JAKICHKOLWIEK dzialan przez KOGOKOLWIEK
    • tak i telportem tez nie mozesz zadzwialac na 3 sekundy przed wlotem . pewnie yosarku .
      koncze z toba dysksuje bo mija sie to z celem .
      dalej mow ze biale jest czarne .

      za chwile bedziesz tu ludziom probowal wmowic ze ziemia jest plaska i podparta na 5 zolwiach:) I TAK DO KONCA!
      edit: ja wiem ze jak ty lecisz na cel to cale uni wstrzymuje oddech i przez te 6 sekund nie robia nic :E :E :E
      ale potem sie posmiejemy . bo na ta chwile wole zalatwic sprawe przez tickety niz uzerac sie z tobie podobnymi .
      a i idz popros amstela zeby Ci glupoty z glowy powybijal . a jak cos czytasz to czytaj to ze zrozumieniem a nie wyciagaj jedno zdanie z kontekstu
      bo wypaczasz sens .
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez pl1 ().

    • Oczywiście, że te skany były przypadkowe. Podobnie jak przypadkowo kiedyś wylądowali lotkami w układzie, gdzie dwie floty przeciwników stały na skasowanym moonie :D Gdzie nie spojrzeć to ten rozkoszny duet cierpi na nadmiar przypadku.

      Gdzie widzisz:
      - skany muszą być na atakowany moon
      - skany muszą być z premedytacją
      Okulista się poleca ...

      "Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy."

      Zakładając, że screen z czasem bitwy i czasem skanu nie był sfałszowany (a chyba nawet wy nie jesteście aż tak głupi, aby tak twierdzić) - to dowód jest. Koniec tematu Whisky. Zasada złamana, ban jest - i to jest niepodważalne.

      Wybudujcie sobie ołtarzyki z Whisky - będzie biedaczka na banie za niewinność. Pół uni będzie po tym płakać ... ze śmiechu chyba.

      @@@@@@@@@@@@@@@@@@@

      @Art

      Jeszcze jedno pytanie:

      "4. Co ze spamowaniem sondami przed limitem 6 sec? Czy była za to kara? Jeżeli nie było - czy to oznacza, że taki spam jest dozwolony? Jeżeli była - to czy taka sama kara będzie dotyczyła innych przypadków? (piszę o stanie obecnym, bez zmian w kodzie gry, bez zmian regulaminu)

      Tak jak pisałem wcześniej, spam sondami przed limitem 6 sek jest jeszcze elementem dyskusji i pomysłów na rozwiązanie tego problemu jest jak na razie niewiele. Limit skanowania raz na 3 sek? To chyba był ostatni racjonalny pomysł?"

      Jak wygląda (oficjalnie) taki przypadek w dniu dzisiejszym. Nie chodzi o plany zmian (gry czy regulaminu) - tylko o stan na dzień bieżący.

      Z tego co piszesz to można wnioskować, że zapis w regulaminie o zakazie spamu oraz o bugusingu możemy sobie wykreślić - skoro zapis w regulaminie jest, a jest to dopuszczalne i nie jest karalne.


      Co w takim razie zrobisz w takim przypadku:
      - skan floty, stojącej blisko
      - skany co sekunde na moon z flotą, od skanu do -6 sec. zgodnie z obecnym działaniem gry obrońca nie ma szansy tutaj nic zrobić - nie jest w stanie podnieść floty
      - skany (dowolnego gracza) w ostatnich 6 sec - takze co sekunde.

      Wygląda na to, że:
      - bany dla wszystkich skanujących (jak długie - nie ma znaczenia wielkiego)
      - utrata floty obrońcy - nawet jak był i cały czas próbował uciec
      - złom z bitwy zostaje u agresora.

      Na każdym uni z dwoma silnymi flotami to oznacza zachętę do łamania zasad gry - w zasadzie bez kary - gdyż sukces bitwy jest warty więcej nawet niż półroczny ban. Szczególnie przy dużych flotach, gdzie wartość złomu (po przetopieniu) oznacza przyrost wielokrotnie większy niż zyski z eko przez czas bana.

