pl1 [IRA] vs. mlody [LEGION_2] ~ 593357.15%

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • jedno, czasem dwa przy podwójnym, niezamierzonym kliknięciu myszką, przypadkowe szpiegowania od osoby która nie atakuje to nie to samo co nawalanie sondami co 1-2 sekundy w tą samą lokalizacje. nie rozumiem z czym team ma problem. przecież to proste do odróżnienia. widać jak na dłoni co jest wymuszaniem laga a co nie. nie wiem jakie są Wasze procedury, ale to akurat nie powinno być trudne do wykrycia @Art...
  • Hmm czy ja pisalem cos o jednym czy dwoch skanach od Whisky? Poddalem tylko w watpliwosc polaczenie obu faktow . Jak rowniez sam fakt braku mozliwosci podniesienia floty. Moze faktycznie farmil sobie idlakow a moze jednak robil to bot, moze faktycznie probowal podniesc flote a moze jednak odswiezyl juz po RW ? Troche za duzo tych moze ktorych nie mozna potwierdzic prawda ?
    Tyle odemnie mozecie szczekac na siebie dalej.
    Gratki Adas jeszcze raz :D
    homo sum, humani nihil a me alienum puto...




    :evil: Payback :evil:
  • lucky666 napisał(a):

    Hmm czy ja pisalem cos o jednym czy dwoch skanach od Whisky? Poddalem tylko w watpliwosc polaczenie obu faktow . Jak rowniez sam fakt braku mozliwosci podniesienia floty. Moze faktycznie farmil sobie idlakow a moze jednak robil to bot, moze faktycznie probowal podniesc flote a moze jednak odswiezyl juz po RW ? Troche za duzo tych moze ktorych nie mozna potwierdzic prawda ?
    Tyle odemnie mozecie szczekac na siebie dalej.
    Gratki Adas jeszcze raz :D


    Już dosadniej i bardziej prostym językiem nie da się tego wytłumaczyć.. :E i dalej lot trwał 4:10 w us :P

    Od paru stron jest że to słowo przeciwko słowu, i pełno niejasności.
    The End


    uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

    uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


    uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

    Uni68 Bociek [3 X] - The End



    Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
  • Szlachetne ZS jak zwykle teraz będzie pisało w temacie, że skany co sek na te same kordy przez prawie minute były przypadkowe bo szlachetne ZS ma całą społeczność ogame tam gdzie cysorz może truck drivera pocałowac. Jak zwykle zresztą. No ale cysorz poruszył ciekawą sprawę czyli udowodnienie ze lagowanie robil atakujacy a nie obronca. Moze skoncentrujmy sie na tym jak to rozsądzic?
  • Zagubiony napisał(a):

    @ciap interpretację zasad gry tworzycie Wy w oparciu o swoje wytyczne.
    Wytyczne są interpretacją Zasad Gry. Działanie teamu to ocena sytuacji pod wytyczne/interpretacje GF. Wytyczne mają być konkretne żeby dwóch różnych GO/SGO nie oceniało tej samej sytuacji inaczej na różnych serwerach.
    Jeżeli jako GO mam sytuacje nietypową konsultuję sprawę z SGO, GA lub bywa że i rozmawia się z Art. :fsmile:
    Część rzeczy omija na wstępie pierwszy szczebel teamu np. to co miało tutaj miejsce - akcje 6s przed RW.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • hola yosarianie czy to nie ty przypadkiem nazwales mnie kolkiem?czy jakos tak , otorz wychodzi na to ze kolkiem jestes ty bo widocznie nie umiesz czytac
    co jest napisane w skrinie przewin sobie parenascie postwo wyzej a zobaczysz co wstawil obronca.
    ze skrinu wyraznie wynika ze whisky ani pl nie skanowali tego moona na ktorym byla akcja na 6 sekund przed dolotem .
    nierozumiem tez gadki ciap jakie 6 sekund przed dolotem? czy ona rowniez nie potrafi przeczytac skrina?
  • Truck driver ty tak na powaznie ? Czy po prostu klapki masz na oczach ? Na x2 czy x1 nie potrzebujesz skilla , fs wrocil ? A skocze jeszcze na stacje do sasiedniej wioski po piwo wroce i to ogarne . Na speed uni wlasnie trzeba wykazac sie skillem bo te serwery nie wybaczaja najmniejszych bledow, czy ze strony oboncy czy tez agresora . Albo pilnujesz wlasnych zabawek albo je tracisz , albo pilnujesz wlotu albo spodziewaj sie niespodzianki w postaci podstawki czy "przypadkowego" telepniecia reszty floty ktorej wczesniej nie bylo :P . Czy wy az tak malo wiecie czy po prostu dobrych graczy juz po prostu nie ma i liczy sie tylko ile kont sie przetopi na sure ? Skany na inne kordy ? Dlaczego nie ? Skad wiadomo czy obronca nie "kisi" sobie 5k gs-ow na innym moonie ? Skany przed wlotem ? A jak inaczej sie upewnic czy ta flotka na ktora akurat lecisz nie jest "lustrem" ?
    Zawsze wolalem speed uni , lubie jak sie cos dzieje . Na wolnych uni mozna dostac spazmow czekajc pol dnia bo atak leci na sasiednia gale :P
    Szkoda mi czasu na bezsensowne argumentacje.
    Pozdo stara gwardia i jeszcze raz gratki mordko :D
    homo sum, humani nihil a me alienum puto...