      Tak więc tym bardziej zastanawia mnie czy twoja "nieuchronność kary" kogoś odstarczy od takiego lotu. Skoro zyski są nieporównywalne z karą, dodatkowo eliminując z gry przeciwnika (czyli na uni z dwoma silnymi flotami - daje dodatkowy zysk).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • W dalszym ciagu nikt nie potrafi mi udzielic sensownej odpowiedzi? dlaczego?
      Ludzie czy wy nie rozumiecie ze nie ma znaczenia czy Whisky skanowała specjalnie czy też nie? . Przyjmijmy ze skanowała specjalnie i co z tego , mogła skanować . Nie wleciała w kordy na których odbywała sie akcja , Art wyraznie napisał dodatkowo ,że testy wykazały brak laga i możliwość ucieczki , to skąd jest ban?
    • cerm3r napisał(a):

      W dalszym ciagu nikt nie potrafi mi udzielic sensownej odpowiedzi? dlaczego?
      Ludzie czy wy nie rozumiecie ze nie ma znaczenia czy Whisky skanowała specjalnie czy też nie? . Przyjmijmy ze skanowała specjalnie i co z tego , mogła skanować . Nie wleciała w kordy na których odbywała sie akcja , Art wyraznie napisał dodatkowo ,że testy wykazały brak laga i możliwość ucieczki , to skąd jest ban?
      Zapis w regulaminie na to pozwala. Koniec tematu.

      Gdzie widzisz:
      - skany muszą być na atakowany moon
      - skany muszą być z premedytacją
      Okulista się poleca ...

      "Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy."
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Przeciez pisze tam wyraznie ", które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy."
      Art wyraznie napisal ze nie wykazuje sie żadnych lagów przy ataku na inne kordy
      pisał ze przeprowadzali , jakieś wewnetrzne testy . Z tąd własnie moje pytanie
      dlaczego jest blokada tych kont , skoro to wszystko sobie przeczy.
      Nie było tam sytuacji ktora doprowadziła by do laga , tak pokazują testy.
      To dlaczego konta są na banie , tego nie rozumiem .
      I naprwade prosze jak ktoś zamierza odpisać to niech czyta co sie pisze , bo naprwade wydaje mi się ze nikt nie czyta ze zrozumieniem.

      poprawka:
      może wytłumacze , zasada ta obowiazuje gdy spełniony jest warunek znajdujacy sie po przecniku. A nie ze nie możesz szpiegować sobie innych kordów w momencie wlotu.
      Naprawde nigdy nie zgłaszałes gracza ktory atakował Ci planete i w tej samej sekundzie
      skanował księżyc? z początku właśnie też myslałem jak Wy , ale Go wyprowadziło mnie
      z błedu i powiedziało ze nie był to skan na planete na ktorą był atak .
    • Przecież napewno skaniła w jakimś celu nieprawdaż? Chyba po to się skanuje?
      A jaki to był cel to już jej musicie pytać. Pewnie jakiś niecny , mysle że chciała okraść obrońce.
      I nie moge się za nią wypowiadać .Sprawa tego typu ze wyżej pisałem ze cel tego skanowania jest bez znaczenia , bo nie ma tam złamanej zasady 6 sekund , dlatego nie rozumiem dlaczego jest ban.Skoro nie może byc mowy o lagu , nie może byc rowniez mowy o zasadzie 6 sekund .Pozatym skany były na inne kordy. Wyobrażam sobie ze właśnie dlatego na inne
      bo Whisky napewno zna tą zasade .Dlatego ponawiam pytanie czy moze mi to ktoś wyjaśnić?
      poprawka:
      yoss whisky to nie mężczyzna : ) juz to ustalilem i widze co probojesz zrobić.
      Ja w przeciwienstwie do Was również przeprowadziłem z kolegami test na samym początku , czy takie coś jest wogóle możliwe. Proponuje Wam równiez przetestować i sprwadzić.
    • Własnie nigdzie nie pisałem niczego takiego .
      Jaka luke wykorzystał Pl1? bo o tym nic mi nie wiadomo.
      poprawka:
      Ja pisałem ze najlepiej o starciu wiedzą agresorzy i obrońca i ze zadałem sobie trud i napisałem do nich i nie sugerowałem się innymi opiniami.
    • Art napisał(a):

      Flotę zawsze można zwrócić prawda? Tak czy inaczej, nasze wewnętrzne testy także nie potwierdziły braku możliwości podrywania flot przy skanowaniu koordów innych niż atakowane.
      O so chosi? z tą luką w takim razie?
      Przecież sam Art tak napisał .
      Dlatego tego nie rozumiem i o to pytam.
      Może inaczej : Skoro Art w testach wykazał ze nie ma mowy o braku możliwości poderwania floty , to jaką luke wykorzystał PL1?

      O so chosi?
    • cerm3r napisał(a):

      Art napisał(a):

      Flotę zawsze można zwrócić prawda? Tak czy inaczej, nasze wewnętrzne testy także nie potwierdziły braku możliwości podrywania flot przy skanowaniu koordów innych niż atakowane.
      O so chosi? z tą luką w takim razie?Przecież sam Art tak napisał .
      Dlatego tego nie rozumiem i o to pytam.
      Może inaczej : Skoro Art w testach wykazał ze nie ma mowy o braku możliwości poderwania floty , to jaką luke wykorzystał PL1?

      O so chosi?
      Testy rowniez wykazaly, ze skanowanie kordow floty co sek skutkują brakiem mozliwosci jej podniesienia. To te testy ktorych nie robiles. I dlatego nie wiesz o co chodzi w tym temacie. Temacie na 7 stron. Nie przeszkadza ci to sie jednak udzielac.
    • Wybacz Yossar ale jednak wole uwierzyc w to co pisze Art niz to co piszesz Ty .
      poprawka:
      A czytajac posty w takim tonie jak wyżej tylko utwierdzam sie w swoim przekonaniu.
      Przecież Wy nawet nie wiecie dlaczego Whisky skanowała , i nie widziałem na tych 7 stronach jakiegokolwiek ich wpisu na temat bana , poza tym ze nie będa go omawiać z Wami.
      No chyba ,że coś przeoczyłem to poprawcie mnie .
      Odpowiedzi na pytanie dalej nie uzyskalem. Może do jutra ktos mi to jakoś wyjasni , na dzisiaj wystarczy mi chyba forumowych wrażen.
      pozdrawiam.
    • To jednak trzeba mieć tegi łeb. Cały dzień ogejowe arcy umysły rozkminialy sytuację. I co splodzili propozycja 3s 5s i ileś tam między [media][/media]skanami to jakaś kpina i totalny debilizm i oczywiście jest on forsowana przez graczy nie grających flota.

      Może jakiś wielki rozkminiacz mi napisze jak mam w takiej sytuacji wyliczyć co do s zwrócone zatrzymaj albo czas dolatujacego transportuj między moona'mi.

      I takie akcje robi się w kilka osób aby co do s wiedzieć kiedy nastąpiła zmiana. I co to też jest spamowanie? Czy lagowanie?

      [ciach]


      Administrator Forum Toadie:
      Offtop i prowokacje usuwam


      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez czubulus. ().

    • cerm3r napisał(a):

      Wybacz Yossar ale jednak wole uwierzyc w to co pisze Art niz to co piszesz Ty .
      poprawka:
      A czytajac posty w takim tonie jak wyżej tylko utwierdzam sie w swoim przekonaniu.
      Przecież Wy nawet nie wiecie dlaczego Whisky skanowała , i nie widziałem na tych 7 stronach jakiegokolwiek ich wpisu na temat bana , poza tym ze nie będa go omawiać z Wami.
      No chyba ,że coś przeoczyłem to poprawcie mnie .
      Odpowiedzi na pytanie dalej nie uzyskalem. Może do jutra ktos mi to jakoś wyjasni , na dzisiaj wystarczy mi chyba forumowych wrażen.
      pozdrawiam.
      Niepotrzebnie sie wdalem w dyskusje z toba. Widac kogo reprezentujesz i rozmydlasz temat. Moze powtorze:
      Chodzi o to jak wyeliminowac skanowanie z czestotliwoscia taka ktora uniemozliwia ucieczke obroncy. I tego sie trzymajmy.
    • Reprezentuje siebie i patrze obiektywnie na sprawe , sory ale jesli 100 osob bedzie krzyczeć
      ze winni winni winni spalić na stos , to nie zamierzam sie do nich przyłanczać bez poznania przyczyny i wysluchania drugiej strony .Ja nie widze najmniejszego
      powodu dla ktorego którekolwiek z nich ma blokade . Zasady gry także sa po ich stronie.
      Dlatego tego nie rozumiem , za co ten permanentny ban .
      Ponadto nie odpowiedziałes na moje pytanie? czyżby bylo za trudne?
      Ja na Twoje odpowiem , nie uważam ze jest cos takiego możliwego jak mówisz ze stoi sobie flota , leci sie do niej 15 min i nie wierze w to ze jakiekolwiek skanowanie powoduje takiego laga ze przez 15 min obronca nie jest w stanie uciec . a 15 min to taki mniej wiecej chyba lot pare ukladów dalej na szybkim uni. Więc co Ty chcesz rozwiązywac?
      Jeszcze raz pozdrawiam
    • Moim zdaniem najskuteczniejszym sposobem zapobiegania lagom byłoby niedopuszczanie do bitwy jeżeli atakujący/skanujący wysyła same SS.
      Przykład: atakujący wysyła SS na szpieguj na moona obrońcy co 1s. Za każdym razem sondy są przechwytywane ale do bitwy nie dochodzi. PZ może powstawać na skutek przeliczenia ilości sond.
      Podsumowując: sam fakt przechwycenia sond powoduje automatyczne wysłanie ich na PZ pomijając bitwę, która powoduje lagi.
      Niestety trzeba to opędzić w kodzie, więc na zmianę przyszło by nam czekać bardzo długo, może nawet wieczność.