    :evil: Payback :evil:
  • moim zdaniem nie ma znaczenia co robił obrońca, czy farmił, wyszedł sobie czy usiłował podnieść flotę. liczy się wymuszanie laga a to, miało tu miejsce. fakt jest taki, że przy wymuszonym błędzie, floty się podnieść nie da. i takie lagowanie powinno być karane. jak? niech team rozstrzygnie i będzie w tym konsekwentny.
  • Błąd leży w podstawowych założeniach gry i z jednej strony są przepisy dotyczące bugusingu, ale nie jest możliwe satysfakcjonujące ich wykorzystanie w praktyce.

    Zezwolenie na skanowanie przez "przypadkowych ciekawskich nie związanych z atakującym" spowoduje, że jeszcze sporo dużych flot spadnie w takich niejasnych okolicznościach.
    Z drugiej strony napiętnowanie takich praktyk doprowadzi do matactw ze strony obrońców (będzie dość łatwo doprowadzić do przywrócenia floty i zbanowania atakującego, mimo że to obrońca zaangażował do tego swoje konta zaprzyjaźnione).

    Nie wiem czy istnieje rozwiązanie które nie wypaczy już dość chwiejących się zasad gry.

    nie jest to wina teamu, ktoś 16 lat temu stworzył grę, której zasady nie sprostały próbie czasu i pomysłowości graczy w operowaniu w szarej strefie.

    Tak czysto po ludzku młodemu życzę odzyskania floty, ale domyślam się że team obawia się stworzenia precedensu legalizującego matactwa w obronie.

    Czyżby nowym obowiązkiem flociarzy zaraz po zalogowaniu będzie uruchomienie nagrywania pulpitu? (Nie)fajna utopia zaraz nam się tutaj stworzy.

    Ideałem byłoby dopisanie w kodzie gry funkcji uniemożliwiającej określone zachowania związane z atakiem (w określonym czasie i o określonej częstotliwości). Tylko fizyczny brak możliwości utrudnienia obrońcy podniesienia floty byłby tu skutecznym, uczciwym rozwiązaniem. Jest to zdaje się niemożliwe/nieopłacalne, więc czkeam po prostu na stworzenie rozwiązania jak najmniej krzywdzącego każdą ze stron.

    Podejmować się tutaj oceny zachowania Pl1/Whisky nie będę, bo to, że każdy wie jak jest, to jeszcze nie znaczy, że tak jest.
  • @Yossar nie ZS przyszedł i broni swoich, bo te starcie budzi wątpliwości i może doprowadzić do niebezpiecznego precedensu dla wszystkich grających flotą, szczególnie na speedzie gdzie lot w us trwa 4.10 kr i pnc... Nie gadaj mi głupot że sam na akcie nie latasz, teraz wszystko nieogary będą tłumaczyć lagami i bugami..
    Bronił bym tak samo Ciebie, jak Lakiego , jak Adasia, czy Marysia i Terrego.. W tym konkretnym przypadku.

    A prawda pewnie jest taka że obrońca nie odświeżyl w ciągu tych 4minut i teraz gra pokrzywdzonego
    The End


    uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

    uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


    uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

    Uni68 Bociek [3 X] - The End



    Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
  • Zolka jak to nie ma znaczenia ? Jezeli obronca nie probowal podniesc floty to nie bylo laga i cala sprawa ze skanowaniem nie ma znaczenia, bo nie bylo czego lagowac . Proste prawda ? Wiec zanim zaczniecie rozmawiac o lagach najpierw ustalcie czy oba czynniki go wywolujace mily miejsce :P
    [mniam]

    Administrator Forum kasai:
    Upominam za obraze.
    homo sum, humani nihil a me alienum puto...