      Szybszym sposobem są zmiany w regulaminie, ale one nigdy nie będą doskonałe.
      Pominę sprawy banalne i przejdę do sytuacji najbardziej kontrowersyjnej. Jest gracz A (atakujący), B (obrońca) i C (osoba trzecia, która laguje). Jedynym problemem jest ustalenie komu pomaga gracz C. W brew pozorom można w pewnym stopniu ustalić powiązanie konta C z A lub B. Np. osoby są w tym samym sojuszu lub są w buddy. To jest przykład gdzie na 99,99% można stwierdzić, że konta są powiązane. Są też inne mniej oczywiste korelacje mogące wskazywać na powiązania między kontami np. częsty handel, próby moonowe, itd. Nawet jeżeli między kontami nie było "fizycznych" interakcji można je se sobą powiązać (specjalnie nie podaję przykładów). Jednak tu rodzą się kolejne pytania. Trzeba ustalić konkretne wytyczne według których ustalane jest prawdopodobieństwo, że konto X i Y są ze sobą powiązane. Od jakiej wartości % można stwierdzić te powiązanie? (Przecież może się tak stać (w skrajnym przypadku), że gracz C nie ma powiązania z A lub B, ale ma w interesie osłabienie ich obu) No i najważniejsze - gracze nie mogą wiedzieć o tych wytycznych, bo będą tworzyć multi specjalnie pod lagowania.
      Jak już wspomniałem nie jest to rozwiązanie doskonałe.



      Co do blokady skanów co 3s. Jak mnie pamięć nie myli, a mam dość słabą :P. To jak się kogoś złapało na falangę i gość uciekł w 3s to dostawał bana za niedozwolone oprogramowanie, bo nie da się uciec w 3s. A teraz piszecie, że spokojnie można przez ten czas podnieść flotę?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez spirycik ().

    • cerm3r napisał(a):

      Reprezentuje siebie i patrze obiektywnie na sprawe , sory ale jesli 100 osob bedzie krzyczeć
      ze winni winni winni spalić na stos , to nie zamierzam sie do nich przyłanczać bez poznania przyczyny i wysluchania drugiej strony .Ja nie widze najmniejszego
      powodu dla ktorego którekolwiek z nich ma blokade . Zasady gry także sa po ich stronie.
      Dlatego tego nie rozumiem , za co ten permanentny ban .
      Ponadto nie odpowiedziałes na moje pytanie? czyżby bylo za trudne?
      Ja na Twoje odpowiem , nie uważam ze jest cos takiego możliwego jak mówisz ze stoi sobie flota , leci sie do niej 15 min i nie wierze w to ze jakiekolwiek skanowanie powoduje takiego laga ze przez 15 min obronca nie jest w stanie uciec . a 15 min to taki mniej wiecej chyba lot pare ukladów dalej na szybkim uni. Więc co Ty chcesz rozwiązywac?
      Jeszcze raz pozdrawiam
      Co ty uwazasz a co nie nie jest przedmiotem tej konwesacji. Na Q lot 15minutowy to wiecznosc, bardzo rzadko sie lata na akcie ponad 15min bo jest to bez sensu, tu lot trwal max 5min i nie jest problemem zlagowanie kogos przez ten czas zreszta wystarczy pare kont i przez 15min tez nie podniesiesz floty. I tak ja to sprawdzilem skanowanie moona z flota wywoluje laga i nic nie mozesz zrobic tak samo jak skanowanie planety pod tym moonem na ktorym stoi flota.