    :evil: Payback :evil:
  • widzę co tam jest. wiem, że skany szły na inną lokalizację. tylko mi powiedz jaki jest sens puszczania skanów co 1-2 sek w ta samą lokalizację (w tym przypadku nie w atakowanego moona tylko randomową planetę obrońcy) jeśli nie wymuszenie laga?


    lucky666 napisał(a):

    Zolka jak to nie ma znaczenia ? Jezeli obronca nie probowal podniesc floty to nie bylo laga i cala sprawa ze skanowaniem nie ma znaczenia, bo nie bylo czego lagowac . Proste prawda ? Wiec zanim zaczniecie rozmawiac o lagach najpierw ustalcie czy oba czynniki go wywolujace mily miejsce :P
    [mniam]

    sama próba zlagowania powinna być karana. nie wiesz co robił obrońca, tak samo jak ja. to wie tylko on. tak czy inaczej to było wymuszenie laga i czy lag był czy nie to nie ma dla mnie znaczenia. a testy czy to działa czy nie przecież łatwo sprawdzić...

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zolka ().

  • Laga wywołała łiski. Skanami co sek przed rw. Jezeli o mnie chodzi to uczestniczylem w dwoch takich akcjach w ataku i jeden raz bylem lagowany. I uwierz mi, musialem sie mocno nagimnastykowac zeby wyslac flote tak jak chcialem. Dlatego uwazam, że to lagowanie powinno byc zakazane bo wykorzystuje błąd gry. A Ty cerm3r jakie masz doswiadczenie w akcjach gdzie wystepowało lagowanie, że się wypowiadasz?
  • Bociek i ja rozumiem twoj punkt widzenia. I jak napisalem w pierwszym poscie, pla bym nie karal. Ale jak juz przyszli koledzy i bezczelnie wszystkim wmawiaja, ze skany łiski były przypadkowe a cysorz jeszcze śmieje sie wszystkim w oczy piszac "mieli ciche dni" oznacza to że sie nic nie zmienili. Nadal brak szacunku do wszystkich poza nimi. A ty lucek jestes juz tylko kolem ktory kiedys byl top 1. Wielu bylo kiedys top1 i nikt o nich nie pamieta. Nawet bociek cie musial przedstawiac. Smutne, ale sprawiedliwe
  • doswiadczenie mam wieksze niz ty josarian .
    a do ciebie zolka ,to moze tylko tyle - a moze te skany byly po to bo whisky chciala poleciec na ta planete , lub inne kordy tego gracza , a moze obawiala sie ze bedzie lustro , lub wiele innych czynnikow moglo tam zajsc .wiesz jak bylo? zainteresowalas sie ?
    zapytalas sie agresora? obroncy? jak to wygladalo? czy tylko informacje czerpiesz z tej mowy nienawisci ktora sie tutaj wylewa?
    niemniej jednak nie ma kompletnie znaczenia co robila whisky czy jakikolwiek inny gracz
    z tego co tu jest narysowane pl1 lecial na 1 419 i na tego moona nie byly wykonane zadne skany . w przeciagu 6 sekund ani przez niego ani przez innych graczy tego uniwersum .
    a to ze ktos skanil sobie inne moony czy tez planety tego gracza w tym czasie jest bez znaczenia .
  • lucky666 napisał(a):

    Truck driver ty tak na powaznie ? Czy po prostu klapki masz na oczach ? Na x2 czy x1 nie potrzebujesz skilla , fs wrocil ? A skocze jeszcze na stacje do sasiedniej wioski po piwo wroce i to ogarne . Na speed uni wlasnie trzeba wykazac sie skillem bo te serwery nie wybaczaja najmniejszych bledow, czy ze strony oboncy czy tez agresora . Albo pilnujesz wlasnych zabawek albo je tracisz , albo pilnujesz wlotu albo spodziewaj sie niespodzianki w postaci podstawki czy "przypadkowego" telepniecia reszty floty ktorej wczesniej nie bylo . Czy wy az tak malo wiecie czy po prostu dobrych graczy juz po prostu nie ma i liczy sie tylko ile kont sie przetopi na sure ? Skany na inne kordy ? Dlaczego nie ? Skad wiadomo czy obronca nie "kisi" sobie 5k gs-ow na innym moonie ? Skany przed wlotem ? A jak inaczej sie upewnic czy ta flotka na ktora akurat lecisz nie jest "lustrem" ?
    Zawsze wolalem speed uni , lubie jak sie cos dzieje . Na wolnych uni mozna dostac spazmow czekajc pol dnia bo atak leci na sasiednia gale
    Szkoda mi czasu na bezsensowne argumentacje.
    Pozdo stara gwardia i jeszcze raz gratki mordko
    W pelni sie z Toba zgadzam. Wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze? Prowokacja mi sie udala, troche sie posmialem i po kilku piwkach poszedlem grzecznie spac. Masz lajka pod komentarzem od kogos, kto bez multi i kombinacji grac nie potrafi :) ja to wiem o kogo chodzi i ten ktos tez doskonale o tym wie, ze mam go na mysli ale z wiadomych wzgledow ani on sie nie wychyli jak znam zycie ani ja nie bede tutaj oznaczal ;)